Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

Timmelsjoch je bil 11 EUR, Silvretta pa 10,50 EUR.

Tule je Silvretta, takoj za cestninsko postajo:

Dry hvala! Bom pa pohajkovanja s motorjem v teh krajih moral preložit na drugo leto .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petek trinajsti ??? : Idrija - Kalce - Col - Vipava - Štanjel - Sežana - Divača - Ilirska Bistrica - Knežak - Postojna - Logatec (na dirkališču trenirali supemotovci in skuteraši s polno paro, veselje za pogledat) - Idrija. Lepih 210 km in še vedno v enem kosu, klub petku trinajstega ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom štartala pozno, mal čez četrto, Grosuplje-Trojane-čez Tuhinjsko v Kamnik-Ljubljana Tromostovje (pijača pa kofi)-domov. Luštno, samo malce pozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična fura danes od Nove Gorice do Kambreškega, potem do Kobarida tam se ustavu na drinku, in od Kobarida nazaj do Nove Gorice vse skupi 115 km, precej motoristov gor in dol, skratka super turca danes :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub oblačnemu vremenu sm letu do Bohinja, pogrešam poletje in s tem topel asfalt, pesek na cesti, no ja samo vseen je blo odlično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub določenim obveznostim se mi je uspelo tudi meni malo zapeljat. Destinacija Mašun .) Se nisem kar direkt tja zapeljal, ampak sem malo tudi Kras obdelal, zato me je pot vodila Batuje - Ajdovščina - Vipava - Manče - Kobdilj - Kopriva. Pred Dutovljami zavijem za Pliskavico in nadaljujem proti Brestovici. Tu zavijem desno za Opatje Selo in nadaljujem proti Mirnu. Iz Mirna nadaljujem čez Bukovico v Renče in od tu spet na Kras :D

Uberem jo mim Temnice, Svetega, Komna in Kobjeglave do Štanjela, kjer se moram ustavit, ker poteka kolesarska dirka. Tule se jih kmalu par zaleti v mene, čeprav sem se ustavljen držal skrajno desno ob cestišču :angry2: Po 10-tih minutah lahko nadaljujem za Senožeče in sicer to naredim čez Dobravlje ter Štorje. V Senožečah zavijem desno za Kozino. Na cesti Senožeče-Divača imam veliko srečo, da me s pištolco ne namerijo, sem ravno avto prehiteval, ko sem jih opazil desno na makadamskem parkirišču, jaz pa kakšnih 120 km-h v riti :blush:

V Kozini zavijem levo za Hrpelje in nadaljujem naprej za Ilirsko Bistrico. Tu zavijem za Knežak in potem Mašun :) Vspon na Mošun je bil zelo hladen. Do tukaj me kljub vetru ni zeblo, na Mošunu pa me je kar zmrazilo :D Tu si vzamem čas za počitek in malico ter fotkanje :D

Čez dobre pol určke nadaljujem s turco. Vrnem se v Knežak in nadaljujem za Pivko, Postojno in Planino ter v Kalcah zavijem levo za Godovič. Na tem odseku spet policaji, vendar kljub manjši prekoračitvi grem spet lišo mimo :D V Godoviču zavijem levo za Črni Vrh in nadaljujem čez Col in Ajdovščino domov.

Bilo je kratko ma sladko, ja no vseeno se je nabralo 300 km-jev. Temperature okej, razen predela na Mašun, kjer je bilo res mraz. Aja pa burja! Pozna se, da je moja zverina polna oklepov, ker so bila določena mesta, kjer mi je bilo zaradi burje malo nelagodno in kakšni sunki včasih nepričakovani, vendar nič nevarnega za kakšen crash :blush:

Srečal sem zelo malo motoristov, na Krasu le dva, če odštejem par tistih, ki je varovalo kolesarsko dirko, enega na poti med Harijami in Ilirsko Bistrico ter še par na predelu planinskih rajd, pa še enega na poti za Godovič in to je tudi vse :blush:

Hja, ceste so ponekod že polne listja, peska, na določenih predelih tudi vlažne tako da je potrebno bit kar previden .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1160847734_thumb.jpg

post-106-1160847751_thumb.jpg

post-106-1160847766_thumb.jpg

post-106-1160847782_thumb.jpg

post-106-1160847804_thumb.jpg

post-106-1160847820_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nazaj...Klasika MB-Vitanje-Dravograd-MB... :closedeyes:

[attachmentid=84126]

[attachmentid=84125]

A.

post-6275-1160906337_thumb.jpg

post-6275-1160906361_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja furca letos. Z Bertyjem. :OK: ljubljana- idrija-tolmin-nova gorica- ajdovščina- ljubljana. Pol pa še na trening varne vožnje. Lepih 270 km :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živio

