Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Jaz lahko zatrdim, da oni sami sebi recejo cigani ... Vem se iz casov ko niso tezili, sem slisal iz njihovih ust. :)

Ti si premlad, da bi lahko kaj trdil.

Verodostojnost vsakršne izjave, se meri z resnostjo pristopa, ki je pa odvisen tudi od časa trajanja nekega pojava.

Oglasi se, ko boš starejši in modrejši.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, ne tezi. Ce sem slisal sem slisal. Torej to avtomaticno pomeni vsaj, da sami sebe ponekod tako imenujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joooooooooooooooooj matr ste ze tecno s tem preprekanjem o ciganih/romih kakor koli jim ze recete

Imam kar nekaj izkusenj z romi...

V prekmurju so se kar civilizirani...

V Novem mestu (odvisno kje gledas) tisti pri Kosenicah se niso "hudi" ampak se tudi najdejo v okolici taki ki si lastijo VSE!!!

Znanko je en rom v SOLI posilil pa ne da bi on morda sel ven neeeeeeeeeeeeeeee nic mu ni bilo ona se je prepisala

V zagradcu jao mislm kukr imam izkusnej (iz lasne toke) mi niso ne vem kaj vsec vsakic poslusam njihovo navijenje tistih avtomobilov pa kraja bencina in bla bla naprej

Tko bom rekla najdejo se kakor dobri pa tudi slabi (taksni smo pac ljudje) Vendar imam vec izkusenj s slabimi ljudmi beri ROMI kot pa s civilizirani.

Ce je res da drzava podpira rome sm brez komentarja PS: cyc tiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, ne tezi. Ce sem slisal sem slisal. Torej to avtomaticno pomeni vsaj, da sami sebe ponekod tako imenujejo.

Med tem ko si to slišal in ko si to isto napisal, je tako malo časa preteklo, da to nič ne pomeni.

p.s.

Seveda so bili pri nas Cigani vedno Cigani, kako so se med seboj v ciganskem jeziku imenovali, ne ti ne jaz nisva slišala.

A naši Romi še znajo Romski jezik, pa tud ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja okoli tega bo še veliko sranja!Vsi tisti ki jih zagovarjate vas vabim da obiščete nekaj mest in vasi južno od Lj.To ,če vidiš starega golfa 1 brez šoferja in tablice ni nič nenavadnega.Aja brez šoferja,to sem najprej mislil,potem začudeno gledam dalje in pred trgovino ven izstopi ciganček velikostno podoben mojemu bratrancu v prvem razredu.Ven iz trgovine pride s flašo kokte :) Kako prikupno.Enkrat drugič pride do mene nek ves krvavi Rom(menda je prej razbil šipo na Merci svojega sovaščana) in mi reče naj ga peljem do njegovega tabora.Ker ga nisem hotel je hotel moj motor da se bo sam peljal.Ker mu tudi to ni uspelo si je slekel majico in začel kričat da je on bosanac in da naj se ne zajebavam z njim.Potem mi je rekel da ve kje sem doma in da mi bo zažgal hišo mene pa obesil(mi je pokazal na katero drevo).No potem se začneva nekaj prerivati in potem prileti policija in ga obvladajo s ''strokovnimi prijemi'' imenovanimi tudi karate :P Kar dobro so ga.To da se vozijo z različnimi tablicami(spredi NM,zadaj LJ ali KK) je itak običajno,da se njihovi mulčki brez čelad in registracijam vozijo z novimi Gileram Runner in Aprilijam Sr in raznimi drugim skuterji(izvor je jasno nam dobro znan),da grozijo vse vprek v vseh bifejih prav tako in da kamor koli pridejo vse pretepejo kar še ne zbeži ta pravi čas.Policajev nikoli ni od nikoder edino takrat v mojem primeru so prišli :blink: Se jim iskreno zahvaljujem.No in najbolj kriva je država ker jim ničesar ne poskušajo narediti ali jim dopovedati in zato se jim jebe za vse ker itak DOBRO VEDO da jim NIHČE NIČ NE MORE.Še najmanj pa kakšna oblast ali podobno .

Brez kakšnih radikalnih posegov s trani države v to problematiko enostavno ne vidim rešitve .In napetost med romi in ostalimi se bo samo stopnjevala in po mojem bo vedno več takšnih incidentov kot prejšnje dni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RAN: imajo neko svojo govorico, koliko je pa v njej "romscine" pa ne vem. Niti me ne zanima. :P

@lightning: res bo tega cedalje vec, ce drzava ne bo tega korenito spremenila. Obstaja rek "Ce das ciganu prst, te bo za roko zagrabil". No, oni samo izkoriscajo situacijo. Kar seveda njihovega pocetja ne opravici, samo razlozi ga. Pomeni pa to tudi, da se mora se kaj drugega spremeniti.

