Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

"... one legend has it that one of the Rom stole the nail that had been made to drive through Jesus' heart, thereby gaining the gratitude of Heaven and the right to steal as they wish for all the Rom... "
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to me še posebej zanima.

Koliko so te stvari iztožljive.

Naprimer, ambruška vaška skupnost je kratila pravice ciganov.

Sodišče to spozna.

In kaj?

Kazen za predsednika krajevne skupnosti in recimo še kazen za vsakega prebivalca Ambrusa, ker so se grdo vedli do ciganov.

Kaj pa cigani?

Napototev na civilno tožbo zaradi duševnih bolečin.

Tu vemo, da se kaj dosti pri nas iztožiti ne da.

Motenje posesti?

Če so ambrušani kaj tacali po njihovi zemlji, ajde,

pa tudi tu ni neke velike odškodnine za pričakovati.

Deportacije ne bodo mogli dokazati, ker nad njimi ni bila izvedena prisilna deportacija.

Kratenje človekovih pravic.

Se za to dobi kakšna odškodnina? Mislim, da dobiš le zadoščenje, finančnega zadoščenja pa ne,

ker ne bodo mogli dokazati izgube zaslužka, ki bi izpadel zaradi posledic kratenja pravic.

Po drugi strani, jim lahko država naprti stroške bivanja v Postojni, saj so menda tja šli prostovoljno in ugodnosti s toplo vodo vred je potrebno v vsakem hotelu plačati.

In seveda, država jim lahko upravnomoči odločbo za vzpostavitev prvotnega stanja na nezazidljivi parceli, kar lahko izvedejo lastnoročno ali pa kakšno verificirano podjetje na njihov račun.

In še zlobno, lahko jim prilimajo kazni, ki so določene za nepošiljanje dece v obvezno osnovno šolo.

Ne vem, s čim jim advokati farbajo oči, da kaj bodo dobili in iztožili?

Po mnenju kabineta varuha človekovih pravic naj bi bile kršene tele pravice

pravica do osebnega dostojanstva in varnosti (34. člen ustave, 5. člen Evropske konvencije o človekovih pravicah (EKČP), 3. člen Splošne deklaracije o človekovih pravicah (SDČP), 9. člen Mednarodnega pakta o političnih in državljanskih pravicah (MPPDP)),

pravica do svobode gibanja in pravica do svobodne izbire svojega prebivališča (32. člen ustave, 2. člen 4. protokola k EKČP, 13. člen SDČP, 12. člen MPPDP),

pravica do mirnega uživanja zasebnosti, družinskega življenja in doma (35. člen ustave, 8. člen EKČP, 12. člen SDČP),

pravica do mirnega uživanja osebne lastnine (33. člen ustave, 1. člen 1. protokola k EKČP, 17. člen SDČP),

obstaja sum neposredne diskriminacije prizadetih oz. kršitve pravice do enakosti na etnični podlagi (1. odstavek 14. člena, 63. člen ustave, 14. člen v povezavi s 1. členom 1. protokola ter 2. členom 4. protokola k EKČP, 7. člen SDČP, 20. člen MPPDP, 2., 4. in 5. člen MKORD),

obstaja sum neenake obravnave oz. kršitve pravice do enakega varstva pravic (22. člen ustave),

niso bile spoštovane obveznosti države po pravu Evropskih skupnosti, zlasti po direktivi Evropskega sveta 2000/43/ES o izvajanju načela enakega obravnavanja oseb ne glede na raso ali narodnost,

ni bila spoštovana Konvencija OZN o otrokovih pravicah (KOP).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mnenju kabineta varuha človekovih pravic naj bi bile kršene tele pravice

...

In predno bo tole prišlo na sodišče, predno bo tole sodišče začelo obravnavat, predno bodo sodniki to pripeljali do konca, predno ... ne bo več ne Strojanovih in ne nas na tem svetu.

Dokler pa ni nekdo pravnomočno obsojen, je pa nedolžen. Zaenkrat pa ni nihče še niti obtožen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mnenju kabineta varuha človekovih pravic naj bi bile kršene tele pravice

pravica do osebnega dostojanstva in varnosti (34. člen ustave, 5. člen Evropske konvencije o človekovih pravicah (EKČP), 3. člen Splošne deklaracije o človekovih pravicah (SDČP), 9. člen Mednarodnega pakta o političnih in državljanskih pravicah (MPPDP)),

Pol pa lahko varuh začne pri tipičnih slovenskih družinah, kjer je oče brezposelen, žena pa že tri mesece ni dobila minimalne zajamčene plače....

