Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Ja Jerman je res car... saj se vidi lepo kako se pelje...    :notworthy:  

 

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje  o grobniku. En ne več rosno mlad mladenič (ok pretiravam) bi rad en dan na pisti z inštruktorjem, ki mu pomaga dobiti filing na motorju (ali na kratko strah pred prevelikim nagibom). Je to na grobniku izvedljivo? Se da najeti motor? Ni me strah da bi pogrnil, strah me je, da bi pogrnil z mojo staro veteranko. :) Se da najet: bike, inštruktorja in najbrž kombinezon in pol dneva na grobniku (več itak nebi niti kondicije imel)? Koliko bi to sploh stalo?

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje  o grobniku. En ne več rosno mlad mladenič (ok pretiravam) bi rad en dan na pisti z inštruktorjem, ki mu pomaga dobiti filing na motorju (ali na kratko strah pred prevelikim nagibom). Je to na grobniku izvedljivo? Se da najeti motor? Ni me strah da bi pogrnil, strah me je, da bi pogrnil z mojo staro veteranko. :) Se da najet: bike, inštruktorja in najbrž kombinezon in pol dneva na grobniku (več itak nebi niti kondicije imel)? Koliko bi to sploh stalo?

http://www.99racingschool.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje  o grobniku. En ne več rosno mlad mladenič (ok pretiravam) bi rad en dan na pisti z inštruktorjem, ki mu pomaga dobiti filing na motorju (ali na kratko strah pred prevelikim nagibom). Je to na grobniku izvedljivo? Se da najeti motor? Ni me strah da bi pogrnil, strah me je, da bi pogrnil z mojo staro veteranko. :) Se da najet: bike, inštruktorja in najbrž kombinezon in pol dneva na grobniku (več itak nebi niti kondicije imel)? Koliko bi to sploh stalo?

Tle boš vse svoje želje na Grobniku lahko uresniču : http://www.grobnik.hr/runway/Driving-school.en.html 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral v hrvaščini, nato veselo videl da obstaja stran v Sloveščini... ki pa ne dela. :P Pregledal v makaronarščini. Ok, sem štekal razen glede cen ne vem nič. :/

 

Mi kdo prosim osmisli to: učenja vožnje na zadnjem kotaču

Hrvaško še nekako štekam ampak moj prevod je bil vožnja po zadnjem kolesu in sumim da ni prav... (boli me kukuruz za vožno po zadnjem.. .)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provi prvo se malo peljat na rekreativni ali panoramski vožnji,ki je skoraj na vsakem dogodku dolej. 15-20€   Če hočeš pa kaj bol hard,bo pa kar večja cifra! Ampak bo vse drugo  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot že rečeno mi ni do vožnje po zadnjem, in nekajkrat sem jo tudi že izvedel in večinom brez, da bi sploh hotel. :P K sreči je vsak mislil, da obvaladam a jaz pa (hvala tistemu tam gor da se nsiem strosil ko puran ob 3 popoldan sredi poletja v Portorožu z 10000 očividci)

Program pista je nabrž to to čeprav nisem profič. Niti blizu ne, še kot amater se ne morem kvalificirati. Simpatizer morda. :D

Ne rabim tečaja varne vožnje za začetnike. Rabim rundo inštruktorja, ustrezen stroj in uživaško nažiganje (seveda v mejah spodobnosti) na pisti z njegovimi popravki.

Premlel sem si "malo biblijo vožnje" od Ken-a Code - twist of the wrist in naučeno, dnevno vadil med vožnjo v službo (nisem divjal, le upošteval nasvete in vadil pasti ki jih delamo nagonsko). Obvladovanje vozila se je v par mesecih korenito izboljšalo. Zdaj bi malo več pod vodstvom in želim si kakega poštenega nagiba in adrenalina hitrosti ki bi ga sicer lahko izvedel na cesti a vendar se bi ga raje lotil na pisti saj je tam varen plac za tovrstne užitke.

 

Kaj naj... sedaj ko sem očka in živim relativno dolgočasno rutino mi kot vsakemu pravovernemu moškemu ki leze prodi srednjim letom hodijo "traparije" po glavi. Sej veste kako pravijo za nas moške... sčasoma igrače postanejo dražje ali pa rabijo več baterij...

Se strinjam. :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot že rečeno mi ni do vožnje po zadnjem, in nekajkrat sem jo tudi že izvedel in večinom brez, da bi sploh hotel. :P K sreči je vsak mislil, da obvaladam a jaz pa (hvala tistemu tam gor da se nsiem strosil ko puran ob 3 popoldan sredi poletja v Portorožu z 10000 očividci)

Program pista je nabrž to to čeprav nisem profič. Niti blizu ne, še kot amater se ne morem kvalificirati. Simpatizer morda. :D

Ne rabim tečaja varne vožnje za začetnike. Rabim rundo inštruktorja, ustrezen stroj in uživaško nažiganje (seveda v mejah spodobnosti) na pisti z njegovimi popravki.

