Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

dons sem bil po dolgih cajtih na builderjevem koncu, dobova natancneje.... gledat sel pasmo avstralski govedar. kdo pozna?....

...no pol pa po dolgem cajtu k Debeluhu. sem zanikrn na slikah ampak je blo res faking dobr + estetika krožnika + filing....

dete je jedlo neke špagete z bučkami, po izpovedi lastnice 1 nagrada na svetu??

...tud cena bi v konkurenci presenečeni obrazi/izrazi dobila visoko nagrado :) ampak, sej smo se vendar za to boril!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, UnionJack pravi:

dons sem bil po dolgih cajtih na builderjevem koncu, dobova natancneje.... gledat sel pasmo avstralski govedar. kdo pozna?....

...no pol pa po dolgem cajtu k Debeluhu. sem zanikrn na slikah ampak je blo res faking dobr + estetika krožnika + filing....

dete je jedlo neke špagete z bučkami, po izpovedi lastnice 1 nagrada na svetu??

...tud cena bi v konkurenci presenečeni obrazi/izrazi dobila visoko nagrado :) ampak, sej smo se vendar za to boril!

čeb me poklical, bi ti plačal :kava:

Tomićev Jure, je kr vredu kuhna, vsi, ki se spoznajo na to, tko pravjo:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, builder said:

čeb me poklical, bi ti plačal :kava:

Tomićev Jure, je kr vredu kuhna, vsi, ki se spoznajo na to, tko pravjo:D

bom naslednjič preveru pa še kufe plačam. tokrat smo bli brzinski...!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar so ilegalci v ilegali, je tut ta tema bolj šwoh :P

hqdefault.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, NinaBina pravi:

Obvezno če sem domadoma

20160907_114410.jpg

Dj povej, če je to res za kj (mislm da je vredno kalorij, k jih s tem požreš :P), sva po Romuniji opazvala stojnice s tem čudom, sm so mel tko velke, d bi jih po moje cel tedn jedla :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maiden pravi:

kmal sm ekran polizal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, SharpNinja pravi:

Dj povej, če je to res za kj (mislm da je vredno kalorij, k jih s tem požreš :P), sva po Romuniji opazvala stojnice s tem čudom, sm so mel tko velke, d bi jih po moje cel tedn jedla :P

 

Men je tako noro dobro, da bi jih cel bataljon požrla ;) sej ni tolk velik, sam zgleda, ker je luft notr :P 

pred 11 urami, Yoghurt pravi:

Narobe si obkrožila! A ne vidiš, da levo zgoraj piše cimet?
No fino... zdaj moraš pa kokos jesti... Sožalje. :P

oni so bli... ceprav mi je skoraj boljse z lesniki, bo naslednjic na vrsti. Mam se 10dni prekmurja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, SharpNinja said:

Dj povej, če je to res za kj (mislm da je vredno kalorij, k jih s tem požreš :P)

Meni so tudi noro fini :blush: Si pa ne predstavljam kakšni so ti iz vrečke... najbrž rahlo gumijasti :blush:

Konec meseca so Gusti di Frontiera v stari Gorici, kjer se dobi še vroče kürtőskalács-e :010Prodajajo seveda tudi S verzijo :P 

kürtőskalács1.jpg

Sicer pa jih lahko narediš tako da tulec od npr. kuh.brisač oviješ v alu folijo, čez pa oviješ testo za rogljičke, ki ga nato še vročega povaljaš v npr. cimet :P Fora je samo v tem, da se testo ne sme izsušiti in se mora zato peči hkrati iz zunanje in notranje strani.

recept

in ko so pečeni, nas ne pozabi poklicat :jezik:

 

@NinaBina Kje jih kupiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na koprski noči so jih delali. Me ne prepriča... poskusil nisem ker so se mi zdeli veliki in nekako ideja da bi spavil dol ene 400+ kcal iz enostavnih OH mi ni dišala. Toliko pa mi niso bili zanimivi da bi šel izven tira...

Tisti ki pa pravilno spraži na karamelu madlje pa dobi vso mojo podporo a nažalost (ali na srečo) je to dobavljovo (pravilno narejeno) le okrog mikalvža tik čez mejo (fiera di san nicolo) pri gorici oz v trstu (no tudi drugod). Njami!!!!!

http://www.cure-naturali.it/site/image/hotspot_article_first/23932-mandorle-tostate-e-caramellate-le-ricette.jpg

Oziroma torrone iz ponavadi juga italije:

http://files.pianuradascoprire.it/webpages/100/164/0.jpg

Tukaj pa predsodki hitro misteriozno zginejo....

Kot komercialen produkt pa je nora reč tole a te težko dobavljivo:

http://www.torronenurzia.it/presentazionehome.jpg

Tile so naredili tako pošasten torrone (zlasti čokoladni) da je razprodan praktično že par mesecev vnaprej...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti v vrecki so cisto solidni, ker jih v sredo in petek frisne pripeljejo v trgovino Hungaricum v Lendavo. Drugac jih pece RIMA, Rihard Magyar. Imajo kamioncek, s katerim se pojavljajo na prireditvah v Pomurju...

Cez vikend odhajam na Madzarsko v Nagykanizso, bomo videli kaksni so tam...

Enkrat sem jedla s kandiniranim sadjem v testu... uff :( 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!