pravica do svobode gibanja (32. člen ustave, 2. člen 4. protokola k EKČP, 13. člen SDČP, 12. člen MPPDP),

Kolk folka se ne upa ponoči sprehodit skozi Tivoli, pa skozi kako LJ stanovanjsko naselje, ker mu je bolj kot pravica do svobode gibanja pomembno, da ostane cel. Kje je tukaj varuhova skrb?

pravica do mirnega uživanja osebne lastnine (33. člen ustave, 1. člen 1. protokola k EKČP, 17. člen SDČP),

Ko berem po časopisih o krajah motorjev nimam pravice do mirnega uživanja osebne lastnine (beri motorja)

Kje je tukaj varuh?

In tako naprej .........

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole ti pišeš za pravice Ambrušanov ali ciganov ?

Mislim da so bile tvoje citirane pravice 12 let kršene Abrušanom s strani ciganov.

Po mnenju kabineta varuha človekovih pravic naj bi bile kršene tele pravice

pravica do osebnega dostojanstva in varnosti

pravica do svobode gibanja in pravica do svobodne izbire svojega prebivališča

pravica do mirnega uživanja zasebnosti, družinskega življenja in doma

pravica do mirnega uživanja osebne lastnine

obstaja sum neposredne diskriminacije prizadetih oz. kršitve pravice do enakosti na etnični podlagi

obstaja sum neenake obravnave oz. kršitve pravice do enakega varstva pravic (22. člen ustave),

niso bile spoštovane obveznosti države po pravu Evropskih skupnosti, zlasti po direktivi Evropskega sveta 2000/43/ES o izvajanju načela enakega obravnavanja oseb ne glede na raso ali narodnost,

ni bila spoštovana Konvencija OZN o otrokovih pravicah (KOP).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj.....malček provokacije.. :devil: :devil: :devil:

Mal se pozanimajte pri trgovcih v Postojni.....kakšen Texas zganjajo......tamali Strojani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mnenju kabineta varuha človekovih pravic naj bi bile kršene tele pravice

pravica do osebnega dostojanstva in varnosti (34. člen ustave, 5. člen Evropske konvencije o človekovih pravicah (EKČP), 3. člen Splošne deklaracije o človekovih pravicah (SDČP), 9. člen Mednarodnega pakta o političnih in državljanskih pravicah (MPPDP)),

pravica do svobode gibanja in pravica do svobodne izbire svojega prebivališča (32. člen ustave, 2. člen 4. protokola k EKČP, 13. člen SDČP, 12. člen MPPDP),

pravica do mirnega uživanja zasebnosti, družinskega življenja in doma (35. člen ustave, 8. člen EKČP, 12. člen SDČP),

pravica do mirnega uživanja osebne lastnine (33. člen ustave, 1. člen 1. protokola k EKČP, 17. člen SDČP),

obstaja sum neposredne diskriminacije prizadetih oz. kršitve pravice do enakosti na etnični podlagi (1. odstavek 14. člena, 63. člen ustave, 14. člen v povezavi s 1. členom 1. protokola ter 2. členom 4. protokola k EKČP, 7. člen SDČP, 20. člen MPPDP, 2., 4. in 5. člen MKORD),

obstaja sum neenake obravnave oz. kršitve pravice do enakega varstva pravic (22. člen ustave),

niso bile spoštovane obveznosti države po pravu Evropskih skupnosti, zlasti po direktivi Evropskega sveta 2000/43/ES o izvajanju načela enakega obravnavanja oseb ne glede na raso ali narodnost,

ni bila spoštovana Konvencija OZN o otrokovih pravicah (KOP).

Kaj bi naš Rude Boy brez Mladine?

http://www.mladina.si/tednik/200646/clanek...enija_hahonina/

Edino, kar je bilo kršeno, je bila odločba o odstranitvi črne gradnje, ki je Romi niso spoštovali 12 let in odločba o selitvi zaradi vodnega zajetja, ki je niso spoštovali od leta 1997. Država mora samo še podreti črne gradnje, pa bo končno izvršila to, za kar jo plačujemo. To, da so Romom v zahvalo za nespoštovanje dali na izbiro več lokacij in nekajkrat večje parcela ter hiše na državne stroške, je smešno. Torej povedano drugače: Romi ne smejo živeti na tej lokaciji, tudi če je njihova. Romi na tej lokaciji ne smejo imeti zgradb. Romi prostovoljno izberejo boljšo možnost, ki jim jo zaradi njihove nesposobnosti, da bi se samo preživeli (na legalen način) omogoči država. Kje so kršene njihove pravice?

