Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Evo ena zanimiva zadeva za izražanje mnenj!

Nedavno sem slišal da imajo romi določene pravice o katerih lahko slovenski državljan le sanja.

Ob tem da banda ne plačuje davkov in ne dela prav nič imajo sledeče pravice:

-kot romi lahko vozijo neregistriran avto,

-za postavitev "hiše,koče" ne potrebujejo nobenih papirjev ampak ko se spomnijo pač postavijo,

-lahko nakradejo do 30 000 mesečno pa jim nobeden ne more nič.

Zdaj pa povejte kam to pelje?Eni plačujejo davke da se lahko naši državni kekci furajo v 30 miljonov vrednih avtomobilih.

Država pa nabija davke na bencin, hrano...

Skratka davek moraš plačat pa če kupiš oli gumo al pa avto,medtem ko se tej čefurjadi jebe za vse.

Edina rešitev bi bla da se slovenčki mal zbunimo pa pred parlament pa dol s to bando ki se hodi gret v parlament namesto da bi kaj pametnega nardil.

Cigane pa pred dejstvo al delat pa plačvat davke al pa v Kočevski rog pa v jamo z njimi kot med vojno!

Jaz se poščijem na to državo!

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zate je torej dober Rom samo CD-rom.

In v razmislek:

si mogoče kdaj pomisli, da eni pač nočejo živeti te tako imenovane civilizacije, plačevati davkov , delat, kupovat dragih stanovanj, ker hočejo pač živeti preprosto nomadsko življenje. Pa jim to večina onemogoča, jih strpa v nekakšne rezervate in pričakuje, da bodo živeli od zraka.

BTW - ni tebi ta t.i. civilizacija še nikoli dopizdila?

Pa malo več strpnosti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Leteči :

Jaz se poščijem na to državo!

Če misliš, da je tako enostavno, se pa za Cigana-Roma proglasi. Po ustavi ti gredo te pravice, pol pa gasa brez registracije in vsega drugega.

Kar se lulanja tiče, boš moral kar prec zastavit, da boš celo državo prescal.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mogoče kdaj pomisli, da eni pač nočejo živeti te tako imenovane civilizacije, plačevati davkov , delat, kupovat dragih stanovanj, ker hočejo pač živeti preprosto nomadsko življenje. Pa jim to večina onemogoča, jih strpa v nekakšne rezervate in pričakuje, da bodo živeli od zraka.

BTW - ni tebi ta t.i. civilizacija še nikoli dopizdila?

Pa malo več strpnosti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HORJO ZA PREDSEDNIKA!!!!!! (pervy minister za notranje zadeve, vojsko, zdravstvo in solstvo ter kulturo)!!!!!!!!

se popolnoma strinjam s tabo, dodal bi samo se da jih drzava v svojih pravicah sciti.

ce te ustreli (recimo da prezivis), povozi z nereg. avtom ali kako drugace oskoduje NI PANIKE!!!! ker nima nic mu nic ne vzamejo (no mercedes tak ni njegov uradno, pa marke v skatli,...). sedet ne bo sel ker ima ZILIJON frocov in ne more druzina brez edinega ki "dela" ostat (kako delo vsi vemo).

ce pa tebi poci film ker si nemocen in mu z baseball palco razbijes pizdo bos pa do konca zivljenja placeval celi rodbini tolko odskodnine ti bo nase humano sodisce nalozilo ker si poskodoval "zasciteno vrsto"!!!

mater me tako razjezi,...... eh nebom mislin na to (misli lepe misli, misli lepe misli, misli lepe misli, misli lepe misli,....)

drzava je u kurcu ampak tega tak ne vidijo ker se z novim letalom visoko nad nami vozijo pa se mercedese z temnimi sipami majo!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuga majo????? Use te pravice?????? Ne me zaj****at! Mi mormo davke in use to placevt oni pa nc. To ni fer!!!! Morle bit za use enake pravice saj smo usi ljudje! Al nismo?

Na nas sol je ene 5 romou samo ampak so nekje 1,2,3 razred pa si use upajo! Na profesorje se spravlajo in jim odgovorjajo da ne komentiram pol glede njihovih sosolceu kako se nanje spravlajo...

lp, Sanci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa malo pretiravate...ne glede na takoimenovane pravice, ki jih imajo...ta tema postaja rasistična in polna predsodkov. Tako se obnašate, kot da pa vi vsi skupaj zaradi par tisoč ljudi TAKO trpite...PROSIM!!!

