Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Jaz bi eno anketo naredu, in sicer me zanima, koliko od vas, ki zagovarjate cigane oz. okvirje za slike (rome) bi sprejeli Strojane ali pa kakšno drugo cigansko družino k sebi domov in tako pomagali uboščkom, ki ne dobijo dela in svoja hiša, kjer se jim zazdi???? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže , načelom Edija Kardelja sledi več njegovih zvestih privržencev, kot si je sam kdaj sploh upal pomisliti.

ene par jih je pa res. :)

[attachmentid=86541]

post-4528-1164041605_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem,zakaj mešaš mene v to? Rekel sem, da se nekako razumemo z našimi,šmihelskimi cigani. Oni pa so bili 10-15 let nazaj na podobnem nivoju obnašanja,kot žabješki.Z dialogom,potrpežljivostjo in kasneje tudi druženjem smo dosegli,da so postali dokaj normalni sosedje.In ne vem, kaj te pri tem tako moti.In Lobo-ta tudi, kot kaže.

In kaj naj jaz naredim sedaj,če ga je pretepel. Nande iz sosednje vasi vsak mesec ob polni luni ,ko se ga povrhu še napije,pretepe ženo,soseda in otroke, pa zaradi tega ne peljejo na straznitev ter kakšen dan na Jerebovo cele vasi.

Seveda,oni so civili!

Cigan da je pretepel svetnika! Aaaa, to pa ni isto. Kolektivno kaznovati vse cigane zaradi tega!! Nujno in takoj!! Da,da, edino tako bomo zadostili pravičnosti in našem zdravem,slovenskem samoljubju.

nihče ne misli nikogar kaznovati, samo povedat hočem, da oni delujejo vedno kot celota in kdor ni z njimi je proti njim. Zato so tudi pretepli svojega predstavnika, ker je skušal spoštovati vsaj eno pravilo.

Tudi z našimi cigani do zdaj ni problemov, je pa vse odvisn od vodje tabora. Niso pa vsi enaki in tudi tabori med sabo se zelo razlikujejo.

vpraš mal ljudi okol žabjeka, pa starše otrok v bršljinski oš kaj se dogaja. Upravičeno jih je strah, da imajo take sosede. Ja in "naše" otroke je strah hodit v šolo. Zaradi nasilnih ciganskih otrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi eno anketo naredu, in sicer me zanima, koliko od vas, ki zagovarjate cigane oz. okvirje za slike (rome) bi sprejeli Strojane ali pa kakšno drugo cigansko družino k sebi domov in tako pomagali uboščkom, ki ne dobijo dela in svoja hiša, kjer se jim zazdi???? :naughty:

stari, jst še tebe ne bi domov vzel, kaj šele njih

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nihče ne misli nikogar kaznovati, samo povedat hočem, da oni delujejo vedno kot celota in kdor ni z njimi je proti njim. Zato so tudi pretepli svojega predstavnika, ker je skušal spoštovati vsaj eno pravilo.

Tudi z našimi cigani do zdaj ni problemov, je pa vse odvisn od vodje tabora. Niso pa vsi enaki in tudi tabori med sabo se zelo razlikujejo.

vpraš mal ljudi okol žabjeka, pa starše otrok v bršljinski oš kaj se dogaja. Upravičeno jih je strah, da imajo take sosede. Ja in "naše" otroke je strah hodit v šolo. Zaradi nasilnih ciganskih otrok.

Glede skupnega delovanja se strinjam. Vendar je Grma pretepel eden in ta naj bo kaznovan, kot velevajo zakoni. reakcija večine pa je: Poglejte cigane, sedaj pa svoje pretepajo..... Ali res vsi??

Živel sem blizu Žabjeka 10 let (pred 20 leti sem se odselil, pa ne zaradi ciganov). Ni bilo tako strašno, kot hočejo sedaj nekateri dopovedati.

Absolutno se strinjam tudi, da je potrebno narediti red. Vendar ne na način, da se "dogaja narod", ampak na normalen civiliziran način.

