Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

Dokler se ne najde kakšen Joc Pečečnik, ki bi namesto v stadione investiral v dirkališče ne bo nič :nono: :fredy:

Popravljeno . Popravil Vojč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj gradijo štadijon, sej s slovenskim fusbalom itak ni nč. Tko da bi blo čist vseen če bi JOC naredu en ornk dirkališče bi bil mogoče vsaj odstotek manj mrtvih na cestah.

Drugač za zmatrat se, bi blo pa tud tole na vranskem fajn. Upejmo samo da nas bodo spustil gor :D

LP Rok

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz upam, da se bo dalo kdaj it gor furat.. Če ne drugače tako, da se zakupi za cel dan..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že naredila en krog po "pisti".

Kaj pa vem, neke lukne so gor, iz katerih bo po moje voda tekla, ker so mal za tem rešetke.

OK, vam grem zadeve za vikend pofotkat, pa da sami vidite, da tole verjetno res ne bo pista. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

A ni škoda? Če se že dela tak objekt bi verjetno za minimalno večje stroške (ali pa sploh ne) lahko naredili tako, da bi se dalo kdaj uporabit tudi v ta namen.. Zasedenost samo za varne vožnje in podobne zadeve zagotovo ne bo 100% oz tudi če bo vsak dan kaj, ne bo na celotnem poligonu.. Bi bilo tako težko naredit en del, ki bi bil primeren tudi za motoriste?? No sicer pa upanje umre zadnje, jaz še vedno upam, da se bo nekako dalo odpeljat kak krog.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

Zasedenost samo za varne vožnje in podobne zadeve zagotovo ne bo 100% oz tudi če bo vsak dan kaj, ne bo na celotnem poligonu..

o ja bodo.

pozabljaš da je avtomobilistov mnogo več kot dirkačev na dveh kotačih in da si tudi oni zaslužijo "nekaj" (karkoli naj bi to že bilo)

....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa prištejemo še kamionarje in avtobusarje....ma, ja, saj za motorje ne bo fraj terminov. :trance_33_sleep:

zdaj si že zlobno privoščjiva :) jep..dejstva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja bodo.

pozabljaš da je avtomobilistov mnogo več kot dirkačev na dveh kotačih in da si tudi oni zaslužijo "nekaj" (karkoli naj bi to že bilo)

....

Pozabljaš, da je procentualno med avtomobilisti bore malo zanimanja za ta 'nekaj'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš, da je procentualno med avtomobilisti bore malo zanimanja za ta 'nekaj'.

D.

ne pozabljam. mogoce se nisem zapopadla tega dejstva in me razni braneti kuzmiči in podobni strici skupaj z mularijo prepričujejo v nasprotno...

grdi grdi strici.

procentualno morda, ker moja ljuba mati zagotovo ne bo šla na pisto. Pa moj oce tudi ne. Bo sel pa sosedov mulo, pa njegov brat, pa mulo down the street pa njegovi kolegi ki se sicer drajsajo bo brnčičevi...avtomobilistov je pač toliko več. pika.

interes je

in motoristi si čisto nič bolj ne zaslužimo piste. nekaj jih celo imamo - doma. imamo raceland. nekaj se dogaja z mobikrogom. imamo logatec..če nimate primernega motorja za te piste, ga pač kupite...

al kaj?

lahko pa tudi takole:

ja pismo, res je..avtomobilisti nas terorizirajo na cestah, zdaj nas bodo pa še z vranskega poligona zrinli. kje je pravica..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo pa zdaj več, ko bomo imeli primeren poligon.

Jaz se bom vsekakor udeležila z avtom kakšnega tečaja varne vožnje.

Zadevo planiram že precej časa in končno jo bom lahko izpeljala. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledamo tako naspolšno. Dirkališče bi lahko zgradili sami.Če bi vsak motorist ob registraciji vozila samo enkrat in nikoli več plačal dodatnih 500€ pri registraciji motorja bi recimo pri 10.000 registriranih motorjev zaslužili 5.000.000 € kar ni majhen denar. Seveda za dirkališče še veno mnogo premalo.

Pa vendar bi imeli vsaj neko osnovo za sanjat naprej. Pri taki vsoti bi se zganili tudi razni donatorji ter spoznorji in z nkaj truda bi tako recimo nekaj procentni lastniki postali motoristi sami in bi lahko tudi sami odločali o sami h zadevah na dirkališču. Tako da če nebi blo toliko enga jamranja gor in dol in če bi enkrat vsi skupaj pljunili v roke bi dirkališče lahko zgradili sami! Poglejte samo če bi vam miljon slovenskega prebivalstva darovalo vsak po 1€ bi pri tem zaslužili 1M €. pa se nikomur nebi nikjer nič poznalo!

Ne vem verjetno sem mal zafilozofiral vendar tudi to je en način kako priti do stvari ki si jo želimo.

