Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

najprej dobrodošel med nami!

potem pa takoj eno vprašanje: kdo ti je servisiral motor? Pogačar (starejši) al Pavlec (mlajši)? Jaz sem si namreč o obeh ustvaril že svoje mnenje, pa me zanima koliko sem zgrešil...

ja stari je tak šef... budale pa tak oba...

mlajši je delo... šlamparija težka!!!! ko mlajši kaj zafuka stari muti

ko mlajši zajebe mutita oba!!!!

pazi kaj je bilo za te moje semeringe...

kor na ohišju od reduktora piše 1,8 deci olja

kaj je njima uspelo? ugani ! ja nafilala sta ga do vrha pa naj se maže .... saj ma cajt ...

ja kaj se zgodi... olje nekje ven pogleda

in grem tja kosem mel celo felno mastno in on meni pravi da je to od bremz preveri nivo olja...

in olje dolije!!!!

majmun težki

te sem vido da nima smisla sem sam ovlje ven potegno ....

tisti deci ko ga je bilo preveč...

in zdaj semeringi po 1200km čudežno ne spuščajo več....

kdo bi si mislil ...

vglavnem

ker je motor v garanciji

naj to garancija krije... boli mene ....

in kaj je bilo prvo mi tam reče da so to zavore ...

pa mu rečem naj ne sere

in spuca felno

se pelje 1 km in reče

vidiš da so to zavore ko je zdaj felna čista

... pa mu rečem okej

daj meni grem jaz na ptujsko tankat pa pridem nazaj

.... felna mastna

se končno potem sprijazni da je majmun

in reče da bo poslal e-mail v koper gospodu Viliju

in da potem on pove kje pa kak naprej ...

mine teden dni

evo mene pred trgovino

pa mireče

da še ni odpisal in da je baje na dopustu in bla bla bla bla ...

...jaz pa mam prav živce z tem zafrkavat in kličem jaz g. vilija v koper

in lejga zlomka tip se meni javi

pa mu rečem kje kaj in kako

in če je dobil mail od moto vogal maribor....

on maila ni dobil

pa sem ga čist direkt vprašal: dajte mi povejte koga naj naderem; oni mi trdijo da so poslali mail vi pa da ga niste dobili...

pa reče Vili samo jih bom jaz poklical hi hihihihi

evo semeringi so prišli

par četrtov nazaj ... ko bi me mogli poklicat naj pripeljem da oni to zamenjajo ...

ampak ne... niso poklicali!!!!!

in zdaj mi je rekel da komaj ok 14.8. lahko pripeljem mimo ker ma aleš dopust ...

mislim haloooo stari pogašar to sploh ne delaaaaa

majmuni !!!!!

saj mislim da bodo vkratkem ostali brez malaguti zastopstva za področje maribor

ker učenja pa res ne podpiram še posebej ne na mojih trudih

da ne omenjam

160euro za zamenjavo oljnega filtra in olja.... to je bil servis na 6000.

pa potem se mi še mlajši hvali da je eno uro porabil da je ugotavljal zakaj luč v pritljaniku ne dela ko odpreš pritljažnik

KER NI KONTAKTA DAL MAJMUUUUUUNNNNNN

te pa še to zaračuna...

j* bota ježa ko prideta z dopusta!

vsem ko ste to prečitali ... prosim ... motovogala se izogibajte!

LP T.

emm kaj to je mogoče tvojega tam voda zalila v zračni filter ... neki skuter je bil tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Stupitu jih imajo ;)

jojjjj točno na njih sem pa pozabo....... :headbang:

šment

samo če jih že majo ziher nimajo para 140 60 13 in 120 70 13

ampak kar je pač je

guma je nabavljena zdaj samo še morem najti nekoga ki je sposoben to zbalansirat v mb

drugače guma heidenau 140 60 13 cena 44 eura pa daj mi je extra popust ker mi je nazadnje (2 mesca nazaj) prodal gume letnik 01

sem za njo dal zdaj 33.18 eura

lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače guma heidenau 140 60 13 cena 44 eura pa daj mi je extra popust ker mi je nazadnje (2 mesca nazaj) prodal gume letnik 01

sem za njo dal zdaj 33.18 eura

lp T.

