Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Cigana ne moreš naučiti reda in ga prevzgojiti. Kot bi volku rekel, naj pusti ovco, da se pase.. Bo, dokler boš ti tam. Jebi ga, cigani letijo v nebo. Oziroma izgleda, da bojo.Sploh pa, vprašajmo se, odkod hudiča so prišli,- naj gredo tja nazaj, če se tu ne znajo lepo obnašat. Hvala bogu, da jih pri nas ni. Oziroma so bili dve generaciji nazaj, pa so totalno socializirani,-službe, hiše. Kot da niso cigoti.Se spomnim iz OŠ, ko so hodili v šolo mali cigoti. Bosancev pa ni bilo pri nas. Ne,-lažem. So bili v začetku 80-ih let ena runda. V nekaj mesecih so znali tekoče slovensko. Je bil en dober učitelj. So dali skozi en tak schnell kurs slovenščine. Ga javnost pozna. Tega učitelja. In takih bi Slovenija rabila enih par. Garantirano ne bi bilo problemov, o katerih pišemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na mojo tolerantnost, so me pa danes na 24ur (negativno) presenetile izjave parih Romov!

Takšne bi morali obravnavati kot vse, ki kršijo zakon :book: in nedotakljivost sočloveka.

Red pa mora bit. :grim

Težka bo težka... :hmm: :hmm: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkrito po TV grozit z umori...... :eek: Na prvi vlak (brez podna) pol pa ga naj sami ženejo v božjo mater.... :naughty: A ja, pa Hanžek-Brajdič naj bo obvezno zraven, tako malo za družbo..... :lol1: Pismo, je moralo biti, kar gusto(verjetno lepo število let), da se je toliko vaščanov skupaj zbralo (pregovorna enotost Slovenceljnov) in so hoteli vzeti stvari v svoje roke..... Mati Strojanova pa z nabito denarnico (desetakov) Mirkeca vzpodbuja na 30 letno robijo...... :slap: :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovana gospodična, bi me hotela malo razsvetliti in mi zaupati, kateri tabor je to???? Recimo, da dokaj dobro poznam romsko problematiko okoli Grosuplja, samo za tak primer pa še nisem slišal.

Če vam začnem pisat dogodivščine, ki sem jih z njimi imel, bodo moderatorji rekli, da nabijam....

BTW.......First, malo mlajša si od mene, zato si mogoče tudi kdaj zahajala v Kojota(sedaj Kongo). Si se tam kdaj srečala z ''romsko problematiko''?? Jao kaj vse se je tam dogajalo, pa smo še kar rinili tja. Da bi takrat imel današnjo skromno pamet, se tam ne bi prikazal niti za 200 ojrov :P

LP, lightning!

Hja ko bi vedla točno kater tabor, bi ti to povedala,ampak je pa tam nekje okoli Mlačevega.

O ja, zahajala v Kojota in imela enkrat zelo neprijetno izkušnjo s cigani (sicer se je na koncu izšlo dobro ampak lahko pa, da te sreče nebi imeli).

Z bratom in ostalo družbo bili tam, jaz odšla plesat na plesišče sama in naenkrat okoli mene sami cigani in neki grosupeljski čefurčki. In mi začne nek čefurček neki morit pa šlatat in komej sm ušla ven iz tega kroga, ki so ga nardil okol mene. Grem jst pol za šank do naše družbe in povem bratu kaj je blo. V tistem pa glih pride mim un čefurček, ko je bil pameten par minutk prej in mu brat reče kaj me je nadlegval. On se je pa samo obrnil, šel stran in se takoj zatem vrnil s 5-imi cigani.

Neki so se pogovarjal v svojem jeziku, neki stegval roke proti bratu in ostalim kolegom, nato pa je en reku: "Dans ne boste pršli celi od tuki." :blink:

In so se postavli pred vhod gor.