Evo, letos definitivno zadnja fura :( , od doma skupaj s prijateljem in njegovo boljšo polovico čez rebernice in vetrovno Vipavsko dolino do Nove gorice, ob Soči do Tolmina, kjer smo se ustavili pri kolegu, potem nadaljevanje poti do Bovca :rolleyes: , kjer smo napolnili želodce ter bencinske tanke motorjev, potem skozi Trento na Vršič, kjer je bilo časa le za hitri postanek in nekaj fotografij, sledil je spust do Kranjske gore, mimo Jesenic, Kranja, Ljubljane do doma. Vsega skupaj se je nabralo okoli 340km. Vreme lepo :OK: , nekaj burje v Vipavski dolini, na Vršiču zaradi pozne ure kar hladno, družba super, hrana tud....užival celo pot, .... ja za letos je to to :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja furca letos. Z Bertyjem. :OK: ljubljana- idrija-tolmin-nova gorica- ajdov??ina- ljubljana. Pol pa ?e na trening varne vo?nje. Lepih 270 km :kva2:

Ja prelepo je bilo. Za zadnjo furo sezone...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bombastično vreme. :worship: B) Na primorskem presenečen, eni so se še kopali.

Jaz in moja :wub: pa uživala na soncu ( martinčkanje ) :OK:

Padlo 380 km. :yea1:

post-9103-1160938477.jpg

post-9103-1160938520_thumb.jpg

post-9103-1160938558_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozno sem se spravil na bike in šel po tej poti :Podpeč - Brezovica - Dobrava - Polhov Gradec - Črni vrh nad Polhovim Gradcem - nazaj v Polhov Gradec, mater so to fejst ovinki, je pa že mrzel asfalt ob šestih popoldan - Horjul - Vrhnika - Borovnica in sem doma, nimam pojma kolk kilometrov je bilo! Upam, da ni zadnja fura letos !

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moji današnji vtisi.

Zna bit, da je bila to moja zadnja letošnja furca, drugi teden napovedujejo slabo vreme in potem je še zadnji vikend pred prazniki, tako, da še ne vem kako bo takrat :blush: Upam na še kakšen dan, če ne druzga ga moram še do Dragomerja na servis peljat :P

Današnja destinacija sta bili Blejsko in Bohinjsko jezero ter Soriška planina. Letos jih še nisem obiskal :blush: Najprej jo cvrknem po soški do Predela (cesta, ki so je ne morem in ne morem naveličat :D ), potem pa za kartek čas vstopim v Italijo in pred Tarvizijem zavijem desno za Kranjsko Goro. Vreme je čudovito, temperature pa skoraj poletne. Pravi užitek za fjakat okoli.

Od Kranjske nadaljujem naprej mimo Mojstrane ter skozi Jesenice proti Lescam, vendar pred njimi zavijem desno za Bled. Kmalu sem tam in hvala bogu ni gužve. Očitno so ti dnevi že mimo :grim Vzamem si par minut časa za počitek in fotkanje ter uživam ob absorbiranju sončnih žarkov :D

Mislil sem si, da bi popacal eno blejsko kremšnito, vendar sem se potem premislil, ker sem imel namen, da pomalicam pri Bohinjskem jezeru. Počasi mi že kruli, zato jo lepo popiham naprej za Bohinjsko jezero.

Kmalu sem tam in tu z užitkom ob jezeru papcam paninček, sam kaj ko mi ga race "skoraj" celega pojejo. Barabe male :blush:

Imam občutek, da je tukaj več ljudi kot na Bledu, vsaj meni pa bolj prijetno, zato si vzamem kar nekaj časa za doživljanje "ekstaze" :D Pa itak, da ne morem brez fotkiča, sem slabši kot "Čing Čangi" :D

Čez dobre pol ure se spet spravim na sedlo svoje Suzike in nadaljujem za Soriško planino. Tu se ne ustavim, ampak nadaljujem naprej. Ustavim se nad Sorico, kjer uberem pot za Tolmin. Še preden nadaljujem naprej za Most na Soči uživam nad panoramo, ki ti jo ti kraji pričarajo. Pogled je res fenomenalen. Seveda moram tudi to poslikat :D

Sledi spust proti Mostu na Soči, kjer se ponovno ustavim in ob jezeru nabiram nove moči za naprej, čeprav do doma ni več daleč, tako, da sem čez kakšno urco že doma :blush:

