Skoči na vsebino

Clio servis 60.000


ninc

Priporočene objave

Imam clia 1.5 dci tako kot ti.......servis sem plačal na 30.000 km 35.000,00 SIT....filter olja,klime,olje,filter za nafto,itd....bo pa račun kar držal, vendar mi ni jasno, kako to, da so ti menjali ležaje in zadnje zavorne obloge......

Verjetno zato, ker so bili potrebni menjave. Kolesni ležajo pri Cliu so že od nekdaj "rak rana". Pa tudi kakšna roka, končnik, amortizer ali še kaj drugega, niso nobena redkost, ki odpove pri tem avtu. Za Clia je 60.000 km že kar neka kilometraža, Vsaj kar se naštetih delov tiče. Zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Renaultih so zavorne obloge potrebne menjave pri cca 80000 ali 5 letih, ker se odlimajo. Vse ostalo je odvisno od ceste po kateri se vozi!!!

Pri bencincih pa odpovejo brizgalne šobe ker so narejene v Turčiji, greš na servis in ti dajo spet turške. Razen če ne poznas dobro serviserja in ti naroči Nemške. To govorim iz lastnih izkušenj.

Popravljeno . Popravil JANI_S
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so unemu dolili tekočino za šipe prat, sam pa je reku da jo je pred servisom dolil...

Da pride kaka stara tetka ki nima pojma bi jo živo pojedli :glare:

Eh, buče... po lastnih izkušnjah: še zmer, ko so mi rekli, da so jo dolili, so to naredili zastonj, pa so mi samo povedali, da imam polno (in da ne rabim kak tedn dolivat)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, buče... po lastnih izkušnjah: še zmer, ko so mi rekli, da so jo dolili, so to naredili zastonj, pa so mi samo povedali, da imam polno (in da ne rabim kak tedn dolivat)...

Tisto o enem tednu velja za hladilno in zaorno tekočino. Olje pa moraš doliti prej, naj te ne zavede.

:devil: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao. Bi bila res hvaležna, če bi mi malo pomagali.

Imam Clia 1,5 DCI, starega 3 leta. Zanima pa me: Koliko je povprečna cena servisa na 60 Kkm in če je normalno da je treba toliko stvari zamenjat? Mi je jasno, da avto stane, ampak ko se pogovarjam s prijatelji vsi pravijo, da je mal huda, res pa nihče nima clia.

Jaz sem dala 115000 (na original servisu :slap: ) in mislim, da so me krepko....(pa nič nisem imela od tega .) )

Naredili so pa: menjava filtra nafte, zraka, kabinskega prostora, menjava zavorne ploščice spredaj, zavorne obloge zadaj, ležaja zadaj, zgloba vilic in vzdrževalni pregled.

tnx za odgovore.

Moja žena ima Clia 1.2 16V. Pred približno letom in pol sva na pooblaščenem servisu pri 60.000 km plačala dobrih 60.000 SIT. Od tega, kar si naštela, ni bilo treba menjat zgloba, ležaja in zadnjih ploščic. Če poleg cene teh delov upoštevaš, da zaradi teh popravil mehanik takoj zaračuna še kakšno uro dela več, se pa skupaj toliko nabere, kot si plačala. Ne bom rekel, da je OK, ampak take so pač cene na pooblaščenih servisih.

Zgolj za primerjavo: sosed je mehanik in je prej delal na pooblaščenem servisu, pa je pri 100.000 km zamenjal vse jermene, zavorno tekočino, vse filtre, olje, prve zavorne ploščice (skratka vse) za dobrih 70.000 SIT (ajde, kakšnega jurja mi je "spustil", več pa ne). :worship:

Pa še to. Menjat zglob, ležaj in zadnje zavore pri 60.000 km :eek: :eek: :eek: Kdo pa vozi ta avto? Loeb, Gronholm... .)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja žena ima Clia 1.2 16V. Pred približno letom in pol sva na pooblaščenem servisu pri 60.000 km plačala dobrih 60.000 SIT. Od tega, kar si naštela, ni bilo treba menjat zgloba, ležaja in zadnjih ploščic. Če poleg cene teh delov upoštevaš, da zaradi teh popravil mehanik takoj zaračuna še kakšno uro dela več, se pa skupaj toliko nabere, kot si plačala. Ne bom rekel, da je OK, ampak take so pač cene na pooblaščenih servisih.

