Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

Poanta "bedaste" izjave: "Kupi si zemljišče in začni delat," je v tem, da vidim možnost motodroma le iz dveh razlogov:

a ) nenaden velik interes države za takšno dirkališče in možne športne prireditve,

b ) interes nekoga z dovolj denarja, da bi iz le tega naredil še več denarja. Skratka, dobiček.

Ker nekako ne vidim, da bi bila prva opcija možna je bolj aktualna druga. Zdaj je vprašanje ali imate denarce, prostor, papirje itn.? Grobnik bo pa verjetno še naprej kasiral 150€ dokler bo povpraševanje presegalo ponudbo.

P.S.

Če samo bežno primerjam italijansko avtomoto industrijo in število prebivalcev ter število motociklistov s slovensko, se mi zdi, da smo z bližino Grobnika in Hungaroringa na veliko boljšem kot večji del Italijanov.

P.P.S

A pri papirjih se je zataknilo. Prvič, drugič ali sedemnajstič pa ste obupali?

Še vedno se mi zdi, da je pri nas bolj potreben večji povdarek na vzgoji udeležencev v prometu, kot pa motodrom. Verjamem pa, da je ta nekomu zelo pomemben. Toliko od bežnega opazovalca. Se bom vzdržal nadaljnjih "bedastih" komentarjev in raje prebiral tatsujina Hanzoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta "bedaste" izjave: "Kupi si zemljišče in začni delat," je v tem, da vidim možnost motodroma le iz dveh razlogov:

a ) nenaden velik interes države za takšno dirkališče in možne športne prireditve,

b ) interes nekoga z dovolj denarja, da bi iz le tega naredil še več denarja. Skratka, dobiček.

Točno to trdim jaz:

Dirkališče bo, ko se bo nekdo vpliven, oziroma par le teh, ki imajo na voljo vpliv in sredstva, ter ob tem veliko volje za realizacijo odločili nekaj storit v tej smeri. Prej pa ne. Takrat bom pa z veseljem ponudil zraven pomoč, če bo potrebna in če bom na kakršen koli način znal pomagat.

Izjava je pa bedasta v kontekstu, kadar se jo naperi proti nekomu, ki na forumu zgolj komentira in poda svoje mnenje! Forum je temu namreč namenjen. Če bi pa za to osebo veljalo, kar si napisal zgoraj, da bi imela interes in dovolj denarja, bi pa že sama verjetno začela ukrepat v tej smeri, brez da mu nekdo na Motosvetu to pove.

In nič se ti ni treba vzdržat komentarjev. Bi bilo pa lepo, da dojameš, da je poanta tele teme debata o dirkališču, zadevah povezanih z njim in izmenjava mnenj. In kdor nima za povedat nič bolj pametnega, kot kaj jokate, naredte si pisto, ne bo nobene škode, če zadrži tako opazko zase. To že itak vemo vsi, pa zgelda ni tako preprosto glede na to, da dirkališča še ni.

PS, ne leti to le nate, ampak je zgolj moje mnenje po spremljanju dogajanja v tej temi.

LP

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadeva od poligona ali karkoli pač že bo na Vranskem, je sedaj cela za ograjo , varuje pa jo tudi varnostnik, tako da do nadaljnega ne bo nič s fotkami.

Čeprav, po videnem, tam vsekakor še ne bo pista za dirkanje, temveč poligon varne vožnje.

Vsaj zaenkrat.

V kolikor pa mi je zadeva poznana, se ne bo ustavilo samo pri tem, saj še vedno odkupujejo zemljišča okoli poligona.

Tako da... upanje umre zadnje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da... upanje umre zadnje ;)

:kva1: Potemtakem pa itak nihče ne bi imel koristi, če bomo mi krepnili pred upanjem....huh...filozofska... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj že prosim nekdo izgradi slovenskim motodriskačem pisto da, se lahko življenje nadaljuje normalno in brez šokov vsak dan .