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja bodo.

Bomo videli, ampak kar malo dvomim v to.. :trance_33_sleep:

Če gledamo tako naspolšno. Dirkališče bi lahko zgradili sami.Če bi vsak motorist ob registraciji vozila samo enkrat in nikoli več plačal dodatnih 500€ pri registraciji motorja bi recimo pri 10.000 registriranih motorjev zaslužili 5.000.000 € kar ni majhen denar. Seveda za dirkališče še veno mnogo premalo.

Pa vendar bi imeli vsaj neko osnovo za sanjat naprej. Pri taki vsoti bi se zganili tudi razni donatorji ter spoznorji in z nkaj truda bi tako recimo nekaj procentni lastniki postali motoristi sami in bi lahko tudi sami odločali o sami h zadevah na dirkališču. Tako da če nebi blo toliko enga jamranja gor in dol in če bi enkrat vsi skupaj pljunili v roke bi dirkališče lahko zgradili sami! Poglejte samo če bi vam miljon slovenskega prebivalstva darovalo vsak po 1€ bi pri tem zaslužili 1M €. pa se nikomur nebi nikjer nič poznalo!

Ne vem verjetno sem mal zafilozofiral vendar tudi to je en način kako priti do stvari ki si jo želimo.

LP Rok

Lepo bi bilo, vendar ni izvedljivo.. Pozabljaš na to, da nekatere motoriste dirkališča in poligoni sploh ne zanimajo. Ideja je v teoriji dobra v praksi pa popolnoma neizvedljiva, zato sploh škoda izgube besed v tej smeri.. Edina varianta bi bila, da bi imelo to čez neko motoristično društvo, v katerega bi se pač včlanili motoristi, ki jih te zadeve zanimajo in dali prispevek. Vendar je v realnosti čisto utopično pričakovati, da bi se zbralo dovolj sredstev za karkoli. Lepo bi bilo, ampak tu bo vedno ostal tisti BI BILO ČE..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in motoristi si čisto nič bolj ne zaslužimo piste. nekaj jih celo imamo - doma. imamo raceland. nekaj se dogaja z mobikrogom. imamo logatec..če nimate primernega motorja za te piste, ga pač kupite...

al kaj?

Res je. n ič bolj ne zaslužimo.. Ampak če se stvar že dela, zakaj ne naredit tako, da lahko zadosti potrebam vse populacije ob primarni avtomobilistični še motoristični občasno. To bi se dalo čisto lepo skupaj združit.

In ja Raceland pa Logatec sicer imamo, ampak sta namenjena Supermotu (sploh Logatec).. Tako, da jaz nebi tega posploševal na vse motoriste, ker SM motorjev je mogoče kakšnih 5% max med vsemi motoristi. Potem je tu še nekaj takih, ki kljub vsemu hodimo na Raceland tudi z drugimi motorji, ker pač druge opcije ni, ampak ni to bistvo.. Tako bi lahko tudi rekel, avtomobilisti imajo itak poligon v vsakem kraju.. Greš v gmajno na offroad pa je. Če pa nimate 4x4 terenca ga pa pač kupite.

LP, DeX

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba se je sprijaznit da s(m)o vozniki na dveh kolesih zmeraj manj zaželjeni. In bolje je da pozabite na razna legalna dirkališča in drugačne površine za sproščanje adrenalina. Pa pustimo zdaj ob strani Raceland in podobne. Nekaj se dogaja v Vranskem nekaj se dogaja na Mobikrogu. Vse to so samo navadne čenče in natolcevanja, novice ki bi jih izdali predstavniki države oz njenih institucij ki skrbijo za varnost v cestnem prometu ipd. pa ni in ni z izjemo AMSZ-ja ki je obljubil in tudi pokazal slike da se na vranskem res gradi poligon varne vožnje. Ampak poligon varne vožnje nima z dirkališčem skoraj nič skupnega razen asvalta. Ravno danes piše da bodo glasovali o velikem povišanju glob za cestne prekrške in ne vem kakšne ukrepe da bi "zmanjšali morijo na cestah" aka "zakrpali razne Postonjske jame v proračunu" namesto da bi poostrili razne psiho teste in povečali število ur na vozniškem izpitu, da ne govorimo o naših vrlih avtocestah kjer je max dovoljena hitrost 60km/h. Stanje na področju cestne varnosti je katastrofalno in tudi skoraj že 50 smrtnih žrtev med motoristi letno bi lahko pošteno zmanjšali z odprtjem urejenega poligona (beri dirkališča) z vso urejeno infrastrukturo. Ampak ni interesentov država pa tako ali tako ne naredi nič da bi bilo bolje. Tudi vozniki ne. Kultura je balkanska in kdor je šibkejši naj se pazi. Pa se vprašajte koliko smrtnih izidov in hudih poškodb je bilo na Mobikrogu do takrat ko je bil dostopen vsem. Kolikor vem je bilo le nekaj strganih hlač in podrsanih plastik, kljub temu da se je v roku cca 3 mesecev tam vozilo tudi po 20 motoristov hkrati po 50 let starih betonskih ploščah podobnih kot so tiste nove v trojanskih in drugih predorih naše super drage avtoceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabljam. mogoce se nisem zapopadla tega dejstva in me razni braneti kuzmiči in podobni strici skupaj z mularijo prepričujejo v nasprotno...

grdi grdi strici.