Zgolj za primerjavo: sosed je mehanik in je prej delal na pooblaščenem servisu, pa je pri 100.000 km zamenjal vse jermene, zavorno tekočino, vse filtre, olje, prve zavorne ploščice (skratka vse) za dobrih 70.000 SIT (ajde, kakšnega jurja mi je "spustil", več pa ne). :worship:

Pa še to. Menjat zglob, ležaj in zadnje zavore pri 60.000 km :eek: :eek: :eek: Kdo pa vozi ta avto? Loeb, Gronholm... .)

LP

Ženska, prijatelj. Ženska. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da nimam Renaulta :devil: .

Na Moji 3 leta stari Ibizi sem imel servis na 60000 km, pa me je stal 111 Evrov.

Na pooblaščenem SEAT servisu, zamenjali so olje, oljni filter, zračni filter, filter za klimo (sem ga dal sam), svečke, dolili so antifriz in čistilo za stekla, pa celega so spucali. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej jz čez kak mesec dobim cliota.. pa me kar mal stiska tole.. sicer ma naš že okol 80 000 km pa glede na to kako ga fotr vozi mislim da bom ko ga bom dobila najmanj štarter pa bremze menjala.. ampak tole je pa kr mal preveč huda. :eek: čist ste mi voljo do novga avta vzeli :cry: sicer pa hujš kt je zdj že ne more bit.. ko na 14 dni dajem okol 20 000sit za popravilo in vleko. tko da.. luksuz stane pravjo men :D

fajn bodte

Ženska, prijatelj. Ženska. :( :(

ej glede tegale tvojga komentarja bi ti pa samo povedala da je boljš da si tiho. glede na to kaj sem vidla zadnič pred faxam.. je tip z enmu Oplam (zadnji pogon) nasedel avto ko je parkiral in to tko, da ni šlo v nobeno smer več.. potrgal pol podvozja.. in potem so dragi desci avto dal na dvigalke in odkopaval spodj, pa še zmeri ni šel nikamor, potem so ga tišali v desno :eek: :? sicer ne vem zakaj če bi ga lahko porinili samo nazaj...

no po eni uri matra smo šle pomagat porint avto tako da je le šel čeprou ga ni mogu peljat dlje kt pa do prvega servisa .(če je do tja sploh prišel še)...

priporočam ti da gledaš mal po cest..kdo res butasto vozi..ne bom rekla da ženske lepše..ker ne ločujem po spolu.. imaš tipe in ženske ki so nesposobni za volanom..

fajn se mej

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej v službi imamo Clio 1.2 16v star dobro leto 20 000km, ki občasno enostavno noče pospešiti (tiščiš plin on pa nič). Po četrtem servisu (na računalniku seveda na pokaže nič) so mu sedaj (predvčerajšnjim) zamenjali stopalko za plin, danes pa spet po starem, ne dela. Verjetno mu bodo naslednjič končno zamenjali tudi elektroniko :BUA: . Na srečo ima "podaljšano garancijo" pa to delajo zastonj, je pa neugodno po hiši "loviti" nadomestni avto.

lp

Franc

p.s. drugače je pa prav luštna zadeva za po mestu in bližnji okolici (klima, radio, el.stekla,dalj.zak.)

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej v službi imamo Clio 1.2 16v star dobro leto 20 000km, ki občasno enostavno noče pospešiti (tiščiš plin on pa nič). Po četrtem servisu (na računalniku seveda na pokaže nič) so mu sedaj (predvčerajšnjim) zamenjali stopalko za plin, danes pa spet po starem, ne dela. Verjetno mu bodo naslednjič končno zamenjali tudi elektroniko :BUA: . Na srečo ima "podaljšano garancijo" pa to delajo zastonj, je pa neugodno po hiši "loviti" nadomestni avto.

lp

Franc

p.s. drugače je pa prav luštna zadeva za po mestu in bližnji okolici (klima, radio, el.stekla,dalj.zak.)