Malo več strpnosti... ko pa udari folk po motoristih pa ste takoj glasni... konec koncev je princip isti!!!!!

lp alena

Better blond than bold!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole bom rekla človek je lahko strpen dokler vse to od daleč opazuje. potem ko se ga pa enkrat to vse skupaj dotakne gre pa strpnost v tri krasne. ne rečem da so vsi cigani barabe ,ampak večina jih pa je oz. izkorišcajo sistem v nulo. potem pa se človek vpraša zakaj pa imamo tak sistem? a nismo mi tisti ki volimo in izbirami in ne vem kaj še vse....

pa dejmo neki nardi , pa nehajmo verjet predvolilnim obljubam, pa razmišljajmo s svojo glavo....itd. .....e vidi vraga tuki se pa vse ustavi ko je pa treba nekaj ukreni se pa pojavi sto in en razlog zakaj se to ne splača zakaj to ne zaleže ipd....

takole je dokler se bomo slovenci raje med sabo kregali in fovšijo prakticirali ter se drugim prilagajali namesto da bi se oni nam( vsi čefurji po vrsti) bomo imeli čedalje bolj gnil in gnil sistem....

no zdej sem pa kar mal preveč zatežila bom raje kar nehala.....

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leteci,horjo,pervy,looney:

vsak lahko dela vse kar se mu zahoce,DOKLER ne oskoduje socloveka,pa na kakrsen nacin ze.to je dejstvo civilizacije.ce se pa tega ne drzijo.....bosna ni dalec!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

leteci,horjo,pervy,looney:

vsak lahko dela vse kar se mu zahoce,DOKLER ne oskoduje socloveka,pa na kakrsen nacin ze.to je dejstvo civilizacije.ce se pa tega ne drzijo.....bosna ni dalec!

-----

Tebi se je pa Bosna orng zamerla. Jo že v par topicih kot negativno predstavljaš.

Samo vprašanje?

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zdej reku, da je prav, da terorizirajo in kradejo, ampak včasih nimajo drugega izhoda pač. Biti manjšina ni šala - to bi tudi Ice moral vedeti.

V A. naprimer isto trdijo za Indijance in črnce, pa vemo kako je do obojih prišlo.

Indijance so pobil, jim ukradl zemljo, naravna bogastva, jim prepovedal vero in jim vzel smisel življenja. In sedaj lahko celo upravičeno rečejo, da sam kradejo in pijejo.

Kako so zamorci u A. pršli, pa se itak ve. Ve se tud, da so manjšina, brez pravic in nanjniže na družbenem položaju. In se temu primerno obnašajo. Na vsakem procesu je bil zmerej kriv črnc. In če enmu govoriš, da je kriv - postane kriv. Socialne razlike in krivica vedno rodijo ekscese.

Nekaj grobo podobnega je tudi z cigani. Zatiral jih je še vsak sistem, razen komunistov. Hitler je bil sploh uspešen z njimi. Take stvari pustijo vedenjske posledice.

Najlaži je rečt: mi smo super, drugi so gnoj. Ampak ta filozofija je rodila še ves drek na zemlji, ne pa razna primitivna in nomadska ljudstva, katerih največji greh je, da ne plačujejo davkov.

P.S tudi jaz nerad plačujem davke, da o delu sploh nebi govoril.

Rad bi videl tistega, ki rad plačuje davke in dela, mora biti nek duševni bolnik ali pa mazohist.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

disident,ne vem kaj ti mislis,da bi jaz moral vedeti.v AUT se ne pocutim,kot del manjsine.mogoce ze predolgo zivim tukaj.navade in zakone dezele v kateri zivim sem v vecini sprejel in nobeden me ne gleda postrani ali zviska zaradi dejstva,da nisem rojeni avstrijec.

do neke mere se more vsak,ki gre v tujino ali tam zivi prilagoditi in podrediti obicajem okolice,da pa s tem negira svojo poreklo nikjer ne pise in se tudi ne zahteva.vse druzbe,ki zahtevajo,da _tujec_ negira lastno poreklo vecinoma niso demokratsko urejene.iz teh drzav potem prihajajo "begunci" in "azilanti" v drzave,o katerih so slisali,da je bolje.

