Skoči na vsebino

kabelski internet


Priporočene objave

Eno (zelo) laično vprašanje. :?

Ali je razlika, če imam modem (kabelski internet, telemach) priklopljen na USD priklop ali na onega drugega - mislem, da se reče CPI. V čem pa je razlika? :blink: :blush:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nekdo mi je prišepnil, da je ta tema že ovadena pristojnim institucijam in da že raziskujejo identiteto teh, ki so v njej sodelovali. Resno, ne hecam se. (Boljš, da računalnike prodate pa internet v garažo speljete...)

Tole je sicer iz teme Hekanje, sam ker je zaklenjena in ker je v igri tudi kabelski internet, bom pripopu kr tuki:

Slovenska izvršilna veja oblasti je stopila na prste nepridipravom, ki naj bi bili odgovorni za številne udore v skrbno varovana računalniška omrežja ponudnikov kabelskih storitev. Policisti so na podlagi odredb sodišča na slovenskem ozemlju preiskali okrog 20 stanovanjskih hiš, od tega največ, osem, na Celjskem. V protihekerski akciji so sodelovale štiri policijske uprave, ki so ukrepale na podlagi suma storitve kaznivega dejanja neupravičenega vstopa v informacijski sistem. Možje v modrem so aretiranim hekerjem slovenskega porekla zasegli vrsto računalnikih sistemov, ki naj bi jih uporabljali kot orodje za izvajanje omenjenih vdorov. Zoper aretirane slovenske hekerje so na ljubljanskem okrožnem sodišču že sprožili predkazenski postopek, v katerem jim bodo poskušali dokazati očitana kazniva dejanja. Več o odmevni aretaciji hekerjev bo znanega po končani preiskavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kašn kazn bo

tako približno

od 0 dni do 10 let, možnost pogojnega in opomina, izklop interneta, ...

Te skrbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenska izvršilna veja oblasti je stopila na prste nepridipravom, ki naj bi bili odgovorni za številne udore v skrbno varovana računalniška omrežja ponudnikov kabelskih storitev.

tistile izraz "skrbno varovana" me malce moti ... če bi bila omrežja res skrbno varvana potem ne bi bilo vdora kaj šele vdorov :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistile izraz "skrbno varovana" me malce moti ... če bi bila omrežja res skrbno varvana potem ne bi bilo vdora kaj šele vdorov :kva2:

Vod in 'nepooblaščena raba' sta pravzaprav v isti kategoriji - če imam jaz odklenjeno bajto in pride nekdo nepovabljen notri (ali brez sodnega naloga) je pač ... hmnja ... not legally present :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm.. zakaj ne vidim povezave na prvotni post v odgovorih? Iz načina priklopa ste prešaltal na hekerje. :wacko:

Kolikor jaz vem se lahko modemi za kabelski internet priklopijo na USB priključek ali pa v priključek za mrežo (UTP).

Razlike načeloma ni.. Mogoče bo inštalacija lažja če maš prkloplen prek mreže, razlike glede uporabe ko enkrat dela pa pomojem ne bi smelo bit. Sam sem doma sprobal oboje in ni bilo razlike, sedaj pa imam router, tak da je to spet druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!