Skoči na vsebino

Jože P. Damjan in njegove reforme


Špilferderber

Priporočene objave

Meni je prav hudo, v kakšni dilemi so ljudje, ki ne marajo ZDA, hkrati pa ne podpirajo reform. Obtožuejo ZDA, da izkorišča svoj položaj edine prave velesile, da se ne ozira na mnenje drugih... Mene zanima, kako mislite, da so ZDA postale edina velesila? Verjetno so se ostale države odločile, da so tako lepi in pametni, da naj kar oni odločajo o vsem. Ker drugače ne bi tako vpili proti reformam, ki jih cela Evropa potrebuje in ki bi naredile velesilo, primerljivo z ZDA. Morate se pač odločiti, ali boste delali ali pa bodo ZDA delale, kar jim srce poželi (kot očitno vi razmišljate).

Ampak da ne bom off topic. Najbolj smešni so mi študenti, ki protestirajo proti reformam. Ja, prosim, obdržite napotnice v sedanji obliki, da pet let po diplomi ne bom dobil dela, ker ne bom konkurenčen. In ko bom visoko izobražen vas prosim, da mi poberete čim večji del plače. Ker ljudje ne bi delali, oni bi uživali življenje, mi bomo pa to plačevali z nasmehom na ustnicah (življenje ni samo delo). Pa te hudobne šolnine, nisem dovolj sposoben, da bi dobil štipendijo. Ker v ZDA so tako ali tako vsi neizobraženi.

Ravno prejšnji čerttek sem imel sestanek s Slovaki. Ne boste verjeli, ljudje ta kljub EDS ne umirajo množično na cestah. Lani je recimo 60.000 več ljudi prijavilo vse prihodke kot prej, ker se jim ne splača več goljufati. Primankljaj je vsako leto nekaj odstotnih točk manjši od pričakovanega.

Še vedno pa čakam odgovore od največjih altruistov na forumu, koliko plače jim pobere država. Drugače bom pač nesramno mislil, da s svojim nestrinjanjem samo branijo svoje neupravičene privilegije. Ker to je takole: če delaš preko študenta pri 30-tih ali preko raznih pogodb, katerih edini namen je izogibanje davkom, potem si največji egoist in dejansko jemlješ ljudem, ki si sami ne morejo pomagati. In zato ni nobenega izgovora v smislu "razmer na trgu" ali podobnih oslarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preko raznih pogodb, katerih edini namen je izogibanje davkom, potem si največji egoist in dejansko jemlješ ljudem, ki si sami ne morejo pomagati. In zato ni nobenega izgovora v smislu "razmer na trgu" ali podobnih oslarij.

Lahko pa sam plačuješ prispevke, kajneda ... V tem primeru ti ne "država vzame", ampak "sam daš" ... ;)

Če imaš prijavljeno dejavnost (novinar, prevajalec, ...), prvo leto še lahko plačuješ 'minimalca', potem naprej gre pa glede na dohodnino v minulem letu.

Te zanima, zakaj mnogi 'samostojni' vendarle ne plačujejo? Hja, ker so tolk samostojni, da ne vedo, ali bo drugo leto še dovolj kruha - in če jim drugo leto država opizdi glede na prihodke v sedanjem letu, oni pa bodo imeli manj dela, bodo plačali prispevke, živeli pa od lufta, ali kako?

Ejj... narobe svet, ti rečem, s katerekoli strani pogledaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno prejšnji čerttek sem imel sestanek s Slovaki. Ne boste verjeli, ljudje ta kljub EDS ne umirajo množično na cestah. Lani je recimo 60.000 več ljudi prijavilo vse prihodke kot prej, ker se jim ne splača več goljufati. Primankljaj je vsako leto nekaj odstotnih točk manjši od pričakovanega.

Če prav razumem, je največji dosežek EDS to, da ljudje manj goljufajo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, je največji dosežek EDS to, da ljudje manj goljufajo... :hmm:

Že dva premiera držav, ki imajo EDS in sta bila na bisku pri nas, sta rekla, da je taka obdavčitev za SLO neprimerna, ker so oni pač imeli takšno davčno razsulo, da so ga lahko uredili edinole z EDS. Ker v SLO ne vlada davčno razsulo ni nobene potrebe za EDS. Vsi drugi učinki so negativni.