Naj omenim še, da je bil tam pred vhodom itak vsak vikend varnostnik, ki je pa valda zmeraj stran stopil ko bi se ga najbolj potreboval. Torej če bi bil al pa če ga neb blo tam :BUA:

So bli cigani ful vztrajni in so res čakal na nas gor, za povrh je pa še un pameten čefurček hodil dol čekirat kje smo.

Na srečo pa dobro poznam par fantov iz Strug, ki so poznani predvsem po fajtih. In edino stržancev so se ti cigani bali.

Tako sem poklicala kolega in mu razložila situacijo in so bli take face, da so pršli pred Kojota, tko da so cigoti spizdli, prišli po nas noter in nas pospremili do avtomobilov :OK:

Seveda potem kaka dva meseca zgolj iz preventive nismo hodili v Kojota :grrr

Je blo pa pred Kojotom obvezno vsakotedensko prelivanje krvi, v glavni vlogi seveda cigani. Za brezveze seveda. Če ne druzga, se je pa malo ruknil vate in če si ga pogledal, je bilo že narobe in so spet zapele pesti in noži. :angry:

Policija pa itak nič :BUA:

A se jest dobro spomnim, al mi mal spomin nagaj, da se je prav v grosupeljskem taboru par let nazaj našel en MOTO GUZZI last enega forumaša, kateri je bil naložen na avtocesti kot odpadno železo? :OK:

O tem pa žal ne vem nič :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajtingi so v marsikateri slovenski diskoteki vsakdanja stvar.

V Kojotu so pač cigoti bili tisti, ki so tepli vse po vrsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajtingi so v marsikateri slovenski diskoteki vsakdanja stvar.

V Kojotu so pač cigoti bili tisti, ki so tepli vse po vrsti.

:grim

Zdej so se pa preselil na novo lokacijo za morenje - Bar na postaji, Šentvid pri Stični :angry2:

Vsi željni fajtov, vljudno vabljeni :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje sem ulovil da so grozil da bodo zastrupl tist vodni vir.......matr jim jeb....

tist Hanžek in company :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah bogi so kaj se češ na take spravljat..

Potrebno jih je nekam odselit kje ni civilizirano kjer lahko počnejo kar želijo, ne pa da kradejo druge in delajo neumnosti da je vaščane strah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi željni fajtov, vljudno vabljeni :devil:

pa streljanja tudi ......

Ah bogi so kaj se češ na take spravljat..

Potrebno jih je nekam odselit kje ni civilizirano kjer lahko počnejo kar želijo

jejžeš a bogi :slap: odselit kam??na luno :? po moje bi se marsovci začel prtoževat.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa streljanja tudi ......

jejžeš a bogi :slap: odselit kam??na luno :? po moje bi se marsovci začel prtoževat.......

:grrr

zato ko marsovci na marsu živijo ne na luni :devil: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

zato ko marsovci na marsu živijo ne na luni :devil: :whistle:

:eek: ups :blush:

ok pa na mars jih dajte!!!!!!čim dlje tem bolje.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je vbil. Pa tudi drugače dvomim, da bi živel dobrih 118 let oz. ga pri teh letih nihče več ne bi niti 5-posto šljivo.

¸moral bi se malo ziveti, on je imel vsaj dobro razmisljanje o teh ljudeh :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigana ne moreš naučiti reda in ga prevzgojiti.

Za repliko sem pač vzela tvoj post...al pa bi katerega drugega...nima veze.

Ali se romi obnašajo v vseh državah zahodne Evrope tako...zakaj nikoli ne slišim, da bi Avstrijci imeli probleme, da bi se tam obnašali po svojih navadah izven avstrijskih zakonov?

Kako je drugje in zakaj je tam tako?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za repliko sem pač vzela tvoj post...al pa bi katerega drugega...nima veze.

Ali se romi obnašajo v vseh državah zahodne Evrope tako...zakaj nikoli ne slišim, da bi Avstrijci imeli probleme, da bi se tam obnašali po svojih navadah izven avstrijskih zakonov?