Tako je delal meni. Naj menjajo injekcijske šobe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je delal meni. Naj menjajo injekcijske šobe!

Ma kaj čš takmu avtu... Prodej in kupi avto, ne Cliota :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no po eni uri matra smo šle pomagat porint avto tako da je le šel ...

še dobro d so pršle dve babe, ker čene bi bil avto še zdej tam :photo:

gledam dosti po cesti in ja.......ženske definitivno slabše vozijo. Brezveze ni nastalo to dejstvo :)

Smo imeli renaulta. nikoli več :grrr

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je delal meni. Naj menjajo injekcijske šobe!

Je delalo tud meni to na Meganu in so mi jih 2x menjali vednar vedno isto :headbang: :headbang: Zato sem ga prodal in ej stvar bila resena .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro d so pršle dve babe, ker čene bi bil avto še zdej tam :photo:

gledam dosti po cesti in ja.......ženske definitivno slabše vozijo. Brezveze ni nastalo to dejstvo :)

Smo imeli renaulta. nikoli več :grrr

ne nisva prišle dve babe..ker jz zarad poškodbe ne smem težkih stvari premikat.. tko da ja...šle pa sva po pomoč...

in ne.. babe ne vozijo slabše le bolj mirno... glede na to da sem velik na cest z mojim k je šleparist sem bila priča že kar nekajkrat vozniku moškega spola ki bi bil kmalu namesto plakata... ker večina (moškega spola) gre izsiljevat tovornjake (ker po mojem ne vejo da se 40 ton ne ustavi kar na mestu) ali pa prehitevajo tako da kradejo varnostno razdaljo in je potem zmečkan med dvema zverinama...

pa ne samo to..prehteval bodo v ovinku k se nč ne vidi..in podobno... ne rečem tud babe so včasih take..al pa se vozijo tako, da delajo ves promet živčen..samo jz nism tista ki loči voznike po spolu glede slabe vožnje.. pri opazovanju pa sem večkrat naletela na moške kamikaze..

drugač pa noben ni pameten na svet padu.. zgleda da samo ti voziš idealno.. jz priznam da se trudim da bi vozila ok čeprav imam tud tak avto da če kje kaj butnim ni haska...

če bi vsi tipi vozili tko dobr ne bi bilo tok nesreč

glede renoja... pri nas imamo trenutno 5 renojev pri hiši pa so vsi stari in vsi delajo ok... in do sedaj nismo imeli nikoli druzga avta kot renoja... tko da ne vem kako se ti voziš da ti ni bil ok...

fajn se mej

lp črnolaska

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nisva prišle dve babe..ker jz zarad poškodbe ne smem težkih stvari premikat.. tko da ja...šle pa sva po pomoč...

in ne.. babe ne vozijo slabše le bolj mirno... glede na to da sem velik na cest z mojim k je šleparist sem bila priča že kar nekajkrat vozniku moškega spola ki bi bil kmalu namesto plakata... ker večina (moškega spola) gre izsiljevat tovornjake (ker po mojem ne vejo da se 40 ton ne ustavi kar na mestu) ali pa prehitevajo tako da kradejo varnostno razdaljo in je potem zmečkan med dvema zverinama...

pa ne samo to..prehteval bodo v ovinku k se nč ne vidi..in podobno... ne rečem tud babe so včasih take..al pa se vozijo tako, da delajo ves promet živčen..samo jz nism tista ki loči voznike po spolu glede slabe vožnje.. pri opazovanju pa sem večkrat naletela na moške kamikaze..

drugač pa noben ni pameten na svet padu.. zgleda da samo ti voziš idealno.. jz priznam da se trudim da bi vozila ok čeprav imam tud tak avto da če kje kaj butnim ni haska...

