Skoči na vsebino

Iran


Noise

Priporočene objave

Grožnje Irana

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/200...teid=1132500411

Če se bo Iran znašel pred Varnostnim svetom, bo mednarodnim inšpektorjem prepovedal ogled jedrskih reaktorjev.

Bogatenje urana v Isfahanu (Foto: Reuters) Iran trdi, da uporablja jedrsko energijo le v miroljubne namene, predvsem ZDA pa so prepričane, da skrivaj gradi jedrsko orožje. Če Teheran mednarodne skupnosti ne bo uspel prepričati o nasprotnem, mu grozijo sankcije Varnostnega sveta. Iranski parlament je potrdil zakon, ki od vlade v Teheranu zahteva preprečitev inšpekcij Mednarodne agencije za jedrsko energijo (IAEA) v Iranu, če bo ta vprašanje iranskega jedrskega programa predala Varnostnemu svetu ZN. Za zakon je glasovalo 197 od 183 poslancev. :lol1: Sedaj ga mora ratificirati še iranski Svet varuhov, da bo zakon lahko stopil v veljavo.

Iran bo tako v primeru, da bo iransko vprašanje postavljeno pred VS, tujim opazovalcem prepovedali dostop do svojih jedrskih zmogljivosti, napovedali pa so tudi obnovitev postopkov bogatenja urana. :eek: To so sicer že storili, vendar v omejenem obsegu in samo v Isfahanu. :doze:

====

Poleg smešnega poudarka, je seveda tudi strašna plat, kam gremo. Ne mislim na Iran, ampak vse "grožnje". Začenši z USA, preko Severne Koreje, Indije in Pakija, Izraela, Kitajske, Rusije, Irana. WWIII po moje ne bo prav dolgo trajala.

Še ena govoreča fotografija iz drugega največjega in prvega najlepšega trga na svetu, v Esfahanu, Iran, letos poleti.

post-1-1132508897_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.... :hmm:

Mogoče pa morajo američano spet probat kakšno novo orožje, ki so ga razvili, pa nimajo poligona... :slap:

Al pa obratno. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sranje je to, da bi inšpektorji nadzorovali le nekatere države. Ali lahko nadzorujejo tudi ZDA, GB, Francijo, Rusijo, Kitajsko, ... ?

Tudi sam mislim, da WW III ne bo dolgo trajala. Pa po njej po moje tudi doooolgo ne bo WW IV. Razen, če jo bodo začele podgane, ščurki ali kaj podobnega. Ljudje zagotovo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vojna je možna ker so norci na oblasti. iran skoraj zagotovo ima A-bombo če ne to pa vsaj velike zaloge kemičnega in biološkega orožja...kar tako v tri dni grozit najmočnejši vojski in državi na bližnjem vzhodu (Izrael) je čista oslarija. mogoče je to poskus,provokacija, da bi Izraelci na svojo roko zbombardirali kak objekt kot so Osirak v Iraku...in bi se lahko začela panarabska vojna proti Izraelu...edini rezultat bi bil, da bi se arabci razkadili v dimu 200 Izraelskih A-bomb... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg smešnega poudarka, je seveda tudi strašna plat, kam gremo. Ne mislim na Iran, ampak vse "grožnje". Začenši z USA, preko Severne Koreje, Indije in Pakija, Izraela, Kitajske, Rusije, Irana. WWIII po moje ne bo prav dolgo trajala.

Še ena govoreča fotografija iz drugega največjega in prvega najlepšega trga na svetu, v Esfahanu, Iran, letos poleti.

Misliš reči, da ne bo prav dolgo, kar se bo zgodila 3 (ali 4, če kot 3 pojmuješ hladno) sv. vojna.

Ni napak, ni napak. Končno se bo nekaj dogajalo. Sicer pa priporočam stoično držo in fatalistično prenašanje radiaktivnih muk...kaj drugega ne bo preostalo. In ja, potem za nekaj časa konec mopediranja....kot da bi prišla dolgaaaa zima (z radioaktivnimi snežinkami).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sranje je to, da bi inšpektorji nadzorovali le nekatere države. Ali lahko nadzorujejo tudi ZDA, GB, Francijo, Rusijo, Kitajsko, ... ?

Tudi sam mislim, da WW III ne bo dolgo trajala. Pa po njej po moje tudi doooolgo ne bo WW IV. Razen, če jo bodo začele podgane, ščurki ali kaj podobnega. Ljudje zagotovo ne.

A niso to dragega Alberta E vprašali kako bo zgledala naslednja svetovna vojna pa je pol odgovoru da se bojo pač nekaj z gorjačami tepli?

Naj mi nekdo osveži spomin kako je že reku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso to dragega Alberta E vprašali kako bo zgledala naslednja svetovna vojna pa je pol odgovoru da se bojo pač nekaj z gorjačami tepli?

Naj mi nekdo osveži spomin kako je že reku.

Ne rekel je, da ne ve kakšna bo 3. svetovna vojna, ampak je siguren, da se bodo v 4. tepli z gorjačami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pizd%$#""$ se pripravlja...

www.delo.si :

Teheran - Iranski minister za energijo Parviz Fatah je danes napovedal, da bo Iran v prihodnjih šestih mesecih začel graditi svojo drugo jedrsko elektrarno. Kot je dodal, bo za projekt pristojen nekdanji minister za energijo Habibolah Bitaraf. Minister Fatah je gradnjo nove elektrarne napovedal v Bušerju, kjer Iran skupaj z Rusijo končuje gradnjo svoje prve jedrske elektrarne.

