Skoči na vsebino

TOMOS a35


somebody

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Pred cca. 10 dnevi sem dobil TOMOSa a35, automatic. Kupil sem ga malo za hec, sedaj bi ga pa predelal...

1. Hitrost - gre približno 45-48km/h, kaj storiti da bi šel več(izpuh??)? Poudarjam da je še vse originalno.

2. Zanima me, če je možno dodatno doodati obratomer...kje bi ga dobil, približna cena? Prav tako me zanima za temperaturo, če se da kaj dobiti

3. Števec - Danes sem nabavil novo zajlo, in kilometrina dela, le hitrost še vedno ne dela...kaj je lahko vzrok???

Evo, to so moji "problemi", upam da jih bomo rešili skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hitrost kupi izpuh MF Power, to ti bo nekaj zraven dalo, kaj več pa ni pametno predelovat na tomosih, ker potem moreš vsaki dan šravfat :) Obratomeri so kar dragi okrog 10k pa vse tja do 20k, mogoče se najde kje še kakšen cenejši, to lahko pogledas na straneh z deli za skuterje, ker obratomer itaq paše, ker se samo takšen obroč da okrog svečke :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hitrost kupi izpuh MF Power, to ti bo nekaj zraven dalo, kaj več pa ni pametno predelovat na tomosih, ker potem moreš vsaki dan šravfat :)  Obratomeri so kar dragi okrog 10k pa vse tja do 20k, mogoče se najde kje še kakšen cenejši, to lahko pogledas na straneh z deli za skuterje, ker obratomer itaq paše, ker se samo takšen obroč da okrog svečke :)

Lp

hmm, imaš kakšen specifičen obratomer v mislih?

Kaj pa glede števca in hitrosti?

Hmm, še glede izpuha imam vprašanje..praviš da MF...kaj pa lipnik?

Sem slišal da gre enako hitro, pa še cenejši je...mogoče kdo ve kateri je bolj hrupen, ker res ne bi rad imel zelo hrupnega...se zelo pozna razlika pri MF in originalnem pri hitrosti in hrupu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi da je Lipnik bolši :) Glede obratomera sem misli naprimer Stage 6, ki kaže obrate in temperaturo, ima tudi LED osvetljitev, vendar je tudi cena malo večja. Dosti teh obratomerov imaš na scooter-center.com ali pa na scooter-attack.com :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hvala za vse.

Imam pa še nerešen problem s števcem...kaj bi lahko bil vzrok??

Zajla je nova, kilometrina dela, le hitrost ne...kazalec se samo malo ruka, pa še to zaradi treslajev :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej probi dat zajlo dol pa jo vrti z rokami,če števec dela je neki narobe s polžem....Lipnik in bullet(mf) sta po mojih izkušnjah najboljša za automatica tko,da karkoli izbereš bo ok,drugač pa a35 mašina je ena izmed boljših od tomosa glede vzdržljivosti in zanesljivosti...Obratomer se ti ne splač kupovat je preveč $$$.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej probi dat zajlo dol pa jo vrti z rokami,če števec dela je neki narobe s polžem....Lipnik in bullet(mf) sta po mojih izkušnjah najboljša za automatica tko,da karkoli izbereš bo ok,drugač pa a35 mašina je ena izmed boljših od tomosa glede vzdržljivosti in zanesljivosti...Obratomer se ti ne splač kupovat je preveč $$$.

sm dau zajlo pa števc dol, en konc zajle na bormašino, drugo v števc...bormašino privijov, a premikajo se (spet) samo kilometri...hitrost še vedno pri miru...torej, napaka je na števcu...kaj se da storiti? Nov števec, ali je le kaj za "premakniti" - najbolje da objavim sliko števca pa boste že povedali :D :D

Še glede izpukov...kako je kaj z homologacijo :blush: je vse "legalno", ali je to samo na svojo roko :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je nekaj narobe z števcem,mf izpuhi imajo homologacijo medtem ko lipnik nima se mi zdi,samo verjemi da ti policaji ne bodo težili.

evo, sem ponoči bolj slabo spla, in sem ga šel res razfret...sedaj pa ne vem...ali je kazalec, oz. njegova "os vrtenja" skupaj s tistim jezičkom, ki je pri magnetku, zato ker imam jaz vse odlomleno :afro1:

Torej bi bilo najbolje gotovo nabavit nov števc...morda ve kdo okvirno ceno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred cca. 10 dnevi sem dobil TOMOSa a35, automatic. Kupil sem ga malo za hec, sedaj bi ga pa predelal...

