Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Le zakaj bolezen? CE bi izstisnili kaksnega konja vec iz vaseih motorjev verjetno nebi skodovalo? ali pac? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak tu se dobesedno govori za enega konja. Na maksija nima smisla dajati drugih izpuhov, ker enostavno ni ne kakšnega posebnega efekta pri zvoku, ne pri porastu moči. Edino kar je uporabnega je spremenjena krivulja navora... pa še to so majhne razlike. Tistih 300-400EUR lahko na veliko več način bolj pametno porabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to sem imel v mislih, s tem da jaz to razširim na celotno moto populacijo, ki se vozi po javnih cestah.

Dvolični smo, če se zgražamo nad mladino na 50-70cc skuterjih, ki tulijo naokoli, mi pa počnemo isto.

:o Aja, saj res, mi imamo ful boljši zvok.

Popravljeno . Popravil Jason
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prhaja skarabeo, nov... :P

pršu je. blazno fajn se pela. samo kako čelado, da ne bom strašu z uno kros čelado, pa kovček pa lejdi gor pa hajd do senja na jagnjetino!!..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pršu je. blazno fajn se pela. samo kako čelado, da ne bom strašu z uno kros čelado, pa kovček pa lejdi gor pa hajd do senja na jagnjetino!!..

Lepo lepo, daj še kako fotko. Čelade pa ima Nolan trenutno v akciji, mogoče najdeš kakšno primerno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi še povprašal kako se obnesejo une jet čelade na skuterjih maxi. skarabeo ima namreč pod sedežem premalo prostora za 2 integralki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi še povprašal kako se obnesejo une jet čelade na skuterjih maxi. skarabeo ima namreč pod sedežem premalo prostora za 2 integralki.

Pri 120 na uro ti na skuterju isto piha kot na motorju (či ni povišane šipe). Kupi tako, ki se ji dviga sprednji del. Spraviš jih pa u kufer.

Aja, pa čestitam za nakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam jet čelado za poletne vožnje v službo, trgovino itd. Za kam dlje pa sem letos kupil dvižno Nolanovo 102 in sem zaenkrat zadovoljen. Moram pa priznati da sem mislil da bo zaprta "veliko" bolj tiha od jet čelade.

LP

P.S ker se sezona počasi zaključuje bom odšel na lov za "motorističnimi hlačami", mogoče najdem kaj ugodnega :blush: . Imate kakšne predloge ali izkušnje? Naj nebi bilo predrago ter poleti ne prevroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa povprašal kako skrbite za varnost svojih zverinic. Sam bom v kratkem "pogojno" postal vaš član, saj bom kupil 150 ccm skuter, kar bo sicer za moje potrebe več kot dovolj (vsaj za začetek, če ne dolgoročno). Nimam pa pojma kako morebitne tatove prepričat, da ga pustijo pri meni in ga ne odpeljejo. Kaj uporabljate v te namene? Malo bolj močne ključavnice? Disk ključavnice z alarmom? Ketne, s katerimi jih privežete k kakemu drogu?

Hvala za odgovore!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes zmeri gledam da ga zravn kkšnga droga prklenem. Pa za tazadn kolo k pruga se hit da dol dobit. Za zihr pa še disc lock spredi na disk :)

Sam še zmer 100% varn nis pomoje z nobeno rečjo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa povprašal kako skrbite za varnost svojih zverinic. Sam bom v kratkem "pogojno" postal vaš član, saj bom kupil 150 ccm skuter, kar bo sicer za moje potrebe več kot dovolj (vsaj za začetek, če ne dolgoročno). Nimam pa pojma kako morebitne tatove prepričat, da ga pustijo pri meni in ga ne odpeljejo. Kaj uporabljate v te namene? Malo bolj močne ključavnice? Disk ključavnice z alarmom? Ketne, s katerimi jih privežete k kakemu drogu?

Hvala za odgovore!

LP,

Matic

Spredaj disk loock, zadaj ketna ter original alarm, ki onemogoči vžig.

Pa zmeraj gledam kje ga pustim, vendar je to bolj slaba tolažba. Upam da bo moj dokler ga ne prodam :krneki:

LP

P.S ali si že kupil? Z velikimi kolesi imaš Kymcota, Hondo, Aprilio ... ker si spareševal o stabilnosti na manjših kolesih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pravkar sem mojega pripeljal s servisa na 18.000km... no, v bistvu sem jih naredil 19.360km :whistle:

Plačal sem 36.400 sit... menjava motornega olja in filtra, olje prenosa in zobati jermen.

