Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Če bo cena res tam okrog 8000 Eur, se bom mogoče že letos vozil s temle. Upam, da bo res že poleti zunaj.

Res je enkraten. Kaj pa vi mislite; ali še koga tako mika razen mene? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vi mislite? :)

Perfekcija

:OK:

Navdušen

sem .. vendar mala motoristična pripomba:

po moji osebni kategorizaciji to ni več skuter

ampak v skuter zakamufliran motor

:krneki:

in to zeloo dober motor

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo cena res tam okrog 8000 Eur, se bom mogoče že letos vozil s temle. Upam, da bo res že poleti zunaj.

Res je enkraten. Kaj pa vi mislite; ali še koga tako mika razen mene? :)

Mene je mikal že T-max, pa se mi je zdel predrag, glede na to da bo pa tole bolj zmogljivo in ima V2 motor :yea1: bomo pač še malo "šparali" in mogoče se mi želje uresničijo :whistle: .

Vprašanje je samo kako se bo zadeva obnesla v mestu in koliko bo prostora pod sedežem..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moji osebni kategorizaciji to ni več skuter

ampak v skuter zakamufliran motor

:krneki:

in to zeloo dober motor

:yes:

Bi se kar strinjal. Že naprimer njegov Up-down sekvenčni CVT menjalnik s tremi območji delovanja bo verjetno pritegnil marsikaterega 'klasičnega' motorista.

Najbolj pa tiste, ki bi radi imeli motor, ki ponuja tako športno vožnjo, kot tudi udobje precej dražjih klasičnih potovalnih motociklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme ima precej veliko suho maso. Prekladanje po mestu verjetno ne bo ravno najbolj enostavno. Jaz bom raje počakal na izkušnje prvih testnikov/kupcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme ima precej veliko suho maso. Prekladanje po mestu verjetno ne bo ravno najbolj enostavno. Jaz bom raje počakal na izkušnje prvih testnikov/kupcev.

Ja, to tud mene rahlo moti.

Skoraj ravno toliko ima približno tud Burgman 650, ki se mi zdi zdi tkole na uč celo bolj masiven od Gilere.

Sicer bi pa lahko kar Candalinni povedal, kako je kaj z vožnjo po mestu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za tako ceno dobiš že kar pošten motor. Samo kaj, ko motor nima npr. 50l ali več prostora pod sedežem in aut. menjalnika za po mestu... no Aprilia je letos že pokazala nekaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo mimo Gilere :blush: pa vseeno me nekaj zanima:

Ali je kdo izmed vas včlanjen v kak moto klub? Pri ZM imajo zaenkrat precej ugodno varianto zavarovanja, pa razmišljam da bi se včlanil v klub kjer niso obvezne vožnje itd... tako da bi lahko zavaroval svojega mxi-ja pod bolj ugodnimi pogoji (baje 50% bonusa in 30% popusta če podpišeš da boš imel motor prijavljen celo leto).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Najbolj pa tiste, ki bi radi imeli motor, ki ponuja tako športno vožnjo, kot tudi udobje ..

Upajmo

še, da bo res imel dovolj prostora pod sedežem,

da človek pusti jakno, rokavice in še kaj motečega

pod sedežem in gre na 3M "kot člowk" - ne pa da za

sabo vlači celo opremo in potem švica pri mizi kot kak . ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Gilera je tudi meni vsec.

Skuter lepo pokaze, da prihaja do delitve tudi znotraj tako specializiranega razreda, kot so skuterji.

Tako ze lahko med skuterji izberes kup klasike, lahko izberes izrazitega potovalnika (kot npr. Burgman) ali sportnika, obicajno Gilero.

Yamaha T-max in Burgman 650 sta trenutno mejnika. Nova gilera je morala biti boljsa od obeh, ce si zeli pridobiti segment kupcev.

In je boljsa. Je hitrejsa od T-maxa in ima bolj sofisticiran menjalnik od Burgmana :)

Kar se bodoce cene tice, bo najbrz na nivoju omenjenih skuterjev ali malce vec.

Skuter je po suhi tezi lazji od Burgmana. Je tudi mocnejsi zato bo sigurno dovolj lahkoten za mestno voznjo. V bistvu se nisem videl motorja, ki ne bi bil primeren za mestno voznjo.

