Skoči na vsebino

Visoke avstrijske kazni


SiR

Priporočene objave

Se bojim, da bo to pas za reševalna vozila ter za voznike Audijev in BMWjev. Sicer pa je v osnovi odstavni pas večinoma prost in bi ga rešilec lahko uporabil.

Kako pa bo na Pomurki, kjer ni prostora?

Ko bo Pomurka v Avstriji, bo vse OK.... Saj če grejo eni na skranji levi rob, drugi pa na skrajni desni, je verjetno tudi brez odstavnega pasu dovolj prostora za reševalna vozila.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So delali oddajo, kjer sta se dva kamiona stisnila na skrajna robova, pa gasilec ni mogel vmes. Ne vem, če je po celi Pomurki prepoved prehitevanja za kamione, sicer gotovo pride do situacije, ko sta dva kamiona vzporedno v zastoju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So delali oddajo, kjer sta se dva kamiona stisnila na skrajna robova, pa gasilec ni mogel vmes. Ne vem, če je po celi Pomurki prepoved prehitevanja za kamione, sicer gotovo pride do situacije, ko sta dva kamiona vzporedno v zastoju.

To je pa ena od nalog Policije, da pri tovornjakarjih vzbudi 'zavest', da nimajo kaj počet na levem pasu - še posebej v zastoju.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa ena od nalog Policije, da pri tovornjakarjih vzbudi 'zavest', da nimajo kaj počet na levem pasu - še posebej v zastoju.

D.

še nisem doživel sankcij za tovornjake, prehitevajo in delajo same pizdarije po avtosesti, najbolj tile Romuni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev 70kmh, policaje sem prehiteval z malo čez 100 kmh, bili so full prijazni ko so me ustavili, še vprašal me je " če bom plačal?" ( 35 € )sicer ne vem kaj je s tem mislil... za 35 € mu ga ziher ne bi "potegnil", pri nas bi me olupali , tako da ni panike v avstriji, sam gasa ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Mene pa zanima sledeče glede kazni za parkiranje.

V torek sem bil v Celovcu in parkiral zraven City Arkaden. Plačilo parkirnine mi je poteklo ob 16.12h. Malo sem zamudil, da bi podaljšal in ko sem šel proti avtu mi je že njihov redar ali karkoli že je bil stisnil kazen (sem ga dobil na licu mesta). Pravi, da ne more stornirati saj je že v sistemu. Potem sem se tam pregovarjal z njim in ni bilo uspeha. Nakar mu je uspelo obvestilo nekako meni stisniti v roke in je na hitro čudežno iza vogala izginil...

Kazen je bila stisnjena ob 16.31h. Torej sem zamudil slabih 20 min. Redar mislim, da je bil od neke varnostne firme oz. podobne (na oblačilih je imel neke kratice 4gV... lahko preverim na položnici). Kazen je v višini 20 EUR. Pri podatkih o avtu pa je navedel samo: znamko in registracijo ter državo. Modela avtomobila ni navedel.

Zanima me kaj storiti. Po eni strani bi plačal teh 20 EUR, da se po domače ne je..m. Po drugi strani pa se mi zdi neumno plačevati.

Je kdo več kaj seznanjen s tem kako je s temi listki za parkiranje? Bojo šli izterjati kazen za 20 EUR in ali jo lahko?

Hvala za pomoč.

lp Rašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iste 'svinjarije' se poslužujejo tudi naši palicaji: poleti sem se peljal za njim (jaz v avtu on na yamahi) in ker sem mu pridno sledil (on je vozil seveda precej več, kot dovolijo predpisi in posledično tudi jaz .. .), me je na prvi avtobusni postaji ustavil in mi razložil, da lahko on, kot policaj, tudi na subjektiven način oceni, če je kdo prehiter ...

Po 10 minutah pričkanja me je spustil z obrazložitvijo: 'naj se to ne ponovi nikoli več !'.

Peljala sva se pa po odseku hitre ceste z brzino cca. 120-130 km/h. Jasno, prehitro ! Ampak, če se lahko on z mopedom pelje tako hitro, potem se lahko tudi jaz z avtom ...

Sem mu v obrazložitev povedal približno tako: Veste g. policaj, sploh nisem gledal na števec, ampak sem preprosto peljal za vami v najboljši veri, da se vi vozite po predpisih.

Kakšno si imel pa varnostno razdaljo?

Jaz bi ti na njegovem mestu vzel izpit, ker si mu tiščal z avtom v rit motorja. Nekaj najnevarnejšega in zoprnega kar lahko narediš motoristu.

Če si vozil več kot 72m za njim se ti opravičujem (zakonsko predpisana varnostna razdalja pri omenjenih 130km/h), ampak resno dvomim in ti niti verjel ne bi, če bi to trdil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Kakšno si imel pa varnostno razdaljo?

Jaz bi ti na njegovem mestu vzel izpit, ker si mu tiščal z avtom v rit motorja. Nekaj najnevarnejšega in zoprnega kar lahko narediš motoristu.

