Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Imam aprilia atlantic 200 cmm, kupljen maja 2003. Do sedaj sem prevozil 38.000 km. Verjetno bi koga zanimale moje izkušnje s servisi ipd. Prvi servis na 1.000 km je bil 24.000 sit. Potem sem sam menjal olje, filter na vsakih 10.000 km, svečko na 20.000 km. Sprednje gume Bridgeston je še vedno prva, zadnja Sava MC 28 je menjana. Trenutno bom menjal obe. Zavorne ploščice sem menjal pri 33.000 km. (original ploščice so bile znamke Ferodo, zdaj so Lukas, kupljene v Eurotonu). Pogonski jermen in valjčke so mi zamenjali pri 35.000 km (Autotriglav) - cena 34.000 sit. (Jermen 20.000 sit, valjčki nekaj več kot 2.000 sit, ostalo delo). Problem je bil samo v enem valjčku, tako da je motor pod štangasom vlekel naprej, ko si dodal gas, pa sploh ni dobival obratov, šele od približno 40 kmh naprej pa je normalno začel pospeševati. Ko pa gledam zamenjani jermen imam občutek, da bi zdržal še kakšnih 20.000 km. Največ se vozim po hribih zahodne Slovenije, poraba je cca 3,3 l/100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izmeril sem pospešek Kymcota 500 in je res 10s od 0 do 100km/h.Občutek včasih vara.LP

hm hm tukaj nekaj ne stima 10s do 100?

Gledam test P beverly 500. Teza 189kg suha 39 konjev . Se pravi podobne karakteristike kot pri

xcitingu 500. Samo beverly ima po tehnicnih 6.6s do 100 zato dvomim da bi mel xciting 10 glede na to

da ima podobne tehnicne :D Daj se 1x izmeri ko bos prisel iz dopusta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups se opravicujem..ne znam brat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pospešek exitinga do 100km/h je 9,9 s - do 130 km/h pa 20,1 s; izmerili so ga pri reviji SCOOTER&sport, končna hitrost je znašala 145,5 km/h. Pri hitrosti po števcu 50 km/h je aparatura pokazala 40 km/h, maximalna hitrost ki jo je kazal števec je bila 162 km/h. Če rabiš še kakšne tehnične podatke pa se javi.

Žal pa imam eno "slabo" novico. kot kaže nas bo zapustil Jan2503 :cry: ki se je odločil da proda svojega maxija:majesty, tako da če kdo rabi dobrega maxija je tole ta pravi.

Jan2503 pa saj nisi toliko star da se nebi mogel več voziti, jaz pa sem te mislil vprašati kdaj odrinete za Dubrovnik? ( se še spomniš pogovora ko smo šli na Vršič)

LP

P.S dotem od kod si? še bolje kje servisiraš aprilio?

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi pospesek je 9.9s :doze: Upal sem vsaj na 8 :angry: Sem mislil da glede na kubaturo bolje pospesuje. Zanimivo bi bil oce bi naredili dvocilindrasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi pospesek je 9.9s :doze: Upal sem vsaj na 8 :angry: Sem mislil da glede na kubaturo bolje pospesuje. Zanimivo bi bil oce bi naredili dvocilindrasa.

Motor je precej težek (preko 200kg), ostalo moč pa "pobere" variator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helou maxiji!

Sem nazaj z dopusta... žal nič po dveh kolesih :OK: maxi ne gre po vodi :D

Pospešek exitinga do 100km/h je 9,9 s - do 130 km/h pa 20,1 s; izmerili so ga pri reviji SCOOTER&sport, končna hitrost je znašala 145,5 km/h. Pri hitrosti po števcu 50 km/h je aparatura pokazala 40 km/h, maximalna hitrost ki jo je kazal števec je bila 162 km/h. Če rabiš še kakšne tehnične podatke pa se javi.

Žal pa imam eno "slabo" novico. kot kaže nas bo zapustil Jan2503 :cry: ki se je odločil da proda svojega maxija:majesty, tako da če kdo rabi dobrega maxija je tole ta pravi.