Meni je prav hudo, v kakšni dilemi so ljudje, ki ne marajo ZDA, hkrati pa ne podpirajo reform. Obtožuejo ZDA, da izkorišča svoj položaj edine prave velesile, da se ne ozira na mnenje drugih... Mene zanima, kako mislite, da so ZDA postale edina velesila? Verjetno so se ostale države odločile, da so tako lepi in pametni, da naj kar oni odločajo o vsem. Ker drugače ne bi tako vpili proti reformam, ki jih cela Evropa potrebuje in ki bi naredile velesilo, primerljivo z ZDA. Morate se pač odločiti, ali boste delali ali pa bodo ZDA delale, kar jim srce poželi (kot očitno vi razmišljate).

Ampak da ne bom off topic. Najbolj smešni so mi študenti, ki protestirajo proti reformam. Ja, prosim, obdržite napotnice v sedanji obliki, da pet let po diplomi ne bom dobil dela, ker ne bom konkurenčen. In ko bom visoko izobražen vas prosim, da mi poberete čim večji del plače. Ker ljudje ne bi delali, oni bi uživali življenje, mi bomo pa to plačevali z nasmehom na ustnicah (življenje ni samo delo). Pa te hudobne šolnine, nisem dovolj sposoben, da bi dobil štipendijo. Ker v ZDA so tako ali tako vsi neizobraženi.

Ravno prejšnji čerttek sem imel sestanek s Slovaki. Ne boste verjeli, ljudje ta kljub EDS ne umirajo množično na cestah. Lani je recimo 60.000 več ljudi prijavilo vse prihodke kot prej, ker se jim ne splača več goljufati. Primankljaj je vsako leto nekaj odstotnih točk manjši od pričakovanega.

Še vedno pa čakam odgovore od največjih altruistov na forumu, koliko plače jim pobere država. Drugače bom pač nesramno mislil, da s svojim nestrinjanjem samo branijo svoje neupravičene privilegije. Ker to je takole: če delaš preko študenta pri 30-tih ali preko raznih pogodb, katerih edini namen je izogibanje davkom, potem si največji egoist in dejansko jemlješ ljudem, ki si sami ne morejo pomagati. In zato ni nobenega izgovora v smislu "razmer na trgu" ali podobnih oslarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je prav hudo, v kakšni dilemi so ljudje, ki ne marajo ZDA, hkrati pa ne podpirajo reform. Obtožuejo ZDA, da izkorišča svoj položaj edine prave velesile, da se ne ozira na mnenje drugih... Mene zanima, kako mislite, da so ZDA postale edina velesila? Verjetno so se ostale države odločile, da so tako lepi in pametni, da naj kar oni odločajo o vsem. Ker drugače ne bi tako vpili proti reformam, ki jih cela Evropa potrebuje in ki bi naredile velesilo, primerljivo z ZDA. Morate se pač odločiti, ali boste delali ali pa bodo ZDA delale, kar jim srce poželi (kot očitno vi razmišljate).

Ampak da ne bom off topic. Najbolj smešni so mi študenti, ki protestirajo proti reformam. Ja, prosim, obdržite napotnice v sedanji obliki, da pet let po diplomi ne bom dobil dela, ker ne bom konkurenčen. In ko bom visoko izobražen vas prosim, da mi poberete čim večji del plače. Ker ljudje ne bi delali, oni bi uživali življenje, mi bomo pa to plačevali z nasmehom na ustnicah (življenje ni samo delo). Pa te hudobne šolnine, nisem dovolj sposoben, da bi dobil štipendijo. Ker v ZDA so tako ali tako vsi neizobraženi.

Ravno prejšnji čerttek sem imel sestanek s Slovaki. Ne boste verjeli, ljudje ta kljub EDS ne umirajo množično na cestah. Lani je recimo 60.000 več ljudi prijavilo vse prihodke kot prej, ker se jim ne splača več goljufati. Primankljaj je vsako leto nekaj odstotnih točk manjši od pričakovanega.

Še vedno pa čakam odgovore od največjih altruistov na forumu, koliko plače jim pobere država. Drugače bom pač nesramno mislil, da s svojim nestrinjanjem samo branijo svoje neupravičene privilegije. Ker to je takole: če delaš preko študenta pri 30-tih ali preko raznih pogodb, katerih edini namen je izogibanje davkom, potem si največji egoist in dejansko jemlješ ljudem, ki si sami ne morejo pomagati. In zato ni nobenega izgovora v smislu "razmer na trgu" ali podobnih oslarij.

