Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

- meso iz tunke + dosti feferonov (če smo že pri tem: na qrac mi grejo vsi gostinci, ki ti na našem koncu kot prvo opcijo za predjed ponudijo pršut iz polvinilpakunge, namesto nekaj avtohtonega)

- domača goveja župa z domačimi (kakopak) rezanci

- špikana pljučna pečenka s kruhovimi knedli in smetanovo omako

- fižolova solatka s fino naribano črno redkvico in bučnim oljem, zeljnata solatka, kumarčna solatka

- jabolčno/sirov štrudl

- pivo

B)

Zgodilo se je. AMEN. :worship: :worship: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opražiš čebulo, dodaš cukete narezane na kocke, papriko, česen, sojine kalčke in podušiš. Dodaš žlico omake pesto genovese, ščepec kukurume in noževo koničko čilija.

V drugi kozici opražiš puranje prsi, narezane na trakce, ki si jih pred tem dve uri mariniral v sojini omaki in dodaš zgornji mešanice.

Skuhaš pato (valjda Barillo) in vržeš v zgornji dve mešanici. Nadevaš na krožnik in posuješ s parmezanom (pravim, ne unim iz vrečke).

Grem zdaj to kuhat :D

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar delam vložen sir v oljčnem olju.

Kupite ene tri vrste sira (najboljše kozjega ali ovčjega), ga narežete na kocke in nadevate do polovice v kozarec za vlaganje. Zraven dodate pekoči feferon, mediteranska zelišča (origano, lovor, rožmarin, ipd.), mešanico zelenega, rdečega in belega popra (cel poper) in nalijete čez oljčno olje. Pustite stati cca 1 mesec.

Njamsi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar delam vložen sir v oljčnem olju.

Kupite ene tri vrste sira (najboljše kozjega ali ovčjega), ga narežete na kocke in nadevate do polovice v kozarec za vlaganje. Zraven dodate pekoči feferon, mediteranska zelišča (origano, lovor, rožmarin, ipd.), mešanico zelenega, rdečega in belega popra (cel poper) in nalijete čez oljčno olje. Pustite stati cca 1 mesec.

Njamsi :D

Bi se strinjal z cenjenim kolegom Brihto,

kateri je nekaj strani nazaj napisal, da bi bla Vale za oženit :blush: (za takšno košto, bi pač potrpel glede tistih ženskih izpadov cca 1-5 na mesec) :devil:

P.S.

za rubriko: Njam njam, kamniški kebab, ki se je glede mojega okusa v zadnjem času izboljšal :OK:

P.S.2 + seveda laško

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se strinjal z cenjenim kolegom Brihto,

kateri je nekaj strani nazaj napisal, da bi bla Vale za oženit :blush: (za takšno košto, bi pač potrpel glede tistih ženskih izpadov cca 1-5 na mesec) :devil:

P.S.

za rubriko: Njam njam, kamniški kebab, ki se je glede mojega okusa v zadnjem času izboljšal :OK:

P.S.2 + seveda laško

Če človek rad kuha (baje tudi dobro ... drugi rekli, da ne bo kdo rekel, da se sama hvalim) še ni za ožent :grrr

Sirček se že namaka v oljčku in začimbah :D

Nedeljsko kosilo => filana piščančja bedrca in rdeče zelje v kombinaciji s slivami in figami. Torej kaj rabimo:

NADEV: Suh bel kruh (najboljše toast) narežemo na kocke in ga namočimo v mleku (pazimo, da ne preveč) in ga fajn zmečkamo. Dodamo prepraženo čebulo, prepraženo na kocke narezano panceto, svež peteršilj, strok česna (stisnjenega), jajco, malo mokice (čisto malo) in valjda sol in poper. Vse skupaj fajn zgnetemo in pustimo stat 1 uro. Potem to zadevščino fajn nadevamo za kožo od bedrc, da so taka lepa črvsta in napeta in ne rabimo nič kože šivat, ker če ste nadev pravilno naredili ne bo lezel ven. Bedrca potem še fajn namažemo z oljem in damo v pečico na 180 stopinj za cca 1h.

Dokler pečemo piščurimo narežemo rdečje zelje na fine tanke trakce. V posodo damo žlico olja in žlico sladkorja. Ko sladkor lepo zarumeni dodamo zelje in ga lepo zdušimo (cca 30 min), potem ga posolimo, dodamo ščepec muškatnega oreščka, zalijemo z 1 dcl juhe ali vode v katero smo vrgli žlico vegete, vržemo noter še ene pet suhih fig in enih pet suhih sliv ter pustimo, da se duši dokler ni piščanec pečen.

Ko so bedrca pečena jih pustimo v pečici še cca 15 do 20 min, nato postrežemo z zeljem. Zraven paše belo polsuho vino.

Mjamsi ko je dobro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale......pridem....

jaz tud :blush: ...samo povej ob kolkih bo tole pripravljeno, da dovolj zgodaj krenem od doma O:-) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tud :blush: ...samo povej ob kolkih bo tole pripravljeno, da dovolj zgodaj krenem od doma O:-) :P

Pojma nimam ob kolkih, odvisno kdaj bom prišla jutri zjutraj domov :rolleyes: in v kakšnem stanju :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če človek rad kuha (baje tudi dobro ... drugi rekli, da ne bo kdo rekel, da se sama hvalim) še ni za ožent :grrr

Sirček se že namaka v oljčku in začimbah :D

Kako že gre tista: "Ljubezen skozi želodec gre.... " :devil:

Za sirček sem pa itak kandidat :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako že gre tista: "Ljubezen skozi želodec gre.... " :devil:

Za srček sem pa itak kandidat :yes:

:P .) Te povabim, ko se bo dovolj namoču .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P .) Te povabim, ko se bo dovolj namoču .)

:wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da na letošnjem zboru soloridersov (seveda upam da tudi letos bo) za prehrano skrbi cenjena vele :grim

Rad bi pokusil otenek njene kuhinje, da bom preizkusil v kvaliteto in ugotovil da ni vse skupaj le nabija..... .)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gobova juha , zrezki od mladega govejega stegna :eek: (prjatu prnesu :grim ) v omaki, njoki s sirom, zlena solata s fižolom :)

Mi se bomo tut kar ženil :whistle: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pljučna bo :OK: ,

sam še moram pogruntat, kaj bo za prilogo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!