Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Fajn...

Nas so v šoli učili, da bo v komunizmu dobil vsak po svoji potrebi.

Zato pa je nimfomankam tako žal, da se komunizem ni uresničil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn...sam delal ne bomo, ker bomo s tem koristni družbi (res da ne demokratični...je pa vseeno družba in ne samo ,,me I, myself)...to pa ni cilj....

evo, pa sva pršla skp - vaščani tam so rekl, da bi mogli cigoti bit "koristni družbi". ja pizdo, a ti vaščani so tut koristni družbi?

vsak na svojo rit gleda - slovenski vaščan tam na svoj način, cigan pa na svoj način

žal nista najbolj kompatibilna in eden je malo bolj v navzkrižju z zakonodajo (za to pa imamo, spet poudarjam, pristojne veliiiiiiiike službe)

je pa smešno slišat, da so vaščani dobil po tintari od specialcev... in pol razni eMBeji okol trobijo, kako so cigoti zlobni ... cigan se sam znajde pač po svoje... jebiga...

ajt, kidam odavde, ta debata je že mal brezvezna, ker imam že ves čas tako prekleto prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem, kaj je z vami ljudje :? :? :? A je tu "MOTORISTIČNI" :krneki: ali "CIGANSKI" :headbang: forum???

Saj ni nič narobe, če kakšno rečete o ciganih, ampak, da pa ste zato porabili - do zadaj 131 strani, je pa že pretiravanje :? :? :?

Popravljeno . Popravil inamaze
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem, kaj je z vami ljudje :? :? :? A je tu "MOTORISTIČNI" :krneki: ali "CIGANSKI" :headbang: forum???

Saj ni nič narobe, če kakšno rečete o ciganih, ampak, da pa ste zato porabili - do zadaj 131 strani, je pa že pretiravanje :? :? :?

Jebi ga, mi motoristi smo zajebani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti malo paranoičen?

Saj so tvoji že dve leti na oblasti,pa niso nič kaj dosti naredili...

Koliko časa ti bo še kriva prejšnja oblast????

Oh, še dolgo, tole sranje, ki ga sedanji dripci ne znajo reševati, se je medilo 12 let ...

Poleg tega za to ne potrebuješ neke paranoje - poglavarjev brat je lepo po TV povedal, da so jim svetovali, naj gredo nazaj. Tisti Zver (o katerem imam že od nekdaj slabo mnenje) jim je lepo svetoval nasprotno. Iz tega sledi, da nekomu paše, da se raja pri ambrusu drenja v strahu da bodo sodrgo dobili nazaj, Strojanovim je verjetno tudi fajn, nenadoma se vsi z njimi ukvarjajo, pa še bajto bodo dobili ...

Bedarije ki jih počne vlada jih pa koštajo volilcev ... in točno to verjetno paše "prišepetovalcem".

Zasvinjano zemljišče sanirat (na njihove stroške, če se le da),, bajto porušit, tam lahko kmetujejo, če jih je volja, za otroke ki jih ne pošiljajo v šole naj poskrbi socialna služba (ki že vsa leta počne očitno 0 od 0), s tem ko izgubijo skrbništvo nad frocovjem pa tudi solidne "plače" ne bo več iz tega naslova. Pa bi bil mir ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jim vzamejo otroke, ne bo denarja...????

Vic, ki ni vic: Ko mali cigo pade v drek, stari cigan vpraša ciganko: ''Peremo, ili novega delamo?''

Tako, da je tisto bolj na trhlih nogah, da ne bo denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa sva pršla skp - vaščani tam so rekl, da bi mogli cigoti bit "koristni družbi". ja pizdo, a ti vaščani so tut koristni družbi?

vsak na svojo rit gleda - slovenski vaščan tam na svoj način, cigan pa na svoj način

žal nista najbolj kompatibilna in eden je malo bolj v navzkrižju z zakonodajo (za to pa imamo, spet poudarjam, pristojne veliiiiiiiike službe)

je pa smešno slišat, da so vaščani dobil po tintari od specialcev... in pol razni eMBeji okol trobijo, kako so cigoti zlobni ... cigan se sam znajde pač po svoje... jebiga...

ajt, kidam odavde, ta debata je že mal brezvezna, ker imam že ves čas tako prekleto prav.

Vaščani živijo v družbi in plačujejo svoje davke...če imajo status kmeta...preberi si kakšno strokovno knjigo zakaj vsaka država rabi kmete pa čeprav so največkrat nerentabilni...spet gre za dobrobit/KORIST družbe. Ker je v družbi tako, da se tvoja pravica iztegniti roko konča tam kjer se začne moj nos in ker so vaščani dobivali po nosu več let (država je zatajila) jim je prekipelo...se strinjam, država bi morala ukrepati takoj....vsaj 12 let nazaj...pa ni , časovnega stroja nimamo, torej bo treba zadevo rešit tukaj in zdaj.Tu pa si ti čisto odpovedal in nisi dal nobene rešitve niti nisi poiskusil razumeti obeh plati(kot sam rad povdarjaš da imaš širok zorni kot)...