Prejle sem nekaj prekmalu kliknil in mije ruknilo tale citat brez odgovora v prejšnji post:

1. Zakaj bi si človek želel biti državljan najmočnejše države na svetu (v takih državah ljudje najslabše živijo - hvaliti se s tem, je kot da bi se hvalil kakšen avto ima tvoj šef!). ZDA se ne daporaziti ekonomsko ali vojaško, lahko pa jo moralno. To pa ne bo z EDS, ampak z npr. izstopom iz NATO in s prenehanjem klečeplazenja okoli njenih raznih sumljivih veleposlanikov ali pač zločinskega predsednika.

2. In ti misliš, da življenje je samo delo? In ker ti tako misliš, naj jaz zapravim svoje edino življenje v tekmi s takimi duhovnimi invalidi v tem kdo bo več časa preživel v službi? Mi še na misel ne pride! Če tako rad delaš, izvoli, jaz imam v planu življenja še druge obveznosti. Svoje delo opravljam korektno, njegov čas bo pa vedno omejen. Celodnevno delo je zame znak duhovne omejenosti, sistem, ki k takemu idealu stremi, pa je zame TABORIŠČNI. Sicer pa nikomur ne branim tako delat. Tko voli nek izvoli. Vem, da vlada v ljudeh taka duhovna praznina, da itak nimajo boljše izbire od znanega ciklusa work/spend/work itd. Vendar naj ne poskuša mene vplesti v takšno sranje. In to tudi ne more biti ideal družbe za kakršno se zavzemam.

3. O koristi EDS in Slovakih in pobranih davkih sem že zgoraj.

4. O plačanih davkih. Če te zanima plačam letno med 450 ksit in 900 ksit dohodnine (ob prijavljenem mulcu), stvar zelo niha tako kot moji dohodki.

5. Študij sem si ves plačal sam (ob delu), ker sem pač študiral takrat, ko sem za to našel čas (in se mi je ljubilo) in ne takrat, ko je pač (baje) čas za to.

6. Ne delam preko študenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejle sem nekaj prekmalu kliknil in mije ruknilo tale citat brez odgovora v prejšnji post:

1. Zakaj bi si človek želel biti državljan najmočnejše države na svetu (v takih državah ljudje najslabše živijo - hvaliti se s tem, je kot da bi se hvalil kakšen avto ima tvoj šef!). ZDA se ne daporaziti ekonomsko ali vojaško, lahko pa jo moralno. To pa ne bo z EDS, ampak z npr. izstopom iz NATO in s prenehanjem klečeplazenja okoli njenih raznih sumljivih veleposlanikov ali pač zločinskega predsednika.

Morala je eno najboljših sredstev, da vlečete človeštvo za nos(F.N.)

2. In ti misliš, da življenje je samo delo? In ker ti tako misliš, naj jaz zapravim svoje edino življenje v tekmi s takimi duhovnimi invalidi v tem kdo bo več časa preživel v službi? Mi še na misel ne pride! Če tako rad delaš, izvoli, jaz imam v planu življenja še druge obveznosti. Svoje delo opravljam korektno, njegov čas bo pa vedno omejen. Celodnevno delo je zame znak duhovne omejenosti, sistem, ki k takemu idealu stremi, pa je zame TABORIŠČNI. Sicer pa nikomur ne branim tako delat. Tko voli nek izvoli. Vem, da vlada v ljudeh taka duhovna praznina, da itak nimajo boljše izbire od znanega ciklusa work/spend/work itd. Vendar naj ne poskuša mene vplesti v takšno sranje. In to tudi ne more biti ideal družbe za kakršno se zavzemam.

A ni znak duhovne in intelektualne omejenosti drugače misleče označevat za duhovne invalide???

3. O koristi EDS in Slovakih in pobranih davkih sem že zgoraj.

Zanimivo, da nas dohitevajo Slovaki, Čehi, Estonci... Kljub našemu najbolšemu in kakršnekoli spremembe potrebnemu sistemu. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal si je težko narediti oazo sredi TABORIŠČA. Zdaj ko so meje odprte je treba tekmovati s celim svetom. Svetu pa žal ni jasno, da je 8 ur koristnega dela na dan že zdavnaj preveč. Toliko za preživetje ljudje niso delati pred par stoletji, ko niti pluga še niso poznali. Pri današnji tehnologi pa bi bilo mogoče dovolj 8ur na teden. Ampak dokler bodo na svetu ljudje, ki bodo pripravljeni cel dan delati za pest riža, toliko časa ti pač ne boš konkurenčen. EDS gor, EDS dol. Prelaganje iz levega v desni žep ne bo pomagalo.

