Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

Popoldanskih cca 110 km iz Vrhnike čez Logatec, col v Ajdovščino. Kava in nazaj čez Črni Vrh in Godovič nazaj proti Logatcu in na Vrhniko. :OK:

Sem šu mal lepote zaprtih ovinkov posznavat z novo pridobitvijo :grim

:worship:

ker imaš dobre auspuhe .) :OK: :OK: je še toliko bolje, fajn se vozi... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj: Ptuj-Lenart-Gornja Radgona-Ljutomer-Tomaž-Ptuj

Do Lenarta odlično :D , pol pa se je začelo. Šleperi v strnjeni koloni do Vučje vasi :BUA: (v obe smeri :o ). Pol pridem v Ljutomer in se veselim ceste do Ormoža in kaj zagledam: OBVOZ Ptuj :eek: . No, pa sem ga mahnil kar čez Slovenske gorice in užival v čudovitem sončnem zahodu :rolleyes: . Na Ptuj prišel v trdi temi. No ja, so ble že boljše fure...

OPOZORILO: ceste v Prlekiji so na določenih odsekih svinjsko umazane (kmetijski stroji). Previdno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že pozabu kako se vozi motor........

na primorskem je po cestah vekilo traktorjev (bndima)tko da previdno in počasi....

aja pa tud cesta je usrana ......

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes popoldne padla furca točno 200kilometrčkov in sicer štart iz rakeka proti sodražici-kočevju-dvor-ivančni gorici-grosuplu-ljubljana-vrhnika-ride-cerknica in nazaj na rakek,nč posebnega razn da je full del na cesti in semaforjev :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ob enih štart in sicer Ljubljana-Bogenšperk (tuki vmes je bila cesta 3km obupna,same jame čez cel vozni pas :BUA: )-Veliki Gaber-Trebno_Mirna-Mokronog-Šmarjeta-Žaloviče kjer smo postavli motor v garažo in malček polenarili pred hiško starih staršev uživajoč poslavljajoč se dan.Ceste so polne blata in traktorjev, vendar hvalabogu ne na "taboljših" delih.

Naslednje jutro(torej danes) vstanem zgodaj v pričakovanju trgatve in vožnje domov.Čisto tako, mimogrede skočim v garažo prečekirat xtejko in.......... :eek: ....... :xx: ,hudič je praktično brez olja.

Ko sem pred odhodom doma prekontroliral črnega vraga je bilo stanje zadovoljivo,zdaj pa tole.

Na srečo imam prijaznega deda,ki je skočil v Novo mesto iskat kanto črnega zlata, medtem ko sem se sam basal z grozdjem pod pretvezo da sodelujem na trgatvi :whistle:

Kakorkoli, dolili smo olje in hajd domu. Pot je bila ista, luknje tudi, blata se tudi ni manjkalo ....novi so bili le policaji,katerih razočarani pogledi so pričali o njih namenih z mojo denarnico in pa samomorilska srna, kateri se je zdel trenutek mojega mimobrzenja idealen za prečkanje ceste, vendar sem jo na srečo pravi čas opazil in ji z besnim zaviranjem prekrižal načrte.

Prepotovanih 230km, čas vožnje 6ur z postanki povprečna hitrost 46km/h :rolleyes:

fino je blo

P.S. Za vse pravopisne in slogovne napake se avtor opravičuje :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika - Ljubljana - Maribor - Lenart - Radenci - Murska Sobota in nazaj na Vrhniko :OK:

Je bla pa doooolga pot danes :OK:

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laze - Ljubljana - Litija - Trbovlje - Marija Reka - Ljubljana - Laze!

Lepih in hitrih 200km!

