Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Pri X9 se da narediti modofikacijo za lažji dostop do akumulatorja tudi s top boxom nad ritjo X9.

Prirezati moraš jezičke na plastičnem opkrovu med zadnjima lučema. Za dostop moraš potem odvijačiti le dva "križna" vijaka takoj za sedežem.

Jaz tega sicer še nisem naredil, ker letos nisem nič odklapljal baterije. Bom pa to naredil upam v kratkem.

Slike:

post-6014-1173689918_thumb.jpg

post-6014-1173689931_thumb.jpg

post-6014-1173689937_thumb.jpg

post-6014-1173689945_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri X9 se da narediti modofikacijo za lažji dostop do akumulatorja tudi s top boxom nad ritjo X9.

No to pa je X9 R-Evolution. Super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem na forumu.

Sem lastnik Hexagona 150 2T

Moj motor ima "kurbl" in mi je ze prav prisel.

Z motorjem sem zelo zadovoljen, tudi poraba je majhna (za 2 taktnega).

Lani sem prevozil 6000 km in to brez problema.

Skupaj jih je 18.000km.

Najdaljša tura v enem dnevu 350 km.

Upam, da se lahko štejem med maksiskuteriste, ceprav je kubatura le 150ccm.(11,5 kw)

Veliko užitkov pri vožnji z vašimi motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na forumu sem prebiral debato okoli zavarovalnic in zavarovanja. Saj to ni res! Ali je kdo že v tem času plačal zavarovanje po novem ?

LP Lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na forumu sem prebiral debato okoli zavarovalnic in zavarovanja. Saj to ni res! Ali je kdo že v tem času plačal zavarovanje po novem ?

LP Lado

Ker kupujem 125 ccm motor, sem šel delat h kolegu na zavarovalnico predračun, ker sem imel polno informacij. Naredil mi je predračun za 125 ccm brez popusta in znaša na Mariborski 79 evrov, za 500 ccm oz. 28 kw pa pride 99 evrov. Lani bi moral pri njih plačati 88 000 sit, zato sem zavaroval na Grawe in plačal 54 000 sit. Letos so mi priznali vse možne popuste.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem letu ti želim več prevoženih kilometrov. Upozoril pa bi te še na eno malenkost, zaradi katere se ti lahko zgodi, da boš imel motor zopet doma v garaži. Načeloma se gume dobijo zelo hitro, take so pač izkušnje drugih motoristov, ja ampak samo na začetku sezone. Ker je najin motor že skoraj eksotika je zanj tudi gumo kr težko nabaviti, jaz sem lani na več krajih naročal, dobil pa sem jih samo v eni trgovini in to po približno 3 mesecih- nenehno so mi nekaj tvezili. Če imaš že slabe gume si jih naroči že prej- zdaj.

Jaz ga imam zdaj že leto in pol. Po par mesecih in okoli 10 000 km sem se ga navadil in sedaj resnično uživam. Vzemi si čas in uživaj, več boš vozil lažji bo na občutek. Če te pa pot zanese kaj na Koroško, pa se kaj oglasi imam msn.

Pozdrav Scarabeo

Hvala za opozorilo glede gum. Danes sem bil na servisu, kjer so mi zamenjali olje, filter in olje v variomatu ter regulator napetosti. Cena - 220 EUR. Vomberger pravi, da so gume še v dobrem stanju, tako da jih letos verjetno ne bom menjal. Če bo že prišlo do situacije, da bi rabil nove gume in jih ne bi bi bilo v Sloveniji, bi šel takoj v Italijo ali Avstrijo. Večmesečno čakanje na regulator napetosti je dobra šola !

Verjamem, da se letos vidimo, če ne drugače pa na kakšnem srečanju. Povabilo velja tudi kontra, če prideš kaj na Gorenjsko (Kranj).

Tole toplo vreme in novosti pri zavarovalnicah so zelo močan magnet :kva2: . Jutri bom klical na ZT, da zvem koliko bo zavarovanje po novem. Če bo tako ugodno, kot se vidi iz foruma, bom kar šel po (deponirano) tablico.

Lep pozdrav Lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je premamilo, se že veselo vozim. Kar se tiče zavarovanja, ki je sedaj za celo leto 312,65€, mi je bil upoštevan 50 % bonus, kot članu kluba motoristov mi je bilo odšteto še 50 % in sem plačal tako samo 83,24 €.

Cestni sklad je 16,18 €, storitev registracije je 14,19 €, članarina klubu motoristov je 30 €. Okvirno me je vse skupaj stalo 150 €.