Jaz sem zadovoljen. :)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od navodil proizvajalca. Mislim pa da večinoma na okoli 12.000 ali 18.000km. Pri mojem se menja na 12.000km :devil: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj kot gledam tele maxije, bolj so mi všeč. peljal se še nisem z nobenim, ker sem imel do sedaj samo "prave" motorje :) ampak z moje strani, to ni so več tisti skuterji, ampak skoraj turing motorji (z veliko mero udobja) vas skuteriste na poti drugi motoristi pozdravljajo, kot je to v navadi..? (jst itak vsakega pozdravim) :D

me pa zanima, kako motor vleče v dvoje? namreč, po pregledu motociklistične ponudbe do 500 ccm se mi zdi maxi zelo dobra izbira. (poraba, zmogljivosti, udobje, reg.)

v trbovljah ima nekdo (ki ga navidez poznam) zelo lepega burgmana 650. ta motor je dobesedno ladja (potovalnik) in mi je blazno všeč. pomoje more biti užitek se peljati z njim na izlet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem tudi motorist in od pred cirka 15 dnevi ponosni lastnik maxiča. no, mislim, da moja scarabeo ni glih tanarvečji maxi, čeprav je 500ccm,no, vseeno..

rezultat prvih 400 kilometrov: prijetno presenečen v vseh pogledih.. veterna zaščita, potovalna hitrost cirka 130 na uro, prostor pod sedežem, alarm, nosilnost skuterja menda skoraj 200 kil.. lejdi je tudi izredno zadovoljna s njenim sediščem,njeno težo motor čuti. ne dosti, ma čuti. po ovinkih gre solidno. edini klinc je vzmetenje. no, najbrž sem razvajen. motor, moja yamaha wr450, hardenduro, ima fedre popolnoma nastavljive 300 mm hoda in nobena luknja mu ne pride do živega skuter pa..

no, tista brezstopenjska reč, variator me je tudi prijetno presenetla. glas motorja je tko-tko, kukr da kosim travo s 4 taktno kosilnico. slabih 40 konjev se sliši kukr ena žalost, ampak kr vleče. tudi v klance gre.

vseeno pa wrka 450.. ko jo odpreš gre v četrti na zadnje kolo, pospeški ti vozlajo čreva, tle na skuterju je to bolj uglajeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj maxiscooter se pripravlja na spanje :).

Letosnje leto je bilo zame se posebej zanimivo:

V zacetku januarja sem kupll Majesty 400, z ugodnim popustom in z njo naredil dobrih 6000 km.

V teh 6000 kilometrih sva se dodobra spoznala in ugotovila, da se najine pot razhajajo.

Locitev ni bila enostavna. Yamaho sem imel rad in tudi ona me je imela rada. Vendar enostavno nisva bila drug za drugega. Moje zahteve so bile previsoke, Yamaha pa jih ni bila v stanju izpolnjevati vec kot toliko.

Naslednji je bil Burgman 650. Lep, metalik siv, nov. Zanj sem ujel jesenski popust :)

K hisi se je pripeljal 11.9.06 in do danes sem naredil dobrih 2000 km.

Vmes sem tudi sam naredil prvi servis in se s tem zavestno odločil za kasnejse tezave, tako z garancijo, koz eventuelnim kasnejsim kupcem, ce bom motor prodajal.

Pred servisom sem se poglobil v servisno knjigo, kar se po mojih izkušnjah ni se noben serviser, čeprav niso navajeni servisirat skuterjev.

Ker sem dobesedno star motorist, so moje izkusnje z servisi slabe. Serviserje tudi osebno poznam, vsi so bili nekoc motoristi, sicer iz mlajse generacije kot sem sam in to poznanstvo jim nekako ne gre v prid.

Pri servisiranju motrjev ali skuterjev je vse prevec sivine, prevec moznosti tako za nateg kot slamparijo, zato bom servisiral sam.

Z Burgmanom sva srecna. Za ta denar je tudi potrebno, da sva srecna. Vrag stane skoraj 2 mio sit Pa se mal opreme (Givi maxia top case), pa registracija....