Včasih si je človek dom zgradil v enem mesecu (ali pa v enem tednu s pomočjo prijateljev), danes si ga večina ne prigara v celem življenju. In temu se reče napredek... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih si je človek dom zgradil v enem mesecu (ali pa v enem tednu s pomočjo prijateljev), danes si ga večina ne prigara v celem življenju. In temu se reče napredek... :doze:

ampak včasih so s konji plužili od vasi do vasi, telefonov (in računov zanje) pa ni bilo ...

v recimo zadnjih 5 letih je vsak od nas verjetno za bencin, gume, registracije, zavarovanja, telefonske račune, internetne storitve itd zmetal par milijonov - za ta dnar bi pa že lahko mel kako skromno bajtuzličko...

Prerazporeja se, to je edino res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak včasih so s konji plužili od vasi do vasi, telefonov (in računov zanje) pa ni bilo ...

v recimo zadnjih 5 letih je vsak od nas verjetno za bencin, gume, registracije, zavarovanja, telefonske račune, internetne storitve itd zmetal par milijonov - za ta dnar bi pa že lahko mel kako skromno bajtuzličko...

...če boš prišparal pol milijončka na leto, boš v petih (pa tud v pedestih) letih bolj težko prišparal za bajtuzličko... :P

Sistem te pač s tem, da naredi osnovne potrebe (pre)drage, prisili garati. Drek, ki ga itak nihče ne rabi, a ga vseeno kupuje ker so mu revije in TV oprali možgane, je pa itak napol zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal si je težko narediti oazo sredi TABORIŠČA. Zdaj ko so meje odprte je treba tekmovati s celim svetom. Svetu pa žal ni jasno, da je 8 ur koristnega dela na dan že zdavnaj preveč. Toliko za preživetje ljudje niso delati pred par stoletji, ko niti pluga še niso poznali. Pri današnji tehnologi pa bi bilo mogoče dovolj 8ur na teden. Ampak dokler bodo na svetu ljudje, ki bodo pripravljeni cel dan delati za pest riža, toliko časa ti pač ne boš konkurenčen. EDS gor, EDS dol. Prelaganje iz levega v desni žep ne bo pomagalo.

Včasih si je človek dom zgradil v enem mesecu (ali pa v enem tednu s pomočjo prijateljev), danes si ga večina ne prigara v celem življenju. In temu se reče napredek... :doze:

Tole si mi pa z jezika vzel. Že celo življenje govorim, da imajo od tekmovanj korist samo organizatorji tekmovanja (velekapital). Današnji tekmovalec - zmagovalec, je jutri zguba.

Produktivnost je od WW2 zrasla za 35 - 40 X in mi delamo več namesto (40X) manj. Sem se že hotel opravičiti nekomu za označevanje z duhovnim revežem, pa me takale dejstva spomnijo, da ne bo opravičila. Kako pa lahko nedoumevanje tako preprostih stvari imenujemo drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA reforme in PROTI komunajzarjem

Predsednik vlade Janez Janša in avtor reform Jože P. Damijan sta včeraj, komaj teden dni po protestu sindikatov, organizirala ogromen protestni shod pod geslom: Za komunizma svobodno Slovenijo. »Borimo se predvsem proti temu, da Slovenijo ugrabijo ljudje kot je Dušan Semolič, aktiven član SZDL in izvršni sekretar predsedstva CK ZKS, ki je še 24. decembra 1985 pozival k ohranjanju revolucionarnih tradicij,« je za Mineštro povedal Janša. Damijan zaenkrat, do imenovanja za ministra, ne daje izjav.

Tudi na Kongresnem trgu je skoraj milijonska množica volivcev najprej poslušala besede predsednika vlade. »Ne morem več sedeti in dopustiti komunistične infiltracije, komunistične indoktrinacije, komunistične subverzije in mednarodne komunistične zarote,« je rekel Janša in napovedal ustanovitev posebnih miličniških enot.

