Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

in motoristi si čisto nič bolj ne zaslužimo piste. nekaj jih celo imamo - doma. imamo raceland. nekaj se dogaja z mobikrogom. imamo logatec..če nimate primernega motorja za te piste, ga pač kupite...

:headbang: :headbang: :headbang:

raceland - je za silo še daleč od taprave piste

mobikrog - dokler se bo tko počel k se je letos ne bo nikol nič ja biv pa prvotno namenjen avtomobilistom če se ne motim

logatec - pejt se po bob stezi voztr z motorjem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v današnjih Trenjih je Brane Legan povedal, da bi k večji varnosti na cestah, pripomoglo tudi dirkališče :photo: sicer to ni nikakršno odkrivanje tople vode, ampak tako mislečih je še vedno premalo, vsaj tistih, ki bi v tej smeri lahko kaj naredili O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... k večji varnosti na cestah bi TUDI pripomoglo dirkališče ...

... najprej mora vsak pri zabi razčistitit v glavi ... nekateri morajo celo pospraviti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

objektivno gledano pač nima veze zakaj si se odločil za SS. to je tvoj problem. na voljo imaš supermoto. to je nekako tako kot če bi nekdo cvilil da so ljubljanske ulice preozke za njegovega H1 in da je svet zato ne fer.

seveda ne menim, da slo absolutno ne rabi ene dostojne ss piste. daleč od tega. Le menim, da se določena četica slo SS motoristov preveč in prepogosto meče na zobe ob vsaki omembi take ali drugačne piste ter naokoli opleta z napačnimi argumenti.

Vsi na minimotoooo! bo se bolj enostavno, kdor ima vecje dvorisce mu ze to lahko zadostuje.... :slap: Sej ne vem ce ves kaj sploh menis...menis to menis uno...sploh ni kej al si za pisto al pa nisi... Jst mislm da prinese mnogo vec dobrega kot slabega s kakimi argumenti se opleta sploh nima veze...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadev se je možno lotevati na dva različna načina:

- z jamranjem

- z akcijo

Če bi bilo jamranje priznano kot olimpijska disciplina, ne bi bil problem tule nabrati upoštevanja vredno zasedbo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ampak, da začneš z akcijo moraš imeti neke osnove, sredstva oz. vpliv na podlagi česar začneš. Veliko od nas tega žal nima (oz ne še.), tako da mi ni jasno s kakšno akcijo bi lahko začenjali. Bi pa v primeru "udarniške" gradnje dirkališča z veseljem temu namenil svoj čas in priskočil na pomoč kot fizički radnik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni kej al si za pisto al pa nisi... Jst mislm da prinese mnogo vec dobrega kot slabega s kakimi argumenti se opleta sploh nima veze...

a res? a dej no. ja potem bo pa že moglo držat, če tko praviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ampak, da začneš z akcijo moraš imeti neke osnove, sredstva oz. vpliv na podlagi česar začneš. Veliko od nas tega žal nima (oz ne še.), tako da mi ni jasno s kakšno akcijo bi lahko začenjali. Bi pa v primeru "udarniške" gradnje dirkališča z veseljem temu namenil svoj čas in priskočil na pomoč kot fizički radnik :)

V danem primeru je lahko osnova domneva, da je zainteresiranih veliko. Namesto konstantnega jamranja na motosvetu se potem ustanovi Iniciativna Grupa TNT, katere člani imajo svoje zadolžitve na podlagi svojih sposobnosti (organizacija, finance, tehnični projekti... ). In na koncu, če se vse izide, realizacija. V kateri lahko priskočiš na pomoč kot fizički radnik.

Je pa res, da je mnogo bolj komot jamrat. In domnevat, da je od Boga dana pravica dobiti določene zadeve servirane na krožniku. Zlasti na prostoru, kjer je velika možnost, da bo jadikovalec naletel na somišljenike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da bi bilo marsikateremu "motoristu",ki bi imel pred nosom Pisto (po njegovih željah) težko dati 50-100 evrov za en dan :rolleyes: .

Vsaj tak občutek sem dobil, ko vsi jamrajo kako so "bližnja" dirkališča daleč (pa je bencin do tja najmanjši strošek, sploh , če je več motorjev na prikolici oziroma kombiju.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikateremu bi bilo, brez skrbi, marsikateremu pa prav gotovo ne. Grobnik ni poceni, zjahan je že, pa je še vedno en kup Slovencev stalno dol..