Če si vozil več kot 72m za njim se ti opravičujem (zakonsko predpisana varnostna razdalja pri omenjenih 130km/h), ampak resno dvomim in ti niti verjel ne bi, če bi to trdil.

Drobno pojasnilo: policaj je vozil po desnem voznem pasu, jaz pa po levem. Razdalje med nama je bilo kakih 15-20 metrov, cesta pa skoraj prazna.

To je bil konkretno odsek iz MB-Melje proti Bohovi.

Da ne boš mislil, da sem ga 'tiščal': tega nikoli ne počnem ne avtomobilistom, še najmanj pa motoristom.

Preprosto sem se peljal z enako hitrostjo kot on. Dokler ni popizdil in me pri bivši Elektrokovini potegnil na avtobusno postajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, do danes še nisem dobil kazni iz Avstrije, kot sem spraševal na 3. strani tega foruma :grrr Torej le niso taki inkasantske riti, kot so pri nas. Pa sožalje vsem v Mariboru, ko bodo postavili povsod prekrškovne kamere in radarje. To vas bodo lupil na polno :BUA:

No, sedaj me čaka samo še sodnik za policista, ki mi je ukazal naj držim gobec, potem pa me namerno zadrževal v križišču skoraj uro, tako da sem že imel padec cukra pod nivo in se bližal diabetični komi ter sem naslednjič kot je bila zelena lepo odpeljal. To je nivo naše policije. Komaj čakam da tega genija srečam na sodišču, še raje pa kje v civilu in temi :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kasiral v Hermagor-ju. Dobil pošto na dom, v slovenskem in nemškem jeziku.

Primerjava med SLO in A:

SLO-Hotemež; hitrost 79 km/h (50 omejitev); 500 €/5 pik

A-Hermagor; hitrost 78 km/h (50 omejitev); 35 €/0 pik

Austria willkommen !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kasiral v Hermagor-ju. Dobil pošto na dom, v slovenskem in nemškem jeziku.

Primerjava med SLO in A:

SLO-Hotemež; hitrost 79 km/h (50 omejitev); 500 €/5 pik

A-Hermagor; hitrost 78 km/h (50 omejitev); 35 €/0 pik

Austria willkommen !!!

Si dobil položnico poleg?

Jaz sem se isto v Hermagorju slikal na stacionarnem radarju, le da je v obrazložitvi bila navedena dovoljena hitrost 70 km/h, moja pa 92 km/h, znesek je bil 35 EUR, v kuverti obrazložitev v SLO in GER jeziku, ni pa bilo zraven položnice ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Upam,da mi bo uspelo prilepit slikco. Ta dopis sem dobil po pošti. KOt vidite ni nobenega podpisa,žiga,.... Stvar je napisana samo v nemščini..... Je to sploh uradno? Se mi splača pritožit,al naj raje plačam tistih 60 evrov?

Hvala za vaša mnenja.

post-12013-0-12686700-1328615599_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nisem doživel sankcij za tovornjake, prehitevajo in delajo same pizdarije po avtosesti, najbolj tile Romuni..

Sem jih jaz, na lastne oci. Slo je za preprecitev nesrece z umikanjem na levi pas. Nasankal - "pokasiral" - je seveda tisti ki je nesreco preprecil. Seveda spet v Avstriji.

No, sedaj me čaka samo še sodnik za policista, ki mi je ukazal naj držim gobec, potem pa me namerno zadrževal v križišču skoraj uro, tako da sem že imel padec cukra pod nivo in se bližal diabetični komi ter sem naslednjič kot je bila zelena lepo odpeljal. To je nivo naše policije. Komaj čakam da tega genija srečam na sodišču, še raje pa kje v civilu in temi :bum:

imej s sabo zdravniska potrdila in igraj na karto njegove neclovecnosti, poskusa uboja (ker si mu povedal za kaj gre) in tvojih sedanjih (psihicnih) posledic. Ce se bos sodniku/sodnici zasmilil bos dosegel pravico, drugace ne.

Pozdravljeni!

Upam,da mi bo uspelo prilepit slikco. Ta dopis sem dobil po pošti. KOt vidite ni nobenega podpisa,žiga,.... Stvar je napisana samo v nemščini..... Je to sploh uradno? Se mi splača pritožit,al naj raje plačam tistih 60 evrov?

Hvala za vaša mnenja.

Jaz sem se nasim kekcem za 50 eur hotel pritoziti v imenu moje punce, pa me je prepricala naj pustim vse skupaj. :) Ker tole je, ce mene vprasas, manjse uradne vrednosti kot pismo sosedi - tam je vsaj lastnorocni podpis avtorja. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Upam,da mi bo uspelo prilepit slikco. Ta dopis sem dobil po pošti. KOt vidite ni nobenega podpisa,žiga,.... Stvar je napisana samo v nemščini..... Je to sploh uradno? Se mi splača pritožit,al naj raje plačam tistih 60 evrov?