če bi vsi tipi vozili tko dobr ne bi bilo tok nesreč

glede renoja... pri nas imamo trenutno 5 renojev pri hiši pa so vsi stari in vsi delajo ok... in do sedaj nismo imeli nikoli druzga avta kot renoja... tko da ne vem kako se ti voziš da ti ni bil ok...

fajn se mej

lp črnolaska

Sej, to je to... Kupte novega, pa boš vidla hudiča...

Fiat Tipo dela ku šus, ma 14let, 315k km in dela...

Fiat Stilo ima pa ene 4leta če se ne motm, pa niti 100k km pa je živ jajc... Vse se neki pokvari, elektronika, airbag senzor, zadnja havba se ne odpre brez ključa(un famozni gumbek se je pokvaru), kr cele sprednje diske je blo treba menjat pr 60k sit... Jajca uglavnem...

JEst pravm da če bom kdaj mel svoj avto ni šans da je Fiat, razen Tipota ki je pa itak legenda :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj čš takmu avtu... Prodej in kupi avto, ne Cliota :P

Ma kaj čm auti?! Rajši šparam za nov motor! :OK: :naughty: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj čm auti?! Rajši šparam za nov motor! :OK: :naughty: .)

No vidš d sm te neki navadu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da nimam Renaulta :devil: .

Na Moji 3 leta stari Ibizi sem imel servis na 60000 km, pa me je stal 111 Evrov.

Na pooblaščenem SEAT servisu, zamenjali so olje, oljni filter, zračni filter, filter za klimo (sem ga dal sam), svečke, dolili so antifriz in čistilo za stekla, pa celega so spucali. :OK:

Seata, odkar spadajo v V.A.G. Group, ne moreš primerjati z Renaultom, ker jih prekašajo v praktično v vseh kategorijah. Če pa se Renault prodaja kot najzaneslivejši, glede varnosti, v svojem razredu, je to le jalova tolažba naprem vsemu ostalemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seata, odkar spadajo v V.A.G. Group, ne moreš primerjati z Renaultom, ker jih prekašajo v praktično v vseh kategorijah. Če pa se Renault prodaja kot najzaneslivejši, glede varnosti, v svojem razredu, je to le jalova tolažba naprem vsemu ostalemu.

fak, ne morem verjet da je puncin punto (BTW to je FIAT) po 60.000 še vedno kot nov! :OK:

PS: lastniki clia poglejte podpis - je naprodaj :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa res ne vem,al sem res tak Srečko,al kaj druga? :hmm:

Moj Clio je letnik 02,navaden 1.2 motor, 68 jurjev prevoženih km. Do zdaj še ni blo nič narobe.

Olje menjam na 15 jurjev,zamenjal sem mu svečke in to je to! :grim Stvar super deluje.

Vi mate pa take probleme! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa res ne vem,al sem res tak Srečko,al kaj druga? :hmm:

Moj Clio je letnik 02,navaden 1.2 motor, 68 jurjev prevoženih km. Do zdaj še ni blo nič narobe.

Olje menjam na 15 jurjev,zamenjal sem mu svečke in to je to! :grim Stvar super deluje.

Vi mate pa take probleme! :?

BTW to je pri vsakem avtu tako, zgleda je samo clio (očitno nekateri) izjema :devil: 60.000 še za motor ni kilometraža kaj šele za avto. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa res ne vem,al sem res tak Srečko,al kaj druga? :hmm:

Moj Clio je letnik 02,navaden 1.2 motor, 68 jurjev prevoženih km. Do zdaj še ni blo nič narobe.

Olje menjam na 15 jurjev,zamenjal sem mu svečke in to je to! :grim Stvar super deluje.

Vi mate pa take probleme! :?

Imaš pač srečo z njim. Saj niso vsi avtomobili istega tipa in znamke med seboj identični. Za splošno oceno pač vzameš povprečje. Jaz sem, npr., leta 2002 kupil tri nove Fiat Punto. Dva sta še danes brez napake. Tretjega pa nismo "folgali" servisirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vete zakaj renault ne rabi GPS-a?

zato ker se na okoli vozi z avtovleko.................. B)

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vete zakaj renault ne rabi GPS-a?

zato ker se na okoli vozi z avtovleko.................. B)

Tale vic moram pa danes takoj "naprej prodati..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!