Po navdušenem aplavzu je nastopil ljubljenec ljudskih množic Branko Grims: »Dragi prijatelji, to je miting resnice! Komaj nekaj dni po totalni sramoti, ki so nam jo priredili Salmonel-paradajzarji s svojimi 18.000 jurišniki (25% je bilo tujih plačancev), komunisti nadaljujejo s svojim rovarjenjem, razgrajanjem in razdiranjem. Tokrat so se spravili (kako predvidljivo) na predsednika Državnega zbora, torej inštitucije, ki smo jo izvolili volivci na svobodnih volitvah. Ja, banda komunajzarska, na svobodnih volitvah, ne na partijskem sestanku. Tega človeka, si drznejo tožiti pred sodiščem!?«

Po bučnem aplavzu je Grims nadaljeval: »Nešemu predsedniku Janši smo pomagali pomesti komunistično zver na smetišče zgodovine. Vendar se danes pojavljajo težnje po revizionizmu tega zgodovinskega procesa - hočejo restavrirat komunizem, uravnilovko in enakost v bedi ter revščini, kakor zahtevajo od njih njihovi gospodarji – Kučan, Bandelj et company. Komunisti sicer lahko izrazijo svojo voljo, saj smo vendar v demokraciji. Ampak tisti hip, ko bodo hoteli ukiniti demokracijo, naj si dobro zapomnijo – 101. padalska divizija je samo nekaj ur leta stran. Naši ameriški prijatelji ne bodo gledali komunistične revolucije sredi Evrope, in to leta 2005. Dol s komunizmom, živela demokracija!!!«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če boš prišparal pol milijončka na leto, boš v petih (pa tud v pedestih) letih bolj težko prišparal za bajtuzličko... :P

Sistem te pač s tem, da naredi osnovne potrebe (pre)drage, prisili garati. Drek, ki ga itak nihče ne rabi, a ga vseeno kupuje ker so mu revije in TV oprali možgane, je pa itak napol zastonj.

avto: letni strošek cirka 500.000-1.000.000 (brez amortizacije, vključuje recimo komplet gum, servis, par manjših popravil, registracijo cirka 150 jurjev letno in za cirka 300 do 700 jurjev goriva - odvisn, kolk se voziš)

motor: lahko približno isto računaš

internet, telefoni itd: odvisno, kolk... ampak recimo 20 jurjev mesečno - je hitro četrt miljona

Torej: recimo, da bi človek/motorist zlahka milijon letno prišparal ;) lahko tudi dva...

za 10 milk pa že dobiš kako bajtuzličko... ne sicer v centru lublane ... v predmestju Lenarta pa že :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avto: letni strošek cirka 500.000-1.000.000 (brez amortizacije, vključuje recimo komplet gum, servis, par manjših popravil, registracijo cirka 150 jurjev letno in za cirka 300 do 700 jurjev goriva - odvisn, kolk se voziš)

In avto imaš zato da se voziš...

-v službo, ker moraš pač plačevat stroške za avto,...

-v vrtec, da pobereš otroke, ki so tam, ko si ti v službi

-v trgovino, ker zaradi službe nimaš časa iti peš

...

-pa včasih na kak izlet, ki ga nujno rabiš, ker si veš izžet zaradi službe!

Mene avto stane z bencinom in amortizacijo vred 150kSIT na leto. Vozi me na smučanje, sankanje, do vznožja bolj oddaljenih hribov, na take in drugačne zabave...

Mogoče je tako poceni ravno zato, ker me ne rabi voziti v službo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče malo off topic:

če ne bom imel avta, kako bom prišel na delo?

pa prosim ne rečt z avtobusom (vlaki pri nas ne vozijo)

sem si zdajle na hitro izračunal glede na vozovnice za avtobus bi me letno stal avtobusni prevoz na relaciji dom - služba slabih 500.000 (pustimo vse ostale prednosti avtomobila ob strani)

kje je računica?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je tako poceni ravno zato, ker me ne rabi voziti v službo! :P

jep, to je carsko, če ne rabiš z avtom 'v službo', 'po opravkih', 'na sestanke', 'lobirat' ...

MAh, hotel sem le rečt:

včasih so ljudje delali in niso bili tako zelo 'komunikacijsko angažirani' in 'priklopljeni na storitve'.

Danes je tega veliko, plače in dohodki so verjetno sorazmerno manjši, stroški življenja višji...

ni čudno, da si včasih lahok 'na hitro s frendi' skup zmetal bajto ... danes je večini to praktično nedosegljivo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje, res vas ne razumem. Pa saj to, kar govorite o napredku, vam jaz vseskozi govorim. Vsak ima svobodno odločitev, ali bo delal ali ne, to je bistvo liberalizma. Kdo vas sili, da kupujete vse te nepotrebne zadeve? Motor, pa še z GPS ga opremite (ki uporablja ameriške vojaške satelite). Zdravila? Brez veze. In še bi lahko naštevali. Problem je samo v tem, da bi vi vse to imeli, plača naj pa nekdo drug. Če želite kupiti bajto (tudi) v Sloveniji brez vodovoda, elektrike, sekreta, telefona, televizije in se odločite za nabiralništvo ter samozadostno kmetijstvo, vam skoraj nič ne bo treba delati, tudi zemlja in gradnja bo zelo poceni. Živite lahko, kot vam poželi srce. Delate nič in živite (kot to delajo recimo živali), delate malo in imate malo ter delate veliko in imate veliko. Kaj je tu problem? Jaz imam problem s tem, da bi ljudje delali malo in imeli veliko.