Ker model si kupil? K63, K64 oziroma K66 ali pa imajo sedaj že kaj novega?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje sedaj pa resno, trenutno na zalogi nimajo dimenzij gum za moj maxi zastopniki za Pireli, Dunlop in Heidenau. Savo pa lahko dobij od danes na jutri sicer model MC 28, ki ga imate nekateri na svojih skuterjih.

Čeprav ste se o tem že nekaj razpisali dajte mi še enkrat povedati kako ste s savo zadovoljni na mokri cesti?

Ker se mi zdi da moje originalne Michelinke "vidno" pešajo (vsaj občutek imam čedalje slabši) tudi ob moji turistični :blush: vožnji sem se odločil da ne bom čakal do konca sezone s menjavo.

Nekako sem bil že skoraj 100% da vzamem "heidenau-a" sedaj pa :unsure:

Torej na dan s predlogi oziroma mnenji.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje sedaj pa resno, trenutno na zalogi nimajo dimenzij gum za moj maxi zastopniki za Pireli, Dunlop in Heidenau. Savo pa lahko dobij od danes na jutri sicer model MC 28, ki ga imate nekateri na svojih skuterjih.

Čeprav ste se o tem že nekaj razpisali dajte mi še enkrat povedati kako ste s savo zadovoljni na mokri cesti?

Ker se mi zdi da moje originalne Michelinke "vidno" pešajo (vsaj občutek imam čedalje slabši) tudi ob moji turistični :blush: vožnji sem se odločil da ne bom čakal do konca sezone s menjavo.

Nekako sem bil že skoraj 100% da vzamem "heidenau-a" sedaj pa :unsure:

Torej na dan s predlogi oziroma mnenji.

LP

ja na majestiju mam sava gor dane samo sava klasične ne pa one ko so SPORTY model...

in morem rečt da sem se na malečniku ko me je dež dobil skoraj posral ko mi je v enem ovinku neslo cel skuter ne pa samo prednji ali zadnji del!

haidenau se boljše obnašajo

guma se montira trenutno pri šerbineku

in spet klasika ...

ja ja guma je za skuter

- ehh saj to nerabiš balansirat

ampak skuter je 400kubikov

- aja??!!!?? potem pa rabiš

:headbang:

mimo grede ....

iščem kupca za mojega malagutija ... končno poštiman da dela kot urca!

nove gume :P

cena 3250 - 3300 eura

LP t.

baje da so sporty zelo dobre gume !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

guma je namontirana

PATEX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

guma je namontirana

PATEX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

ko bo mokra cesta povej kako je bilo , kajti michelin je za en k.... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O katerih michelinkah pa je kle govora, da so en k* ?

Jaz imam problem pri dimenzijah (120/70-15 in 160/60-14), saj sem v moji dimenziji našel zgolj Michelin Pilot Sport SC, katere so sedaj tudi gor. Kako se držjijo pa težko sodim saj so to moje prve gume in ne morem z ničemer primerjat.

Morda jih ima pa gor še kdo drug in lahko kaj več pove o tej gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pred tednom dni vrnil iz Italije, potikal sem se po velikih jezerih. Garda, Iseo, Como, Maggiore in pa vmes tudi Milano.

Že prej sem vedel, da lahi vozijo skuterje, predvsem maxije, a na to kar sem videl na Gardi in v Milanu pa nisem bil pripravljen. Sploh Garda je popolnoma preplavljena z maxiji. Prevladujejo T-Maxi, premočno. Potem sledijo Atlantici in X-Max. Mojega Nexusa ni skoraj nikjer :( .

Sem pa videl tudi nekaj Spidermaxov 500, kaj je to ogromen skuter! Sploh na cesti, ko ga postaviš poleg kakega drugega maxija. Moj je kot kaki 50ccm skuter proti temu orjaku :)

Vidim, da omenjaš spidermaxa. Resno razmišljam, da bi si ga prihodnje leto uvozil iz IT, rabljeni so cca 4 tisoč. Sem ga zadnjič videl v trgoavtu v Šiški. To je res ena OGROMNA reč. GA IMA MORA KDO IZMED VAS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

guma je namontirana

PATEX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Kaj se mi samo zdi ali Patex izdeluje tudi silikonske vložke za v aranžerske pištole? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se mi samo zdi ali Patex izdeluje tudi silikonske vložke za v aranžerske pištole? :)

med drugim .....

