Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Tega Sprinta sem včeraj videl pred to trgovino, pa nisem vedel, da se prodaja. Če ne bi malo povprašal. Možno, da gre za službeno vozilo. Tudi meni je všeč.

Ali se lahko malo pozanimaš, ker se odločam za nakup (sem iz Ljubljane in namervama iti dol v Koper jutri ali pa v petek), zdej študiram ali naj grem tukaj na AC kupit novega za 1,2 ali pa tega? Sem klical dol in pravjo da je bil kupljen pri njih v januarju in da se sedaj prodaja ker lastnik potrebuje denar.

lp

2. Glede oglasa pa takole, če je vse O.K. potem je vprašljiva cena. Aprilia ima sedaj akcijo in ta model skuterja dobiš za 1.190.000 SIT novega s 2 letno garancijo. Za kaj več pa prosi Jasona ki je doma na obali, mogoče gre lahko v "inšpekcijo".

LP

Kaj misliš s tem da je vprašljiva cena??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj maxi skuter je pa naprodaj.

Letos mi je do sedaj uspelo narediti dobrih 6000 km.

Lani pa niti enega...

Lp

JAni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ralfek2...

sem pogledal torbe na louis.de... sicer so fajn ampak nimam časa it iskat....sem pa kr pr nas našel tunel-torbo, ki sicer ni orginal...sem jo pa malo priredil in spravim vanjo dosti stvari :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se lahko malo pozanimaš, ker se odločam za nakup (sem iz Ljubljane in namervama iti dol v Koper jutri ali pa v petek), zdej študiram ali naj grem tukaj na AC kupit novega za 1,2 ali pa tega? Sem klical dol in pravjo da je bil kupljen pri njih v januarju in da se sedaj prodaja ker lastnik potrebuje denar.

lp

Kaj misliš s tem da je vprašljiva cena??

lp

Po moje je bolje dati tisti 190.000 SIT zraven in imeti čisto novega, vendar če $$$ ni potem je to občutna razlika. S novim boš moral prvih 1000km peljati bolj na "lahko", rabljen pa je že utečen.

Pozanimaj se če je bil opravljen servis pri 6000km to je strošek cca 30.000SIT pri AC.

LP

Pojdi pa na testno vožnjo, da dobiš občutek kako se pelje maxi skuter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V poplavi userbarov sem se odločil da naredim še nam eno serijo. Jetman, uporabil sem tvojo sličico (natančneje: tole fotko), upam da ni panike.

Evo, par barvnih kombinacij (glede na barvo skuterja :D )

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V poplavi userbarov sem se odločil da naredim še nam eno serijo. Jetman, uporabil sem tvojo sličico (natančneje: tole fotko), upam da ni panike.

Evo, par barvnih kombinacij (glede na barvo skuterja :D )

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

Hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic pa vendarle, ko sem včeraj brskal po IT strani cyberscooter me je presenetila (pozitivno) reklama za Slovenijo.

Pohvalno :OK:

LP

post-4877-1155200518_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V poplavi userbarov sem se odločil da naredim še nam eno serijo. Jetman, uporabil sem tvojo sličico (natančneje: tole fotko), upam da ni panike.

Evo, par barvnih kombinacij (glede na barvo skuterja :D )

Lepo lepo. :OK:

Če ti ne boš nič zaračunal za izdelavo userbarov, tudi jaz ne bom za fotko .) :D

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz predlagam, da za začetek naredimo (čimbolj objektivne) opise testov svojih skuterjev (podkrepljeno z veliko slikami), naštejemo njihove slabosti in prednosti. Potem lahko dajemo gor tudi kakšne slike iz (preteklih in bodočih) meetingov, vzdrževanje skuterjev itd. Nekaj v tem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S skupnimi močmi bomo postavili prvi slovenski maksiskuterski sajt :OK: Sem pripravljen na sodelovanje.

Me too! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo zavzeli Trst :grrr . Izlet je bil lep, trgovino Moto Charli najdeš B.P. Trgovina na zunaj ne deluje "bahačasto" vendar imajo vse kar Ti srce poželi - za skuterje Malossi, Polini, oblačila, čelade itd..) :whistle:

Pa seveda ogromno parkirnih prostorov za skuterje, ki so glavno prevozno sredstvo.

LP

post-4877-1155994498_thumb.jpg

post-4877-1155994819_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moj maxi skuter je pa naprodaj.

Letos mi je do sedaj uspelo narediti dobrih 6000 km.

Lani pa niti enega...

Lp

JAni

Torej tako je sedaj to:

Moj skuter :) je bil 18.8.06 prodan. Sluzit je sel v Stajersko dezelo. Upam, da mu bodo zrela leta

potekla vsaj tako lepo, kot je prezivel mladost pri meni.

Naredil sem 6100 km in pri tem ni zadobil niti praske.

Yamaha je sluzila zvesto in po svojih najboljsih moceh.

Kako naprej ?

Danes sem po nekej tedenski konsolidaciji in pogajanjih vplacal novega Burgmana 650 sive (srebrne kao) barve. Dobavni rok do 14 dni. Poreklo uvoza za Ushodno Evropo je Mađarska :)

Odlocitev o zamenjavi je dokoncno padla po preizkusni voznji, ki mi jo je prijazno omogocil trgovec.

Razlika je enormna. Tudi razlika v ceni je enormna. Vendar...znizali bomo stroske za hrano in vedno se da termostat v stanovanju nastaviti nizje. Hocem rect, rezerve so res povsod :)

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu, tole je pa carsko!

