Skoči na vsebino

Power commander


John2005

Priporočene objave

Pri avtomobilih so senzorji detonacij (knock sensor) že kar nekaj časa 'standard' (naprednejši uporabljajo 'ion sensing'), pri motorjih pa teh zadev večinoma ne uporabljajo. Zato so tovarniške nastavitve (verjetno) precej konzervativne, saj morajo upoštevat npr. spremenljivo kvaliteto goriva. Kar pomeni, da če imaš na voljo 'dobro' gorivo, si lahko privoščiš nekaj večji predvžig - to pa se menda pozna na moči.

D.

Kakšen pa je večji predvžig?

Z PCIII sem na FZ6 pridobil bolj zvezno doziranje moči, poraba se mi je pri menjanem izpuhu brez katalizatorja tudi zmanjšala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z PCIII sem na FZ6 pridobil bolj zvezno doziranje moči, poraba se mi je pri menjanem izpuhu brez katalizatorja tudi zmanjšala.

To sem hotel slišati. :beer2:

Kateri auspuh si pa dal gor? Si vgradil tudi športni filter?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen pa je večji predvžig?

:hmm: Ne razumem - kakšen bi pa še lahko bil (razen 'večji')?

Z PCIII sem na FZ6 pridobil bolj zvezno doziranje moči, poraba se mi je pri menjanem izpuhu brez katalizatorja tudi zmanjšala.

Kje si ga pa dal nastavljat?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam K&N filter, Leo Vince brez katalizatorja, zadnji zobnik za 2 večji, prvi zobnik za eno manjši ter stikalo za menjavo map na PCIII. Ko sem menjal izpuh in sem odstranil katalizator sem imel prec večjo porabo :hmm: . Z namestitvijo PCIII se je poraba zmanjšala. Če se je to zgodilo zaradi PCIII ne vem, lahko da se je elektronika sama ponastavila tako, da je poraba normalna. Povprečno porabo mam 5.5l, pa ne špraram z gasom nič, tud po ravnini rad odprem :blush: . Najmanjša porabo sem imel 4.5l, ko sem šel na morje.

Pri tvojem pisanju mi ni bilo jasno kaj pomeni večji predvžig? Verjetno si mislil, da je predvžig prej? Predvžig je lahko samo prej ali pa kasneje, ne mora biti pa večji? Predvžig ima samo to funkcijo, da vžge gorivo predno pride bat v zgornjo mrtvo lego (ZML), kajti gorivo ne začne goreti takoj po iskri (no nekaj ga že). Gorivo mora imeti največjo ekspanzijo ravno v delovnem taktu oz. ekspanzijskem taktu (ko se bat pomika navzdol) od nekje 10 stopinj dalje ZML. Če se preveč igraš z predvžigom lahko pride do klenkanja, pregrevanja motorja, mehanskih in termičnih poškodb, je pa res, da je fino, če je predvžig nastavljen optimalno. To pa je za Otto motorje nekje 7.5 stopinj oz. 0,5ms predno bat doseže ZML. Torej z predvžigom se ni kar tako za igrati.

Na PCIII sem namestil mapo iz uradne strani, prav tako moj kolega, ki je vozil isti motor nekaj časa brez PCIII, potem pa ga je tudi on namestil, s tem, da mu je za nekaj časa poraba narastala, vsaj po njegovih besedah. Mislim, da je takrat imel gor še original izpuh, potem pa je tudi Leota namestil. Predvsem sem vesel tega, da ni več tistega nenadnega norenja motorja, ko doseže določeno št. obratov ampak je prehod bolj zvezen in kar je še bolj pomembno, da vleče iz nizkih obratov. Predvsem se to vidi, ker je motor 600ccm, je pa tud res, da motor zaradi vsega skupaj lepše vleče (predvsem zaradi zobnikov), še vedno pa ni primeren za vožnjo dveh, pa čeprav ima tisti na zadnjem sedežu 50 ali 60kg, ker motor enostavno ne gre nikamor. Za enega povprečnega pa je povsem zadost, za kaj več pa treba po litru stegnt roko.

Z mapami pa se nekaj igra kolega na R6, ki motor uporablja samo na pisti, pa ga lahko malo povprašam, vednar mislim, da so razlike tako majhne oz. se tako hitro navadiš na vse skupaj, da sploh ne opaziš razlike. Razlika se opazi le, če se vsedeš na origal motor, vendar da motor lepše gre, je posledica več zadev kot le PCIII. Če kdo misli, da bo samo z PCIII koga za jajca prijel, se zelo moti.

Torej, če bi danes moral vse skupaj še nekrat kupiti bi kupil litraša in na njem verjetno ne bi zamenjal nič. Najn tudi ne bi namestil PCIII. Še izpuh bi pustil original, da se fantje ne postavljajo v zasedo že kak km prej.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dynojet vsi resni tunerji odsvetujejo. Rajši factorj pro oz. podobno ali pa pravo velikost originalnih diz.

Zakaj ga odsvetujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

najceneje je na ebayu (v nemčiji, kolikor sem gledal), dobiš že za 280€, pri nas je vsaj 150€ dražji.......iz ZDA se trenutno ne splača kupovat, ker je dolar previsoko, ta čas je anglija v igri ker je funt nizko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na eni ZDA strani sm našu PCIII za 230€+poštnina, na ebayu.de je 280€+poštnina. Zato pa me je zanimalo če so slučajno različni kontakti na PCIII?

Pol te pa itak isto pride če računaš še 20%ddv pa 3% carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol te pa itak isto pride če računaš še 20%ddv pa 3% carine.