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Rad bi si nabavil maxiskuter, zanimiv mi je yamaha t-max ali burgmann 400.Zanimajo me vaša mišljenja o teh dve modelih oz. na kaj naj bom pozoren pri nakupu seveda rabljenega,križi in težave teh dveh model.Budget je cca 3000 eurov.Sedaj imam ducati monster, ki pa ostane pri hiši.Kako je s servisi... govoril s svojim serviserjem ducatija pa pravi da on to že nebi sraufal.Kako je s tem je, komplicirano?

lp. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T-Max in Burgman sta v Italiji zelo popularna in jih je na cesti malo morje. Pri nas pa redkejša, sploh T-Max (8.000 €), sta dražja kot konkurenca. Meni se zdi zelo ugoden nakup KYMCO Xciting 500. Soliden maxi za zelo ugodno ceno (4.790 €).

Servis? Nič posebnega, razlikuje od klasičnih motorjev se zgolj prenos, a je servisev dovolj in ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Rad bi si nabavil maxiskuter, zanimiv mi je yamaha t-max ali burgmann 400.Zanimajo me vaša mišljenja o teh dve modelih oz. na kaj naj bom pozoren pri nakupu seveda rabljenega,križi in težave teh dveh model.Budget je cca 3000 eurov.Sedaj imam ducati monster, ki pa ostane pri hiši.Kako je s servisi... govoril s svojim serviserjem ducatija pa pravi da on to že nebi sraufal.Kako je s tem je, komplicirano?

lp. :winkiss:

no tak bom povedal....

t-max je divjak ( sredinsko nameščen motor 2 cilindra.... )

burgman je pa križarka zofa na dveh kolesih...

kaj ti bolj paše je od tebe odvisno ...

lahko pa še pogledaš nexusa ki je bolj podoben t-maxu in pa madison 400

jaz vozim madison ... in je nekaj vmes... med burgmanom in tmaxom...

sediš bolj pokončno in vozne lastnosti so bolj športne; lažje polagaš ovinke kot z burgmanom

glede servisov je pa tak... če pač naletiš na problematični motor... je žal tak da kleješ in ti je žal da si ga sploh kupil

prvo leto je najhujše

ko pa se vse to poštima

si pa lahko brez brige . menjuješ samo jermen in valjčke na vsakih 12.000 km olje na 6000km

aja pa gume seveda....

jaz trenutno svojega madison prodajam ... in so ga končno poštimali tako da zdaj laufa kot urica

par postov nazaj lahko prebereš njegovo življensko zgodbo... kje in kaj se je z njim dogajalo

jaz mam recimo plan nabavit spidermaxa ko je večji za daljša potovanja

p.s.

nove gume ... pol ure nazaj me je dež dobil.... odličneeeeeeeee

heidenau zakon :P

LP T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Rad bi si nabavil maxiskuter, zanimiv mi je yamaha t-max ali burgmann 400.Zanimajo me vaša mišljenja o teh dve modelih oz. na kaj naj bom pozoren pri nakupu seveda rabljenega,križi in težave teh dveh model.Budget je cca 3000 eurov.Sedaj imam ducati monster, ki pa ostane pri hiši.Kako je s servisi... govoril s svojim serviserjem ducatija pa pravi da on to že nebi sraufal.Kako je s tem je, komplicirano?

lp. :winkiss:

glede na to da voziš motor, Ti bo verjetno bolj všeč Tmax. po voznih karakteristikah je še najbližje motorju, vendar limit 3000EUR verjetno ne bo zadoščal.

Glede mojih gum pa takole, na izbiro so:

1.Continental ContiTwist Sport

2. Sava MC28

3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oppss :blush: :blush: :blush:

Sem bil malo prehiter, da dokončam zadevo:

Glede mojih gum pa takole, na izbiro so:

1.Continental ContiTwist Sport

ContiTwist Sport

2. Sava MC28

Sava MC28

3. Heidenau K63 spredaj in K64 zadaj ali K66 (bolj groba)

K63 K64 K66

Kaj predlagate? O savi sem dobil pozitivne informacije, samo zdržijo bolj malo kilometrov, Heidenau v tujini zelo hvalijo, o Continentalu pa nisem slišal veliko.

