Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

cigan ? je to kaj podobnega cefurju ?

ali slucajno poteka debata tukaj o romih in/ali sinti.

samo vprasam......

ker takole pavsalno cigan......... jih je vec tukaj. tudi pismenih in intelektualnih.

Ice?

cigan -ana m (a a)

1. pripadnik iz Indije priseljenega

ljudstva, navadno brez stalnega

bivališča: pravili so, da cigani kradejo

otroke; ogrski cigani; tolpa ciganov; črn

kot cigan; laže kot cigan

• ekspr. je tak cigan slabo oblečen; ekspr.

pri nas je kot pri ciganih vse je v neredu;

smeje se kot cigan belemu kruhu široko,

na vsa usta

2. slabš. zvit, lahkomiseln ali malopriden

človek: to ti je pravi cigan; še hujši cigan

je, kot si ti; potepa se, cigan / kot psovka

cigan ciganski

rom roma m (o o) nižje pog. priprava

iz lesa ali drugega materiala, ki obdaja

sliko ali druge predmete; okvir:

izdelovati rome; dati sliko v rom

• pog. ta je pa za v rom zelo je lepa

Torej ... ko jaz pravim "cigan" ne mislim nujno kaj žaljivega, "rom" pa ne pomeni nič, razen "človek" v njihovem jeziku.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si nor. Tri dni nisem bral te teme, pa ste nažgali 20 strani.

No da ne bo debata zamrla, eno vprašanje: Koga so na silo odselili, izselili, preselili, ... iz okolice Ambrusa?

Kolikor vem je uradna verzija vlade, da so šli Strojanovi prostovoljno stanovat v Postojno. Vlada jim je dala na razpolago še policijsko spremstvo zaradi njihove varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje bodo štrajkali pred parlamentom od 1500 do 2000 ciganov :blink: :huh: :eek: bo treba zarad varnosti pištolo pa butterfly a sabo vzet :grim kako bo to zgledal :blink: prov mika me da bi eno bombo tja nekam fuknu :devil: s tem bi se rešili nekaj romov, pa še nobelovo nagrado za mir bi dobu :D

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vseh. Pravim, da je za kriminalce med njimi prostor v zaporu, za tiste, ki so normalni ali imajo voljo to postati ,pa obstaja en kup civiliziranih načinov,da se jih asimilira,navadi na delo ,tudi na dolžnosti in tudi na človeka vredno življenje.

Ne pa, da se zaradi nedela oblasti (vključno s prejšnjo in sedanjo),pravosodne in izvršne veje oblasti "dogaja narod".

Ne gre tolk za to, da bi jih blo treba navadit dela... oni pač majo tukaj res ene specifične kulturne korenine...

v bistvu naj so še naprej, kar hočejo bit... ampak država naj sankcionira kriminal in podobne zadeve. Obenem naj zakon smiselno spišejo, da bo držal vodo in da bo tudi funkcionalen.

cigan ? je to kaj podobnega cefurju ?

ali slucajno poteka debata tukaj o romih in/ali sinti.

Ne, cela debata temelji na fovš trditvah (okol vožnje neregistriranih avtov... - kolikor vem, tu ni nekih izjem)... in posledično na fovšiji, ker imajo otrok kot podgana mladih in dobivajo sorazmerno veliko finančne pomoči od države... V bistvu je že prvi post te debate totalno sovražno nastrojen - temu se reče "sovražni govor" in je dost nezaželeno v sodobnih demokracijah. Ker se vsi bojijo posledic takega sovražnega govora.

Toliko zaenkrat v razlago:

Evo ena zanimiva zadeva za izražanje mnenj!

Nedavno sem slišal da imajo romi določene pravice o katerih lahko slovenski državljan le sanja.

Ob tem da banda ne plačuje davkov in ne dela prav nič imajo sledeče pravice:

-kot romi lahko vozijo neregistriran avto,

-za postavitev "hiše,koče" ne potrebujejo nobenih papirjev ampak ko se spomnijo pač postavijo,

-lahko nakradejo do 30 000 mesečno pa jim nobeden ne more nič.

Zdaj pa povejte kam to pelje?Eni plačujejo davke da se lahko naši državni kekci furajo v 30 miljonov vrednih avtomobilih.

Država pa nabija davke na bencin, hrano...

Skratka davek moraš plačat pa če kupiš oli gumo al pa avto,medtem ko se tej čefurjadi jebe za vse.

Edina rešitev bi bla da se slovenčki mal zbunimo pa pred parlament pa dol s to bando ki se hodi gret v parlament namesto da bi kaj pametnega nardil.