Se motim ali pri pošiljkah iz Anglije (EU pa to) ni treba plačevati teh davkov in carine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se motim ali pri pošiljkah iz Anglije (EU pa to) ni treba plačevati teh davkov in carine?

drži. Pri predmetih poslanih iz eu ni davka in carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno kdo ve če so različni kontakti na power commanderju za evropske oz. zda motorje?

Zanima me pa tudi kje se da najugodneje kupit PCIII (SLO, tujina)?

Jaz sem mojga kupil preko luže in vse paše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa če bi mi znanec poslau navaden paket (v njem pa PCIII :P ) po pošti iz ZDA, sklepam da tu ni davka pa carine? Ali se motim? :unsure:

Vsak "navaden" paket ki pride izven EU se vedno odpre in ocarini. Tako da to ne bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak "navaden" paket ki pride izven EU se vedno odpre in ocarini. Tako da to ne bo šlo.

Ja to je menda res.Vendar te tam vprašajo kolk je vreden in na to plačaš carino,če ni računa!Sigurno tud kaj sami preverijo vendar...Dejansko lahko rečeš,da je stara stvar in darilo!

Vem,ko je eden une male žogice tak dobil pa je prvič kr plačal carine,drugič pa je rekel,da je to darilo in da je neki malega vredno!

Kak bi kaj blo,če bi bil zraven račun za 25$,da bi bilo pod 22eu.V tem primeru ne bi smelo biti težav?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je menda res.Vendar te tam vprašajo kolk je vreden in na to plačaš carino,če ni računa!Sigurno tud kaj sami preverijo vendar...Dejansko lahko rečeš,da je stara stvar in darilo!

Rečeš lahko karkoli, če pa to upoštevajo, pa je odvisno od dobre volje posameznega carinika...

Na tak način sem poskusil jaz dobit PC III iz USA. Žal je paket bil zavarovan za vrednost 200USD in carinik se je obesil na to vrednost in so hoteli na vsak način od mene dobit račun - čeprav računa sploh ni!

Na koncu sem se strinjal in jim poslal tudi dopis, da naj pač zacarinijo po vrednosti 200USD, samo da jaz stvar dobim, pa vseeno ni bilo nič iz tega - za vse skupaj pa imaš časa 30 dni. Če se v tem času zadeva ne ocarini, jo 'pošljejo nazaj'.

Vem,ko je eden une male žogice tak dobil pa je prvič kr plačal carine,drugič pa je rekel,da je to darilo in da je neki malega vredno!

Kak bi kaj blo,če bi bil zraven račun za 25$,da bi bilo pod 22eu.V tem primeru ne bi smelo biti težav?????

Kolikor vem imajo cariniki pravico zadevo ocenit po svoje, če jim je priložen račun 'sumljiv'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečeš lahko karkoli, če pa to upoštevajo, pa je odvisno od dobre volje posameznega carinika...

Na koncu sem se strinjal in jim poslal tudi dopis, da naj pač zacarinijo po vrednosti 200USD, samo da jaz stvar dobim, pa vseeno ni bilo nič iz tega - za vse skupaj pa imaš časa 30 dni. Če se v tem času zadeva ne ocarini, jo 'pošljejo nazaj'.

A ti si pa naprej plačal in nisi dobil vrnjenih 200$?

Kolikor vem imajo cariniki pravico zadevo ocenit po svoje, če jim je priložen račun 'sumljiv'.

Če avto uvoziš iz USA v Slo ti res nočejo obračunat carine po računu ampak...Če pa ga uvoziš na Nizozemsko ali Belgijo pa.Za te manjše stvari po moje ne bi smel bit problem,je pa sigurno odvisno od carinika na katerega naletiš!

Po moje se najbolj kr splača vzet iz Anglije,še bolj pa kr močnejši motor kupit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz si bom to junija prinesel iz ZDA (vtaknil med kablovje pri laptopu, da ne ocarinijo). To bo najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

LP

Tole naj bi bilo nekaj podobnega power comanderju, ampak nikjer na internetu ne najdem kakšnih navodil. To imam na motorju že odkar sem ga kupil, in nikoli nisem nič spreminjal, ker ne vem in ne znam, lahko samo pokvarim kaj. Če odpreš pokrovček notri utripa zelena lučka. Če je kdo že videl kdaj kaj takega ali pa če se mu kaj sanja na dan z besedo. :rolleyes:

post-17122-1249934894_thumb.jpg

post-17122-1249934999_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če to prav piše-fuel adjuster- potem so to poteciometri, z vsakim od njih pa lahko posamično nastavljaš optimalno doziranje bencina( verjetno s temi potenciometri korigiraš čase vbrizga za vsak injektor posebej), kolkr sem zasledil se to dela na dyno-tu, tako da dobiš najboljšo "enakost" vseh štirih cilindrov. če je to dokaj precizna stvar, so te korekture

majhne, za točne podatke bi ti pa moral nekdo izmeriti in izračunati,kakšne so te korekture.

prav velike naj nebi bile,ker so pozicije različe tudi do 180 stopinj.

ali so zraven velike led-ice tudi po 3 manjše? če so, se potem verjetno prižigajo med samo vožnjo v različnih režimih -

pozicija gasa,obrati motorja, verjetno kažejo max vbrizge bencina.

to boš najlažje preizkusil tako, da to škatlico odviješ in jo prestaviš na vidno mesto ter potem videl,kako se obnaša vse skupaj med vožnjo. pa glej tudi na cesto, lepo prosim( najboljše so pa itak valjarji,če imaš možnost!!) . lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!