Zabluzil si res tako daleč, da je bil čas da spokaš ven že davno nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

Zanimivost #2 - na posnetku je 2x vidna rdeča kroska ...

Naivnost #1 - gotovo se z njo vozijo samo po cross progi in po svoji parceli?

Naivnost #2 - gotovo so jo kupili ...?

pa tablco ma tud sigurno... pa mirko oz. kdo drug ma sigurno čelado, pa izpit tud :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaščani živijo v družbi in plačujejo svoje davke...če imajo status kmeta...preberi si kakšno strokovno knjigo zakaj vsaka država rabi kmete pa čeprav so največkrat nerentabilni...spet gre za dobrobit/KORIST družbe. Ker je v družbi tako, da se tvoja pravica iztegniti roko konča tam kjer se začne moj nos in ker so vaščani dobivali po nosu več let (država je zatajila) jim je prekipelo...se strinjam, država bi morala ukrepati takoj....vsaj 12 let nazaj...pa ni , časovnega stroja nimamo, torej bo treba zadevo rešit tukaj in zdaj.Tu pa si ti čisto odpovedal in nisi dal nobene rešitve niti nisi poiskusil razumeti obeh plati(kot sam rad povdarjaš da imaš širok zorni kot)...

Zabluzil si res tako daleč, da je bil čas da spokaš ven že davno nazaj...

Tukaj in zdaj bi bila najboljša in najhitrejša in tudi najlažja rešitev (za večino, ne pa seveda za vse), da problem "zgine". Ampak to je nezakonito... Edina druga rešitev pa je - kamorkoli že se jih da - da se jih nadzira in sankcionira njihove morebitne nezakonite aktivnosti... Česa drugega pa pač ni možno nardit.

Kmetje pa - well, koristni so za družbo ful, ja ... o tem ne bi sploh debatiral, danes, v času, ko kupujemo meso, uvoženo z Madžarske, sladkor od bogvekje (tovarne za predelavo pa se zapirajo...), ... edin vino radi svoje pijemo - pa še tu nam Makedonci svojega cenejšega včasih uturijo ... aja, pa Union (ki ga pod ceno prodajamo taljanom...) itd.. itd itd ...

nič ne bluzim, samo totalno nečustveno se lotevam problema. Sej tut men cigani niso lepi, dišeči, pametni, zaželeni...

Lahko pa ti predlagaš, kaj bi naredila z njimi?

ne more se jim kar rečt "vi ste cigani in še problematični zato vas bomo zaprli da bojo drugi v miru živeli".

naj policija in sodniki naredijo svoje. politiki naj se pa ne sprenevedajo - saj vedo, da ne morejo nič rešiti.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetje pa - well, koristni so za družbo ful, ja ... o tem ne bi sploh debatiral, danes, v času, ko kupujemo meso, uvoženo z Madžarske, sladkor od bogvekje, ... edin vino radi svoje pijemo - pa še tu nam Makedonci svojega cenejšega včasih uturijo ...

nič ne bluzim, samo totalno nečustveno se lotevam problema.

A Madžari, pa Makedonci pa niso kmetje?!

Pa bluziš zelo... oziroma zapenjaš in si kontra večini, potem pa nepomembno na katerem bregu že...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Madžari, pa Makedonci pa niso kmetje?!

Pa bluziš zelo... oziroma zapenjaš in si kontra večini, potem pa nepomembno na katerem bregu že...

Govorim o slovenskih kmetih. Če pa pogledaš širše, z lahkoto rečem: saj cigani so potemtakem tudi koristni - recimo za novinarje (da lahko poročajo), pa za specialne enote policije (da imajo malo akcije), pa za nas, da debatiramo.

in ne kontriram "večini" - zagovarjam tisto, kar se mi zdi prav. Če pa večina misli drugače, me to sploh ne čudi. Večina je pač večina... filozofskih debat pa sedaj ne bi začenjal o slabih in dobrih plateh večine. Zgolj v premislek: "večina slovencev je tudi nenaklonjenih motociklizmu...".

Ne zahtevam ali ne pričakujem pa, da bo kdo z menoj tulil v isti rog. Daleč od tega. Dol mi visi. Ker jaz in moji pogledi itak ne morejo ničesar rešiti. Tako kot ne tvoji ali od "večine".

PS: edino tam se motiš, ko pišeš ,da mi je vseeno ,na katerem bregu sem, samo da sem "kontra". To je nesramno podtikanje, francelj... :fredy: Sploh mi ni vseeno.