Popravljeno . Popravil Kermi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa 500 sončnih, do Stinice in nazaj na Gorenjsko.... Pa Šarc mi je kosilo skuhal skratka 1A! Ja pa kopal sem se... Jadranska pa skoraj prazna, od Senja pa carski ovinki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odpravil na furo sam :? tko da je bilo vseeno če kje tudi malo zaidem. :hmm:

Peljal sem se čez Rateče v Italijo, pa kar na hitro do Tolmezza in Villa Santina. Tu pa se je začela pot, kjer prej še nikoli nisem bil (večina po rumenih cestah na zemljevidu). Lepa motoristična pot, bolj malo avtomobilov, do značilnega hribovskega mesta Sappada, do S. Stefano, naprej spet standardno do Passo Mauria - Ampezzo do Mediis-a kjer se zavije desno. Tu sem zgrešil pot, vendar prišel spet nazaj, ker pot zgleda kot za v eno vas. Tu se zavije za Priuso, pa naprej preko Passo Rest (cesta je široka samo za en avto). Po tej cesti sem srečal samo 3 avtomobile, motoristov pa polno. Naprej do jezera Tramonti (tu bi moral po planu nekje zaviti spet v hribe), naprej Meduno - Pinzano, Gemona, Preko Učje v Bovec po bencin, nato pa spet preko Predela v Italijo, preko Trbiža, Rateč spet nazaj domov. :OK: :OK:

Nabralo se je 480 KM :OK:

Vse te poti so večina polne motoristov. Nekatere so sicer malo ozke, tut kakšna luknja se najde po hribih, vse ostale so pa super, drugače pa lep razgled na gore in naravo. :OK: :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam dodajam mojih skromnih a vendar srečno prepeljanih130km:Logatec-LJ-Turjak-Grosuplje-LJ-Logatec.Sva šla z dečvo pogledat en piknik.Sele zdaj vidim zakaj je jeseni uzitek vozit!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto iz firbca sem šel včeraj varovat Rokov tek.Ampak,bilo je enaindvajset fenomenalnih kilometrov.No dobro,tekači so se matrali in ker so še počasnejši kot kolesarji,sem imel dovolj časa za razgled.Rečem samo to,ne bo vam žal.V Šmarju pri Jelšah iščeš cesto za sv.Rok.Nato pa po trasi,ki je na www.rokovtek.com.Danes sem jo še enkrat prevozil skupaj z mojo.Temu bi rekel neznane lepote Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8.30h štart izpred paviljona na brezovici smer jadranska magistrala

postojna -jelšane-reka-crikvenica,kratek postanek za sladoled-senj-prizna in nazaj v novi vinodolski-bribir-delnice-kočevje-ljubljana na zasluženo malce pozno kosilo in še k vaškim boysom na malo pivo in domov.

nabralo se je lepih 530 km v lepem zjutraj že kar mrzlem vremenu,tako mislim da sem se za letos navozil naredil kar nekaj lepih furc in bom počasi motor pripravil na zimski počitek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se tudi malo vozil. Mislim sem, da ne bo z današnjo furco nič, ker sem bil na poroki od prijatelja in šel ob 4h spat. Vseeno sem si za 7:30 naštimal uro in se takrat nekako naredil živega, tako, da sem ob 8:15 že štartal. Destinacija Plockenpass :)

Preko soške, Bovca, Predela, Arnoldsteina in Hermagorja jo udarim do Mauthen-a, kjer naletim na vaško fešto. Pojma nimam kaj se je dogajalo, vem pa, da smo morali čakat kakšnih dvajset minut, ker je bila cesta zaprta. Po njej pa je maširala klapa v narodnih nošah ob spremljavi glasbenikov. Bilo jih je ogromno .)

Po dvajsetih minutah se cesta končno sprosti, da lahko nadaljujem in se povspnem na Plockenpass. Tu si privoščim malo počitka in malice, potem pa jo udarim proti Tolmezzu :) Iz Tolmezza pa nadaljujem do Chiusaforte in čez Sella Nevea, Predel, Bovec nazaj proti domu.

