Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

:OK: Danes testiral Goldwinga . Lepa furca do Bihinjskega jezera in nazaj v Domžale. Golda gre sama v ovinek in vse do tačk... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz sem šla tud še na eno popoldansko furo z goldo zopet na zadnjem sedežu,

sam je pasalo še pa še muska,sonce, ovinki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70km na zadnjem zicu GSX-R 750 z zelo izkušenim voznikom. Adijo pamet. Pa je reku da je na easy vozil :eek:

V glavnem zadnji zic ne vem če me še kdaj prostovoljno vidi.

Nato pa dobrih 100km utekanja novega motorja. Počasi ampak z užiiiiitkooooom! :grim

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idrija - Ajdovščina - Nova Gorica - Tolmin - Idrija. 145 km za dušo, srce in sexualni deficit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Danes testiral Goldwinga . Lepa furca do Bihinjskega jezera in nazaj v Domžale. Golda gre sama v ovinek in vse do tačk... :OK:

:photo:

post-5346-1160159656_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu bo konec oktobra, ko bo motorinček šel v zimsko spanje, zato skušam izkoristit čim več kar se še da. V ta namen sem si danes vzel dopust in se zapeljal mal okoli. Pot me je danes vodila v Italijo. Namen je bil obiskat Passo Pura, jezero Sauris, Sella di Razzo, Sella Ciampigotto, Forcela Lavardet,....

Štart ob 8h in kot ponavadi po Soški do Bovca in potem čez Predel v Italijo. Ko se vspenjam na Sella Nevea, opazim, da je bil te dni tam sneg. Vidi, se tudi po temperaturi. Od doma do Sella Nevea sem že pošteno premražen. Hvala bogu sem kmalu v Chiusaforte od koder naprej sonce, da se počasi začnem otajat :D

Od Chiusaforte nadaljujem za Ampezzo, malo naprej pa zavijem za Sauris. Lepa zavita potka, popestrena z petimi, šestimi tuneli dolgimi tudi po 700m, me vodi do jezera Sauris. Sledi mal fotkanja potem pa zavijem levo za Passo Pura, kjer sledi rahel počitek. Dan je res lep, zrak je čudovit, pa tudi otoplilo se je že, tako, da je pravi užitek vozit po teh predelih. Še posebno zato, ker mi daje občutek, da sem v Dolomitih. Razgledi na gore so res fenomenalni.

Po rahlem počitku in slikanju zavijem nazaj do jezera Sauris in potem desno mimo Maine, Sauris di Sotto in Sauris di Sopra do Sella di Razzo in Sella Ciampigotto. Ura je že ena, zato si vzamem čas za malico. Ob res lepem razgledu paninček še bolj "prija" :D

Po malici nadaljujem za Forcela Lavardet in potem sledi spust skozi vasice Culzei, Pesariis, Osais do Ovara od tu pa naprej do Villa Santina, kjer na glavni cesti zavijem desno za Tolmezzo. Po Tolmezzu zavijem spet desno za jezero Cavazzo. Ob njem se vozim proti Trasaghisu za Gemono. Od tu nadaljujem proti Tarcentu, kjer zavijem levo za Passo di Tanamea oziroma Učejo, kjer ponovno prečkam mejo in vstopim v Slovenijo.

Cesta Musi-Žaga mi zelo prija in na italijanski strani je že veliko novega asfalta, tako, da je užitek vozit, le na par mestih je malo več listja drugače je okej, kar ne morem rečt za cesto od meje do Žage, ki je prava katastrofa, kot, da bi bila zapuščena. Polna peska, listja, kamenjev, ki so sicer označeni s trakom, vendar....

Domov pridem ob petih, spet poln lepih vtisov, čeprav sem zjutraj kmalu zmrznil :D , ampak nič za to .) Prevozil 430 km-jev, na poti, pa srečal zelo zelo malo motoristov. Mogoče kakšnih pet, še to nisem siguren :blush: Zgleda, da se sončite na morju :D

Še mal slikc .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1160166580_thumb.jpg

post-106-1160166599_thumb.jpg

post-106-1160166613_thumb.jpg

post-106-1160166626_thumb.jpg

post-106-1160166640_thumb.jpg

post-106-1160166653_thumb.jpg

post-106-1160166665_thumb.jpg

post-106-1160166677_thumb.jpg

post-106-1160166690_thumb.jpg

post-106-1160166706_thumb.jpg

post-106-1160166723_thumb.jpg

post-106-1160166736_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dons je blo spet zanimivo, skupaj nekaj čez 340km, Postojna-Idrija-Most na Soči-Gorica-Ajdovščina kjer sem se srečal s prijateljem na Jamahi Dragstar, skupaj potem čez Col-Kalce-Ride-Erazem ( zaključek sezone Gremiumov )-Postojna-Pivka ( kosilo )-Divača-Postojna še enkrat na zaključek ter domov ker jutri napovedujejo lep jesenski dan..... :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, danes zjutraj je bilo kar frišno, še posebno zaradi megle, ker sonce ni prodrlo skozi. S prijateljem sva skočila mal na dolensko :D Sem moral ponovno okusit cesto Dvor-Kočevje :grim

