Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

Vinje-Dolsko-Litija-Trbovlje-Marija reka-dolina-Marija reka.........no pa še nazaj domov, lepih 130km, predvsem uživaških, zdej pa spat, ln :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto: Ljubljana - Slovenj Gradec (dirka med motorjem (BMW 1200R), avtomobilom (Maserati GranSport) in letalom (Extra 300L)) - Laško - po dolini Save nazaj v Ljubljano.

V nedeljo: Ljubljana - Salinera - Ljubljana.

Popravljeno . Popravil jezst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ - Črna vas - Vrhnika - Podlipa - Smrečje - Žiri in nazaj. Tema živa. Četrtič sem se že peljal po tej trasi z najslabšimi gumami do zdaj, po najbolj zlizanem asfaltu do sedaj :slap: . Ne priporočam. Razenskolesom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj malo prej zaključil s službo, ženo poslal k sorodnikom sam pa na motor. Destinacija slovensko primorje ter Kras. Ni ga lepšega. No ja nabralo se je 350 km. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj: Kranjska Gora - Zatrnik (srecal plave angele pa nekoga ki jim je po kolenu nakazoval kako se pele), spil sok, pot nadaljeval proti Posavcu - v Trzic na juzno - Pod goram :OK: - Breg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in Pizdek69 odpeketala naslednjo furo:

Ptuj - Duplek - Hoce - Areh - Hoce (postanek na pijaci, odlocitev da je treba ovinke se enkrat prevozit) - Areh - Hoce - Duplek - Ptuj...

Ne vem koliko km, ampak bilo je fenomenalno, super cesta... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v torek, 18.7, sma z mojo boljšo polovico naložila motor in se odpravila na pot proti morju. pot pa je zgledala nekako takole: maribor-celje-ljubljana-postojna-ilirska bistrica-rijeka-potem pa po celi jadranski magistrali do maslenice-benkovac...in končna postaja biograd na moru.

pot je bila zelo zanimiva, razgibana, skoraj polovico poti sma imela razgled na morje in tudi motorček se je zelo dobro obnesel...er5, polno natovorjen prtljago in voznikom ter sovoznico.

v biogradu sma se zasidrala pri tastu in tašči v kampu. v sredo sma si še malo ogledala okoliške kraje vse do vira.

v četrtek pa sma se podala na pot proti domu...in tu se je najbolj "zanimivo" šele začelo. namenjena sma bila preko zadra, maslenice, čez velebit in naprej proti plitvičkim jezerom. ko sma se spustila z velebita in se je spet začela bolj ravninska cesta (krajev v okolici se ne spomnim točno), sma dohitela tovornjak, ki je vozil dokaj počasi. seveda sem s prehitevanjem čakal do za to primernega mesta. po dolgem levem ovinku se je pred nami odprla dolga ravnica, jaz vklopim smernik in z zmernim plinom začnem prehitevat tovornjaka. ko sem bil že na polovico mimo, pa on začne riniti v mene, saj je imel namen zaviti levo. ko sem videl sem še bolj pritisnil na plin, da bi se mu vseeno nekako izognil. vendar rešitve ni bilo. z desno stranjo sem trčil v tovornjakovo sprednje levo kolo. v bistvu me je samo oplazilo, motorje močno zanihal, jaz pa sem ga vseeno na levi bankini nekako ulovil in se čez kakih 30m varno ustavil. seveda sem najprej pogledal kako je z nama s punco, saj sem jaz začutil močan udarec po desnem nartu (samo škornjem se lahko zahvalim, da še sploh lahko hodim), punca pa je dobila udarec po desnem kolenu. pogledam še motor, vidim odlomljeno desno stopalko in totalno razcefran desni tekstilni stranski kovček, njegovo vsebino pa raztreseno po cesti.

no hitel sem pobirat vsebino kovčka, se pogovoril s šoferjem tovornjaka (rekel je, da je vklopil smernik...jaz ga sicer nisem videl, ne vem ne mislim ničesar trdit, možno da ga tudi zaradi močnega sonca nisem videl. ko sma s punco prišla k sebi sma spravila motor v spet vozno stanje, preostanek poti pa sem prevozil pač brez desne stopalke.

da bi bila mera polna, sem pri postanku na bencinski črpalki, malo pred slunjem opazil, da mi je počila cev za gorivo. hvala bogu sem imel za vsak slučaj še eno rezervno zraven in jo hitro zamenjal. no potem sma pot nadaljevala preko karlovca, metlike, novega mesta, celja, nazaj do maribora.

in še končni občutki: prva polovica poti je bila super, skupaj se je nabralo nekaj več ko 1000km, pot nazaj pa bom skušal čimprej pozabiti, čeprav sem srečen, da vam sploh lahko to pišem in mislim, da mi je bila to dobra šola za naprej.

no zdaj pa bo zadost nakladanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po šihtu poklicem kolega cof-fa, pade turca, katera se je zavlekla iz predvidenih 5h na 8h :) .

Krenila sva iz cerknice proti Mostu na Soči čez Idrijo, nadaljevala do Vršiča(kjer napisala nepozabno kartico :) ) čez Kranjsko Goro in Jesenice do Ljubljane in švrk nazaj domov v Cerknico.

Nabralo se je dobrih 309km, kateri bodo se dolgo v spominu :grim . Imela par postankov, tudi v Kr. Gori, kjer sva se ustavila v cazinoju, spoznal Tanjuško :yea1: :D , kjer smeha ni mankalo, predvsem zaradi kolega Cofa :worship: .