@Vrtnica: edina tvoja izkusnja v Zagradcu je ta, da ne maras mimo njih it s kolesom :naughty: Se jaz jih imam malo, izkusenj z njimi, ker pac ne zivim stalno tam. Torej poleg tatvine in obcasnega ogrozanja na cesti z njimi nimam izkusenj. In delam na tem, da bi bilo teh izkusenj cim manj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vrtnica: edina tvoja izkusnja v Zagradcu je ta, da ne maras mimo njih it s kolesom :naughty: Se jaz jih imam malo, izkusenj z njimi, ker pac ne zivim stalno tam. Torej poleg tatvine in obcasnega ogrozanja na cesti z njimi nimam izkusenj. In delam na tem, da bi bilo teh izkusenj cim manj :D

se enkrat preberi kaj sem napisala- poslusam kdaj tiste avte navite (slisati z usesom)

slisim pa tudi (govorice) kraje bencina pa tudi enkrat sav bila OBA prica temu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se enkrat preberi kaj sem napisala- poslusam kdaj tiste avte navite (slisati z usesom)

slisim pa tudi (govorice) kraje bencina pa tudi enkrat sav bila OBA prica temu

avte navite poslušam tudi sam vsakdan...pa ne od romov..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avte navite poslušam tudi sam vsakdan...pa ne od romov..... :D

Ja no sej se tudi drugje slisjo sam bl navitih nism se slisala kot tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thundercat: ne gre za "navitost", gre za to, da nimajo vec izpusnih cevi :)

aja.....sori mi tematika ni blizu.....ma pol je tud kateri motorist cigan al kaj ker se z "odprtimi" avspuhi vozi..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.

Se ti zdi čudno, TC?

Motorciklist z odprtim izpuhom je ravno tako izven zakona, kot cigo z neregistriranim avtom. :P

Tako, kot se tebi zdi popolnoma sprejemljivo,da ima motorcikel odprt izpuh, tako se zdi cigotu popolnoma sprejemljiva kura s tujega dvorišča.

Malenkost.

A, obe malenkosti sta v istem košu, izven dovoljenega, sprejemljivega, dogovorjenega. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malenkost.

A, obe malenkosti sta v istem košu, izven dovoljenega, sprejemljivega, dogovorjenega. :devil:

da se razumeva to je bil moj namen......namreč...če se ti zdi grmenje avtov v sosednji vasi odveč se ravno tako lahko tretji vasi zdi odveč tvoj ducati 999 katerega strastno privijaš v nedeljo zjutraj....a si zato cigo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thundercat, kaj si se na te odprte izpusne cevi obesil, kot da bi kdo to rekel, si jih pa sam na plano potegnil :) Vrtnica je mislila divjanje po vasi s komaj voznimi kripami, itak je bilo pa to samo mimogrede omenjeno in je pri vsem skupaj se najmanjsi problem.

PS.: "odprt" auspuh je bistveno tisji od nekje kmalu po kolektorju prerjavelega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daleč od tega da bi bil nerazumevajoč do tistih katere to moti in imajo negativne izkušnje z Romi....vendar za njih je to nekaj normalnega....kot je normalno za nas da se peljemo po cesti z novo R1 akrapovič roli gor in si mislimo svoje...pol pa nas kdo ki ne spada med nas skritizira kako smo lahko taki pol je pa cel kažim kako so netolerantni do nas in podobno....

nočem primerjat Rome z nami motoristi...sam če se postavim kot zunanji opazovalec obeh smeri vidim podobnosti med tem.....pač ne razumemo način življenja ki ni nekaj nam razumljivega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tebe se policaji upajo ustavit in ti kasirat, govori pa se, da se Romov bojijo :P

Sploh pa, kaj vse bi lahko obrazlozil z "nerazumevanjem". Ampak vedi, da obrazlozitev se ni opravicilo. Torej, ce se njim zdi normalno da ti vlomijo in pobasejo kar lahko nesejo, to ne pomeni da ti to odobravas, ker se pac njim zdi normalno? :D

Verjemi, da se to razumevanje do tebi nerazumljivega konca takoj, ko ti stopijo na zulj tebi osebno, potem pa ne razumes vec, niti se ne trudis razumeti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej se tudi drugje slisjo sam bl navitih nism se slisala kot tam

posluš kdaj od cyca motor ... boš vidla, kolk je "navit" ... a je cyc zato cigan .. še huje, take sorte cigan, k ga je treba zatirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se razumeva to je bil moj namen......namreč...če se ti zdi grmenje avtov v sosednji vasi odveč se ravno tako lahko tretji vasi zdi odveč tvoj ducati 999 katerega strastno privijaš v nedeljo zjutraj....a si zato cigo?

pa saj Italijani so malo bolj črni ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posluš kdaj od cyca motor ... boš vidla, kolk je "navit" ... a je cyc zato cigan .. še huje, take sorte cigan, k ga je treba zatirat?