Pot nas je vidila najprej do Ajdovščine, kjer na Agipovi pumpi nahranimo moterje za celo pot, potem pa preko Razdrtega, Postojne in Logatca do Vrhnike. Seveda tukaj nas pričaka megla in pošten mraz <_< Ker se hočeva izognit avtocesti za Novo Mesto v Vrhniki zavijeva desno za Borovnico, Ig, Škofljico, Višnjo Goro, kjer končno posije sonce :D

Nadaljujeva za Ivančno Gorico, Zagradec proti Žužembergu. Pred njim se ustaviva in si za spremembo privoščiva pravo kosilo in ne sendvičev kot vedno .) Ura je že čez 12. Imava v planu prevozit manj kilometrov, zato si privoščiva dobro uro postanka :grim Njam, kako je prijalo :D

Vsa nabita s hrano nadaljujeva za Žuženberk od tu pa proti Dvoru in Kočevju. Sonce se spet skrije, vendar tega zaradi uživancije po cesti za Kočevje skoraj ne opaziva :) Na glavni cesti Kočevje-Ljubljana zavijeva desno za Ljubljano in po Ribnici levo za Sodražico. Od tu nadaljujeva čez Cerknico, Rakek, Planino, Godovič in Ajdovščino proti domu. Ustaviva se še v Ajdovščini ponovno na Agipu, da se malo ofrišava, jaz pa iskoristim da dotankam za jutri, ker se bova odpravila v Avstrijo. Spet bomo zjutraj zmrzovali :D

Prevozila sva dobrih 300 km-jev, občutki čudoviti, razen megle in mraza, pa ful je raznih del na cesti. Sem imel občutek, da se moram vsakih pet minut vstavljat na raznih semaforjih :blush: Vzrok so mogoče lokalne volitve :hmm: Motoristov pa tudi nismo nevem koliko srečali, verjetno napačna destinacija :)

Danes nič slikc, se mi ni dalo slikat :P

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kosilu: Idrija - Most na Soči (od tu do odcepa za Brda delal družbo trem s KR registracijo, ki so šli na žur v Brda) - Nova Gorica - Branik - Štanjel - Dutovlje - Sežana - Divača (tole čez Kras bom sigurno letos še ponovil, vendar je treba zelo upoštevati, da je na tem območju 0,5 promila že po naravi v zraku :D ) - Koper - PIRAN (enkrat okrog Punte na motorju ter kapučin in štrudl v slaščičarni) - Portorož - Lucija - Koper - Postojna - Kalce - Idrija. 310 km za dušo, srce in tovariša Titota ...

Kar precej motoristov na cesti. Naroda v Piranu več kot poleti :eek: Negdo končno počistil pesek s cestišča na odseku med Kalcami in Hotedršico. Hvala mu !

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Velenje - Dravograd - Golica, nazaj pa po avstrijski strani pa čez Pavličevo sedlo v Solčavo - Mozirje - Gornji grad - Kamnik - Ljubljana. 350km. Precej hladno ampak prijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnkar odpeljala 100kilometrov z balastom

bila v kozini na kofetu,sicer je vetrovno ampak vsen paše

srečala pečota in tomcata se mi zdi ravn pod mostom

full motorjev na cesti

zdej pa kam v drugo smer :Dbrez balasta

Popravljeno . Popravil Sanda7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S skuterjem :D

Koper - vremski britof - ilirska bistrica - podgrad - koper

Kar dobro glede da sma z očetom šla pa skuter ne gre nikamor...

Pač poskušali oživljat spomine ko sva šla neumneža s skuterjem (50ccm beri) na mali pa veliki lošinj za 2 dni :OK: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na sledeči turci: Maribor - Sl.Bistrica-Celje-Šempeter-Marija Reka(na žalost mokra)-Trbovlje-Litija-mimo Bogenšperka-Trebnje-Sevnica-Zidani Most-Laško-Celje-SL.Konjice-Sl.Bistrica-MAribor.

Lepa,mirna turca,srečal kar dosti motoristov, cesta ponekod vlažna & mokra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v bohinj čez petrovo brdo in soriško planino, vreme lepo čeprav mrzlo :grim

Srečal malo morje motoristov, zgleda da se bo letos kasnej odjavljal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od petka do danes okol 600km....bil u Portorožu,Il. Bistrici,Idriji......nč druzga kot nabijanje kilomerov <_<

no ja za dušo je pa blo.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes:

Škofja Loka-Trebija-Cerkno_-Tolmin-Kobarid-Učja-Sella Carnizza Tolmezzo-Plockenpass-Kotschah-Nasfeldpass-Pontebba-Arnoldstein-Korensko sedlo-Škofja Loka.

410km

Super vreme in razgledi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!