Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Zdaj ko je svetovni dan Romov ... mislite da bodo zato pokradli kaj manj ali kaj vec? :) Ce kaj manj, predlagam da se razglasi leto romov ... v nasprotnem primeru takoj ukiniti "praznik", ker je skodljiv.

Sicer ima pa Einherjar zelo ucinkovit nacin razmisljanja :naughty:

P.S: cestital sem ze svojim CD in DVD ROMom :)

Saj , če boš nadaljeval v tem stilu, boš kmalu lahko čestital zdravnikom v PB Polje.....

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko je svetovni dan Romov ... mislite da bodo zato pokradli kaj manj ali kaj vec? :) Ce kaj manj, predlagam da se razglasi leto romov ... v nasprotnem primeru takoj ukiniti "praznik", ker je skodljiv.

a če bi praznik budal uvedli, a bi folk bolj ali manj budalaštine pisal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če bi praznik budal uvedli, a bi folk bolj ali manj budalaštine pisal?

:yea2: :yea2: :yea2:

A si predstavljaš, kolk čestitk bi morala v tem primeru poslat? :kva2: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če bi praznik budal uvedli, a bi folk bolj ali manj budalaštine pisal?

Ne vem, to mora vsak pri sebi razcistit :xx: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, to mora vsak pri sebi razcistit  :xx:  :D

kar se mene tiče - jaz bi jih pisal natanko enako količino. :OK:

kaj pa ti? Glede nato, da sprašuješ, če bodo cigani kaj bolj ali manj kradli o prazniku ... kaj meniš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vsako "manjsino" in "ogrozeno vrsto" se najde junak/inja, ki jih brani. kaj pa z vsemi tistimi SLOVENKAMI in SLOVENCI kateri zivotarijo na robu eksistence? ki so brezposelni po tuji krivdi?

aja, saj ti niso vazni. niso manjsina in ogrozeni tudi ne; saj je vedno vec slovenk in slovencev v taksnem polozaju. torej je obstoj te "vrste" zagotovljen tudi v nadaljnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vsako "manjsino" in "ogrozeno vrsto" se najde junak/inja, ki jih brani. kaj pa z vsemi tistimi SLOVENKAMI in SLOVENCI kateri zivotarijo na robu eksistence? ki so brezposelni po tuji krivdi?

aja, saj ti niso vazni. niso manjsina in ogrozeni tudi ne; saj je vedno vec slovenk in slovencev v taksnem polozaju. torej je obstoj te "vrste" zagotovljen tudi v nadaljnje.

še pomnite Haloze?

jaz jih .. .in Slovenske gorice ... in TAM. in Litostroj.

čeprav sem mlajši rod, bližje Cycu, kot KekcuIII (po letih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še pomnite Haloze?

jaz jih .. .in Slovenske gorice ... in TAM. in Litostroj.

...

In zakaj ti ljudje, nimajo svojega praznika, da bi jim poslali čestitko, da so preživeli z nič, pa še brez toleriranih in medsebojno podprtih in odobravanih kraj?

Aja, ti so neljudje, pa niso tako popularni in primerni za nabiranje političnih točk. :?

Madona, no, vsem naj pripada enako težak korenček in enako dolga palica, pa ni potrebno nobenega preseravanja s temi manjšinami. Zaščita manjšin je prizadevanje za ohranitev kulturne barvitosti, jezika, poezije, etno zadev ipd.

Nikakor pa zaščita manjšin ne more biti podpiranje barabije, lopovščine, nasilja.

Ja seveda, spet sem pozabil, ne da se na povprečnem delovnem poštenjaku zdraviti kristusovega kompleksa pomoči ubogim in s tem prati svoje vsakodnevne grehe. Pa še za politične točke niso primerni.

Kot sem rekel in kot je dal primer Kekec, kdor hoče, zmore! Pa to enako velja za Kozjansko, Haloze, reveža iz Polhograjskih dolomitov, še kakšne druge ali pa za cigane. CIGANE!! :devil: :devil: :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da mi ne bi kdo začel lapati, da so ostali prebivalci imeli več možnosti kot cigani.