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zgolj v premislek: "večina slovencev je tudi nenaklonjenih motociklizmu...".

...

Ne verjamem. Vsaj pri nas ni tako.

Ciganom pa je večina nenaklonjenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj in zdaj bi bila najboljša in najhitrejša in tudi najlažja rešitev (za večino, ne pa seveda za vse), da problem "zgine". Ampak to je nezakonito... Edina druga rešitev pa je - kamorkoli že se jih da - da se jih nadzira in sankcionira njihove morebitne nezakonite aktivnosti... Česa drugega pa pač ni možno nardit.

Kmetje pa - well, koristni so za družbo ful, ja ... o tem ne bi sploh debatiral, danes, v času, ko kupujemo meso, uvoženo z Madžarske, sladkor od bogvekje (tovarne za predelavo pa se zapirajo...), ... edin vino radi svoje pijemo - pa še tu nam Makedonci svojega cenejšega včasih uturijo ... aja, pa Union (ki ga pod ceno prodajamo taljanom...) itd.. itd itd ...

nič ne bluzim, samo totalno nečustveno se lotevam problema. Sej tut men cigani niso lepi, dišeči, pametni, zaželeni...

Lahko pa ti predlagaš, kaj bi naredila z njimi?

ne more se jim kar rečt "vi ste cigani in še problematični zato vas bomo zaprli da bojo drugi v miru živeli".

naj policija in sodniki naredijo svoje. politiki naj se pa ne sprenevedajo - saj vedo, da ne morejo nič rešiti.

Preberi še enkat moj stavek o kmetih...

Problem je potrebno rešiti...nikjer nisem zasledila, da bi kdo govoril o izginotju kogarkoli....vsaj ne iz vladne strani...kaj ljudje trobezlajo po forumu je takao tako...veča ali manj lahko trdim, da jih v resnici ne bi nihče pobil in da beseda ni konj.

Kot vem (je povedal celo smo Mirko al kaj je že ,,poglavar,,) so cigane preselili po skupnem dgovoru z njimi in niso bili nasilno deportirani...tudi včeraj, ko so hoteli nazaj (čeprav jim je vladna stran svetovala, da to ni najboljša ideja, vendar imajo to pravico) jih je pravna država obvarovala, da jih ne bi dobili po gobcu...pa čeprav jo ti predstavljaš kot nekaj najslabšega kar se nam je zgodilo v naši mladi zgodovini.

Jaz osebno (po sliki, ki sem jo dobila iz javnih občil) bi jih preselila..če bi se jih dalo prepričati seveda v center Ljubljane. Ali pa nazaj v Ambrus (seveda bi se bilo potrebno pogovoriti z domačini)...s tem, da bi jih opozorila, na odločbo o rušenju in jim dala teden dni časa, da sami podrejo in počistijo če ne bi to storila država in jim rušenje zaračunala. Tudi jim ne bi iskala brezplačne nadomeste parcele...naj jo najamejo in jo plačajo...tako kot to počnemo vsi.

To bi bil začetek doslednosti.

Politki se sprenevedajo vedno so se in vedno se bodo.....in vedno bodo valili krivdo tja in sem....in tu so krive vse oblasti...da lahko komu kaj očitamo pa je od leta 91 naprej vključno z vprašanjem ,,zakaj nima grosupeljska občina romskega svetnika....veš odgovor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem. Vsaj pri nas ni tako.

Ciganom pa je večina nenaklonjenih.

ok ... večina tam v vasi Planina ... pa še kje ...

ok, saj mam dovolj, ne da se mi več - prepuščam podij vsem cigomrznežem, da izvajajo svoje mentalne akrobacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: edino tam se motiš, ko pišeš ,da mi je vseeno ,na katerem bregu sem, samo da sem "kontra". To je nesramno podtikanje, francelj... :fredy: Sploh mi ni vseeno.

Itak non stop goniš isto ploščo...kontriraš in daješ negativne primerjave z motorizmom in motoristi...

Potem pa se vprašam...zakaj že???

In nisem francelj, si me verjetno zamenjal z tvojim mesarjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim o slovenskih kmetih. Če pa pogledaš širše, z lahkoto rečem: saj cigani so potemtakem tudi koristni - recimo za novinarje (da lahko poročajo), pa za specialne enote policije (da imajo malo akcije), pa za nas, da debatiramo.

in ne kontriram "večini" - zagovarjam tisto, kar se mi zdi prav. Če pa večina misli drugače, me to sploh ne čudi. Večina je pač večina... filozofskih debat pa sedaj ne bi začenjal o slabih in dobrih plateh večine. Zgolj v premislek: "večina slovencev je tudi nenaklonjenih motociklizmu...".

Ne ločiš biti koristen od koristiti vzvode, ki so ti na voljo...