Kdo pa je Brane Kuzmič? :lol1:

procentualno morda, ker moja ljuba mati zagotovo ne bo šla na pisto. Pa moj oce tudi ne. Bo sel pa sosedov mulo, pa njegov brat, pa mulo down the street pa njegovi kolegi ki se sicer drajsajo bo brnčičevi...avtomobilistov je pač toliko več. pika.

interes je

Sosedov mulo, njegov brat in 80% ostalih mulotov down-the-street se po Brnčičevi ne drajsajo zaradi želje po motošportu. Ti tudi ne bodo plačali 100+€, da bi se drajsali po nekem bednem poligonu, ki je itak samo za stare mame... :slap:

Si pa močno želim, da bi drajsanje po poligonu postalo obvezen del pridobivanja vozniškega izpita. Bi imelo boljši učinek kot 4x povišanje kazni.

in motoristi si čisto nič bolj ne zaslužimo piste. nekaj jih celo imamo - doma. imamo raceland. nekaj se dogaja z mobikrogom. imamo logatec..če nimate primernega motorja za te piste, ga pač kupite...

:headbang: 'V Sloveniji da imamo slabe ceste? Si pač kupite tanke...'

Mislim, od kod jih samo jemlješ...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, osnovna infrastruktura je nekaj drugega. In če že za to ni dovolj denarja, pa mislite, da bo za eno moto dirkališče, na katerega bo hodila itaq samo peščica motoristov, ostali bodo pa spet na dan vlekli izgovore, da je zadeva bodisi predaleč, bodisi predraga.

Zaradi 50 motoristov, ki bi mogoče 1x tedensko prihajali na pisto pa, sorry, se ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja Raceland pa Logatec sicer imamo, ampak sta namenjena Supermotu (sploh Logatec).. Tako, da jaz nebi tega posploševal na vse motoriste, ker SM motorjev je mogoče kakšnih 5% max med vsemi motoristi. Potem je tu še nekaj takih, ki kljub vsemu hodimo na Raceland tudi z drugimi motorji, ker pač druge opcije ni, ampak ni to bistvo.. Tako bi lahko tudi rekel, avtomobilisti imajo itak poligon v vsakem kraju.. Greš v gmajno na offroad pa je. Če pa nimate 4x4 terenca ga pa pač kupite.

LP, DeX

ni res. piste so zgrajene. tako da z gledišča nekega nemotorista pač nimamo kaj jamrat. Voznja po gmajni je prepovedana. :)

Kdo pa je Brane Kuzmič? :lol1:

Sosedov mulo, njegov brat in 80% ostalih mulotov down-the-street se po Brnčičevi ne drajsajo zaradi želje po motošportu. Ti tudi ne bodo plačali 100+€, da bi se drajsali po nekem bednem poligonu, ki je itak samo za stare mame... :slap:

Si pa močno želim, da bi drajsanje po poligonu postalo obvezen del pridobivanja vozniškega izpita. Bi imelo boljši učinek kot 4x povišanje kazni.

:headbang: 'V Sloveniji da imamo slabe ceste? Si pač kupite tanke...'

Mislim, od kod jih samo jemlješ...

D.

ne govori kaj bi "moji" sosedovi mulci in kaj ne. polovico svojega časa prezivijo treningih šole vožnje braneta kuzmiča voznje (to je en tak zelo kulski stirc kot brane legan, sam da se vozi okoli avtomobilom). in več ga bi. vse to zaradi veselja do avtošporta.

motocikel, tak kot si ga kupil, si kupil po lastni izbiri. ne rabiš ga za dnevno migracijo in ne rabiš ga za prezivetje. zato ne vleči neumnih vzporednic.

in, ja piligon bi rešeil mariskateri probmel na cesti - pa naj gre za avtomobile ali motocikle. Pa vendar vse to jemljete narobe. piste so. vozite se po njih in nehajte cvilit.

enduraši, ki se zakonsko niti ne smejo vozit nikjer razen po asfaltu, cvilijo pol manj kot asfaltarji...in se pač vozijo.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja piligon bi rešeil mariskateri probmel na cesti...

No, no, Nagaya, pisava ti prehiteva misli. Ali pa obratno. :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!