Nikakršen izgovor ni, da tudi drugi tako delajo (ne spoštujejo odločb države). To je recimo veljalo že na Nuernberških procesih, kjer niso sprejeli obrambe, da so tudi zavezniki ubijali.

Popravljeno . Popravil Opazovalec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

............Kolk folka se ne upa ponoči sprehodit skozi Tivoli, pa skozi kako LJ stanovanjsko naselje, ker mu je bolj kot pravica do svobode gibanja pomembno, da ostane cel. Kje je tukaj varuhova skrb?...............

Tadej

Čudno. Ničkolikokrat sem se sprehajala po Tivoliju ponoči. Tako ob enajstih, polnoči ali pa celo ob treh zjutraj.

In nikoli ni bilo nič narobe.

Po moje večino mal paranoja daje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno. Ničkolikokrat sem se sprehajala po Tivoliju ponoči. Tako ob enajstih, polnoči ali pa celo ob treh zjutraj.

In nikoli ni bilo nič narobe.

Po moje večino mal paranoja daje.

Sej baje, da so bolj v nevarnosti dekleta pa ženske. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj.....malček provokacije.. :devil: :devil: :devil:

Mal se pozanimajte pri trgovcih v Postojni.....kakšen Texas zganjajo......tamali Strojani.

Klimbra, opravljajo svoje vsakodnevne "izšolane zadevščine"!

Čudno. Ničkolikokrat sem se sprehajala po Tivoliju ponoči. Tako ob enajstih, polnoči ali pa celo ob treh zjutraj.

In nikoli ni bilo nič narobe.

Po moje večino mal paranoja daje.

Logično? Se te ja vsi bojijo! :whistle:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj imajo cigančki toliko frocov? Ker dobijo na vsakega otroka 30.000 mesečne pomoči od države. Pa še za to, ker več rok več ukrade. In da ne omenjam, kako dajejo pred kamero tiste boge male nedolžne otročičke. Že od drugega leta starosti ga naučijo krasti in vse mogoče kar spada zraven, namesto da bi ga naučili pisati/brati. Potem se pa dogaja, da je folk nepismen. Pa kje ste to še vidl v 21. stoletju???

Sicer pa sem ugotovil, kako lahko človek dela pizdarije. Lepo ko dobiš kazen, vržeš papir v smeti. Ko te pridejo iskat, greš lepo z njimi in potem sodnici rečeš da nimaš denarja niti za živet in da si ves bogi in oh in sploh, in da nisi pismen - torej nisi sposoben niti za smetarja (pa čeprav je tvoj življenski poklic zbiranje odpadnih kovin). Potem pa še natveziš, da imaš 10 frocev, ki ne hodijo v šolo, ker nimaš denarja da bi jih tja poslal. Še malo lepo pogledaš, če je kaka sodnica, če pa sodnik si pa malo najebal po domače. Ampak ponavadi v takih okoliščinah znižajo kazen na 0 SIT. Zarubit ti nimajo kaj, ker po možnosti še avto ni tvoj + neregistriran.

Tak je to. Izkoriščanje države na veliko. Še malo pa bom še jaz sam začel tako prakticirati, ker vidim, da se v tej ruknjeni državi ne da drugače normalno živet, kot pa krast/lagat/pizdarije zganjat.

če si si dal tako ime,se ne rabiš tako tudi obnašati,oz.pisati po forumih. .)

Poskušaj vsaj spoznati tudi drugo plat romskega življenja,ki se vleče že od izpred 2.svet.vojne

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti,

a si ti že razmišlow, da bi si poiskal psihiatrično pomoč?

Urgentno

jo potrebuješ.

:yes:

hvala za skrb, vendar sem samo napisal moje "mnenje" o vsej tej problematiki. Pač jih sovražim, in jih ne želim več videvati... ;)

če si si dal tako ime,se ne rabiš tako tudi obnašati,oz.pisati po forumih. .)

Poskušaj vsaj spoznati tudi drugo plat romskega življenja,ki se vleče že od izpred 2.svet.vojne

LPD

maa dej dej dej... ne nabijej... ja revčki so... vemo to usi in jim je nujno treba najti nov kraj kjer se bodo lohka množil, ustrahoval ter ropali in kradl od svojih sokrajanov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si si dal tako ime,se ne rabiš tako tudi obnašati,oz.pisati po forumih. .)