Iranski gospodarski minister Davud Daneš Džafari pa je danes izjavil, da je malo verjetno, da bi mednarodna skupnost proti Iranu uvedla sankcije zaradi njegovega jedrskega programa. "Če se bo to zgodilo, bomo hitro zamenjali partnerje in začeli uporabljati proizvode drugih držav," je dodal.

Američani pripravljajo dolgotrajno kampanijo proti iranski vladi

Ameriški časnik Washington Post je danes poročal, da administracija predsednika Georgea Busha pripravlja dolgotrajno kampanjo proti iranski vladi, ki bi lahko trajala vse do zamenjave režima v Teheranu. Po pisanju časnika se v Washingtonu vrstijo sestanki za zaprtimi vrati, posvetovanja s strokovnjaki, ustanavlja se poseben urad za Iran, v tujini pa se vzpostavljajo obveščevalne točke za zbiranje podatkov o Iranu. Kot dodaja časnik, pa se razprava med zagovorniki dialoga in tistimi, ki zagovarjajo soočenje z Iranom, nagiba v prid slednjim.

Britanski zunanji minister Jack Straw pa je danes izjavil, da bi moral Varnostni svet ZN pustiti odprta vrata za pogajanja z Iranom. Dejstvo, da se je v reševanje krize vpletel Varnostni svet ZN, še ne pomeni, da so se naša prizadevanja za rešitev vprašanja s pogajanji končala, je poudaril Straw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kao što kaže Bora Đ.: "Boli me patka za Irak i Iran, oni se kokaju a ja sam miran."

Če bo pizdarija, ne bo ne prva, ne zadnja. ZDA imaj ozaenkrat še dovolj velike zaloge orožja, da lahk ušutkajo kogarkoli.

Čez ene 20-30 let bo pa itak svetovna, če bomo meli srečo, že prej. Takrat ne bo več davkov spljoh, registracija bo zastonj, ...

ok, karikiram.

žalostno, kam gre ta svet (u božji kurac)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men samo ni jasno... Pa kaj ce Iran naredi atomsko orozje? Sej ga imajo Americani tudi, mene osebno je pa bolj njih strah, ker so debili, kot pa Irancev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim ravno nasprotno, američanov me sploh ni strah, irancev pa ja...Iranci so čustveni(kaj hitro lahko zamerijo Evropi in ostalemu svetu, če že niso), američani pa ekonomični(dost si s svojo ekonomsko politiko v Eu ne morejo pomagat)...in čustva so zajebana stvar..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kao što kaže Bora Đ.: "Boli me patka za Irak i Iran, oni se kokaju a ja sam miran."

Če bo pizdarija, ne bo ne prva, ne zadnja. ZDA imaj ozaenkrat še dovolj velike zaloge orožja, da lahk ušutkajo kogarkoli.

In ko bodo cene nafte spet poskočile visoko v nebo bo razmišljanje drugačno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko bodo cene nafte spet poskočile visoko v nebo bo razmišljanje drugačno.

Iranci bodo pa bencin dražje plačeval. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko bodo cene nafte spet poskočile visoko v nebo bo razmišljanje drugačno.

Točno tako! Kašna skrb, AMERIKANOSOV za IRANSKO ljudstvo! Nafta, nafta, nafta in še bojazen za IRANSKO atomsko bombo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim ravno nasprotno, američanov me sploh ni strah, irancev pa ja...Iranci so čustveni(kaj hitro lahko zamerijo Evropi in ostalemu svetu, če že niso), američani pa ekonomični(dost si s svojo ekonomsko politiko v Eu ne morejo pomagat)...in čustva so zajebana stvar..... .)

Ti bi bil tud čustven, če bi te eni američani dr$"%"li in težili ker sediš na hudih naftnih zalogah.

Še ena o bistrosti američanov, da se ne boš počutil doma tako varno. No, pa tudi avstralce in francoze je lahko strah. :o

--> http://video.google.com/videoplay?docid=15...906&q=geography

Iranci bodo pa bencin dražje plačeval. :yea1:

Ja, cena bo "poskočila" iz 0,80 SIT na 0,81 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni fajn, da se nam ni treba s tem ukvarjat....

Ja... Zanimivo bo ko bo pa bencin 500 drobtin, tankali bodo pa itak lahko samo ščurki, ki bodo edini preživeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene tretje svetovne vojne ne bo zaradi Irana.....

Sicer pa so eni že za milenijumskega hrošča napovedovali kolaps civilizacije si gradili bunkerje, cisterne z vodo itd.....zgolj zato, da vsa spomnem, da so ljudje nagnjeni k pretiravanju

Nobene katastrofe svetovnih razsežnosti ne bo....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene tretje svetovne vojne ne bo zaradi Irana.....

Sicer pa so eni že za milenijumskega hrošča napovedovali kolaps civilizacije si gradili bunkerje, cisterne z vodo itd.....zgolj zato, da vsa spomnem, da so ljudje nagnjeni k pretiravanju

Nobene katastrofe svetovnih razsežnosti ne bo....

razn, če se forum sesuje :-) Pol smo v riti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene tretje svetovne vojne ne bo zaradi Irana.....

Saj ne zaradi Irana... zaradi amerikanosov.. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!