Si vzel z ABS, ali brez? Kateri prodajalec ti je omogočil test?

Me prav zanimajo vtisi in poraba.

Se pravi da je tovarna na Madžarskem (tako kot Swift (in Audi TT)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu, tole je pa carsko!

Si vzel z ABS, ali brez? Kateri prodajalec ti je omogočil test?

Me prav zanimajo vtisi in poraba.

Se pravi da je tovarna na Madžarskem (tako kot Swift (in Audi TT)).

Naroceni Burgman je brez ABSa. Z ABSom je se 100 do 150 k sit drazji. Na ta nacin se bom pridruzil skupini, katera zagovarja teorijo, da ABS ni za motorno kolo :).

Testne kilometre je prijazno omogocil MP Moto Panigaz d.o.o..

Vtisi so presenetljivi in zelo pozitivni.

Motor deluje tezje kot Yamaha, potegne pa veliko bolj gladko in suvereno. Obrati motorja so nizji za iste hitrosti. Recimo utekalnih 4000 je dovolj za hitrost okrog 115 khm, sploh ce vozimo v najvisji prestavi.

V nacinu avtomatskega delovanja (variomat lahko deluje v 3h rezimih) je zelo izrazito zaviranje motorja. Tudi pri nizjih hitrostih variomat izklaplja pogon kasneje, kot pri Yamahi in zelo zavira.

Po ovinkih je obcutek podoben kot bi vozil Gold Wing ne pa skuter hehe...mogoce se za moj obcutek malce tezje pobira iz ovinka..vendar bi rabil kaksen km vec, da bi ta obcutek bolj podrobno definiral.

Samo sedenje na motorju je slabse kot na yamahi. Sedez je ? hm..cuden...skoraj bi si upal trditi, da je sedez najslabsi del tega motorja.

Poraba bo sigurno vec kot 5 litrov. Sigurno blizu 6. Bom pa porocal podrobneje, ko bom imel kaksen podatek.

Na tem forumu so starejsi lasniki Burgmanov. Mogoce bi kdo od njih napisal se kaj to tem skuterju ?

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jan2503 se pravi da si prešel na maximum za sedaj.

Jaz pa sem danes v MB na svojega Sprinta dal zmontirati "taveliko" originalno šipo.

Moram reči da mi po rokah ne piha več, tudi v višini ramen je "mir" in kar je najbolj razveseljivo ves veter ki sem ga prej dobil v višino oči gre višje. Tako lahko sedaj vozim s odpritim vizirjem, prej pa je bilo za moje oči preveč vetra.

Slaba stran pa je povečana občutljivost na veter, predvsem za tovornjaki.

LP

P.S kako kaj napreduje stran maksiskuterist

post-4877-1157571572_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Haloo

jani2503,bbravo,čestitam ob izbiri in nakupu.Sam prej nisem imel maxija,tako ,da nimam izkušenj,vendar sem pa z mojim burgmanom zeeloo zadovoljen.Noge lahko stegnem,vsedem se nazaj,naprej,moped gre cca190km/h po števcu,popije cca 6litrov,je zelo štarten,poskočen,moči je zadosti,lahko se peljem v korak z ostalimi *motorji*,je zelo stabilen,razen v ovinkih pri 140 in naprej malo poplesava,najboljši je pa menjalnik,ki lahko izbiraš med vario ali sekvenco,skratka moped je super

jan naslednji greš pa zraven,sem te 02/09 pričakoval na geosu

lp candalinni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno vohljam za skuterjem maxi.

najbrž ne bo beverly 250, ampak ta trenutek me bolj vleče scarabeo 500. je to dobra izbira?

kako kaj vetrna zaščita?

se da s scarabeotom daleč pelat se?

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kymco xciting 500. Na avtonetu se en prodaja 2006 8k km modre barve 900k sit. Men se zdi to vec kot ugodno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno vohljam za skuterjem maxi.

najbrž ne bo beverly 250, ampak ta trenutek me bolj vleče scarabeo 500. je to dobra izbira?

kako kaj vetrna zaščita?

se da s scarabeotom daleč pelat se?

Jaz sem peljal starega... svoje mišljenje sem napisal nekje na forumu. Ta novi Scarabeo 500 se mi zdi veliko bolj praktičen (je cca 30kg lažji>bolj okreten iin poskočen, pod sedežem ima prtljažnik).

Kaj pa kymco xciting 500. Na avtonetu se en prodaja 2006 8k km modre barve 900k sit. Men se zdi to vec kot ugodno :D

Približno toliko sem dal jaz lani za mojega leto dni starega X9. Kymco ima zelo ugodno ceno. Se ga morda bolj splača kupiti novega, naj bi bili rezevni deli dražji od konkurence. Sicer pa pošlji privatno sporoćilo kakšnemu lastniku.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nevem zakaj bi kupoval novega cena novega je 1.2mio tukaj en prodaja za 900k in verjetno bi spustil se kak tolar. Letnik je 2006 tako da je prakticno v garanciji se 1.5 leta (ce majo 2 let seveda). Deli so pa menda res dragi ampak ce je motor prakticno nov se ne pricakuje kaksnih velikih tezav. Je pa res nikoli se ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali je ze kdo montial sportni izpuh na maxija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj verjetno se bi dalo naredit kaksno predelavo da ib na maxija sedlo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!