Skoči na vsebino

OGREVANJE VOZILA


Miki Mauss

Priporočene objave

Zanima me če ima kdo kake izkušnje z gretjem vozila na elektriko. Zadevi se reče DEFA, najdete jo na strani www.defa.com. Obstaja grelec vode v motorju, grelec kabine (kalorifer) in kontrolna enota ter povezovalni kabel. Če imate možnost vtičnice, naj bi bil avto fino topel.

Izkušnje?

Kako deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem razmišljal da bi nabavil (grelec v bloku motorja), pa še nisem nabavil, ker sem imel ene druge nepredvidene stroške z avtom.

sem se pri avstrijskem zastopniku že zanimal, za xantio 1.9td je cena taka:

1 Stk. A411548 DEFA Element Euro 56,01 -grelec ki gre v blok motorja

1 Stk. A460785 DEFA Kabelsatz Euro 41,81 -inštalacija(vtičnica za v odbijač, kabli)

Preise sind ohne 20% MwSt.

+20% davka

Versand: per GLS

Versandkosten : Euro 14,00 inkl.MwSt

(stroški dostave v slo)

njihov email: office@hoeco.at

za Berlingota 1.8i pa je 10euro dražje, tako da je verjetno za vse avte cena podobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav prebral zadevo je potrebno potem avto priključiti na zunajen vir električne napetosti. Kar pa potem odpade za parkirišča pred blokom in ipd.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem ob neki prilik izasledil take, ki se jih priklopi na akumulator, mogoče celo na nekakšnega dodatnega... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko te zadeva stane z montazo 45.000.SIT brez kaloriferja kabine. Grelec se montira na večino primerih nekje na cevi hladilne tekočine. Edina slabost je pač vir zunanje energije, kar je res, da odpade pred blokom.

Sym, dvomim, da obstaja grelec za na akumulator, saj vemo da toplota porabi ogromno energije, akumulator pa pozimi sam po sebi komaj živi.

Zanima me, če kdo to že ima in koliko mu greje, saj meni pogreje avto nekje do 1/4 ko dam zjutraj kontakt.

No to jeta komplet.....

Saj v bistvu gre za ohranjanje motorja, saj zjutraj vžge, kot bi ga vso noč vozil, ker je pač topel. PA še kabina je po 3 4 kilometrih že čist topla. Če pa kalorifer kupiš pa že takoj. Samo če imaš samo grelec je cena 45.000, če hočeš pa kalorifer, je pa prej pogoj programska ura, vse skupaj pa stane potem čez 60.000 SIT, kar je pa že tretjina webasta.

post-5941-1135761261.jpg

post-5941-1135761272.jpg

post-5941-1135761297.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da ti pri webastu za dvesto jurjev kabina tako smrdi po petroleju(ali karkoli ima že not), da jaz tega hudiča ne vzamem za noben denar. No vsaj pri mojem bodočem švogarju je bilo tako in ga ravno zato ni uporabljal. Sedaj edino če je prišlo do kakšne okvare, ker po moje tudi ne bi smelo tako smrdeti, gledo na to, da imajo to zadevo montirano večinoma boljši avtomobili...

kakšne so izkušnje drugih lastnikov ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da ti pri webastu za dvesto jurjev kabina tako smrdi po petroleju(ali karkoli ima že not), da jaz tega hudiča ne vzamem za noben denar. No vsaj pri mojem bodočem švogarju je bilo tako in ga ravno zato ni uporabljal. Sedaj edino če je prišlo do kakšne okvare, ker po moje tudi ne bi smelo tako smrdeti, gledo na to, da imajo to zadevo montirano večinoma boljši avtomobili...

kakšne so izkušnje drugih lastnikov ???

Sam mam Webasto v avtu dve leti in pol in mi še nikoli v kabini ni smrdelo po petroleju in tudi ne vem od kod ti ta informacija. 'Napaja' se mi iz rezevarja, meni torej laufa na nafto, mogoče je pa bilo kaj narobe pri napeljavi;sam imam seveda vklopljeno tudi ventilacijo/gretje,da mi odtaja šipe in segreje poleg motorja tudi notranjost avtomobila ter prav tako še nikoli nisem zasledil kakšnega čudnega vonja v avtomobilu;mogoče se bo tej temi oglasil tudi kolega,ki lahko potrdi kar sem napisal. Če imaš željo se pa lahko tudi sam prepričaš o tem. Skratka zame zelo uporabna zadeva;sicer ne najbolj poceni,mene je stala 210.000 SIT z montažo pri pooblaščenem serviserju za mojo znamko avtomobila, ampak po besedah moje boljše polovice,ki je bolj zmrzljive sorte je zadeva vredna vsakega tolarja in bo montirana tudi v naslednji avto.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se zadeve ne da prestaviti v nov avto?.....bi bili stroški premontaže preveliki?....pa če bi lahko cifro od pooblaščenega, ki ti je zadevo vgradil lahko spustil na PM .....THX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da zadevo prestaviti na drugi avto,ampak razmišljam nabaviti novega,ko bom menjal avto glede stroškov premontaže se še nisem pozanimal,meni so recimo zadevo vgrajevalo celoten delovni čas servisa, tako,da glih poceni verjetno ne bi bilo.

Zadevo so mi pa montirali pri Avtomobili Skornšek Velenje, 03/891-90-77, http://www.as-velenje.com/.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, da ti pri webastu za dvesto jurjev kabina tako smrdi po petroleju(ali karkoli ima že not), da jaz tega hudiča ne vzamem za noben denar. No vsaj pri mojem bodočem švogarju je bilo tako in ga ravno zato ni uporabljal. Sedaj edino če je prišlo do kakšne okvare, ker po moje tudi ne bi smelo tako smrdeti, gledo na to, da imajo to zadevo montirano večinoma boljši avtomobili...

kakšne so izkušnje drugih lastnikov ???