1. Hitrost - gre približno 45-48km/h, kaj storiti da bi šel več(izpuh??)? Poudarjam da je še vse originalno.

2. Zanima me, če je možno dodatno doodati obratomer...kje bi ga dobil, približna cena? Prav tako me zanima za temperaturo, če se da kaj dobiti

3. Števec - Danes sem nabavil novo zajlo, in kilometrina dela, le hitrost še vedno ne dela...kaj je lahko vzrok???

Evo, to so moji "problemi", upam da jih bomo rešili skupaj

Pozdrav!

Glede hitrosti imaš še opcijo, da:

1.daš brusit cilinder in daš večji bat(po možnosti L),

2.povrtaš kanale na cilindru,

3.povrtaš ali zamenjaš forgazer,

4.spremeniš razmerje zobnikov,

5. seveda ne pozabit na MF

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Glede hitrosti imaš še opcijo, da:

1.daš brusit cilinder in daš večji bat(po možnosti L),

2.povrtaš kanale na cilindru,

3.povrtaš ali zamenjaš forgazer,

4.spremeniš razmerje zobnikov,

5. seveda ne pozabit na MF

LP

Ali pa kupiš kit in ga daš gor ter si prihraniš ves trud in delo pa tudi cenovno je ugoden... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kit po moje prej ribne .) Tak da nevem ce se splaca kit kupit za spolsno uporabo tomosa ali vsakodnevno voznjo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm kupu lipnika, na moči in hitrosti se pozna, a žal zaradi nedelujočega števca ne vem kakšna je razlika :D

vem samo da je števec pri trgoavto 14k, medtem ko ga pri uradnem TOMOS serviserju dobim za 9k, pa še na zalogi je, medtem ko moram pri trgoavtu sporočiti tip in letnik, da ga lahko naročijo...

btw: kaj priporočate za temperaturo, ker se mi zdi da se pregreva :? :?

Popravljeno . Popravil somebody
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kit po moje prej ribne  .) Tak da  nevem ce se splaca kit kupit za spolsno uporabo tomosa ali vsakodnevno voznjo  :krneki:

ga mam že dolgo časa tako,da moram reči da to sploh ne drži.Greje se celo manj kot original(original -gus,kit-alu) tko,da je zelo vredu za ta denar.Glede števca pa probaj dobit rabljenega kje na internetu,ker dajati 9k za števec je čisti nateg,da ne zgubljam besed o 14k :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ga mam že dolgo časa tako,da moram reči da to sploh ne drži.Greje se celo manj kot original(original -gus,kit-alu) tko,da je zelo vredu za ta denar.Glede števca pa probaj dobit rabljenega kje na internetu,ker dajati 9k za števec je čisti nateg,da ne zgubljam besed o 14k :lol1:

se kar strinjam...govoril si o temperaturi...kje si dobil termostat, oz. "termometer :P" za na a35, ker bi ga tudi sam rabil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoril sem tako iz glave po izkušnjah,original cilinder in kit cilinder se grejeta približno enako, v obeh primerih sem pa uporabil original vplinjač samo diza za kit je občutno večja kot pri originalu... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat sem zamenjal samo izpuh, več mogoče drugič :)

Zanima me, kje bi dobil termostat, da bi kazalo na koliko je segret motor :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ker so mi zaprli eno temo, dodajam tole:

Ko se ponoči furam s svojim tomosom, me vedno motijo luči..namreč, komaj da svetijo...sem razmišljal da bi "vgradil" poseben akumulator za le-ta namen, a se mi ne zdi ravno praktično...kaj predlagate?

Mogoče močnejša žarnica :S ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi zna kdo povedat zakaj tale žvala noče užgat? Oz mi užge pol pa čez 2-3sek crkne kukr d je nekje neki v stiku in dela maso.... Sm zamenju že vse drate od elektrike, magnet pregledu, frgazr naštelu pa še zmeri..... <_< aja, bat in kompresija sta OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam dve vprašanji, ki se sicer nanašata na A 35, vendar sta dosti splošni.

1. Katero čistilo uporabljate za čiščenje vplinjača (če je kakšno posebno, kje se dobi in cena)?

2. Je kdo ugotavljal kako je s porabo/hitrostjo, če so na mopedu "cestne" ali pa "enduro" gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vpinjac ponavadi uporabljam kar bencin in copic, kot drugo ti pa enduro gume na cesti delajo vecju upor in s tem se poraba dvigne, vendar pri 50cc se to ne pozna nevem kako veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!