Kar pa se tiče nasveta x raider-ja okoli jermena, bom nasvet upošteval in ga ob prvi priliki zamenjal. Mislim, da bom šel še jutri v Ljubljano, ker ga verjetno v celjski regiji ne bom dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, naš sesauc, scarabeo je dobil novi kovček givi maxia 52l s ščitnikom za hrbet moje boljše polovice in nosilc. cena, sitnica: 200 eur. zdej pa lahko gremo do nartabulšega soseda al pa na grosglokner. samo sneg naj skopni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri nameravam registrirat Prduljo, pa me zanima, katera zavarovalnica ima najbolj ugodno premijo. Sem malo gledal pod "splošno" (zavarovalnice), ampak tam se nič ne znajdem. En pravi tako, drugi drugače. Skuter ima 250ccm in 20KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da kar direkt pokličeš agente na naslednje zavarovalnice:

- ZT (cenejša premija)

- ZM (prenos bonusa z avta, popust za člane MK)

- Grawe (če si lani zavaroval pri njih, imaš tudi letos obračun po ccm)

Tako boš dobil najboljšo primerjavo.

Seveda lahko vprašaš še kam drugam, te tri bi poklical jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem dvignil deponirano tablico. Zavarovanje sem uredil na ZT - stalo me je okoli 90 EUR, potem pa še nekaj čez 30 EUR za cestnino in storitev.

Ni potrebe po članstvu v klubu , upoštevali so mi bonus z mojega avta, nekaj sem še doplačal za nezgodno zavarovanje. Če skleneš še AO+ je to podvojeni znesek oz. še malo več cca 197 EUR.

Vse to je za 28 KW in 460 ccm.

LP Lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je premamilo, se že veselo vozim. Kar se tiče zavarovanja, ki je sedaj za celo leto 312,65€, mi je bil upoštevan 50 % bonus, kot članu kluba motoristov mi je bilo odšteto še 50 % in sem plačal tako samo 83,24 €.

Cestni sklad je 16,18 €, storitev registracije je 14,19 €, članarina klubu motoristov je 30 €. Okvirno me je vse skupaj stalo 150 €.

Kar pa se tiče nasveta x raider-ja okoli jermena, bom nasvet upošteval in ga ob prvi priliki zamenjal. Mislim, da bom šel še jutri v Ljubljano, ker ga verjetno v celjski regiji ne bom dobil.

Poskusi v Celju pri Božiču (Piaggio), sicer izgled stavbe ni ne vem kaj, vendar ima dosti delov na zalogi. Motorja sta identična. Je pa na Lavi nasproti Telekoma in če boš slučajno tam pokliči te vabim na kavo (delam blizu).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se za ZM. Z fotrom bova naredila jutri prepis motorja na njega in prenesla bonifikacijo iz avta na motor (40%), nakar me pride z AO+ zavarovanjem in nezgodnim 199 EUR. Zdi se mi zelo ugodno glede na lansko leto. ZT se nam je pa zamerila, ker smo imeli že komplikacije z njimi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem iskal jermen po Celju in naletel na ugodno ponudbo na servisu Yamaha, kjer naj bi hoteli za jermen- od firme Pollini 50 €, 30 € so valjčki, ura dela je 29 €. Za to menjavo je predvidena ura in pol dela. Mehanik je povedal, da se jermen rad utrga, če ni zbalansiran s posebno pripravo, ki je namenjena samo za to, tako, da bom menjavo jermena zaupal strokovnjakom. Motor je potrebno po predhodnem naročilu pripeljati, da lahko stehtajo valjčke in tako dobavijo prave že naslednji dan, jih zmontirajo in garantirajo, da bo stvar delovala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misli da se jermen zbalansira, morda samo zato ko je kopija polini. Jaz sem jih že veliko menjal pa še za to balansiranje nisem slišal, morda zato ker sem stalno menjo original. Zvone pazi pa to da polini nima pol toliko dolge življenske dobe kot original,varijanta kopije so le valčki če hočeš da je motor bolj živahnejši da daš za nekaj gramov lažje valčke pa tudi enkrat prej odpovejo kot original samo valčki ti ne kaj poškodujejo jermen pa ti lahko naredi veliko škodo zato pazi kaj boš naredil. Jermen bi jaz dal obvezno original valčke pa lažje če rabiš živahnejši motor oziroma težje potrebno je zračunat tisto tapravo razmerje hoda varjatorja pa bo to to. Če se pa zapelješ MOTO MARJU v Velenje pa ne boš imel nobenih problemov glede jermena ker on ti bo svetoval tapravo stvar mi lahko zaupaš ker midva se zelo dobro poznama pa vem da je zdaleč na okrog največji as za motorje posebej skuterje saj je za večino znamk pooblaščen. Želim ti veliko uspeha pri tej zadevi,sam pa premisli kaj boš naredil. L.P. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za menjavo jermena in valjčkov 1,5 ure dela :blink: , še nikoli nisem slišal da je potrebno jermen balansirati. Mogoče je to pri maksiskuterju potrebno, lahko ti pa povem da pri mojem 50ccm se je z menjavo zamudil ca 10 min če je res počasi delal. Pa ni šel gor original jermen. torej ne vem zakaj je potrebno "balansiranje"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misli da se jermen zbalansira, morda samo zato ko je kopija polini. Jaz sem jih že veliko menjal pa še za to balansiranje nisem slišal, morda zato ker sem stalno menjo original. Zvone pazi pa to da polini nima pol toliko dolge življenske dobe kot original,varijanta kopije so le valčki če hočeš da je motor bolj živahnejši da daš za nekaj gramov lažje valčke pa tudi enkrat prej odpovejo kot original samo valčki ti ne kaj poškodujejo jermen pa ti lahko naredi veliko škodo zato pazi kaj boš naredil. Jermen bi jaz dal obvezno original valčke pa lažje če rabiš živahnejši motor oziroma težje potrebno je zračunat tisto tapravo razmerje hoda varjatorja pa bo to to. Če se pa zapelješ MOTO MARJU v Velenje pa ne boš imel nobenih problemov glede jermena ker on ti bo svetoval tapravo stvar mi lahko zaupaš ker midva se zelo dobro poznama pa vem da je zdaleč na okrog največji as za motorje posebej skuterje saj je za večino znamk pooblaščen. Želim ti veliko uspeha pri tej zadevi,sam pa premisli kaj boš naredil. L.P. :?