@Hattori Hanzō

Jaz osebno v projekt zastavljen na tak način kot praviš ti ne verjamem.. Kot član odbora in kasneje tudi predsednik relativno velikega študentskega kluba, ki je imel kar nekaj sredstev, sem imel priložnost organizirat, oziroma sodelovat pri organizaciji veliko projektov, tudi malce večjih.. Folk je vedno zainteresiran, vsi so za, tudi kadar se zastavi zadevo kot predlagaš ti, se najde folk, zbere, določi funkcije, pa vedno na koncu ostane le par osebkov na katerih ostane ali se bo zadeva speljala ali ne. S tem, da so bli naši večji projekti večinoma vsi le do 20.000eur pa je bil vedno problem, tako kar se tiče organizacije, financ, tehnične izvedbe.. Tako da jaz v tak način, ki ga ti predlagaš, pri izgradnji dirkališča enostavno ne morem verjet. Tako se lahko zmeniš, če se moto klub odloči postavit eno brunarco, kaj več pa že bolj težko..

Dirkališče bo, ko se bo nekdo vpliven, oziroma par le teh, ki imajo na voljo vpliv in sredstva, ter ob tem veliko volje za realizacijo odločili nekaj storit v tej smeri. Prej pa ne. Takrat bom pa z veseljem ponudil zraven pomoč, če bo potrebna in če bom na kakršen koli način znal pomagat.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za druge, jaz nič ne pizdim. Zgolj izražam mnenje, brez kakršnih koli kletvic ali žaljivk, to je pa tudi namen foruma a ne? Ali je pričakovati, da se bo v tej temi našel folk, ki se bo zmenil in zgradil dirkališče? Yeah right :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tako da jaz v tak način, ki ga ti predlagaš, pri izgradnji dirkališča enostavno ne morem verjet. Tako se lahko zmeniš, če se moto klub odloči postavit eno brunarco, kaj več pa že bolj težko..

Jaz ne predlagam ničesar. Ker mi osebno dirkališča, kjer so in kolikor jih je, popolnoma zadoščajo. Pravim samo, da je jamranje največja beda. In verjetno imaš celo prav, da tako zastavljen projekt ne bi obrodil sadov. Če nič drugega, se na koncu ne bi mogli zmenit, v kateri vasi naj se postavi dirkališče. In spet bi bilo obilo jamranja in kuhanja rilcev.

Če čisto realno pogledamo, obstoječe piste niso daleč. Ampaq če si to odkrito priznamo, pač ne bomo imeli več izgovora za nerganje, ane?

...

Dirkališče bo, ko se bo nekdo vpliven, oziroma par le teh, ki imajo na voljo vpliv in sredstva, ter ob tem veliko volje za realizacijo odločili nekaj storit v tej smeri. Prej pa ne. ..

Torej je pač treba prepričati enega takega, pa bo stvar rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne predlagam ničesar. Ker mi osebno dirkališča, kjer so in kolikor jih je, popolnoma zadoščajo. Pravim samo, da je jamranje največja beda. In verjetno imaš celo prav, da tako zastavljen projekt ne bi obrodil sadov. Če nič drugega, se na koncu ne bi mogli zmenit, v kateri vasi naj se postavi dirkališče. In spet bi bilo obilo jamranja in kuhanja rilcev.

Če čisto realno pogledamo, obstoječe piste niso daleč. Ampaq če si to odkrito priznamo, pač ne bomo imeli več izgovora za nerganje, ane?

Torej je pač treba prepričati enega takega, pa bo stvar rešena.

Tu ne bova prišla skup, edina pista ki je v "okolici" je Grobnik, ki vzame za dan prostega treninga 150 eur, kar je pa res malo veliko.. Druge pa ni oziroma ne moreš reči, da niso daleč.. Sicer pa brezveze, da se to meniva, vsak ima pač svoje mnenje in to je to. Jaz si bom pač vedno želel eno opcijo za it malo sprostit adranalin brez da pol dneva porabim za vožnjo tja in nazaj ali dam slabo polovico delavske plače samo za vstop.. Niti ni potrebe po "Grobniku", tudi kakšna manjša pista bi bila čisto ok, samo da je nekaj. Mobikrog mi je bil čisto ok zame, pa je tudi to šlo v tri krasne.. Sicer pa zase se ne sekiram, se bom pač fural po Racelandu pa Marofu do takrat, čeprav se tu pa spet oglasi en kup pametnjakovičev, ki so oh in sploh pametni kaj se plastičarji (silijo/silimo) na takih karting/supermoto progah, ki niso temu namenjene. Ampak who cares :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ne bova prišla skup, ...