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi eno anketo naredu, in sicer me zanima, koliko od vas, ki zagovarjate cigane oz. okvirje za slike (rome) bi sprejeli Strojane ali pa kakšno drugo cigansko družino k sebi domov in tako pomagali uboščkom, ki ne dobijo dela in svoja hiša, kjer se jim zazdi???? :naughty:

Dej JEJŽ, preber si kakšen post prej in si utupi u svojo betico, da postavljaš debilno-debilna vprašanja, ki so se že ničkolikokrat ponovila, pa replik na to je bilo prav entoliko. :wacko:

Ne vem, izgleda da črevastih 120 strani nabijanja ni dovolj, da nekaterim še ni kapnilo v čem je sploh problem. In mu tudi ne bo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi eno anketo naredu, in sicer me zanima, koliko od vas, ki zagovarjate cigane oz. okvirje za slike (rome) bi sprejeli Strojane ali pa kakšno drugo cigansko družino k sebi domov in tako pomagali uboščkom, ki ne dobijo dela in svoja hiša, kjer se jim zazdi???? :naughty:

Nehaj s takimi,lepo te prosim!!

Zakaj pa bi moral svoje prepričanje TEBI dokazovati tako, da bi k sebi jemal in preživljal celo družino pa naj bo ciganska ali pa civilna!?!?!?!? Od kje ti take čudne ideje,(ki so bile sicer v tej temi že nekajkrat izrečene)??????????

Ali boš ti soseda vzel k sebi pod streho, da mu boš s tem dokazal prijateljstvo, toleranco in spoštovanje????

Le kje jih jemljete take......to ni res...!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehaj s takimi,lepo te prosim!!

... soseda vzel k sebi pod streho, da mu boš s tem dokazal prijateljstvo, toleranco in spoštovanje????

...

seveda ko bo potreboval pomoč...in po tvojem mnenju cigani rabijo pomoč zato jim pomagaj ne pa samo z jezikom opletat...

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda ko bo potreboval pomoč...in po tvojem mnenju cigani rabijo pomoč zato jim pomagaj ne pa samo z jezikom opletat...

dr.looney :devil:

Joj, ne morem več.......mislim, da sem obupal .........

Uživajte naprej....... :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Ne vem,zakaj mešaš mene v to? ...

2.In Lobo-ta tudi, kot kaže.

3.In kaj naj jaz naredim sedaj,če ga je pretepel. Nande iz sosednje vasi vsak mesec ob polni luni ,ko se ga povrhu še napije,pretepe ženo,soseda in otroke, pa zaradi tega ne peljejo na straznitev ter kakšen dan na Jerebovo cele vasi.

Seveda,oni so civili!

4.Cigan da je pretepel svetnika! Aaaa, to pa ni isto. Kolektivno kaznovati vse cigane zaradi tega!! Nujno in takoj!! Da,da, edino tako bomo zadostili pravičnosti in našem zdravem,slovenskem samoljubju.

1.Mešaš se sam s svojimi posti.

2.Ne motiš me. Niti najmanj. Samo debatiram s tabo. Če ti to ne odgovarja, samo napiši naj ti več ne pišem replik na tvoje poste in bom nehal.

3.Nande iz sosednje vasi ... , motoristi tudi ... , itd. To me spominja na osnovno šolo, ko je učiteljica zalotila koga pri neprimernem dejanju in je začel naštevati kdo vse je pa po njegovem mnenju še stokrat hujši kot on.

4.Zakaj bi pa morali pozapret vse Cigane? Pred sodnika naj zvlečejo samo kriminalce (vseh odtenkov).

P.S.

Še vedno sem mnenja, da ste pri vas opravili veliko delo s tem, da se razumete z vašimi Cigani.

Strinjam se tudi s tem, da je vlada kriva za sedanje stanje. Samo ne le ta sedanja ampak vse vlade 60 let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minister za dokončno rešitev ciganskega vprašanja? :doze: Sam to še čakam ...

(me pa ima da bi pisal "mojemu šefu" kot pravi temu sym - blazno me firbec matra zakaj ne rušijo onih na črno postavljenih bajt, po mojem da ne upajo ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri dnevniku povedali, da je ena od možnih lokacij za nastanitev Strojanovih tudi bivša tovarna Rog.

Jankovič baje nima nič proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Mešaš se sam s svojimi posti.

2.Ne motiš me. Niti najmanj. Samo debatiram s tabo. Če ti to ne odgovarja, samo napiši naj ti več ne pišem replik na tvoje poste in bom nehal.

3.Nande iz sosednje vasi ... , motoristi tudi ... , itd. To me spominja na osnovno šolo, ko je učiteljica zalotila koga pri neprimernem dejanju in je začel naštevati kdo vse je pa po njegovem mnenju še stokrat hujši kot on.

4.Zakaj bi pa morali pozapret vse Cigane? Pred sodnika naj zvlečejo samo kriminalce (vseh odtenkov).