Kako je drugje in zakaj je tam tako?

Ker mogoče niso tko zaščiteni kot pri nas :? (ne vem, na pamet govorim, naj kdo pove ki ve kako je drugje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, a ni free country, da lahko vsak pove svoje mnenje. Kot ima vsak pravico živeti, ima vsak pravico, da mu nekdo ni všeč. Samo, ker ti ni všeč, ga še ne greš linčat... .)

Pravzaprav ni to free country. Free country je, da ima vsak pravico do tega, da nekdo drug ne podpihuje tretjega proti njemu ... Hujskanje, žaljenje, v obliki "podpihovanja nestrpnosti" je zakonsko rpepovedano oziroma kaznivo.

No, lahko pa se vsak doma na skret zaklene in govori na glas ter žali nekoga drugega, ki ni prisoten, seveda :)

Eto, približno toliko svobode izražanja je zakonsko dovoljene.

Možda se boji za svoj život?? :hmm:

tko, kt je fajn anonimno nabijat na forumih, lahko tut anonimno pokliče kdo na 113 in pove, da so problemi in kje so in kakšni itd ...

Jep, še romi so bili za slovani na listi za odstrel pri stricu Dolfu. :whistle:

mi smo itak iliri/kelti in ne slovani ... :devil:

Policija pa itak nič :BUA:

Ne vem, zakva tipol gredo cigani kot etnična skupina na jetra. Raj šimfaj lene policaje, nasilne ljudi (cigote, slovence, nima veze iz kterga legla, sam pol morš tut stržance not v to godljo potunkat)...

skratka - sam eno usajanje brezveze. Mar bi se spodobno oblekla tist večer pa bi blo vse ok :P

Fajtingi so v marsikateri slovenski diskoteki vsakdanja stvar.

V Kojotu so pač cigoti bili tisti, ki so tepli vse po vrsti.

jap, sem se učil v Jurovskem dolu, Cerkvenjaku, pri Sveti trojici in na Mašinžagi alias Santa Ani, pa še kje verjetno, kako se rečem streže. Sčasoma sem imel povsod vedno mir :devil: Edin enkrat so mi bratarnca nalomil, pol je blo pa veselo, od takrat naprej je pa skos tišina, če kam pridem :)

Saj ne, da se hvalim, ampak prava beseda vedno pravo mesto najde.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakva tipol gredo cigani kot etnična skupina na jetra. Raj šimfaj lene policaje, nasilne ljudi (cigote, slovence, nima veze iz kterga legla, sam pol morš tut stržance not v to godljo potunkat)...

skratka - sam eno usajanje brezveze. Mar bi se spodobno oblekla tist večer pa bi blo vse ok :P

Ja ne vem zakaj? Kaj misliš?? Ker konstantno delajo pizdarije. Takšne in drugačne :angry2:

Sej sm rekla, da je policija gnila.

Sam ena razlika je med cigani pa stržanci- stržanci so zmer tolkli tiste, ki so njim zatežili, niso šli morit drugim za brezveze, sploh pa se niso spravlal na neke mlade dekline, da so lahko izzvali fajt. :BUA:

Pa da ne boš rekel, da jih nekej zagovarjam-ne, ker ne odobravam fajtanja :grrr

in ja, če nebi blo pač stržancev, bi bli pač vsi polomljeni a ne. Zakaj že? :blink:

Če bi me poznal, bi vedel, da se spodobno oblačim, ker mi ni treba bit pomankljivo oblečena-če si lep si pač lep :P (joke) :devil:

Sicer si pa cigane lahka domov odneseš, pa jih tam občuduješ če so ti tak všeč :grim

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer si pa cigane lahka domov odneseš, pa jih tam občuduješ če so ti tak všeč :grim

nimam jih kam postavit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam jih kam postavit :P

se ti ponudim pa ti nardim vitrino, brez stekla seveda, da bodo lahko tekom dneva prosto postopali po hiši oz stanovanju (no pa ponoči tudi) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za repliko sem pač vzela tvoj post...al pa bi katerega drugega...nima veze.