problem nastane,ko prisleki spoznajo zakonsko ureditev in kaksne pravice so pridobili s statusom,s katerim so prisli,brez da bi se zavedali,ali pa zavestno ignorirajo,obveze tujca do druzbe,ki mu omogoca status azilanta.predvsem ce so "bivsa juzna braca" ali iz podobnih drzav,kjer je bilo delo bolj teoreticnega znacaja.ne govorim,da so vsi taksni; je v grazu veliko tujcev,ki lahko domacinom pokazejo,kaj se pravi delati.samo kot pravi pregovor: dobrega se ne vidi,slabo pa pade v oci (ali tako nekako,prosto po presernu).

osebno nisem noben xenofob,samo mi gre na zivce dejstvo,da lahko sam delam in placujem davke in s tem podpiram lenobo nekaterih.ce se pa k temu prisede se kriminalno obnasanje podpiranega v druzbi,ki ga podpira,mi pa nekako ni vec do diskusije,pa je ta osebek tujec ali domacin.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje fantje nad nekaterimi sem kar razočaran ... takole tolčt po neki skupini in govorit, da jih je večina barab ... ajajajaj ... spomnite se oddaje preverjeno 16.4.2002 na POP TV.

Disident:

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo več strpnosti... ko pa udari folk po motoristih pa ste takoj glasni... konec koncev je princip isti!!!!!

lp alena

Ej, sej ni frke, nobeden nobenmu nič noče kar tako brez veze. Samo za vse naj isti reglci veljajo, naj bo cigo, srbin ali pa motorist! Če pa si nekdo lahko nekaj na tvoj račun privošči, pa nobenmu nič; ja ne mi potlej reč, da se ne smem branit pa znoret!!

Problem je bolj v tem, ker se ljudi označuje po pripadnosti nekim manjšinjskim skupinam. Ko pa ga ta nekaj userje, in rečeš ta cigo je baraba, te pa po defaultu označijo za nestrpneža. Ja me prov zanima kdo je nestrpnež, ko vam doma na lastnem dvorišču budala mimo sinove glave s puško strelja (doživel!), pa ni važno cigo, kranjc al pa ekonomist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je pa večplastnost problema. Vsak ima prav tako Ice kot disident.

In kaj sedaj ?

Jih je treba pobit ? Tako kot večino indijancev (dober indijanec mrtev indijanec).

Jih je potrebno strpno tolerirat, da se vsaj približno prilagodijo na sistem in bomo imeli še ta rjave jodlarje, ki govejo musko radi poslušajo?

Ali jim pustimo živeti po svoje in s tem svetu pokažemo, da pri nas lahko živijo tudi drugačni?

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo ti pa z vsakim postom zadeneš v črno.

Naj povem še to da ciganje tud niso vsi isti, rečmo za dolenjske je znano da je za njih škoda tud metka, medtem ko so uni v prekmurju povsem drugačni (znajo tud delat).

Sicer sem pa imel za kolege tudi ene par čefurjev ki so bli čist normalni in v večini stvari boljši kot marsikateri Slovenec.Za kolega bi dal vse pa čeprav nisem bil čefur.

VENDAR je takih izredno malo morda 10%, ostalo je pa sama izkoriščevalska sodrga.

Pa še to,pejte v eno izmed srednjih šol v Lj. pa boste bolj težko najdli slovenca tam je samo še čefurjad. Dobiš občutek kot da izumiramo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Horjo:

Nekateri pač čutite ene sorte poslanstvo, da se potegujete za tiste, za katere mislite, da so zaščite potrebni. Ali so jo res potrebni, ali s tem izpolnjujete le neki svoj notranji manjko?

,.....Upsalala, ta je pa dolga. Ne bit hudi, jest sam tko mislim!

Ne vem koga si to mislil, ampak pravice da mi gre kaj na kur... si tudi jaz ne pustim vzeti.

Če bi mene okradli, ali kakorkoli drugače oškodovali, bi jim tudi vse živo preklel, pa še kaj zraven.

Svoboda nekoga se mora nehat tam, kjer se začne krivica drugemu.