Ljudje pred 100 leti so umirali pri 50-tih. K...c pa tak napredek, da moraš še dodatnih 30 živeti.

Problem Slovenije je, ker ima popolno razsulo pri davkih, zato je potrebno sistem postaviti na novo. Vsi posti, ki jih napišete na dejansko temo, to dokazujejo.

Osama, nič se ti ni treba opravičevati za izraze, kot so "neoliberalistična opica" ali "duhovni revež". Taki izrazi mi od nekoga, ki sedemletnega prestrašenega otroka pelje na demostracije v sneg, da bi ga naučil, da lahko ima veliko brez dela, nekako ne sežejo do srca.

Še vedno pa mi nisi odgovoril na vprašanje: Kolikšen DELEŽ tvoje plače (tvojih dohodkov) pobere država za davke in prispevke (če si pozabil, meni malo preko 60%). Tvoja dohodninska napoved ne sploh ne zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima svobodno odločitev, ali bo delal ali ne, to je bistvo liberalizma.

Daj še enkrat preberi kaj si napisal... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral. Kaj sedaj? Kot sem ti rekel, delaj, kar hočeš, samo ne pričakuj, da ti bom jaz potem plačal materialne dobrine. Lahko ti pa tudi narišem, če želiš.

Če pa misliš, da kaj ni vredu z mojim razmišljanjem, pa me prosim rasvetli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral. Kaj sedaj? Kot sem ti rekel, delaj, kar hočeš, samo ne pričakuj, da ti bom jaz potem plačal materialne dobrine. Lahko ti pa tudi narišem, če želiš.

Če pa misliš, da kaj ni vredu z mojim razmišljanjem, pa me prosim rasvetli.

si pripravljen iti v po tvojem t.im. liberalno skrajnost? Recimo, da ti država neha jemati prispevke itd ...

ko zboliš za rakom ali kaj podobnega, boš zagotovo sam zbral tistih nekaj milijonov za kemoterapije ipd?

Ah, nehajmo že ekstremno banalizirati poglede.

Sicer bi bilo pa najbolje vse podret , pobit, uničit, in na novo začet. ... Poznam par primerov, ki so v zgodovini imeli take ideje. V svojem malem svetu so se sami zdeli skrajno liberalni. Drugim so se zdeli fašisti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slavko Grum bi rekel :nekaj se ima zgoditi...

Da. In Marie Antoinette bi rekla: "Pa naj jedo potico!"

In seveda bi se to ljudem fržmagalo...

In seveda bi jo obglavili...

In brez senčice dvoma bi potem kompleten motomars žolčno razpravljal o tem, ali se spodobi odrobiti vsaj kako kronano glavo, če se že take običajne ne spodobi. Sumim celo, da bi se malce zmerjali. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da prebrat ta sveženj reform? Sem iskal na netu, pa jih izgleda malo skrivajo. :? :angry: :blink:

Po naključju dobil v roke terminski plan (normativnih) aktivnosti za uvajanje reform... jeba.. niti ni tolk daleč.. začnejo že kuj po novem lejti... za nas študente... (če nisem kaj v tistem špehu papirja spregledal ) verjetno september 2006... jeba . očitno res lovim zadnji vlak, ko sem si lahko "privoščil ustavno zagotovljeno brezplačno šolanje :lol1: " in delo preko ŠS. naslednje šolsko leto bo samo še aristokracija študirala... al pa bo povprečen študent tako kot v GB zadolžen za 10.000 Funtov, ko bo nehal študirat... dobra je ta popotnica za na zavod. -3,5 MIO na računu za štart... :cry: to bo visok BDP... :grim

javna uprava bo jebala ježa že spomladi.... :devil: (qrc k bojo še najbolj najebal (skoraj) ničesar krivi uslužbenci - govedo k vse to kuha, bo tkntk na tronu sedelo in poskrbelo, da bojo šle negativne posledice reform mimo njih :SS ... )

za druge sklope reform nisem imel časa ne brat ne sestra... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!