Poskušaj vsaj spoznati tudi drugo plat romskega življenja,ki se vleče že od izpred 2.svet.vojne

LPD

S to razliko, da takrat ni bilo socialne pomoči in so cigani morali delati (ukradli so kakšno malenkost, ker so drugače morali računati na pravi pogrom in ni nihče spraševal zakaj). Neka romantika in ciganska kultura v Sloveniji (na dolenjskem prav gotovo) ne obstaja.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, damian, mogoče veš zakaj so vaši miroljubni cigani pretepli svojega romskega svetnika?

Ne vem,zakaj mešaš mene v to? Rekel sem, da se nekako razumemo z našimi,šmihelskimi cigani. Oni pa so bili 10-15 let nazaj na podobnem nivoju obnašanja,kot žabješki.Z dialogom,potrpežljivostjo in kasneje tudi druženjem smo dosegli,da so postali dokaj normalni sosedje.In ne vem, kaj te pri tem tako moti.In Lobo-ta tudi, kot kaže.

In kaj naj jaz naredim sedaj,če ga je pretepel. Nande iz sosednje vasi vsak mesec ob polni luni ,ko se ga povrhu še napije,pretepe ženo,soseda in otroke, pa zaradi tega ne peljejo na straznitev ter kakšen dan na Jerebovo cele vasi.

Seveda,oni so civili!

Cigan da je pretepel svetnika! Aaaa, to pa ni isto. Kolektivno kaznovati vse cigane zaradi tega!! Nujno in takoj!! Da,da, edino tako bomo zadostili pravičnosti in našem zdravem,slovenskem samoljubju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to razliko, da takrat ni bilo socialne pomoči in so cigani morali delati (ukradli so kakšno malenkost, ker so drugače morali računati na pravi pogrom in ni nihče spraševal zakaj). Neka romantika in ciganska kultura v Sloveniji (na dolenjskem prav gotovo) ne obstaja.

lp

Franc

Glede romantike in kulture se delno strinjam, čeprav spet ne morem mimo naših sosednjih (Ne žabjek).je pa res, da je marsikatero romantiko, ne samo cigansko, moč videti samo še v filmih, tisti, ki naj bi jo "živeli" pa o njej nič ne vedo.

Dejstvo pa je, da se je Romov odrekel že sistem po 2.svet.vojni .Pa ne samo pri nas,ampak v glavnem po celi Evropi.

Dopuščali so tudi manjše kraje,prostitucijo, ter še marsikaj nelegalnega, da je la bil mir.

Izobraževanje malih cigančkov bi bilo potrebno začeti že takoj po rojstvu. Dejstvo je, da večina njih ne obiskuje vrtcev,ko pridejo v šolo,ne znajo dobro slovensko, ker ne znajo,težko sledijo snovi, ker ne sledijo snovi, ne znajo in odnehajo še pred koncem.

Zagotovo bi tu lahko več naredila tudi država, mogoče z kakšnimi stimulativnimi otr.dokladami (npr. kdor ne gre v šolo dobi manj) , kar bi bilo na daljši rok zagotovo pozitivno, saj bi dvignilo izobrazbeno raven, in posledično tudi spremenilo način obnašanja.

Pa še je dosti stvari, ki bi se jih z malo dobre volje dalo urediti. Vendar ne, večina na tem forumu zaradi dela populacije, kateri se obnaša kriminalno, zahteva linč za celo populacijo .

Nekateri maloumneži bi celo metali bombe na njih , in take izjave so jim celo cool, saj naj bi izražale samo njihovo (za moje pojme bolno) mnenje.

Nekateri se poleg na Hanžka,spravljajo tudi name , kao na zagovornika ciganov. Če moje mnenje, da naj kriminalci odgovarjajo za svoja dejanja,ostalim pa omogočimo normalno življenje pomeni to, potem pač SEM zagovornik ciganov. Kakor tudi vseh ostalih ostalih ljudi vseh barv in nacionalnosti, ki se do mene obnašajo kolikor toliko normalno in mi niso nič naredili.

Lp Damjan

p.s.

Franc,ta odgovor ni v celoti namenjen tebi, ampak se nanaša tudi na par postov kakšno stran nazaj.

LPD

maa dej dej dej... ne nabijej... ja revčki so... vemo to usi in jim je nujno treba najti nov kraj kjer se bodo lohka množil, ustrahoval ter ropali in kradl od svojih sokrajanov :)

Kdor ne misli kot jaz je proti nam, skratka državni sovražnik št.1. To pa so (smo) Hanžek,Brum brum,moja malenkost pa še kdo

Kot kaže , načelom Edija Kardelja sledi več njegovih zvestih privržencev, kot si je sam kdaj sploh upal pomisliti.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!