Cigane pa pred dejstvo al delat pa plačvat davke al pa v Kočevski rog pa v jamo z njimi kot med vojno!

Jaz se poščijem na to državo!

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam, da je večina postov, ki jih je napisal Broj Jedan, zelo žaljivih in nestrpnih do slovenske države, njenih vladajočih predstavnikov in do nekaterih članov Motosveta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lobo, imaš izredno prefinjen čut za nespoštljive objave ... :devil: ;)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, dežuram, je treba vahtat :lol1:

No - An Inconvenient Truth sem gledal ... dober film, vendar za v drugo temo, napišem jutri, grem spat. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje bodo štrajkali pred parlamentom od 1500 do 2000 ciganov :blink: :huh: :eek: bo treba zarad varnosti pištolo pa butterfly a sabo vzet :grim kako bo to zgledal :blink: prov mika me da bi eno bombo tja nekam fuknu :devil: s tem bi se rešili nekaj romov, pa še nobelovo nagrado za mir bi dobu :D

Raje se posveti šoli,da ne boš takih nestrpnih in sovražnih bedastoč pisal.

Nisem namreč čisto prepričan,če te nepolnoletnost ščiti pred kazensko odgovornostjo za tvoj primitivni prispevek k tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj imajo cigančki toliko frocov? Ker dobijo na vsakega otroka 30.000 mesečne pomoči od države. Pa še za to, ker več rok več ukrade. In da ne omenjam, kako dajejo pred kamero tiste boge male nedolžne otročičke. Že od drugega leta starosti ga naučijo krasti in vse mogoče kar spada zraven, namesto da bi ga naučili pisati/brati. Potem se pa dogaja, da je folk nepismen. Pa kje ste to še vidl v 21. stoletju???

Sicer pa sem ugotovil, kako lahko človek dela pizdarije. Lepo ko dobiš kazen, vržeš papir v smeti. Ko te pridejo iskat, greš lepo z njimi in potem sodnici rečeš da nimaš denarja niti za živet in da si ves bogi in oh in sploh, in da nisi pismen - torej nisi sposoben niti za smetarja (pa čeprav je tvoj življenski poklic zbiranje odpadnih kovin). Potem pa še natveziš, da imaš 10 frocev, ki ne hodijo v šolo, ker nimaš denarja da bi jih tja poslal. Še malo lepo pogledaš, če je kaka sodnica, če pa sodnik si pa malo najebal po domače. Ampak ponavadi v takih okoliščinah znižajo kazen na 0 SIT. Zarubit ti nimajo kaj, ker po možnosti še avto ni tvoj + neregistriran.

Tak je to. Izkoriščanje države na veliko. Še malo pa bom še jaz sam začel tako prakticirati, ker vidim, da se v tej ruknjeni državi ne da drugače normalno živet, kot pa krast/lagat/pizdarije zganjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje bodo štrajkali pred parlamentom od 1500 do 2000 ciganov :blink: :huh: :eek: bo treba zarad varnosti pištolo pa butterfly a sabo vzet :grim kako bo to zgledal :blink: prov mika me da bi eno bombo tja nekam fuknu :devil: s tem bi se rešili nekaj romov, pa še nobelovo nagrado za mir bi dobu :D

Ti,

a si ti že razmišlow, da bi si poiskal psihiatrično pomoč?

Urgentno

jo potrebuješ.

:yes:

... Še malo pa bom še jaz sam začel tako prakticirati, ker vidim, da se v tej ruknjeni državi ne da drugače normalno živet, kot pa krast/lagat/pizdarije zganjat.

Kar začni .. takoj zdaj .. kaj se boš

samo napihovaw in kretenije pisow po MSu ..

Pa veliko sreče pri novem tatinskem načinu življenja!

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, zakaj se kjub odločbi za rušenje ne poruši njihovih črnih gradenj? Ciganov itak ni tam in gradbinci ne bi imeli težkega dela in ne bi potrebovali policijske zaščite.

Smo v pravni državi, zakaj se ne upošteva odločba o rušenju?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, zakaj se kjub odločbi za rušenje ne poruši njihovih črnih gradenj? Ciganov itak ni tam in gradbinci ne bi imeli težkega dela in ne bi potrebovali policijske zaščite.

Smo v pravni državi, zakaj se ne upošteva odločba o rušenju?

Tadej

Baje so člani društva Rušitelji & co. še vedno na nagradnem dopustu potem, ko so porušili Malo šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, zakaj se kjub odločbi za rušenje ne poruši njihovih črnih gradenj? Ciganov itak ni tam in gradbinci ne bi imeli težkega dela in ne bi potrebovali policijske zaščite.