Startala sva malo pozno(B*m*i šiht) ob 16.00... in se vrnila ob 00.00 :photo: :rolleyes: .

Malo naju je tepla ubijalska vročina, s katero sva se borila z pogostimi postanki, vendar odličen izlet,dogodivščine, dobra volja, super cesta odtehtajo svoje :grim :OK: :OK:

Turco zaključila ob ledenem pivcu, ko sva prišla domov ter debati, da vršič ponoviva spet čimprej :beer2:

Še par slikc(žal slikano z mobijem) ;

IPB Slika Hiška na Vršicu

IPB Slika Dodelana kartica (Rikolaaaa :) )

IPB Slika Postanek v Kr. Gori

IPB Slika Kava za zbranost, sprite za antidehidracijo, Laško za zaključek doma .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vstal ob 3:50 :kva2: , en prijetno svež 411 km krogec pr severnih sosedih: čez Korensko, do Malte, po Nockalmstrasse in čez Ljublej nazaj. Ko je začela pritiskat vročina, sem bil že doma. :grim

[attachmentid=76412][attachmentid=76414]

[attachmentid=76413]

post-9351-1153567659_thumb.jpg

post-9351-1153567773_thumb.jpg

post-9351-1153568207_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen je bil priti iz do Jadranovga (pri Crikvenici), pa je bla taka nepopisna gužva da sva se obrnila malo preje in se raje skopala v Mrzlih Vodicah (Med Babnim Poljem in Jelenje).

Me prav zanima če se je že kdo kopu v tej mlakužci.

post-8186-1153600343_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUU ta vikend je bil produktiven zame...brez dorečene destinacije po naši prekrasni Sloveniji... pa vseeno 720 km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, Bluzonder z boljšo polovico ter Jaz in Ana pa smo se ta vikend odpravili na čevap eksedicijo po BIH.

v soboto preko Gornjega grada do Banja Luke in Crne Rijeke kjer smo spali in se nažrli ko prasci ter spili par fukcev.

Naslednji dan pa Bihač (spet čevapi)-Plitvice-Senj-Rijeka in domov

Bilo je odlično, družba super vreme pa tudi, čeprav bi bilo lahko kako stopinjo hladneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek ob 18h štart proti hrvaški,na mejni prehod babno polje-potem pa čez totalno vukojebino do delnic-ogulina-plitvičkih jezer(nikoli več po tej poti)slabih 200km vozili 4h na polno

v soboto skok do Bihača na burek :OK: vrnitev na plitvica,kopanje pod slapom,ter 3urni ogled Plitvički jezer.

V nedeljo povratek domov preko Karlovca,Metlike,(kopanje v Podzemlu)Črnomlja,Dvora-kočevje-Rakek

skupno tam nekje ćez 500km.Čudovit vikend

:OK:

post-265-1153733817_thumb.jpg

post-265-1153733893_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto ob 9.30 z drago odpeketala iz MB v še znosni temperaturi proti Logarski Dolini. Pot naju je vodila skozi Šoštanj, pa čez stotaužnt ovinkov B) do Črne na Koroškem. Tam sem ignoriral :huh: omejitev 30 in spregledal povožene policaje :kva2: , tako da naju je lepo premetalo čez :bounce: :bounce: :bounce: . Šele kasneje sem skapiral da je bilo to samo segrevanje za 12 km makadama :slap: preko Koprivne do Solčave. So res lepi razgledi tam zgoraj :yea1: . Nato pa malo v Logarsko, pa malo ohladit nogice v Savinji, pa k Prodniku papat, pa skozi Mozirje proti Šoštanju in nato v grrroooozni vročini :ninja: domov.

260 sočnih km. Motoristov pa seveda en haufn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek z mojo najdražjo po 13 mescih skupi do Rateč :OK:

Nakar v soboto s skupino na Nockalmstrasse :OK: . seveda sem po 200+ km doma v Zelencih na eni lukni tablco skrivil in polomil nosilec :SS Čestitke cestarji :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijaaaaaaaa 5X :grim

Uf si me je želela, in obratno. :whistle:

Dovolj doze da bo do Sarajeva zdržalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala trem motoristom v petek popoldne ki so me opozorili na radar pri Vrhniki.....

sigurn bi krepko kasiral izpit če bi me namerli.... :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek z mojo najdražjo po 13 mescih skupi do Rateč :OK:

Nakar v soboto s skupino na Nockalmstrasse :OK: . seveda sem po 200+ km doma v Zelencih na eni lukni tablco skrivil in polomil nosilec :SS Čestitke cestarji :glare:

Kateri Zelenci? Planina? :D

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj žjutraj štart v Umag in pozno popoldne vrnitev domov najprej hladni potem vroči skupno 220km :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Logatec - Idrija - Cerkno - Gorenja Vas - Skofja Loka - Ljubljana 140km

Par dni nazaj pa, Ljubljana - Horjul - Rakek - Cerknica - Cerkniško jezero - Cerknica - Bloška planota - Sodražica - Škofljica - Ljubljana, Priporočam

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem si lepo malo odpel jakno, ker je blo vroče, in mi je priletel noter en grdgrd kosmat čmrlj...in me je ugriznu. Tako da vtisi od danes niso nič kaj čedni :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!