Hvala za vaša mnenja.

Tud jz sem pred kakim letom prejel neki taga,sam da je znesek bil večji.....mislim da je od redarstva,gre se pa za prekoračitev hitrosti na stacionarnem radarju....do zdej nisem plaču...je pa res,da glede na tvoj znesek o plačilu nebi razmišljal,

saj če se velik voziš po "A" nigdar ne veš v kake evidence to gre..lahk te policaji pol nasuh jeb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak bom plačal,se mi ne da neke ugovore pisat al pa met pizdarije,ko me naslednjič ustavijo......... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak bom plačal,se mi ne da neke ugovore pisat al pa met pizdarije,ko me naslednjič ustavijo......... :grrr

Jaz sem vsaj dvakrat na mesec v Avstriji, pa se ne bi zajebaval z njimi. Ko sem dobil položnico sem jo takoj plačal. Celo potrdilo in kopijo kazni imam zraven v avto, da mi ja ne bi srali. Sem bil že na njihovom sodišču vabljen kot priča. Pismo, pri njih je res belo belo in črno črno. En sodnik brez tipkarice, sodnega sveta in nevem koga še, le diktafon in to je to.

In ko se je odločil ni noben jokal, kako je doma bogi in kaj jaz vem kaj še...

No, zato sem jaz plačal in vse s seboj trogam.

Jebi ga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ja jodlar ustavu pogledu dokumente jih uzev šel v avto nekaj govoru v radijo.Pride ven me preaša kdaj sem bil na Dunaju ??? sam enkrat in to z avtobusom mu povem.On spet v avto govori,govori,pride ven praša če je naslov pravi? Sveda je.Pol pa drugi plcaj pogleda dokumente pa prav taprumu a ne vidiš da je ta starejši,ko mi dasta dokumente nazaj povesta ,da je moj soimenjak naredu na dunaju prekršek ,ki ga še ni plačal.Po temu sem vidu,da imajo neko evidenco.

So imenjaku ki je iz istega kraja sem povedu za primer je rku ,da ga kakšen let ne bo v avstrijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ja jodlar ustavu pogledu dokumente jih uzev šel v avto nekaj govoru v radijo.Pride ven me preaša kdaj sem bil na Dunaju ??? sam enkrat in to z avtobusom mu povem.On spet v avto govori,govori,pride ven praša če je naslov pravi? Sveda je.Pol pa drugi plcaj pogleda dokumente pa prav taprumu a ne vidiš da je ta starejši,ko mi dasta dokumente nazaj povesta ,da je moj soimenjak naredu na dunaju prekršek ,ki ga še ni plačal.Po temu sem vidu,da imajo neko evidenco.

So imenjaku ki je iz istega kraja sem povedu za primer je rku ,da ga kakšen let ne bo v avstrijo.

To je pa zagatna situacija. Če samo pomisliš, da so Žan Kloda Van Dama že parkrat skoraj fentali na račun brata dvojčka, za katerega sploh ni vedel. Itaq se mi zdi, da je Žan Klod svetovni rekorder v številu bratov dvojčkov, za katere sploh ne ve, dokler ni do nosu v govnu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak bom plačal,se mi ne da neke ugovore pisat al pa met pizdarije,ko me naslednjič ustavijo......... :grrr

Evo glih zadnič pisu zgoraj o tem,v ponedeljek pa sem dobu sklep od našega sodišča za plačilo

in to po dveh in pol letih,znesek je isti ko od jodljarjev.....danes sem plačal iz razloga,da me nebojo

slučajn kej nasuh vlekl za jaj........pa bo mir do naslednje prekoračitve...ti stacionarci so kr zajebani ,če

ne veš kje stojijo,jz sem mel 33km več od 50km omejitve,pr nas bi bla že kr kriza....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac, ki so mu moderatorji - administratorji onemogočili svobodo pisanja, sporoča vsem zavednim Slovencem, da je v zadevi Avstrija uspel.

V slovenskem jeziku, se mu je pisno opravičil glavni okrajni glavar in na podlagi njegove pritožbe, plačilni nalog razveljavil.

To je epilog zadeve v kateri je bil kot David proti Goljatu.

Do epiloga se je dokopal sam, saj je s težavo, po oddaji Tednik, ostal popolnoma sam. Brez pomoči države v borbi za SLOVENSKI jezik.

Popravljeno . Popravil GeeSXer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, sem res vesel, da mu je uspelo. Zanima me, kako je še ukrepal (po Tedniku), da je dobil opravičilo. Ni bistvo v razveljavitvi naloga ampak v slovenskem opravičilu. Res čestitam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac, ki so mu moderatorji - administratorji onemogočili svobodo pisanja

A zdaj je že tu sranje z omejevanjem, ravno ko nekdo hoče prebiti led te pa onemogočijo..Je.eŠ tako demokracijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!