Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Z ata karnetom se ne mislim ubadat, ker pol morš gor vse do zadnjega šraufa napisat pa vsej eno uro na meji stat.

Na ATA karnet je pomoje dost, če napišeš sam za motor, se prav št. šasije. in št. mašine.

Mi smo vedno samo motor na karnet vrgli pa nikol ni blo problemou pol za nobeno reč, ker smo pač razložl da gremo dirkat oz. trenirat.

En let smo pa pisal še razne gume, pa feltne, pol so pa bl kompliciral, ker je hotu vse vidt. Če pa motor napišeš, ti pa sam tist motor pogleda u kombiju pa gremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slisal sem da bo neka ekipa iz lj al odkod ze organizirala 8 februarja voznjo  na  grobniku  ce bo vrema

a kdo kaj ve o tem

Halo sem dons že enkrat zajeb ko sem odpiral novo temo grobnik sem pač frišn.Zanima me ali kdo planira tišat v soboto 19.02.05? Ker ne dobim nobenega na Grobniku me zanima tud če je odprto če kdo ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

27.4 bo kao slovenski dan na grobniku.

Drgač je bil to termin rezerviran za ex- klub pa je zgleda nekdo drug prevzel. Ampak kolker vidim bo drago za zlo mal vožnje pa še dirkači z licencami bojo zraven.

Škoda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa še dirkači z licencami bojo zraven.

Škoda

Ravn od njih se boš meu priložnost dost naučit oz. izvedet še kej nouga o grobniški progi :hmm:

In ravno licencirani dirkači najbolj znajo odreagirat pri takšni ali drugačni situaciji. Bolj se boj nelicenciranih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej me ne moti to da so zraven. Sj so dostkat bli. Ampak za te amaterske dirke pa le ni fajn da vse poberejo.

Pa tut učit se ne morem kej dost od njih. Oni se bojo vozli tam okol 1.38 jest pa dve tri sekunde slabš. In takrat bom mel tolk polne roke dela sam z sabo da ne bo časa zakej druzga. Sicer linija ni problem, problem so pirhi. Sej se pelem isto linijo sam jajc ni da bi gasa dal tok ko oni. Če bi večkat dol bil pa verjetn tut to ne bi bil problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej me ne moti to da so zraven. Sj so dostkat bli. Ampak za te amaterske dirke pa le ni fajn da vse poberejo.

Pa tut učit se ne morem kej dost od njih. Oni se bojo vozli tam okol 1.38 jest pa dve tri sekunde slabš. In takrat bom mel tolk polne roke dela sam z sabo da ne bo časa zakej druzga. Sicer linija ni problem, problem so pirhi. Sej se pelem isto linijo sam jajc ni da bi gasa dal tok ko oni. Če bi večkat dol bil pa verjetn tut to ne bi bil problem.

Če edn pele 1.38, ti pa 1.40 ni nobenga problema, če je pa razlika 10+ sekund v času kroga - ja, to je pa že (lahko) problem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se peleš 1.40 je to pol zelo lep rezultat za nekoga, ki ne dirka :OK: :OK:

Sej pravm, ti si zgleda dost hiter, zato bodi bolj pozoren na une, ki so bolj izletniki na progi. Na takega sem jaz enkrat naletu.... je šlo za milimetre, ker se je dečko umiku na idealno linijo.... in to ravno tam, kjer se dirkači prikažejo v "luknji"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se peleš 1.40 je to pol zelo lep rezultat za nekoga, ki ne dirka  :OK:  :OK:

Sej pravm, ti si zgleda dost hiter, zato bodi bolj pozoren na une, ki so bolj izletniki na progi. Na takega sem jaz enkrat naletu.... je šlo za milimetre, ker se je dečko umiku na idealno linijo.... in to ravno tam, kjer se dirkači prikažejo v "luknji"....

Ja to je to. Zato smo pa tut meli debato o špeglih pa so me pol vsi tle popluvali......