Hamdala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

no racing for us :/

Od obrisov do poligona

Na poligonu, ki se razteza prek 16 hektarov velikega zemljišča, je zdaj že mogoče videti 6 osnovnih elemetov poligona. Ti, tako imenovani sklopi, so namenjeni vsak svojemu učnemu programu, ki sledi točno določenim postopkom dela na poligonu, a o tem več kdaj drugič. Proga poligona bo najverjetneje dokončna še letos, a bo treba do otvoritve poligona, ki bo predvidoma v začetku junija prihodnje leto, postoriti in zgraditi še marsikaj, predvsem zgradbo ob poligonu, ki je neobhodna za kakovostno izobraževalno delo na poligonu. Zdaj, ko poligon torej še nastaja, je vsekakor bolj zanimivo pogledati, kaj se bo na poligonu sploh lahko delalo in zakaj.

poligon-foto-1.jpg

vec na --> http://www.motorevija.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo se prašat, kaj je Dirkališče. pol se prašajmo, kaj od njega dobimo, in pol se prašajmo še, če to potrebujemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal hecno se mi pa vseeno zdi, da ima celjska regija že do sedaj dva večja poligona za katera vem (Šempeter in Ljubečno), medtem ko v okolici Ljubljane nimamo niti tega pošteno urejenega, pa so jim šli delat še tretjega. A je na tistem območju res toliko novih voznikov, da potrebujejo kar tri poligone???? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na tistem območju res toliko novih voznikov, da potrebujejo kar tri poligone???? :naughty:

Ne :grrr Samo štajerski vozniki rabjo več časa na poligonu predrkat, preden so sposobni it na cesto. Tega si nism jest zmislu... po govorijo dejstva (3je poligoni) :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal hecno se mi pa vseeno zdi, da ima celjska regija že do sedaj dva večja poligona za katera vem (Šempeter in Ljubečno), medtem ko v okolici Ljubljane nimamo niti tega pošteno urejenega, pa so jim šli delat še tretjega. A je na tistem območju res toliko novih voznikov, da potrebujejo kar tri poligone???? :naughty:

To pomeni, da imajo v tistem okolju vsaj za silo razumevanja za cestno-prometno problematiko.

V ostalih regijah je očitno vsem vseeno za varnost v prometu in spoštovanje zakonodaje kar se tiče predpisov o avtošolah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne :grrr Samo štajerski vozniki rabjo več časa na poligonu predrkat, preden so sposobni it na cesto. Tega si nism jest zmislu... po govorijo dejstva (3je poligoni) :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Hehe, ne posploševat :) Malo več specifike, štajerska je velika :D Čeprav bi tudi v Kranju prišel kakšen prav ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avtocesta proti celju, izvoz vransko, pa takoj spet desno, se vidi cesta proti liniji smrek, za katero je proga, če je pa tema pa tudi luči gradbišča.

post-7348-1201114973.jpg

na sliki je obkrožen nadvoz nad avtocesto pred vranskem in smer proti celju.

to mislim da je dovolj info da imaš predstavo kje je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zadeva je zavarovana z ograjo in varnostnikom, tako da kaj prida ni videt.

eden od teh varnostnikov je tudi moj sorodnik (mož moje tete) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej lahko zrihtaš, da nas po predhodnem dogovoru enkrat spusti not za par krogov? :whistle: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaki varnostnik? Zadnjič že ni nobenega bilo.. valda lahko greš.. itak je proga cela zapacana in vse in nimaš kej videt eheh :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej lahko zrihtaš, da nas po predhodnem dogovoru enkrat spusti not za par krogov? :whistle: :D

po moje bi se dalo zmenit. če druga ne, za kak pir ziher.

se je malo pohvalil, da kadar ni delavcev tam, da probujejo (varnostniki) svoje avte na progi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal hecno se mi pa vseeno zdi

Neč ni hecno,Celje ma tud lep fusbal štadion,pa novo športno dvorano,pa še kaj bi se najdl!Kej takega si v močvirju lahk sam sanjajo,o Gorenjcih pa tko ni da bi govoru,kar poserjejo tko al tko na jug odnese,sam da je pr njih vse lepo pa da te skasirajo za parking,ko se naslikaš tja. :topic:

Dirkališča niti ne rabim v tem smislu da bi se nateravu z bilo kom,ampak da se lahko pelem brez straha,da mi bo kdo nasprot prpelu.Vsaj to naj nam omogočjo,pa bom čist zadovoljen,pa tud na cesto ne rabim več jit z mopedom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden še ni bilo ograje, smo se zapeljali krog in si v miru ogledali.

Opozorilnih tabel ni bilo videt ... pa ob vsem blatu zaviješ na cesto, ki nikamor ne vodi :rolleyes: .

Varnostnik ma kontejner pa naj bo na toplem :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!