Vreme je bilo več ali manj sončno, le na Plockenpassu malo oblačnosti, po Avstriji pa nižje temperature kot pri nas, zato malo več hlada, ki pa mi je roko na srce prav pašal :) Prometa je bilo ravno prav, so mi pa šli nekateri motoristi danes krepko na živce, ker so mi prehitevali konkretno v škarje, sicer sem jih pozdravil, vendar bi jih najraje poslal v kur** :D Prevozil pa 400km :blush:

Pozdrav od Roberta

post-106-1159122011_thumb.jpg

post-106-1159122026_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10.30 iz Idrije v Tolmin in Bovec (coffe time), od tu pa v Dolomite za siromake (Mangartsko sedlo :D ) in po isti poti nazaj do Idrije. Motoristov v Posočju kot da se je bližal sodni dan :D S prijaznim inkasantom parkirnine za Mangartsko sedlo se da pogajati za ceno za 3 motorje v paketu :OK:

Čudovitih 220 km na prvi jesenski dan.

Robi

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend, sva jo mahnila po severno italijanskih jezerih. Včeraj sva odrinila ob 8.00, ker je bilo v planu priti na Lago Maggiore sem koristil avtocesto do Brescie. Vožnja kar tekoča, nekje okoli 140 km/h (4.500 obratov), motor je še nov, potrebno je "vtekanje". Iz Brescie po lokalni cesti do Lago d'Iseo. Takoj iz Brescie je velik nakupovalni center Factory Outlet. Oblačila priznanih znamk, vsaj 30% ceneje. No ja, z žensko družbo moraš narediti postanek za kratek ogled trgovin. Naprej vožnja do Lago d'Iseo, sprehod po starem delu mesteca do jezera. na glavnem trgu sva si privoščila kavo in toast. Nato vožnja ob jezeru in po Val Camonici, do Terme Boario. Nažalost ni bilo časa za ogled piktopisov v Pratu, ki so zaščiteni z UNESCO. Iz glavne poti, ki pelje proti pasu Tonale, sem zavil preko prelaza Apica proti Sondriju in Comskemu jezeru. Vožnja po Valtellini, mimo nasadov jablan in vinogradov do Comskega jezera. Nakar ob prelepi zahodni obali, polni starih vil s čudovitimi vrtovi in parki (ne vem katero vilo ima G.Clooney), vožnja v Švico. Na mejnem prehodu te niti povohajo ne do Lugana. V Lugano sem prispel že precej pozno. Tako, da sem izbral najhitrejšo cesto nazaj v Italijo in v majhnem kraju Cittiglio, ob jezeru Varese prespal v hotelčku, katerega mi je rezerviral stari prijatelj, ki živi v Stresi.

Danes pa ob 9.00 po zajtrku vožnja do Lavena in z trajektom do Intre. Gneča za znoret, ker so imeli srečanje Alpini (itl. vojaški red).

V Stresi sem parkiral motor ter obiskal Borromejske otoke.

Povratek domov mimo Arone, ter po avtocesti momo Milana, Bergama, Verone in Venezie domov.

Naklepal cca. 1.200 km.

Mogoče še kakšna slika, čeprav ni bilo časa za to zabavo.

Srečno

Tonček

post-8176-1159125624_thumb.jpg

post-8176-1159125728_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laze - Ride - Koper - Portorož - Ride - Laze! Ful dobra fura do obale in blo je res velik motoristov, drgač pa od petka pa do dons kar 747km! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=82402]Nedelja 24.09.06.dan kot v pravljici.

Štart iz prestolnice gorenjske,smer Rateče,čez mejni prehod,do Belopeških jezer,kratek postanek.Potem naprej do Trbiža levo proti Prerdelu.Pavza ob jezeru pod mejnim prehodom,nato pa naskok na Mangartsko sedlo.Kratek postanek en čajček z adetivi,spust v dolino,čez Vršič nazaj domov.ZAKON fura približno 280 km. :OK:

post-11838-1159187656_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel do Kr. gore z Langusom, od tam pa z racmanko do Bohinja in nazaj, prov luštna furca, mal počasnej ker je asfalt že precej hladen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!