LP

post-4877-1186730221_thumb.jpg

post-4877-1186730229.gif

post-4877-1186730271_thumb.jpg

post-4877-1186730276_thumb.jpg

post-4877-1186730281_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... jest mam še večje težave. Primernih dimenzij so:

Michelin Pilot Sport SC

PILOT_SPORT_r%20.jpg

Bridgestone Battlax TH01

Battlax_TH01_sm_r.jpg

Avon Viper Stryke AM63

h_viper-stryke.jpg

Pirelli Diablo Scooter

img_diablo_scooter.jpg

Ima kdo tu kakšne izskušnje s temi gumami? Pa kje bi se jih lahko dobilo saj kakor sem jaz spaševal jih ni nikjer. Sej ne morem bit edini s temi dimenzijami, T-Max ima iste dimenzije zadjno pnevmatiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem nabavil Atlantica 02 letnik z 13k km...Nikjer nisem zasledil podatkov o max hitrosti predvsem pa me zanima pospešek do 100kmh...

Če ma kdo kake podatke al pa lastne meritve bi lepo prosil če jih lahko objavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem nabavil Atlantica 02 letnik z 13k km...Nikjer nisem zasledil podatkov o max hitrosti predvsem pa me zanima pospešek do 100kmh...

Če ma kdo kake podatke al pa lastne meritve bi lepo prosil če jih lahko objavi.

en dober link za primerjavo...

http://www.motor-info.fr/comparateur.html

sicer ni do 100km/h maš pa na 100metrov :P

obetavni podatki...

LP T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem nabavil Atlantica 02 letnik z 13k km...Nikjer nisem zasledil podatkov o max hitrosti predvsem pa me zanima pospešek do 100kmh...

Če ma kdo kake podatke al pa lastne meritve bi lepo prosil če jih lahko objavi.

Za katerega Atlantica gre 200,250 ali 500ccm, lahko preverim in ti sporočim.

Glede gum, dobim lahko samo (dimenzije) Pirelli GTS23/24, Heidenau, Savo in Continental. Na zalogi trenutno samo Pirelli GTS23/24.

Tommekk nisi odgovoril kateri model heidenaua imaš :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se za Atlantica letnik 2002 z 460 ccm mašino (500)

V tabeli si lahko ogledaš zmogljivosti tvojega skuterja. Dodal sem še (k tisti ki je že bila nekje objavljena) novega Burgmana 400 K7 ter Hondo Silver Wing 400, ko dobim podatke za Peugeota satelisa 400/500 in Gilero GP 800 pa jo zopet dopolnim.

LP

post-4877-1187033606_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tabeli si lahko ogledaš zmogljivosti tvojega skuterja. Dodal sem še (k tisti ki je že bila nekje objavljena) novega Burgmana 400 K7 ter Hondo Silver Wing 400, ko dobim podatke za Peugeota satelisa 400/500 in Gilero GP 800 pa jo zopet dopolnim.

LP

amm... cene niso glih taprave. Za ostale ne vem, a T-Max je 8000€, Xciting pa 4790€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, mojega že spet ni noter :D

hehehhee LOL

emm kaj pa moj malaguti k 400 ko ga ni v tabeli????

p.s.

gume "Gremozdaj" so one osnovne K61

p.p.s.

bil na motovogalu .....

LOOOOOOOOOLLLLL

pa gre ta mlajši gledat moje nesrečne semeringe ko čudežno nepuščajo več ko je nivo olja na nivoju...

in prime gumo pa mi reče: " joj samo maš pa že zelou gumo obrabljeno!"

..... ja pa kaj mu naj ... glede profesionalnosti še posebej ko mi je reko da je fejst obrabljena za 3000km

sem mu lepo povedo da ima ta guma z skoraj centimeter profila ... ker sem z njo naredo komaj 200km

NOVA!

te me je pa čudno gledal ...

še bolj čudno ko pa sem mu pokazal slike gume... par dni prej

jaz bi se v zemljo pogrezno na njegovem mestu!

LP T.

post-16895-1187104649_thumb.jpg

post-16895-1187104657_thumb.jpg

post-16895-1187104668_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!