Tole je pa lepo slišati, letos bom svojo Aprilio peljal v Velenje ker mi je MB predaleč, tako da so tele pohvalne besede samo v plus.

Sem pa preveril MOTO MARIO je pooblaščeni prodajalec in serviser tudi za Aprilio, tako da Zvone, kupi vsaj originalni jermen in ga potem daj drugam menjati. Tudi Tomozuki je imel slabe izkušnje s jermenom (je dal notri nekaj s kevlarjem če se ne motim pa je zdržalo manj kilometrov kot original), vprašaj ga kaj je zmontiral.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem scooter in sicer 500 ccm in se ne morem odločiti,

katerega bi kupil (rabljenega).

Najboljša sta mi Aprilia ATLANTIC 500 in Piaggio X9 500 .

Problem pa je v tem da Piaggio veliko prodajajo. Ali to pomeni ,

da nekaj ni v redu z njim ali jh je samo veliko na tržišču.

Ker si bom prvič kupil motor nasploh, me res zanima katerega se splača kupit ?

E2rdo

X9-ic je takole čez palec rečeno verjetno skoraj največ na cesti, definitvo pride med 3 najpogostejše maksiskuterje. Kar je :OK:

Teli testi dajo določeno oceno, vendar boš sam najbolje ocenil ali ti skuter odgovarja ali ne. Moraš pa si zadevo v živo pogledat, po možnosti tudi sprobat. Stara Atlantic 500 (tavelika, potovalna) je bila na primerjalnem testu 500cc skuterjev ocenjana kot najmanj primerna za športno vožnjo, pa se v realnosti pelje kar precej hudo, kar sem že večkrat videl v praksi .) . Vse je odvisno od voznika. Takole generalno, bi se jaz odločil za skuter, ki ti za plačan denar ponudi največ. Bolj ali manj športno se boš lahko vozil z vsakim od teh. Itak pa maksi ni za podiranje rekordov. :closedeyes:

Še nekaj glede mojega X9. Pri zadnjih štirih tankanjih sem izračunal povprečno porabo goriva vsakič pod 4 l/100km. Nazadnje danes, vožnja v dvoje LJ - Dravograd - Pliberk - Jezersko - LJ, povprečno 3,75 l/km :eek: Saj ne, da se pritožujem, samo zdi se mi čudno, ker je bila do sedaj povprečna poraba 4,40 l/100km v zadnjih 13.000 km. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

Tudi jaz sem nov na forumu, sicer pa ravnokar presedlal iz yamahe mint (50ccm) na TMaxa 500. Neprecenljivi užitki, kar večina, brez dvoma že ve :). Registriran seveda od pred kratkim. Najbrž tudi že poznate cene zavarovanj, a pri ZM se mi je zdelo najbolj ugodno za manj kot 180€ celo leto brez možnosti vračila, seveda sem brez bonusa...če koga zanima, akcija je 40% popust (pa nisem zavarovalni agent :D

...

Zanima me, če ima še kdo TMaxa?

...

Pa lepe dneve še naprej vam želim!