Jan2503 pa saj nisi toliko star da se nebi mogel več voziti, jaz pa sem te mislil vprašati kdaj odrinete za Dubrovnik? ( se še spomniš pogovora ko smo šli na Vršič)

LP

P.S dotem od kod si? še bolje kje servisiraš aprilio?

Ali imaš mogoče še kakšne podatke o pospeških in končni, tako za primerjavo med skuterji. Kakšna primerjalna tabelca bi bila tule gor super.

Še glede Jana... @skuterist mislim, da se motiš... pomoje bo kupil T-maxa :P no ja, malo heca... morda pa res :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kymco precej zgubi na samem štartu predno se sploh premakne potem pa gre dobro.Upam da bo čez pet let že kak 1000 kubični skuter.Tudi mene čaka sedaj dopust.Ta vikend grem na moto zbor v Ankaran.V torek pa na 16 dnevni dopust z kymcotom in mojo sopotnico na Hvar in na Korčulo.V ponedeljek zamenjam še zadnjo gumo za sigurnost.Ima 10000 km,saj bi še malo zdržala vendar za 13000 tolarjev ne grem reskirat,da mi jo potem še raznese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo se že nismo slišali...danes pa ravno slabo vreme in sem si vzel nekaj časa za prelet foruma na motosvet.com.

SKUTERIST!!

Zasledil sem da veš kje se dobijo tekstilne torbe za Aprilio Atlantic 500....prosim če mi napišeš kje jih lahko dobim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih nimam debata pa je tekla na to temo:

Glede na to da grem za vikend na morje s skuterjem, me je tale tema spodbudila k nakupu torb. Ful fine sem dobil za 28 jurjev v Trzinu. Report, kako se obnesejo pa v ponedeljek.

Mjsr ima torbe izgled si lahko pogledaš v debati torbe, prodajajo jih v Trzinu.

Jaz pa sem našel podobne vendar v Italiji torbe-Tucano, vendar se kasneje nisem odločil za nakup. Za tvojo aprilio se dobi originalna tunel torba ter zadaj za naslonom sedeža tudi pride ena tekstilna torbe atlantic 500

Za originalne pa pokliči v MB ali LJ na aprilio, ali pa v IT za Tucanota. V Trstu so 4 trgovine kjer prodajajo Tucanourbano izdelke vendar jaz ne znam italjansko tako da bi bilo treba iti v Trst na izlet :whistle: in preveriti stvari.

Upam da ti bo v pomoč

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da grem za vikend na morje s skuterjem, me je tale tema spodbudila k nakupu torb. Ful fine sem dobil za 28 jurjev v Trzinu. Report, kako se obnesejo pa v ponedeljek.

Takele, enkrat rabljene, prodam za 20000SIT, pa še bi se dal kej scenkat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valentin....katere torbe natanko misliš po 'takele' :)

od msjr-a ali tukanove?

zanima me še kakšen motor imaš....misliš da bi ustrezale aprilii atlantic 500??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo se že nismo slišali...danes pa ravno slabo vreme in sem si vzel nekaj časa za prelet foruma na motosvet.com.

SKUTERIST!!

Zasledil sem da veš kje se dobijo tekstilne torbe za Aprilio Atlantic 500....prosim če mi napišeš kje jih lahko dobim?

Zvone, lp!

Sam uporabljam na Aprilii Atlantic 500 Sprint Vannucijeve tekstilne torbe. Nabavil lansko leto v Louisu v akciji za 99€. Zelo lepe na pogled in tudi zelo uporabne. Tudi 100% nepremočljive, saj me je lansko sezono, ko sva šla z boljšo polovico na morje, 3/4 poti pral zelo močan dež. Skratka priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvone, lp!

Sam uporabljam na Aprilii Atlantic 500 Sprint Vannucijeve tekstilne torbe. Nabavil lansko leto v Louisu v akciji za 99€. Zelo lepe na pogled in tudi zelo uporabne. Tudi 100% nepremočljive, saj me je lansko sezono, ko sva šla z boljšo polovico na morje, 3/4 poti pral zelo močan dež. Skratka priporočam!

ralfek2...

ali bi mogoče lahko te torbe slikal in jih pripel na forum??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ralfek2...

ali bi mogoče lahko te torbe slikal in jih pripel na forum??