V bistvu je moj Passat precej vecji in tezji pa mu gre kar dobro po mestu :)

Z nakupom bi bilo pametno malce pocakati, saj bodo v parih letih Gilere se boljse z odpravo otroskih bolezni, ki jih bo pokazal trg.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bi pomoje moral kr trgat.. Glede na konkurenco je lažji, močnejši.. Lepši :OK: (stvar okusa). Končna hitrost je dobra, zavore odlične (glede na podatke), ampak za prtljažni prostor piše, da je noter prostora samo za eno čelado.. Bomo videli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak za prtljažni prostor piše, da je noter prostora samo za eno čelado.. Bomo videli :)

Ja za čelado in kakšno drobnarijo še zraven baje... Če bi bil zadek malo manj športen, bi verjetno tudi lahko naredili več prostora za prtljažnik - se vidi, da so izhajali iz Nexusa. Pa me to konec koncev niti ne moti preveč, en topcase kovček zadej, pa je.

Mislim pa, da bo kmalu tudi krovna firma Piaggio naredil kakšen malce manj 'športen' model s to mašino...

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem v svoj 50cc skuter dal noter v prtljažnik čelado, notri v čelado pa natlačil jakno, pa je bil prostor :OK: Še rokavice so šle zraven :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti moraš pa imeti ogromno bučo, da sik v čelado lahko stlačil jakno. :lol1:

Da ni bila morda le kakšna običajna tanka vetrovka :hmm:

Si ne znam predstavljat kako bi motoristično jakno stlačil v čelado :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojga Burgmana gre pod sedez par celad, jakna, v sili pa prepeljem tudi nekaj Kitajcev in Kurdov v Italijo..

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času mi je uspelo dobiti "skenirane" teste s revij ki jih imam. Tako da če koga zanimajo jih lahko pošljem po e-pošti, seveda samo za "domačo" uporabo.

Gre za primerjalni test Aprilie 500 Sprint , Nexusa 500, X9 500, Beverlya 500, T-max-a in Burgmana 650; Aprilie 500 Sprint ter Excitinga 500; Burgmana 400 (star model), Majesty 400 in X9 500.

Zadeve so velike od 6 do 12MB zato morate imeti dovolj velike "predale".

LP

P.S ste že zavarovali in registrirali svoje maxije? Jaz čakam na 1.3.07 ko bi naj tudi Triglav :hmm: pripravil določene ugodnosti za motoriste, če ne pa grem k ZM :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imem podaljšanje registracije maja meseca, tako da bom lahko počakal na izkušnje drugih motoristov, pardo, skuteristov, katera zavarovalnica bo letos ponudila najugodnejše pogoje.

@skuterist, zakaj pa ZM? Si kaj izvedel glede članstva v MK in ugodnostih pri zavarovanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času mi je uspelo dobiti "skenirane" teste s revij ki jih imam. Tako da če koga zanimajo jih lahko pošljem po e-pošti, seveda samo za "domačo" uporabo.

Gre za primerjalni test Aprilie 500 Sprint , Nexusa 500, X9 500, Beverlya 500, T-max-a in Burgmana 650; Aprilie 500 Sprint ter Excitinga 500; Burgmana 400 (star model), Majesty 400 in X9 500.

Zadeve so velike od 6 do 12MB zato morate imeti dovolj velike "predale".

LP

P.S ste že zavarovali in registrirali svoje maxije? Jaz čakam na 1.3.07 ko bi naj tudi Triglav :hmm: pripravil določene ugodnosti za motoriste, če ne pa grem k ZM :whistle: .

Kaj pa Gilera GP 800, a še ni nč ? :D .)

Registracijo mam aprila. Zavarovala pa mi bo kar žena, ki je zastopnik za ZM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zavarovanega pri Grawe, ker so lani še edini obdržali razrede glede na prostornino agregata. Bom videl kako bo letos, ampak kot sem že rekel, do meseca maja je še daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zavarovanega pri Grawe, ker so lani še edini obdržali razrede glede na prostornino agregata. Bom videl kako bo letos, ampak kot sem že rekel, do meseca maja je še daleč.

Ja grawe zavarovalnica ima sedaj kot ostale in sicer kw bo pa v kratkem zopet šla na ccm tako vsaj obljubljajo.Jaz pa čakam .Izgleda ,da bom šel na mariborsko zavarovalnico trenutno najbolj ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še ne vem. Če se bo izkazala ZM za najugodnejšo, grem tja, čeprav sem lansko leto plačal okoli 50.000sit :eek: K Triglavu pa ne grem kljub ugodnostim, ker smo imeli že preveč slabih izkušenj z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še ne vem. Če se bo izkazala ZM za najugodnejšo, grem tja, čeprav sem lansko leto plačal okoli 50.000sit :eek: K Triglavu pa ne grem kljub ugodnostim, ker smo imeli že preveč slabih izkušenj z njimi.

S 1.3. naj bi se obetale spremembe tudi pri triglavu (odgovor na popust ZM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!