Za 2 mio bi dobil kup drugacnih motorjev. Predvsem takih, ki bi me z obliko in lastnostmi sililo, da se zopet vozim na meji svojih in motorjevih limitov.

Burgman ne pocne tega...je prevec velicasten, presirok in premalo motoristicno odziven.

Z Burgmanom se pripeljem na Bled, brez da bi pulz dvignil ma 180. Sebi ali komu drugemu. :)

Tako pa, upokojensko pocasi :)

No ampak zdaj bo zima. Skoda.

Have fun.

lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe msjr, same mačke se limajo na tvoj skuter :D Kar se mene tiče, se počasi poslavljam od skuterworlda in bom zajadral v motoworld. Mojega azijca bom probal spomladi za kakšen manjši denar prodati in nabaviti TDM. Kar bi spremenil na mojem Kymcu je, da bi kolesa zamenjal s 14 colskimi, naredil iz okvirja delta box, ga opremil z Öhlins vzmetenjem, agregat zamenjal s 500ccm... :D Teh 130km/h mi ne zadostuje, pospeški nad 100km/h so seveda 20KM primerni (težko se pri tej hitrosti tudi prehiteva) itd. Zadnjič sem prehiteval eno Laguno, ki je vozila ene 20km/h manj od mene, in ko sem se spravil prehitevat pri 130km/h je ded v Laguni dal gas in me ni hotel spustiti nazaj na moj pas. Avtomobili so mi že prihajali nasproti. Potem sem zabremzal in se vrnil za njega na svoj pas, ko sem ga čez par kilometrov prehtiel, sem mu pa z značilno gesto pokazal svojo hvaležnost. Sej bi vgradil kakšen DynoJet noter, ampak potem bi pa spet deli variatorja trpeli. Ta skuter je drugače super, samo jaz imam prevelike zahteve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe msjr, same mačke se limajo na tvoj skuter :D Kar se mene tiče, se počasi poslavljam od skuterworlda in bom zajadral v motoworld. Mojega azijca bom probal spomladi za kakšen manjši denar prodati in nabaviti TDM. Kar bi spremenil na mojem Kymcu je, da bi kolesa zamenjal s 14 colskimi, naredil iz okvirja delta box, ga opremil z Öhlins vzmetenjem, agregat zamenjal s 500ccm... :D Teh 130km/h mi ne zadostuje, pospeški nad 100km/h so seveda 20KM primerni (težko se pri tej hitrosti tudi prehiteva) itd. Zadnjič sem prehiteval eno Laguno, ki je vozila ene 20km/h manj od mene, in ko sem se spravil prehitevat pri 130km/h je ded v Laguni dal gas in me ni hotel spustiti nazaj na moj pas. Avtomobili so mi že prihajali nasproti. Potem sem zabremzal in se vrnil za njega na svoj pas, ko sem ga čez par kilometrov prehtiel, sem mu pa z značilno gesto pokazal svojo hvaležnost. Sej bi vgradil kakšen DynoJet noter, ampak potem bi pa spet deli variatorja trpeli. Ta skuter je drugače super, samo jaz imam prevelike zahteve :D

Škoda da se poslavljaš od "naše" druščine :blush: . Jaz pa zaenkrat razmišljam bolj v stilu Jan2503-a.

Z Burgmanom se pripeljem na Bled, brez da bi pulz dvignil ma 180. Sebi ali komu drugemu.

Tako pa, upokojensko pocasi "

Vsekakor pa se mi zdi da je letos na cestah paziti več maxijev, kar kaže na to da marsikdo razmišlja na podoben način.

Pa vprašanje za Braneta, kako se pelje "hrošček" gleden at o da ima spredaj 16" kolo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se sicer peljal skozi Slivnico in videl motorista ne enem športnem motorju, ki se mi je peljal nasproti. No, čez kakšne pol ure se spet peljem proti Mariboru in vidim, da je cesta zaprta. Nekak se mi uspe prebiti do samega dogodka nesreče in vidim pokritega motorista z vrečo (tistega, ki se mi je prej peljal nasproti). En avtomobilist mu je namreč na popolni ravnini odvzel prednost. Sem se malo zamislil, če bi sploh še kaj imel.

Se mi pa zdijo Maksi skuterji precej varne zadeve. Vendar bom še imel čas z njih. Tokrat se mi lušta nekaj v smislu cestnih endurov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!