Moji starši npr. niso imeli NIČ!!! Obleko na sebi in oče eno malo špičasto kelico in sekirico, ki jo je podedoval od svojega očeta. Pri očetu niso imeli niti svojega doma, ker so jim ga italijani požgali. Stara mati je otroke s svojim delom spravila v šolo, stanovali so podnajemniško, hodili na dnino, itd, itd. Pri materi so imeli samo tri stene, zadnjo so pomagali sosedje zabiti z deskami, ker starega očeta ni bilo več, ker so ga italjani odgnali in kasneje zakurili v koncentracijskem taborišču. Pred tem so na krpi zemlje živeli v šotoru KOT CIGANI. Stari oče je sproti zidal tiste tri stene, kolikor je v celodnevni tlaki zaslužil opeke v glinokopu nedaleč od "doma". Ko ni bilo dela tam, je za hrano otrok sedel na cesti in tolkel kamenje.

Pa to ni bilo nič posebnega, prej običajno. :angry:

In ciganje so imeli ravno toliko časa se postaviti na noge, kot moji predniki.

Le delati bi bilo potrebno namesto krasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, Horči, noooooo :004 :004 :004 :wub:

Nočem, da se razburjaš, ker te imam rada. :rolleyes:

OK, vela, ampak sam zarad tebe! :D :D :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da mi ne bi kdo začel lapati, da so ostali prebivalci imeli več možnosti kot cigani.

Moji starši npr. niso imeli NIČ!!! Obleko na sebi in oče eno malo špičasto kelico in sekirico, ki jo je podedoval od svojega očeta. Pri očetu niso imeli niti svojega doma, ker so jim ga italijani požgali. Stara mati je otroke s svojim delom spravila v šolo, stanovali so podnajemniško, hodili na dnino, itd, itd. Pri materi so imeli samo tri stene, zadnjo so pomagali sosedje zabiti z deskami, ker starega očeta ni bilo več, ker so ga italjani odgnali in kasneje zakurili v koncentracijskem taborišču. Pred tem so na krpi zemlje živeli v šotoru KOT CIGANI. Stari oče je sproti zidal tiste tri stene, kolikor je v celodnevni tlaki zaslužil opeke v glinokopu nedaleč od "doma". Ko ni bilo dela tam, je za hrano otrok sedel na cesti in tolkel kamenje.

Pa to ni bilo nič posebnega, prej običajno. :angry:

In ciganje so imeli ravno toliko časa se postaviti na noge, kot moji predniki.

Le delati bi bilo potrebno namesto krasti.

In če pogledaš prišleke v Ameriko, ki večji del niso imeli nič.

Domorodci pa vse.

In sedaj imajo prišleki vse domorodci pa nič.

Že mora bit taka pravica na svet.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je tisti smajli, k´se za glavo drzi.

ran, pa ne no..... :(

Ti se kar prim, pa drž ene par dni.

Tle že nekaj dni nakladate kako ste strpni in za enakopravnost, sam da morajo drugačni :

- enako dihat;

- enako pet;

- enako mislt;

- enako se pustit državi buzerirat;

skratka iste irharce pa jodlat pol smo pa prjatli.

Ja res je, take ideje niso nove in so legitimne in jih Italijani na oni strani s pridom nad našim življem izvajajo. Kogošci na oni strani so že tu echte Germani.

Pa so med nami majhne civilizacijske razlike.

Kjer je pa trk različne kulture in civilizacij, ki sta daleč vsaksebi, se pa ve, kako gre in zgodovina je tudi pokazala.:(

Nekateri in med nje spadam tud sam, mislim da to ni potrebno, da se neke vrste sožitje da doseč.

Čakat in upat da bo šlo samo od sebe ne gre.

V skladu s civilizacijskim napredkom, bomo z našimi ROMi morali tako ali drugače potrpet ter jih poskušat adaptirat v družbo.

Problem ni nov, tako ali drugače ga poznajo po celem svetu.

Avstralci imajo take ali podobne težave z Aborigini.

Najbolj tazadnje kar bi bilo primerno, je dokončna rešitev.

In Slovenci smo že bili na seznamu za dokončno rešitev.

Če čuvaš cigana čuvaš sebe.

Jutri si ti lahko tisti cigan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ciganih imam povedati samo to:

-če mu ne daš bo kradel

-sklicujejo se na pravice...kaj pa državljanske dolžnosti

KO JIH JEBE!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Tle že nekaj dni nakladate kako ste strpni in za enakopravnost, sam da morajo drugačni :

- enako dihat;

- enako pet;

- enako mislt;

- enako se pustit državi buzerirat;

...