Se vedno raje vozim u skupini kjer sem najpočasnejši kot pa med začetniki. Ali pa BMW R 1150 GS :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tedn je dol (na grobniku) dirka oz. italjanskro amatersko prvenstvo Techno Team, če ma kdo dol namen it! se bo dalo tud peljat tko, brez dirke. Med drugimi bodo tudi slovenci dol!

lp,

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tedn je dol (na grobniku) dirka oz. italjanskro amatersko prvenstvo Techno Team, če ma kdo dol namen it! se bo dalo tud peljat tko, brez dirke. Med drugimi bodo tudi slovenci dol!

lp,

jure

v sobota ali nedeljo ali oba dneva?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tedn je dol (na grobniku) dirka oz. italjanskro amatersko prvenstvo Techno Team, če ma kdo dol namen it! se bo dalo tud peljat tko, brez dirke. Med drugimi bodo tudi slovenci dol!

lp,

jure

Pa se kolko miljonov treba za par krogov/uro/dan! :)

resno sprasujem, ni da se hecam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba dva dneva (sobota in nedelja) se bo ta pokal odviju, o tem kolko bi pa stala ura/dve/cel dan vožnje po pisti se mi pa sanja ne! Mislm pa, da nebi smelo bit preveč drago za kako uro, sam sej pravm (nimam pojma kolk je).

tko, da.......use your imagination ;) :)

lp,

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kdo kej ve, mi je pršlo na uho da nej bi se prejšnji teden na Grobniku ubil en Italijan... (baje old timer) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no shit?????????? :eek: :eek: :eek:

kje pa naj bi se ubil? (mislm, kje je ven zletu, padu, whatever?)

žalostno!

lp,

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

In kaj točno nej bi se zgodl?

Res žalostno :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že glih pr tej temi...a kdo ve kok smrtnih žrtev ima Grobnik?

K jst vem sam za eno, no dve, če tole glede tega italijana drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem trenutku se spomnim francoza Rugerie-ja, ko ga je povozil sotekmovalec iz iste ekipe v razredu 250 GP. Bilo je vzačetku 80. ih.

Pa sredi 90. ih je prišlo v 125 EP ali AA, do masovnega padca takoj po štartu in mislim, da je podlegel poškodbam tekmovalec iz Italije ! Je pa bilo na Grobniku že veliko težkih padcev, ki so se skoraj končali z smrtnim izidom.

Dejstvo je, da je steza nevarna z slabimi izletnimi conami.

Bom še malo povprašal kolege !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, na začetku 90. let po množičnem padcu, ko se je na EP v 125 na Grobniku ubil nek Italijan, ko so se zaleteli še v slamnate bale, nato se spomnim, ko je prikoličarja zaneslo na ciljni in sta s sovoznikom treščila direkt v beton, sovoznik naj bi takoj umrl, za voznika ne vem. Lani je tudi nekdo izgubil življenje na Grobniku - oldtimeraš.

Se še kdo spomni Reinholda Rotha, ki je doživel hudo nesrečo na svetovnem prvenstvu na Grobniku? To je bilo leta 1990. Dečko baje še danes ne pozna svoje družine in bolj ali manj vegetira....

Glede zadnje nesreče sem prebral tole:

...Navodno se to desilo u "zagrebackom". Oboje su bili stariji, mislim 57 i 64 godine. Ovaj sto je umro je zadobio teske ozljede glave i nagnjecenje mozga.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rotha vsako leto za rojstni dan obiščejo iz redakcije motorrada z darilom-denarno pomočjo in naredijo kratek članek o tem.

Zelo lepo od njih, je bil Roth res car v tem času.

Mislim, da se bo v kratkem nekaj spremenilo glede izletnih con na Grobniku. Zadnjič me je g. Eškinja spraševal o hitrostih v ovinkih na osnovi katerih bodo povečali izletno cono na najhitrejših delih steze. Poleg tega imajo še nekaj večjih načrtov in Grobnik bi se naj kar malo spremenil v letu ali dveh, če želijo gostiti svetovno prvenstvo enduranca naslednje leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo noro dobr, če bi ga malo posodobili in da bi se na njem zopet vozile dirke kakšnega svetovnega prvenstva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bilo pa res vredu, če bi lahko spet gledali najhitrejše na Grobniku. Sedaj imamo to možnost samo če slučajno ulovimo kakšen trening od Berta ali od bratov Jerman.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist dvomim da bi se hrvati okoli tega kej zmigal,to o posodabljanju se menjo že od takrat ko so izgubil grand prix,pa se še zdej ni neč premaknal,tko da kar pozabte. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ste opazili, da so zadnjič, ko je bil Slovenski dan na Grobniku postavili oder okoli boksov in delali nekaj podobnega fasadi. Ne bi verjel, če ne bi videl na lastne oči, ha,ha ! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo noro dobr, če bi ga malo posodobili in da bi se na njem zopet vozile dirke kakšnega svetovnega prvenstva :D

Blo bi zlo dobr, se strinjam , ampak GPja na Grobniku najbrž ne bo več. Je preveč novih stez po svetu, ki so varnejše in sodobnejše, pa tud prostora ni dovolj za spremljevalne ekipe. Včasih je blo tega velik manj in je šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!