:eek:

imam kar dosti izkušenj z webastojem, ne sicer v os. avtomobilih, sam lahk rečem, da je zakon... :OK:

Ne vem, pa kako, bi lahko smrdelo po petroleju, ker namreč "kuri" dizl (iz glavnega rezervoarja) ali pa kurilca (iz rezervorja teme namenjenega)

edini problem, se pojavi, ako je slab dizl in se izloča preveč parafina :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej sem rekel, webasta nisem imel jaz, pač pa švogar in je stalno tarnal nad tem, tako da ga na koncu sploh ni več uporabljal. Imel ga je pa v passatu(l. 1999). in on mi je rekel, da menda greje na petrolej, tako da lahko da on nima blage. Glede tistega smrdenja sem se sam prepričal, ker ko sem se vsedel v avto me je res skoraj kap. Drugače sem pa tudi že prej rekel da vem da ne bi smelo tako smrdeti, ker je to bolj kot ne draga in dobra zadeva in si tega pri webastu ne bi smeli privoščiti. No, webasto se mu je tako zameril, da ga v nov avto ni več dal. Jaz osebno bi ga pa zelo imel in se mi 200 jurjev niti ne zdi tako veliko, v primerjavi s tem, da se vsedeš v topel avto in da gretje dela takoj.

LP, lightning

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej sem rekel, webasta nisem imel jaz, pač pa švogar in je stalno tarnal nad tem, tako da ga na koncu sploh ni več uporabljal. Imel ga je pa v passatu(l. 1999). in on mi je rekel, da menda greje na petrolej, tako da lahko da on nima blage. Glede tistega smrdenja sem se sam prepričal, ker ko sem se vsedel v avto me je res skoraj kap. Drugače sem pa tudi že prej rekel da vem da ne bi smelo tako smrdeti, ker je to bolj kot ne draga in dobra zadeva in si tega pri webastu ne bi smeli privoščiti. No, webasto se mu je tako zameril, da ga v nov avto ni več dal. Jaz osebno bi ga pa zelo imel in se mi 200 jurjev niti ne zdi tako veliko, v primerjavi s tem, da se vsedeš v topel avto in da gretje dela takoj.

LP, lightning

Webasto je,kolko se spomnim in kolko mam razčiščene pojme, vedno delal na pogonsko gorivo samega avtomobila. Lahko pa slabo izpeljan izpuh samega grelca prinese kaj vonja tudi v kabino.

Za konec zanimiva anekdota:parkrat se mi je zgodilo, ko sem še stanoval v bloku, da je kdo priletel na vrata,da gori avto. :slap: Grelec ima namreč svoj izpuh in meni recimo zadeva piha ven pri levem kolesu in seveda naredi tudi nekaj dima, zraven pa še sam grelec spušča določene zvoke in je hec takoj tukaj. :eek:

Sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se ti kadi iz webasta je predvsem prbolem v slabi kvaliteti nafte. Isto težavo je imel prijatelj, ki se mu je toliko kadilo, da je bil celoten avto ovit v črn oblak dima. Zamenjaj je benzinsko črpalko in teh težav nima več .)

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da se ti kadi iz webasta je predvsem prbolem v slabi kvaliteti nafte. Isto težavo je imel prijatelj, ki se mu je toliko kadilo, da je bil celoten avto ovit v črn oblak dima. Zamenjaj je benzinsko črpalko in teh težav nima več .)

Crownless

Dima je le za odtenek in ne kadi se črno,ampak bolj sivo. Bolj sem ciljal na to,da sredi gruče avtov en avto malo boli oz. spušča čudne zvoke ter še rahlo pokadi zraven, pa se ga kakšna 'fina' damica v velikem loku izogne.

Vseeno hvala za nasvet.Na katerih bencinskih je tankal prej in kje tanka sedaj??

lp vuk

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jazsem se tudi nekaj časa odločal a bi nabavil Webasto ali ne.

Glede na to, da sem ostal brez garaže, sem se odločil, da ga kupim.

Zadeva je prišla 1.075 €, kar je kr velik strošek ampak odtehta vsak cent, ko se zjutraj usedeš v ogret avtomobil, pa še motor veliko lepše zaprede kot pa prej.

Več o tem kako se obnese pa sporočim, ko bo zapadel kakšen sneg, da vidimo, koliko bo odtajal šipe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazsem se tudi nekaj časa odločal a bi nabavil Webasto ali ne.

Glede na to, da sem ostal brez garaže, sem se odločil, da ga kupim.

Zadeva je prišla 1.075 €, kar je kr velik strošek ampak odtehta vsak cent, ko se zjutraj usedeš v ogret avtomobil, pa še motor veliko lepše zaprede kot pa prej.

Več o tem kako se obnese pa sporočim, ko bo zapadel kakšen sneg, da vidimo, koliko bo odtajal šipe.

Zadeva se definitivno obnese super...ze 5 let dela brez problema. Glede odtajanje ne rabis cakat na sneg, je ze dovolj par st. pod minusov,da ti zamrznejo sipe;sneg se pa odatja le, ce ga je na avtu v malih kolicinah. Tezko pricakujes ce mas recimo 10 cm snega na avtu,da ga bo v celoti odtajal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To verjamem, da če je avto že čisto zasnežen, da ti ga ne bočisto odtajal.

Ga je pa najbrž lažje očistiti, če ni sneg čisto zamrzjen na avto?

Danes zjutraj smo imeli -1°C pa se je bilo prav prijetno usesti v avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!