Nope, sploh ne!

-naj po svoje dihajo

- svoje pesmice pojejo

- in si svoje mislijo.

- do države pa pač imajo iste obveznosti, če so njeni državljani.

In Ran, razlika med Slovenci v Italiji sedaj ali pred časom in cigani je precejšnja.

Ciganom nihče ne požiga narodnih domov, nihče jim ne prepoveduje govoriti v njihovem jeziku, nihče jih ne zapira samo zato ker so cigani, nihče jim ne potujčuje imen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj tazadnje kar bi bilo primerno, je dokončna rešitev.

In Slovenci smo že bili na seznamu za dokončno rešitev.

Kdaj, kaj ,kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj, kaj ,kdo?

Kaj, kdaj, kaj, kdo? Ti zgodovinski spomin ne seže v obdobje 2WW in pred njo?

Ran dobro ve, o čem govori. Predvsem ker je bilo tam, kjer je doma to najhuje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj, kaj ,kdo?

Ja kurc pol pa povejte tisti ki najbolj penite, kaj pa je za naredit.

Al tle v bistvu mal jamramo zato da se iskašljamo, pol nam pa je lažje. ?

Če je tako se opravičujem.

Kašljajte naprej.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje (to se nanaša na Thundercatovo ugotovitev, da se cigo ne splača biti, pa je vmes priletelo nekaj postov).

Če gledaš iz našega, "urejenega", življenja, kjer te kup norm in obveznosti vodi iz ure v uro, iz dneva v dan, ... , iz leta v leto,

zna biti cigansko življenje v stilu, kot ptiček na veji, prava sprostitev, samo preveč navajeni smo na našo "varnost" in si nekako ne upamo prestopiti tja čez. Razen častnih izjem, klošarjev, seveda. Ker končni rezultat je enak, na koncu umreš. Le verjetno malo prej.

Gledano iz njihovega gledišča, ko si želijo vse ugodje zahodne civilizacije, le delali malo ne bi, je pa cigansko življenje jasno da nevzdržno in krivično.

Tisti cigoti, ki delajo, tudi imajo, o njih ni ničesar čuti, pa so še vedno ponosni Ljudje.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti cigoti, ki delajo, tudi imajo, o njih ni ničesar čuti, pa so še vedno ponosni Ljudje.

In takim vsa čast in moj poklon! :notworthy: In ponovno čestitke ob dnevu Romov! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ciganom nihče ne požiga narodnih domov.....

Saj res..... :blink:

Spet se mi poraja prastaro vpršanje : " Kdo zavraga je v bistvu zares požgal narodni dom v Trstu???!!!!" :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN se sicer rahlo zgraža nad tem, da je edini dober Cigan, civiliziran Cigan.

Samo, predpostavimo:

Lahko ostanejo takšni kot so.

Živijo napol v divjini, otroci ne hodijo v šole.

Velja njihov kodeks in njihova nezapisana zakonodaja.

To je seveda možno.

Ampak žal, tako kot pri Indijancih, v rezervatih.

Pa si zamislite sranje na našem forumu, če bi sedaj Stranka Brrrm izvedla vse potrebno in zgradila rezervat za Cigane. Strpni bi me živega požrli, ker Cigane omejujem v njihovi svobodi in prvobitnosti, nestrpni pa tudi, ker bi rezervatu manjkala elektroograja in termoelektrarna, imenovana krematorij.

Verjetno se približno 2000000 Neljudi ne bo prilagajalo nekaj tisoč Ljudem, še posebej, če bi prilagoditev zahtevala zapustitev naših ogrevanih stanovanj in življenje v leseno-plehnatih skrpucalih nekje na obrobju gozdov, kot zaposlitev pa nabiralništvo, saj proizvajal tako ali tako ne bi nihče več.

Torej, kaj ostane? Cigani bodo morali, hočeš, nočeš, stopiti kakšen korak proti civilizaciji (kot jo pojmujemo mi). Pa verjetno bodo pri tem sprehodu morali izgubiti tudi kakšno folklorno značilnost.

Kruto?

Po svoje da.

Skregano z zdravo pametjo?

Verjetno ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!