In ni res da je večina slovencev neneklonjena motociklizmu...tudi ,,Planinci,, nimajo nič proti motoiklizmu saj ,,smo,, se čez ride vozili že dvajset let nazaj...imajo pa proti ,,krožku Kačje ride,, in to je njihova legitimna pavica in jaz jih celo razumem in podprem.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak non stop goniš isto ploščo...kontriraš in daješ negativne primerjave z motorizmom in motoristi...

Potem pa se vprašam...zakaj že???

In nisem francelj, si me verjetno zamenjal z tvojim mesarjem...

Ker je to motoristični forum in motoristi verjetno še najlažje razumejo take prispodobe.

In ker taisti motoristi pogosto javkajo v raznih temah, kako se jim kje godi krivica in kako so neke "množice" nekje krivične, ker jih hočejo 'skenslat'.

Evo, zato. Da bi le končno komu potegnilo (pa da mu pri tem ne bi olupalo kože s hrbta)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sedaj pa ti posplošuješ? Gre za eno točno določeno familijo, ki je čisto slučajno pač ciganska, tako da nekomu ki jih noče imeti blizu rečt "ciganomrznež" ... to ni to, a?

Stalno skušaš na ostale lepiti nalepke "rasist", "ksenofob" in podobno ... pa problem o katerem se je razpravljalo zadnjih več deset strani sploh ni nastal zato, ker gre za cigane. Še več, medse radi sprejmejo vsakovrstne lopove, pa če so cigani ali ne. To si silno rad poudarjal pred tedni, češ da tisti pretepač ni bil cigan.

Skratka, če že lepiš nalepke, reci "strojanomrznež", pa še tu je treba potem povedati, za katero familijo Strojanov točno gre. Kot si sam ugotovil par dni nazaj, jih je več s tem priimkom. :devil:

Je lina lepo napisala vse ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmetje pa - well, koristni so za družbo ful, ja ... o tem ne bi sploh debatiral, danes, v času, ko kupujemo meso, uvoženo z Madžarske, sladkor od bogvekje (tovarne za predelavo pa se zapirajo...), ... edin vino radi svoje pijemo - pa še tu nam Makedonci svojega cenejšega včasih uturijo ... aja, pa Union (ki ga pod ceno prodajamo taljanom...) itd.. itd itd ...

Vidiš dragi Sym, v razvitih državah Evrope te stvari pojmujejo povsem drugače. V Angliji denimo kmetje dobivajo velike vsote v raznih subvencijah, kar se smatra kot plačilo da je podeželje urejeno, travniki pokošeni, njive obdelane ne pa da je vse zaraščeno. Če bi živeli le od pridelanega to ne bi trajalo dolgo ker s tem delajo izgubo in ne profita.

To se smatra kot nekakšna javna služba.

Samo v vednost :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš dragi Sym, v razvitih državah Evrope te stvari pojmujejo povsem drugače. V Angliji denimo kmetje dobivajo velike vsote v raznih subvencijah, kar se smatra kot plačilo da je podeželje urejeno, travniki pokošeni, njive obdelane ne pa da je vse zaraščeno. Če bi živeli le od pridelanega to ne bi trajalo dolgo ker s tem delajo izgubo in ne profita.

To se smatra kot nekakšna javna služba.

Samo v vednost :P

Živeli kmetje in avtoprevozniki, vsi ostali niste dobrodošli v tej dolini šentflorjanski !!!!

LP !

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ... večina tam v vasi Planina ... pa še kje ...

...

Nekje v tej temi si predlagal, da se naj tisti, ki jim na določeni lokaciji ni všeč preselijo.

Jaz pa predlagam drugo rešitev. Protest pred parlamentom, napovedana zapora ceste, novinarske konference, ... . Ni vrag, da ne bi delovalo.

Moram se naslednje leto peljat skozi to famozno Planino, da vidim Kaj pa če je vse to res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš dragi Sym, v razvitih državah Evrope te stvari pojmujejo povsem drugače. V Angliji denimo kmetje dobivajo velike vsote v raznih subvencijah, kar se smatra kot plačilo da je podeželje urejeno, travniki pokošeni, njive obdelane ne pa da je vse zaraščeno. Če bi živeli le od pridelanega to ne bi trajalo dolgo ker s tem delajo izgubo in ne profita.

To se smatra kot nekakšna javna služba.

Samo v vednost :P

Da. In Angleško kmetijstvo je največji neto prejemnik subvencij iz blagajne EU ;)

Ampak to je pa že res :topic: tukaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27.11.2006

V Postojni je bil ukraden Porsche Cayman, PO-D3-132.

V noči na 27.11.2006 je bil v Postojni ukraden osebni avtomobil Porsche Cayman S, letnik 2006, črne barve, z reg. št. PO-D3-132.

matr sigurno Strojanov otroc :grim

kwa pa otroc vejo kaj je Porche :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!