Premlel sem si "malo biblijo vožnje" od Ken-a Code - twist of the wrist in naučeno, dnevno vadil med vožnjo v službo (nisem divjal, le upošteval nasvete in vadil pasti ki jih delamo nagonsko). Obvladovanje vozila se je v par mesecih korenito izboljšalo. Zdaj bi malo več pod vodstvom in želim si kakega poštenega nagiba in adrenalina hitrosti ki bi ga sicer lahko izvedel na cesti a vendar se bi ga raje lotil na pisti saj je tam varen plac za tovrstne užitke.

 

Kaj naj... sedaj ko sem očka in živim relativno dolgočasno rutino mi kot vsakemu pravovernemu moškemu ki leze prodi srednjim letom hodijo "traparije" po glavi. Sej veste kako pravijo za nas moške... sčasoma igrače postanejo dražje ali pa rabijo več baterij...

Se strinjam. :)

To je to, za začetnika odlično, dobiš pa pri njemu vse, motor oblačila, vse, samo eure moraš prinest. Jaz sem probal en dan s svojim motorjem, se splača!

 

http://www.99racingschool.com

 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/31476-sola-voznje-po-grobniku/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horny-et, idi na slovenski dan na grobniku in se udelezi vodenega ogleda proge.

po ravnici ne boste nazigali, skozi ovinke pa za nekoga, ki je prvic na dirkaliscu gre presenetljivo hitro! (v "hitri" skupini)

 

mene je bilo strah iti na progo. predvsem, da me nebi kateri od hitrejsih nagazil.

po vodenem ogledu sem zbral pogum, saj sem videl, da vse skupaj ni noben bav bav.

od takrat naprej z veseljem kdaj pa kdaj grem za kak dan nazigat na polno.

 

to je moj prvi kontakt z dirkaskim asfaltom (malo za orientacijo kako izgleda vodeni ogled):

http://www.youtube.com/watch?v=2U3urFNYxZA

 

kasneje lahko gres brez tezav tudi s tvojo hondo dirkat, samo gume daj taprave gor (dobis spodaj rabljene za solidne €, ki ti bodo sluzile vec kot odlicno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral v hrvaščini, nato veselo videl da obstaja stran v Sloveščini... ki pa ne dela. :P Pregledal v makaronarščini. Ok, sem štekal razen glede cen ne vem nič. :/

 

Mi kdo prosim osmisli to: učenja vožnje na zadnjem kotaču

Hrvaško še nekako štekam ampak moj prevod je bil vožnja po zadnjem kolesu in sumim da ni prav... (boli me kukuruz za vožno po zadnjem.. .)

http://www.flickriver.com/photos/40150092@N03/7862457130/   takole zgleda tole učenje po zadnjem kolesu, brez možnosti padca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kaj se dela na Grobniku zej...baje je neki zaprt zaradi del??? :glare:

Verjetn farbajo pasice "rdeče- belo".........tko kot vsako leto :P 

......"ena in edina vsakoletna grobniška investicija" :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse napisano. Zgleda da moram pripravit le še evre. Moja horneta je sicer v ok stanju a vseeno imam občutek je j moja prastara nsr125R l.93 imela boljše vzmetenje... (tistih "brižnih" 28KM je bilo za 16 letnika pravi balzam).

Morda bpo menjavi zadnjega amortizerja (olje v vilicah imam gostejše) bo morda za na psito a najbrž niti ne pomislim da se pojavim tam z roadsmart gumami. :P

Horneta mi je všeč v nulo a za pisto bi kar najraje segel po kaki old school cbr 900R ki mi je všeč že vsaj 18 let! En dan si jo kupim in dam na steno v splanico v upanju da se žena noče pol ločit. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetn farbajo pasice "rdeče- belo".........tko kot vsako leto :P

......"ena in edina vsakoletna grobniška investicija" :D

Neki tut izletne cone urejajo k jim jih je en lani dobr razril :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetn farbajo pasice "rdeče- belo".........tko kot vsako leto :P

......"ena in edina vsakoletna grobniška investicija" :D

pa špranje z duct tape zalimat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki tut izletne cone urejajo k jim jih je en lani dobr razril :P

hahahaha razrit pesek je bil prej, jaz sm ga mal poglihal k prvič ni blo ok sem ga pol še enkrat :P

 

 

pa špranje z duct tape zalimat :D

hahaha tam bi rabl pa kr neki kamionov robe :D......so že take špranje da se jim bo počas kdo zgubu notr :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tista mašina za wheelie trenirat je pa res en krneki. Plačal bi edino da zadnje kolo zagrabi ko nekdo gor afne gunca (v opremi seveda). Mater sem star ali kot pravi Bruce, too old for this shit...

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak tista mašina za wheelie trenirat je pa res en krneki. Plačal bi edino da zadnje kolo zagrabi ko nekdo gor afne gunca (v opremi seveda). Mater sem star ali kot pravi Bruce, too old for this shit...

Bruce pač ne...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!