Skoči na vsebino

Jože P. Damjan in njegove reforme


Špilferderber

Priporočene objave

Ah qurc, pa še nihče od vas tukaj, ki mislite, da bodo reforme prinesle samo in edino slabo, ni napisal kaj sam predlaga za izboljšanje socialnega položaja revnih in za boljšo socialno varno državo ... isto blejate, kot tisti v poslanskih sedežih, samo da so oni toliko samozavestni, da to javno povedo, vi se pa še povrh vsega za PCji skrivate in modrujete :devil:

Pa saj nismo mi zato ne stokovno podkovani, ne plačani. Zato je v tej državi mljaužen't enih strokovnih teles, ministrstvo za gospodarstvo, urad za makroekonomske odnose, ......mi smo pač v tem opozicija.... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker si z obale...z vetrom in soncem bi bla kar dobra političarka :OK: :devil:

Res, da sem iz Obale ... ampak po karakterju ostajam še vedno Korošica :alien1: :krneki:

Pa saj nismo mi zato ne stokovno podkovani, ne plačani. Zato je v tej državi mljaužen't enih strokovnih teles, ministrstvo za gospodarstvo, urad za makroekonomske odnose, ......mi smo pač v tem opozicija.... :krneki:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek lahko ukinemo 10 zavodov za "iztraživenje ruda i gubljenje vremena", če (ko) se bo izkazalo da jih nihče ne pogreša, ukinemo še ostalih 12.476! Uvedemo socialne kartice in neko skupno evidenco o socialnih prejemkih (od subvencij za vrtec, do paketov rdečega križa), da se bo natančno vedelo kdo dobi, koliko in zakaj. Evidence naj bodo javne. Začne naj se preganjati delo na črno, sivi in megleno. Kazni naj bodo stroge. Postrelijo naj se izsiljevalci tipa Renault (za tiste ki ne veste, mu bo država 5 let financirala plače za 700 delavcev). Raznorazne subvencije industriji in podobna sranja naj se ukinejo. Uradni postopki naj se poenostavijo. Sodišča naj se okrepijo, postopki pa poenostavijo (vsaj tisti, ki se lahko, npr. razne izterjave in podobno). Država in občine naj nehajo varovati vsako ped zemlje in naj dovoli gradnjo (tako se bodo pocenile bivalne nepremičnine-stoški delavcev in proizvodni in poslovni prostori-stroški delodajalcev). Reforma šolstva naj se usmeri v znanje, ne pa v nazive,...

+ v neki fazi ukinemo še FDV, fakulteto za ekonomijo in še kaj...

To bi bila super družba!

,)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ v neki fazi ukinemo še FDV, fakulteto za ekonomijo in še kaj...

To bi bila super družba!

,)

Sami tehničari :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovcam predvodnicam kravate že zvonijo.

Se mi nekako zdi, da so bile te okravatane predvodnice proti tudi leta 1988, '89.

Proti je ziher cool :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre se za to da prašičje tace baje visoko kotirajo na borzi in da sindikalisti svinjskih polovic pripravljajo veliki shod ! zaupniki modrujejo je bilo prej jajce al kokoš, najraje sedijo v senci in stojijo za svojimi besedami ! :P

Vremenska napoved je obetajoča, sobotna gneča je mogoča ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enih par ,ki so se rodili s srebrno žlico v ustih. blagor vam ker se vam ni treba bati za svojo prihodnost in prihodnost vaših otrok.

nekateri (beri:ovce) se pač moramo boriti za svoje pravice na tak ali drugačen(beri: ovčji) način.

aja danes je v sloveniji biti sramotno delavec. se vam ne zdi. :?

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26. 11. se pripravlja velik protestni shod zaradi napovedanih reform......gre kdo :hmm:

Nimam časa, moram delat, ker sem samonezaposlen :P

aja danes je v sloveniji biti sramotno delavec. se vam ne zdi. :?

Še bolj sramotno je, če delaš, pa nisi zaposlen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam časa, moram delat, ker sem samonezaposlen :P

Še bolj sramotno je, če delaš, pa nisi zaposlen ...

Iščem službo, vsi mi pa ponujajo delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj sramotno je, če delaš, pa nisi zaposlen ...

ne ne še bolj sramotno je če si bogat oz. vsaj dobro situiran na papirju. Davkarija zna odlično pobrat tudi tisto kar nisi nikoli dobil plačano in verjetno tudi nikoli ne boš!

kej je zdaj z plačilom DDV po realizaciji mater vam je..m reformistom!?!?!?!?!?!?!?! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka se sekiraš, v onem prejšnjem krivičnem sistemu in še potlej malo je bila plačana realizacija urihtana.

Razišči možnosti factoringa. Ali kot je rekel Rambo A.: "Šta je, tu je, pjevaj, sviraj, nemoj nikad na žiro račun da ti plačaju, samo na ruke."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: kaj pomeni tisti P. med Jožetom in Damjanom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRAVLJIČAR ! O:-)

JPD ! John Player Damjan special brez filtra ! :P

dolgoročno pušča škodljive posledice... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kej je zdaj z plačilom DDV po realizaciji mater vam je..m reformistom!?!?!?!?!?!?!?! :angry:

Saj bo, saj bo... takoj za novelo o dohodnini! Mogu boš pa davčni zagotoviti zajeten kupček dodatne dokumentacije, če se boš hotu to it. Pa ne pozabi, da si boš moral tud vstopni DDV obračunavat po plačani realizaciji. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačilo DDV po realizaciji je idealen način zgolj za utajo davkov in nič drugega. Tisti, ki so že do sedaj imeli jajca, da so se šli utajo davkov, bodo to sedaj še lažje počeli in bodo kvečjemu še bolj bogati. Tudi tisti, ki bodo blago prodali, bodo s tem načinom pobiranja DDV bolj nagnjeni k tveganju, ker bo na koncu ''kazen'' manjša, kar posledično pomeni še večjo neučinkovitost poslovanja oz. dodatne nepotrebne izgube v gospodarstvu.

Prvo, kar je potrebno narediti, je udariti po prstih TAKOJ tiste, ki ne plačujejo. Kar pomeni, da če ti nekdo ne plača, greš na sodišče, ki pokliče v najkrajšem možnem času (nekaj dni max) obe strani na zagovor (zelo kratek: ''Je bilo blago dostavljeno?'' ''Je.'' '' Je bilo blago plačano?'' ''Ne še... aaa....aaa...'' ''Hop cefizelj, nema teh jebarij v SLO! - BLOKADE NA SVE I SVAŠTA od podjetja, direktorja in lastnikov podjetja.!!!!!!!!!!'' Postopek mora biti seveda avtomatičen in mora potekati brez odvetnikov. Tako delajo to v avstriji in nemčiji in lahko bi tudi pri nas.

Pa davčna policija bi prav prišla (kot imajo to v italiji), ne pa da ''davčni inšpektorji'' z ritmi stole grejejo po pisarnah.

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tud sem to spada. s prejemom tega vabila sem vrgel granato v koruzo...tisto, presilirano, v koritu okrog katerega se gnete slovensko govedo... :cry:

idioti blesavi od sindikatov.. :SS :SS :SS

>>K L I K<<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem proti enotni davčni stopnji :BUA: in reformah :BUA:

sem za protestni shod :OK: se vidimo 26.11.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!