Ti si prvi lastnik T-Maxa, ki se je oglasil tu na Motosvetu. :OK:

Mene osebno ta maxi precej zanima. Prosim za en opis tvojega T-Maxa... kateri letnik, kje si ga kupil, obnašanje pri različnih režimih vožnje (ovinki, avtocesta, mesto), prtljažni prostor, poraba, s čim si morda nezadovoljen, koliko km si naredil itd... Skratka želel bi, da napišeš eno tako tvojo osebno predstavitev tega top maxija. Pa še kakšna oz. več fotk bi bila zelo dobrodošla. :photo:

Lp .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ee, vreme bo očitno še nekaj časa precej neprimerno, zato prosim vsaj za opis stvari katere sem navedel zgoraj. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetman, le da se naredi vreme, da naredim par fotk, doslej jih res še nisem, pa dobiš odgovor v celoti...

LP

Najprej pozdravljen, potem pa čimprej napiši kako in kaj tudi meni je Tmax :OK:, samo cena :headbang: me moti.

Glede druženja ki si ga omenjal - nismo regijsko vezani, ko se dogovorimo za vožnjo nas prinese z vseh koncev skupaj. Glede kluba nismo nič dorekli, nastaja pa spletna stran, vendar je še v delu (predvidevam da ima ustvarjalec veliko obveznosti), skratka se premika.

LP

P.S. vremenska napoved za 4 dni - :ninja: :devil: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Kdo mi lohk pove kaj moram gledat pri nakupu rabljenega scooterja..najraje

Aprilio500 ali Piaggio 500...ker scooterja še nisem imel...no motorja nasploh...

razen avtomatika v mladih letih...

Popravljeno . Popravil E2rdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Kdo mi lohk pove kaj moram gledat pri nakupu rabljenega scooterja..najraje

Aprilio500 ali Piaggio 500...ker scooterja še nisem imel...no motorja nasploh...

razen avtomatika v mladih letih...

Del odgovora

1. Razlika med starim in novim Atlanticom je predvsem v tem da ko je Piaggio kupil Aprilio verjetno niso hoteli imeti dveh maxijev, ki bi si "hodila" v zelje. X9 in Atlantic sta bila podobna v tem da sta oba izvrsta potovalna skuterja(oprema, prostor itd.) mogoče pa sta malo manj uporabna v mestni gneči.

zato so se odločili da bodo Aprilijini skuterji od sedaj naprej bolj kot so sami dejali za tiste ki želijo "'Active Driving'" (kar se lepo vidi tudi pri novem Scarabeotu v primerjavi s starim), za udobje bo skrbel Piaggio (x8,x9) za športnost pa Gilera.

Sprint ima siromašnejšo armaturno ploščo ter manj prostora prostora pod sedežem.

Razliko pa si sam poglej na primeru:

- Atlantic 500

- Atlantic 500 Sprint

Starega Atlantica še najdeš na Ebayju v D kjer imajo trgovci še nekaj salonskih primerkov.

LP

Drugače pa najprej povej ali gledaš starega oziroma novega(sprint) Atlantica in kaj želiš od skuterja?

Udobje za izlete, "športnost", vijuganje v mestni gneči itd..

Nato pa bomo lažje svetovali.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej en lep pozdrav vsem maxsistom :yea1: Jaz pa sem imel možnost peljati skoraj vse maksije od 250ccm do 650ccm pa so mi bili najbolj všeč naslednji: APRILIA atlantic-scarabeo, GILERA nexsus, SUZUKI burgman. Kratek opis: Aprilia mi je bila všeč ker je majhna poraba in izvrstna vožnja v dvoje ter njena robustna oblika in veliko italjanskega športnega stila, Gilera nexsus zelo živ skuter popolnoma športne cestne oblike ter zelo adranalinski v vožnji in okreten čisti italjan pa še njena ferari rdeča barva takoj pade v oči, Suzuki burgman popolni potovalni skuter z veliko odlagalnih mest enkratno sedenje za šoferja in sopotnika,veliko veterne zaščite. Za normalne vožnje kamot 400ccm 650ccm pa je že luxsus. Pa tudi MALAGUTI je naredil zelo lep 500ccm skuter samo le na pogled detajli vzdržlivost pa ??? Toliko na hitro, kakšen skuter pa potrebuješ se moreš pa odločit sam. Najpomembnejše je da si seznanjen kaj kupuješ in da ti popolnoma odgovarja v vožnji in počutje na njem da so ti pol km popolni. Maxsije na zahodu uvrščajo v neke cestne fotelje ne pa v cestne adranalinske motorje. V Sloveniji jih ni prav veliko, koliko jih je pa so le paša marsikaterim očem. Vsak pa ima o motorjih svoje mnenje! L.P. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!