P.S.

Še vedno sem mnenja, da ste pri vas opravili veliko delo s tem, da se razumete z vašimi Cigani.

Strinjam se tudi s tem, da je vlada kriva za sedanje stanje. Samo ne le ta sedanja ampak vse vlade 60 let nazaj.

1.Možno..

2.ne rabiš nehat,nisem tako mislil

3., 4.,)Nisem rekel, da če lahko "Nande",lahko tudi cigani.Hotel sem reči, kar ti poveš v 4.točki, da naj vsak odgovarja za svoja dejanja,če je kriminalec.Sem pa proti kolektivnemu obsojanju cele populacije na račun barabinstva dela nje.

p.s.

žal se razumemo samo v šmihelskem delu Novega mesta. V primeru Žabjek (na drugem koncu N.m.) so

odnosi precej slabši.Cigani so malo bolj "divji",oboji s civili malo bolj nestrpni in problemi so tu. Smatram pa, da so tudi ti problemi ,kakor tudi problemi ostale romske populacije v SLO rešljivi;seveda ne takoj,ampak na dolgi rok,z veliko tolerance,popuščanja,kompromisov,predvsem pa vztrajnosti.

To sem povedal že v enem od prejšnjih postov, da je kriva oblast od 2.svet.vojne naprej,celo med 2.svet.vojno so bili cigani zatirani z ene in druge strani.

In ,kar se je kuhalo 60 let, se ne more popraviti v enem mesecu. Bo trajalo dlje

Pa lep pozdrav,Lobo

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri dnevniku povedali, da je ena od možnih lokacij za nastanitev Strojanovih tudi bivša tovarna Rog.

Jankovič baje nima nič proti.

......pa Kangler tudi ne.... :naughty: :naughty: :naughty: Izgleda bo zima zelo dooolga in vroča.....

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........ampak na dolgi rok,z veliko tolerance,popuščanja,kompromisov,predvsem pa vztrajnosti.

oprosti, da se vmesavam....

kdo bi naj nastete vrline kazal oz. se z njimi ponasal ? razen vzrtajnosti nekako ne vidim cigancke kako popuscajo, tolerirajo, sklenjajo kompromise - ne po desetletjih "toleriranja" s strani oblasti.

........in vrc gre samo tako dolgo k vodnjaku, dokler se ne razbije..... nekaj crepinj je ze na poti med hiso in vodnjakom.

in ne, se sanja se mi ne kaksna bi lahko bila mozna resitev. vendar dvomim, da bo okoliska popuplacija se v nadaljne tolerirala "cigansko" obnasanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev se sicer lahko imenuje: vzameš drugi vrč (preseliš cigote na drugo lokacijo, kjer je še kaj tolerance na voljo). Amapk enkrat vrčev zmanjka, zato je treba nosilca vrča naučiti paziti nanj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ali pa ga pustiti žejnega in mu razložiti, da mora nadomestne vrče sam kupovati.

Ker, dokler jih dobiva zastonj, jih brez milosti tudi razbija.

Samo, to se verjetno čuje že malo nehumano. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigani so voda, ne nosilci vrča ;)

Pa še glede možnosti selitve v bivši Rog (citiram nekoga, ki je v stiku z Ljubljankovičevo službo za PR):

Ta izjava je medijska raca. Danes sem se pogovarjal z njegovo PRavko in

mi je razlozila, da to sploh ni res. MOL in drzava pac isceta ustrezno

resitev tega problema (to sicer pomeni, da iscejo, kam preseliti

druzino) in eden izmed predlogov, ki jih je Jankovic dobil, kot mozno

lokacijo, je bil tudi Rog. Torej Roga ni on predlagal, ampak so mu ga

drugi (tako kot se kopico drugih lokacij). Seveda mediji to radi napihnejo.

Zagotovila mi je, da v vsakem primeru, kjerkoli ze ta lokacija bo (ce

sploh bo v Ljubljani), se bo Jankovic z okoliskim prebivalstvom sestal,

pogovoril, kakor tudi z ljudmi, ki v kaksnem od teh prostorov delujejo

(recimo v nasem primeru v Rogu).

-----------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč v rokavicah z njimi delajo, pa jim že raste greben in bi nekaj protestirali ... naj že enkrat pošljejo bagre zravnat uno parcelo, pa lahko tam kmetujejo, če želijo. Sam ne bodo .. to je delat treba ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!