Ali se romi obnašajo v vseh državah zahodne Evrope tako...zakaj nikoli ne slišim, da bi Avstrijci imeli probleme, da bi se tam obnašali po svojih navadah izven avstrijskih zakonov?

Kako je drugje in zakaj je tam tako?

Verjetno bi na to temo kakšno lahko rekli tudi kakšni Francozi ali Italijani (okolica Milana, Torina-cela naselja Jugo-ciganov)......Ja tudi Avstrijci jih imajo (predvsem na svoji vzhodni meji-proti Madžarski-madžarski Cigosi). Tako, da imajo z njimi tudi drugi probleme. Kaj češ Brazilci so znani internacionalci........ :naughty: In povsod ga svirajo...... :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je drugje in zakaj je tam tako?

Sem pred kratkim prebral da imajo v franciji narejene posebne parkirne prostore kjer se lahko romi pripeljejo s svojo camp prikolico in familijo nekaj časa ostanejo in potem spet v stilu nomadov !

Pri nas pa so romi, homoseksualci, južnjaki, hendikepirani, otroci in samske ženske tiste skupine ljudi do katerih je nestrpnost v sloveniji nekaj normalnega in splošno sprejemljivega. Tisti, ki prakticirajo to nestrpnost, zase seveda ne mislijo, da so nestrpni. Raje se izgovarjajo na pravne težave, ki naj bi jih sprožala enakost, na ljudsko voljo ali pa denimo na pravice še nespočetih otrok. Najhujšo obliko sprenevedanja pa pomenijo obtožbe tistih, ki naj bi se preveč nestrpno borili proti nestrpnim. Manjšine so pač vedno predvsem žrtve dominantnega javnega mnenja, ki vsaj s tihim odobravanjem spremlja diskriminacijo, če je že ne spodbuja.

Dominantno javno mnenje v Sloveniji? Ne pozabimo na referendum o pravici samskih žensk do umetne oploditve. Pač živimo v deželi, kjer je nestrpnost uzakonjena. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred kratkim prebral da imajo v franciji narejene posebne parkirne prostore kjer se lahko romi pripeljejo s svojo camp prikolico in familijo nekaj časa ostanejo in potem spet v stilu nomadov !

Zakon!!! :OK:

Bom predlagal, da nekaj podobnega naredijo tudi pred Obijem, ker ima zunaj priključek za tekočo vodo in elektriko, pa še nekaj modelov grilov imajo razstavljenih, tako da bi si lahko nekaj malega tam tudi zastonj obrnili.

Pa še bližnja nadstrešnica je bakrena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred kratkim prebral da imajo v franciji narejene posebne parkirne prostore kjer se lahko romi pripeljejo s svojo camp prikolico in familijo nekaj časa ostanejo in potem spet v stilu nomadov !

V Franciji se Romi vozijo z registriranimi avtomobili, s prikolicami primernimi za vožnjo po cestah....

Pri nas pa z neregistriranimi avti, brez vozniškega dovoljenja.......

Ne primerjaj hrušk s slivami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Franciji se Romi vozijo z registriranimi avtomobili, s prikolicami primernimi za vožnjo po cestah....

Pri nas pa z neregistriranimi avti, brez vozniškega dovoljenja.......

Saj se pri nas tudi. Jaz poznam enega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne primerjaj hrušk s slivami.

:hmm: je spraševala Lina kako je drugje ?!

in ja ! prekmurske rome ne moreš primerjati z dolenjskimi ker so prvi dosti bolj podobni kanadskim ki so se do pred kratkim potikali po aljaski, dokler jih francoski niso zamenjali za slovenske ! :kva2: pa da sva midva oba slovenca in več kot 100 km narazen ! nikoli ! :fredy:

pa preberi si še drugi odstavek mojega posta ki si ga citiral ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!