Smo v pravni državi, zakaj se ne upošteva odločba o rušenju?

Tadej

zato, ker se jih država boji. :grim ker jih je naučila tako, da poznajo samo svoje pravice in nč dolžnosti. :grim ker k se zameriš enmu ciganu, jih imaš 10 za vratom. :grim ker se zavedajo, da jim nihče nč ne more :grim ker so kljub nepismenosti tko pametni, da znajo bolje poskrbet zase kot vsi slovenci.

aja, damian, mogoče veš zakaj so vaši miroljubni cigani pretepli svojega romskega svetnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minister Zver je obupal.

Podal predlog (prošnjo) za odstop s položaja predsednika komisijona za

namestitev.

začel tako prakticirati,

Ne boš dolgo.

Ne pozabi na uklonilni zapor.

Če nočeš plačati kazni, te zbašejo vanj,

dokler kazen ni plačana.

Če ne veš, kaj je to uklonilni zapor, preberi kaj od gospoda Dickensa.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, zakaj se kjub odločbi za rušenje ne poruši njihovih črnih gradenj? Ciganov itak ni tam in gradbinci ne bi imeli težkega dela in ne bi potrebovali policijske zaščite.

Smo v pravni državi, zakaj se ne upošteva odločba o rušenju?

Tadej

Sicer me čudi, da ti odgovora na to vprašanje ne veš ... lahko se pa pozanimaš zakaj se ne porušijo VSE črne gradnje v naši lepi ... sploh na Obali ... vsi tisti fensi vikendi, ki se bohotijo po okoliških vaseh ... sicer imajo elektriko in vodovod, ker ipak imajo lastniki malo več vez kot cigoti, ampak vseeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minister Zver je obupal.

Podal predlog (prošnjo) za odstop s položaja predsednika komisijona za

namestitev.

Videti je, da bo morala vlada pojest še bolj vročo juho kot si jo je skuhala. Težko bodo našli novo lokacijo za Strojanove. Nihče jih noče. Strah pred njimi je vedno večji. Novinarji ga pa s svojimi objavami veselo podpihujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer me čudi, da ti odgovora na to vprašanje ne veš ...

Vprašanje je mal provokativno. Namreč vsi odgovorni po TV zatrjujejo v smislu od danes naprej se jim pa ne bo več gledalo skozi prste. No, dokaz kako se jim ne gleda skozi prste je še vedo stoječe na črno zgrajeno cigansko naselje.

lahko se pa pozanimaš zakaj se ne porušijo VSE črne gradnje v naši lepi ... sploh na Obali ... vsi tisti fensi vikendi, ki se bohotijo po okoliških vaseh ... sicer imajo elektriko in vodovod, ker ipak imajo lastniki malo več vez kot cigoti, ampak vseeno ...

Me ne zanima, si pa mislim zakaj. Sem pa mnenja, da je treba porušiti tudi tiste fensi vikende tako na obali kot v Bohinju in vsepovsod. Tudi v LJ in Rakovi jelši. Vsem (tako ciganom, kot fensi lastnikom in graditeljem male šole, sedaj osnovne) je bilo že na začetku bolj ali manj jasno, da zidajo na črno in sankcije so znane.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če je že bilo ( ker vsega se mi pa tudi ne da brati za nazaj )...

Če sem že dve, bom zbrisal pa še tretje.

Ni obvezno gledati nazaj, še posebej, če se ti ne ljubi.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je mal provokativno. Namreč vsi odgovorni po TV zatrjujejo v smislu od danes naprej se jim pa ne bo več gledalo skozi prste. No, dokaz kako se jim ne gleda skozi prste je še vedo stoječe na črno zgrajeno cigansko naselje.

Me ne zanima, si pa mislim zakaj. Sem pa mnenja, da je treba porušiti tudi tiste fensi vikende tako na obali kot v Bohinju in vsepovsod. Tudi v LJ in Rakovi jelši. Vsem (tako ciganom, kot fensi lastnikom in graditeljem male šole, sedaj osnovne) je bilo že na začetku bolj ali manj jasno, da zidajo na črno in sankcije so znane.

Tadej

Nedvomno je tako kot praviš.

Za začetek bi lahko začel res pri ciganih.

Kje drugje, bi znal komu kakšno krivico narest.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.vecer.si/clanek2006111905133594

Damian, ali si še živ?

Nedvomno je tako kot praviš.

Za začetek bi lahko začel res pri ciganih.

Kje drugje, bi znal komu kakšno krivico narest.

.)

Najbolje, da puste vse na miru in ne bo krivic pri rušenju črnogradenj. Vsi enaki, vsi enakopravni, vsi črnograditelji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!