V primerjavi z včerajšnjim dnem je bilo danes bolj toplo (še preveč na momente), pa tudi veliko motoristov sem srečal. Zgleda, da ko se malo bolj otopli, pridemo vn iz vseh luken :D Sicer so tudi ti kraji veliko bolj oblegani v primerjavi z včerajšnjimi :grim

Vtisi super, le prehitro je vse skupaj minilo :P Nabralo pa se je lepih in uživaških 311 km-jev :D

Pozdrav od Roberta

...

post-106-1160939385_thumb.jpg

post-106-1160939402_thumb.jpg

post-106-1160939427_thumb.jpg

post-106-1160939442_thumb.jpg

post-106-1160939477_thumb.jpg

post-106-1160939498_thumb.jpg

post-106-1160939516_thumb.jpg

post-106-1160939538_thumb.jpg

post-106-1160939553_thumb.jpg

post-106-1160939584_thumb.jpg

post-106-1160939648_thumb.jpg

post-106-1160939660_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej Lj-Podpec, kasneje pa furca cez Tuhinjsko dolino do Vranskega, kjer sem pomagu pripraviti motor iz leta 1927, mislim da je bil znamke Victoria, da bi zlaufu, sam nismo mel te srece. Od tam pa cez

Prebold v Trbovlje, potem pa cez Litijo in Moravce domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz. oče, sošolec pa njegov oče danes ena kratka turca do Koper - Divača..

Kar super je bilo, še zmeri polno motoristov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes popoldne dobrih 150km .N.Gorica,Col,Idrija,Tolmin,N.Gorica

postaja hladno,mrzel asfalt ,listje.....bo treba pazit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena lepa, kot je bil lep dan; do Portroža in nazaj - 145km, pa še nekaj navtičnih milj ( 4 ali 5) z barko po obali. Te milije so bile verjetno zadnje s to barko, :( saj je bil kupec zelo zadovoljen s probno vožnjo

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tud naredu včeri (verjetno zadnjo letošnjo) z mojo najdražjo furco do Vršiča. Glede na to, da sem tako blizu doma, je kar neverjetno, da sem bil letos prvič na Vršiču. Cesta je še slabša kot lansko leto, čeprav se na spodnjem delu nekaj štima. Do penziona bo pa že mogoče cela na nov asfaltirana.

Je bilo pa nazaj grede že tolk hladno, da tud tistih ovinkov pri Martuljku nisem kaj hitro odpeljal...:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj-Idrija......obvezno na kavico......dalje proti Kobaridu....pa kavica pr Jazbecu......potem pa neustrašno v boj s serpentinami na Vršič........nekatere je zeblo kot hudič........men pa vroče......ja vem....pussy.......na vrhu postanek za čik pavzo......no.....ko sem odpel jakno, je tudi mene malček namrazilo.

Kaj ga serjejo tile naši......pa ne morš cesto tik pred snegom razkopat......ajmeeeeeeeeeeeeeeeee :slap: :slap:

Na poti v Lj.....pa klasična kolona od križišča za Bled naprej.....dodatni vzrok, da sem jo ubral po stari cesti.

Moram pa priznat, da je bilo prehitevanje stoječe kolone prav zabavno.....predvsem pogledi stari atejev in mam, ki so pridno čakali, da se zadeva malo premakne :eek: :eek: ...nekak takole :kva2: :kva2: :kva2:

No......za piko na i.......tudi letos padla Trenta in Vršič......če bi to izpustil......leto nebi bilo popolno :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..včeri s kolegi krenili proti morju,.. in sicer Radeče, Sevnica, Trebnje, Kočevje, Ribnica ,Cerknica, Postojna do Portoroža, si prvoščli en drink in tortico in jo mahnili proti domu po isti poti. Prevozili smo prijetnih 480 km. Vreme je bilo lepo sončno, proti večeru sicer malce hladno. :OK: :OK:

Mislim da je bila to moja zadnja letošnja "daljša" fura. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa včeraj ena lepših fur letos :yes: , če izvzamem jutranji hlad in meglo skozi Mordor .)

Mozirje-Trojane-Zagorje-Šmartno pri Litiji (kjer je čakal Lowrenc), potem pa še malo kofetkanja pa čez Trebeljevo do Zaloga (za kosilo naročili janija, sam je bla po mojem okusu ena stara owca :angry2: ) - Tacen - Skaručna - Vodice - Sp. Brnik (pogledat kaj Kevdri špilajo) - Kamnik - Černivec in domov

Gužve nikjer nobene, motoristov tudi malo :eek: (videti je dosti takih, ki jim je 6mesečna registracija že potekla)

še kakšna takšna nedelja letos, pa ne bom nič jezn :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!