Sym, ti bi ga tudi moral malo poslusat, po D.J.-evih besedah je namrec "nenormalno tih" zaradi street legal izpuha :P ;)

Poleg tega je se mi zdi ze jasno, da ce bo kdo cigane se kaj dosti manj ne-zatiral, je najbolje, da se kar umaknemo. Na varno :D Vabljen na vikend, bos lahko izvedel kaj iz prve roke, ce te bo zanimalo drugo mnenje (in seveda ce si bos upal), bos tudi cigane same lahko povprasal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, ti bi ga tudi moral malo poslusat, po D.J.-evih besedah je namrec "nenormalno tih" zaradi street legal izpuha :P ;)

Poleg tega je se mi zdi ze jasno, da ce bo kdo cigane se kaj dosti manj ne-zatiral, je najbolje, da se kar umaknemo. Na varno :D Vabljen na vikend, bos lahko izvedel kaj iz prve roke, ce te bo zanimalo drugo mnenje (in seveda ce si bos upal), bos tudi cigane same lahko povprasal ;)

ej BMK za vaš vikend :)

kar se tiče cigotov - to so problemi, ki jih ne more reševati "ljudstvo", ali "množica", ker temu se reče "mob"... razen, če je linčanje spet dovoljeno, pa jaz tega ne vem?

še enkrat bom poudaril - to ima da urejajo polciisti in pristojne institucije. vse drugo nakladanje je brezpredmetno. če policisti in sodnija ter zakonodajalec zadev ne urejajo adekvatno za vse vpletene, je treba nekaj zamenjati/spremeniti. Za začetek tiste policaje, ki se ciganov bojijo. potem morda še kaj več. A to naj bo prvi korak.

Če niso dovolj plačani, lahko službo pustijo, ali pa lahko država posebne policistične enote za boj proti zločinskim ciganom bolje plača. Tako, kot plačajo vojsko, ki gre v kuvajt pardon Irak in Afganistan ali Bosno.

Če tistim vojakom tveganje glave za piškava 0,5 miljona ni odveč, potem tudi kakim policajem, ki bi imeli tako plačo, ne bo odveč. Lahko pa se motim in so ciganski uroki izjemno močni. .. saj vsi vemo, da jim je to olimpijska panoga ("umrl boš najbolj grozne smrti in tudi tvoja familija in prjatli in žena in otroci").

so pač še bolj pogani ...

ampak ne mi tuki otresat in pamet solit na globalnem nivoju.

(zadeve reševat tam, kjer so, ne pa na motosvetu, kjer o tem pametovat res nima smisla, to sm hotu rečt) :)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa tu govori o cemerkoli, kar bi morala narediti mnozica? :? :blink:

Edino kar bo menda naredila mnozica je, da bo sla na protest, do cesar ima vso pravico. :) In to tocno v upanju na take spremembe, kot jih sam zgoraj opisujes. Sploh ne vem, zakaj to meni pises :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dodal bi samo še en krajši traktatek izpod mojega peresa na to temo ...

na cigane, tiste tabarabinske, lahko gledamo tudi kot recimo na naravno ujmo. Proti njim sami ne moremo nič, ker mimogrede v navalu besa posežemo v tisto sfero, katero sami pri sebi skušamo varovati pred vsiljivci (nasilje, itd... ). Ergo, se je treba proti temu pač ustrezno azavarovati, bodisi s preventivo (alarmi, itd.), ali kurativo (policisti, zakonodaja, ...). Seveda pri tem ne smejo biti kršene njihove osnovne pravice.

ampak tu se lahko zalomi. Če so oni "vedno" živeli tako, kot danes ... kako zaboga jim to odreči? Ja, saj imamo ustavo, in pred njo smo "vsi enaki, vsi enakopravni". Ampak kje se ta enakopravnost konča? A tam, ko pridemo do tega, da ta-pa-ta ma o materialnih dobrinah razmišlja drugače, kot oni-drugi?

stvar ima sicer lahko globoke filozofske razsežnosti. Ampak povečini gre tu pogosto zgolj za fighte o materialnih dobrinah, če odmislimo to, da se nekomu nekdo zdi "lenoba", "smrdlivc", "baraba", "nepošten", "umazan", ...

gre za clash dveh popolnoma nasprotujočih si percepcij, kot sem že napisal. Seveda, mi (belci, civili, Slovenci), smo pač vajeni ideje "kar je moje je moje". Oni, cigani, cigoti, romi, so vajeni bolj ideje, da je pač to vse "naše".

ah, kaj sem že hotu povedat? Nič, samo malo na glas razmišljam. Bom šu do prjatla cigota te dni spet mal filozofisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!