Zato sem pa rekel, da je stvar večplastna. V tisočletjih je niso rešili, mi bomo pa zdaj na forumu red naredili.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji. Človek se mora najprej zamisliti ,če predhodno navedene trditve držijo. Mirno lahko ugotovim da držijo. Točno je to z neregistriranimi avtomobili, točno je to z nakradeno robo (mislim da je ta vsota celo malo višja od 30000 na dan) in še marsikaj drugega kar tukaj sploh še nismo napisali. Živim namreč blizu romskega, pardon ciganskega - kajti takšen izraz uporabljajo cigani sami - naselja in vem ,da zgoraj navedeno povsem drži. Ni mi jasno zakaj naj bi bil naprimer nekdo nestrpen ,če samo zapiše gola dejstva. Če se takšen rom-cigan zaleti v tvojega konjička z neregistriranim avtomobilom ,ti bo državni uradnik svetoval civilno tožbo. Če ti bo vlomil v hišo in odnesel za takšen znesek kot je naveden zgoraj imetja, te bo državni uradnik zopet napotil na civilno tožbo.

Ni pa točno ,da se lahko vsakdo izmed nas da zapisati kot rom-cigan. To mu zanesljivo ne bo uspelo, ker poznam posameznike ,ki so to skušali storiti (zaradi neplačevanja davkov - jasno), pa so naleteli na gluha ušesa državnih birokratov. Jasno je, da bi takšno množično podeljevanje romskih pravic pripeljalo do prazne državne blagajne in bankrota.

Ker smo pred zakonom vsi enaki, vsaj tako pravi naša zakonodaja in menda celo ustava, bi človek pričakoval ,da imamo vsi državljani enake pravice in OBVEZNOSTI! Torej ne glede na to kaj komu paše ali NE, kako hoče kdo živeti - ali v bloku, hiši ali pa v romskem naselju zgrajenem na tujih njivah. Problem ,ki je tu zgoraj zapisan je že zelo star. Tisti ,ki so plačani za to ,da bi ga rešili so si izmislili lagodnejšo varijanto. Prepustili so ,da se medsebojno bodejo romi in njih sosedje (civili), vsakdo ki pa bi utegnil izreči kakršnokoli kritiko v zvezi s takšno "salomonsko" rešitvijo pa je že v naprej razglašen za nestrpneža.

Torej mu ne preostane nič drugega kakor da še naprej pridno odpira svojo denarnico ni financira nekoga ,ki pač noče guliti šolskih klopi in hoditi vsak dan 8 ur (ali več)v službo , ker se mu ne zdi potrebno opraviti vozniški izpit oz. registrirati avto, ker misli ,da je nomad. (Glede na dejstvo ,da vidim vsak dan ene in iste obraze v neregistriranih avtomobilih, bi težko verjel da gre za nomade, razen če je pod to mišljeno prevažanje v premeru 10 km.)

Tukaj priporočam ponovitev one basni: "stokrat nič je ubilo osla". V tem primeru osli niso romi-cigani, temveč mi, ki smo "nestrpneži" in spadamo v razred davkoplačevalcev.l

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zdaj pa malo pretiravate...ne glede na takoimenovane pravice, ki jih imajo...ta tema postaja rasistična in polna predsodkov. Tako se obnašate, kot da pa vi vsi skupaj zaradi par tisoč ljudi TAKO trpite...PROSIM!!!

Malo več strpnosti... ko pa udari folk po motoristih pa ste takoj glasni... konec koncev je princip isti!!!!!

lp alena

Better blond than bold!!

ja gospodicna, mojega prijatla radota poznas ne? no trije cefurji (al cigani, saj ni vazno) so ga v kocevju brez razloga pretepli z palcami. na eno uho je zgubil 30% sluha, mel polno udarnin in bil sivan po glavi. policija jih je prijavla ampak imajo ze tolko prijav da je bla to samo ena zraven in se tipi se vedno okol sprehajajo (mislim da so bli celo mladletni). mislis da je dobil kako odskodnino????? ce bi to kdo od nas naredil bi krepko placeval odskodnino!!!! in seveda davke se naprej!!!!

lahko je bit human dokler sam nimas takih izkusenj.

samo za primer: tudi zagovorniki smrtne kazni so humani, ko pa se kaj zgodi ljudem ki so jim blizu naenkrat zahtevajo mascevanje, kri v potokih,....

PS: motoristi res mogoce koga ogrozamo ampak v primeru sranja bo krivec tudi odgovarjal za posledice!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Pa še to,pejte v eno izmed srednjih šol v Lj. pa boste bolj težko najdli slovenca tam je samo še čefurjad. Dobiš občutek kot da izumiramo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!