Zvone, lp!

Torbe si lahko ogledaš na strani Louis.de in greš pod sattelschahten. Vidim, da ji še vedno imajo in sicer Vannucijeve po 99€, Givijeve pa po cca. 95€!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVONE-IMAM VPRAŠANJE ZATE-KJE LAHKO NABAVIM OJAČEVALEC IN KOLIKO STANE ZA GLASBO ZA MOTOR?LAHKO DA SI SE ŽE RASPISAL O TEM,GRUGACE SE PA VIDIVA ,ALI NE?

LP CANDALINNI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVONE-IMAM VPRAŠANJE ZATE-KJE LAHKO NABAVIM OJAČEVALEC IN KOLIKO STANE ZA GLASBO ZA MOTOR?LAHKO DA SI SE ŽE RASPISAL O TEM,GRUGACE SE PA VIDIVA ,ALI NE?

LP CANDALINNI

huh...žal ti ne vem povedati, ker je bil ojačevalec že montiran ko sem kupil motor...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......

Ali imaš mogoče še kakšne podatke o pospeških in končni, tako za primerjavo med skuterji. Kakšna primerjalna tabelca bi bila tule gor super.

V tabelo, ki mi jo je upam uspelo priložiti sem vpisal podatke, ki sem jih dobil s 3 različnih revij: Motoreta, RollerJournal ter Scooter&sport.

tam kjer je bilo več podatkov sem vpisal večjega ali pa obe vrednosti. Cene so s leta 2005.Upam Jetman in vsi ostali da vam je to dovolj za grobo primerjavo.

LP

post-4877-1154979172_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Atlantic 500 Sprint ima dobre podatke. Kakšna pa je glavna razlika v primerjavi z 'navadnim' atlanticom? Ali navadnega sploh še delajo/prodajajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Atlantic 500 Sprint ima dobre podatke. Kakšna pa je glavna razlika v primerjavi z 'navadnim' atlanticom? Ali navadnega sploh še delajo/prodajajo?

Navadnega ne delajo več. Morda imajo še kje kakšnega starega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Atlantic 500 Sprint ima dobre podatke. Kakšna pa je glavna razlika v primerjavi z 'navadnim' atlanticom? Ali navadnega sploh še delajo/prodajajo?

1. Razlika med starim in novim Atlanticom je predvsem v tem da ko je Piaggio kupil Aprilio verjetno niso hoteli imeti dveh maxijev, ki bi si "hodila" v zelje. X9 in Atlantic sta bila podobna v tem da sta oba izvrsta potovalna skuterja(oprema, prostor itd.) mogoče pa sta malo manj uporabna v mestni gneči.

zato so se odločili da bodo Aprilijini skuterji od sedaj naprej bolj kot so sami dejali za tiste ki želijo "'Active Driving'" (kar se lepo vidi tudi pri novem Scarabeotu v primerjavi s starim), za udobje bo skrbel Piaggio (x8,x9) za športnost pa Gilera.

Sprint ima siromašnejšo armaturno ploščo ter manj prostora prostora pod sedežem.

Razliko pa si sam poglej na primeru:

- Atlantic 500

- Atlantic 500 Sprint

Starega Atlantica še najdeš na Ebayju v D kjer imajo trgovci še nekaj salonskih primerkov.

2. Glede oglasa pa takole, če je vse O.K. potem je vprašljiva cena. Aprilia ima sedaj akcijo in ta model skuterja dobiš za 1.190.000 SIT novega s 2 letno garancijo. Za kaj več pa prosi Jasona ki je doma na obali, mogoče gre lahko v "inšpekcijo".

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega Sprinta sem včeraj videl pred to trgovino, pa nisem vedel, da se prodaja. Če ne bi malo povprašal. Možno, da gre za službeno vozilo. Tudi meni je všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!