Ne bova. Ker jaz si niti ne prizadevam, da bi prišla skup, ampaq ti samo najedam. Ker se mi recimo zdi za študenta prava malo cheap razmišljanje:

Seveda, ampak, da začneš z akcijo moraš imeti neke osnove, sredstva oz. vpliv na podlagi česar začneš. Veliko od nas tega žal nima (oz ne še.), tako da mi ni jasno s kakšno akcijo bi lahko začenjali. Bi pa v primeru "udarniške" gradnje dirkališča z veseljem temu namenil svoj čas in priskočil na pomoč kot fizički radnik :)

To lahko ponudi vsak butl, ki je s težavo prilezel skozi osnovno šolo, če sploh. Kaj pa možgani? Ideje? A v pravu to ni več pomembno?

Še bolj pa najedam tistim, ki jim je vse, kar ni na njihovem dvorišču in zastonj, predaleč in predrago. In sami neumorno, nonstop najedajo v stilu:

»Kdaj nam bodo zgradili dirkališče?« kot da je samoumevno, da jim nekdo pač mora nekaj zgraditi. Kdo in zakaj že?

»Če nam ne zgradijo dirkališča, bomo pač dirkali po cestah!«

kar je podobno kot

»Če v naši vasi ne zrihtajo bazena za trenirat skoke v vodo, bomo pač skakali s skednja na beton!«

Izvolite, skačite. Po možnosti na glavo.

who cares :)

Prišla sva skup :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bova. Ker jaz si niti ne prizadevam, da bi prišla skup, ampaq ti samo najedam. Ker se mi recimo zdi za študenta prava malo cheap razmišljanje:

To lahko ponudi vsak butl, ki je s težavo prilezel skozi osnovno šolo, če sploh. Kaj pa možgani? Ideje? A v pravu to ni več pomembno?

Še bolj pa najedam tistim, ki jim je vse, kar ni na njihovem dvorišču in zastonj, predaleč in predrago. In sami neumorno, nonstop najedajo v stilu:

»Kdaj nam bodo zgradili dirkališče?« kot da je samoumevno, da jim nekdo pač mora nekaj zgraditi. Kdo in zakaj že?

»Če nam ne zgradijo dirkališča, bomo pač dirkali po cestah!«

kar je podobno kot

»Če v naši vasi ne zrihtajo bazena za trenirat skoke v vodo, bomo pač skakali s skednja na beton!«

Izvolite, skačite. Po možnosti na glavo.

Prišla sva skup :)

Vidiš, glede tvoje opazke ti bom celo pritrdil, to bi se lahko štelo kot cheap razmišljanje, če ne bi imel ob tem večjih ambicij. Trenutno se s tem ne obremenjujem, ker zaupam v svoje sposobnosti, v življenju sem dosegel že nekaj stvari in imel tudi že odgovorne funkcije, za katere lahko rečem, da večina študentov ni imela možnosti se srečati z njimi, oziroma se zanje niso potrudili. In moji cilji so definitivno veliko višji od "delavca", pa naj bo to fizički radnik ali pa uradnik na ministrstvu.. To zdaleč ni to, kar želim doseči. Ampak po drugi strani imam pa z vodenjem in organizacijo stvari že kar nekaj izkušenj in če se postavim na realna tla, mislim da pri tako velikem projektu, realno gledano še ne morem ponudit drugega, kakor da bi bil kot zapisano - fizički radnik. Seveda bi z veseljem sodeloval, pri urejanju dokumentacije, organizaciji, sami izvedbi, ampak glede na to da sam nimam sredstev ali referenc na tem področju, ki bi jih ponudil k projektu, bi bilo utopično pričakovat, da bi kdo prepustil take funkcije enmu "mulcu" :) Zato pa sem napisal v oklepaju ne še.

In ja, te razumem kaj hočeš povedat, načeloma se celo strinjam s tem, ampak bo preteklo še nekaj vode, preden se bo en tak projekt kot je dirkališče realiziral. Pa da se razumemo, meni ni samoumevno, da bi mi nekdo moral zgraditi dirkališče, zdaleč ne.. Ampak kadar se pa neka zadeva, s podpodro države in občine že dela, kot v tem primeru poligon pa mislim, da lahko izrazim mnenje in ob tem nezadovoljstvo, da se je stvar izpeljala tako kot se je in ne malce drugače, da bi zadostila še širši populaciji potencialnih uporabnikov.

No sedaj smo pa že fejst :topic:

Torej, še vedno upam, da se bo po vranskem dalo kdaj odpeljat kak krog :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Grobnik je poceni a je razvalina! (me niti ne mika, da bi se šel pelat ta); predvsem zaradi nacionalnih predsodkov!!!

:blink: Panonija je zelooo poceni in vsa infrastruktura je imenitna!!

...mah, mi smo premajhi, tlačanski & suženjski narod za tako 'pomembne objekte'.

kurc... pa tak lajf :fredy: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ali menite, da bi bila cena prostega treninga na SLO pisti cenejša kot je ista na Grobniku ... :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ali menite, da bi bila cena prostega treninga na SLO pisti cenejša kot je ista na Grobniku ... :slap: :slap: :slap:

Ne, bi pa verjetno na obeh pistah cena bila nižja kot je sedaj na Grobniku... :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš...

In ja, te razumem ...

No sedaj smo pa že fejst :topic:

DeX, brez zamere vendar te je, gledano tako mimogrede, mr. Hanzo povozil kot valjar (tako vsebinsko kot retorično).

:blink: Grobnik je poceni a je razvalina! (me niti ne mika, da bi se šel pelat ta); predvsem zaradi nacionalnih predsodkov!!!

:blink: Panonija je zelooo poceni in vsa infrastruktura je imenitna!!

...mah, mi smo premajhi, tlačanski & suženjski narod za tako 'pomembne objekte'.

Ja, seveda. Kdo ti pa brani kupit nekaj sto hektarjev zemljišča, zrihtat vse papirje, zgraditi dirkališče in začeti kasirati trumam piste željnih dirkačev? gaehn5.gif

Ne, bi pa verjetno na obeh pistah cena bila nižja kot je sedaj na Grobniku... :P

D.

A si ziher? Kolikor berem vsi jamrate, da je Grobnik zelo zaseden. Italijani tudi pišejo, da so njihova proge prebukirane. Če bi povpraševanje še vedno presegalo ponudbo, se (po zakonu trga) cena ne bi znižala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, seveda. Kdo ti pa brani kupit nekaj sto hektarjev zemljišča, zrihtat vse papirje, zgraditi dirkališče in začeti kasirati trumam piste željnih dirkačev?

Ugani, kje se je zataknilo pri dosedanjih poskusih izgradnje dirkališča? :naughty:

A si ziher? Kolikor berem vsi jamrate, da je Grobnik zelo zaseden. Italijani tudi pišejo, da so njihova proge prebukirane. Če bi povpraševanje še vedno presegalo ponudbo, se (po zakonu trga) cena ne bi znižala.

Seveda... Bi pa imeli dober razlog za izgradnjo še dveh, treh... :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, sklepam, da pri dovoljenju sokrajanov. Možni primeri so še natura 2000, denacionalizacijski fleki na omenjeni lokaciji (površine znotraj omenjene lokacije, ki so v lasti nekoga drugega in zdaj se pravdajo) in ekologi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX, brez zamere vendar te je, gledano tako mimogrede, mr. Hanzo povozil kot valjar (tako vsebinsko kot retorično).

Ja, seveda. Kdo ti pa brani kupit nekaj sto hektarjev zemljišča, zrihtat vse papirje, zgraditi dirkališče in začeti kasirati trumam piste željnih dirkačev? gaehn5.gif

A si ziher? Kolikor berem vsi jamrate, da je Grobnik zelo zaseden. Italijani tudi pišejo, da so njihova proge prebukirane. Če bi povpraševanje še vedno presegalo ponudbo, se (po zakonu trga) cena ne bi znižala.

:topic:

Ne vem kje bi me sploh lahko, ker že od začetka trdim eno in isto. Da pisto potrebujemo, ker je nimamo in da je škoda, da ni Vransko namenjeno tudi temu, če se je že delalo eno tako zadevo. V udarniški način pa v tem primeru enostavno ne verjamem in to je to :)

In ne vem zakaj bi morala bit cena taka kot na Grobniku.. Ok pri podobni pisti že, vendar verjamem, da bi bil marsikdo zadovoljen tudi z manjšo pisto. Grobnik je 150eur na dan uradna cena, Raceland je pa 20 eur na dan uradna cena. A ni možna ena vmesna varianta, ki bi še vedno zadostila namenu dirkališča in bila ob tem avtomatsko dostopna širši populaciji ljudi? Pa da kar takoj razjasnm, to je le mnenje, saj zato forum tudi je mar ne? Nič ne pizdim, pa jokam in ne mi hodit ven z bedastimi izjavami, kupi zemljišče in začni delat če hočeš. :glare: Forum je namenjen debatiranju, komur gre to na živce se lahko foruma oziroma določenih tem enostavno izogne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!