Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

Evo, pravkar parkiral mojega štroma, danes dopoldan najprej Postojna - Ilirska Bistrica, popoldan pa štirje motorji Postojna - Kozina - Koper - Portorož in nazaj, vse skupaj nekaj čez 250 km, :OK: :OK: ni veliko, vendar pomembni so vtisi ter užitki :OK: ob vožnji. Na poti srečali veliko motoristov, tudi vreme lepo le nad Črnim kalom so grozili neki Črni oblaki vendar so zdržali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odpravu mal na obalo, da se še enkrat letos vržem v morje. Na Planini kot vedno policaji, tokrat so me ustavli. Na srečo sam kontrola. Ker ni imel kaj pametnega povedat, mi je reku, da moram tablco podložit, da bo bolj pokonc in bolj vidna. Potem do morja mir. Mal sem se kopu, voda je že kar hladna od začetka, pol se pa navadiš. Potem sem se odpelu še do Izole do Red Eyev, na njihov piknik in po stari cesti dam v LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno smo danes skočili do Maltatala. Za spremembo sem danes imel kompanijo. Mladenu sem obljubil, da ga bom še do konca sezone odpeljal na potep po Avstriji in danes sem obljubo izpolnil :D Družbo sta nam delala še dva prijatelja, tako, da so skupino sestavljali štirje motorji .)

Zmenili smo se, da se ob 7:30 dobimo na OMV-ju v Ajševici od tu jo potem udarimo v Bovec, kjer nahranimo naše motorčke. Jutro je kar frišno in megleno, ki pa se kmalu otopli, vsaj meni :D Od tu jo čez Predel in Tarvisio odrinemo v Avstrijo in na prelazu Windische hohe sledi prvi postanek.

Mladen in Matjaž se rahlo naveličata preveč turistične vožnje, zato se za par km-jev ločita od mene in prijatelja in za dušo odpeljeta nekaj ovinkov v bolj živahnem tempu :blush: Dobimo se pred Paternionom in naprej nadaljujemo skupaj do Spitalla in od tu do Gmunda, kjer zavijemo levo za Maltatal. Pridemo do kase in za mene rahlo presenečenje. Od nas zahtevajo 8 EUR, jaz sem pa v glavi imel 4 EUR, pa tudi na netu sem tako videl. Hja no, mogoče sem kaj zabluzil :blush:

Jaz in prijatelj lepo lagano proti vrhu, vmes pade še kakšna fotka, Mladen in Matjaža pa se spet ne moreta upret, da ne bi nekaj tistih ovinkov mal bolj položila :D

Ob 13h smo na vrhu, kjer si vzamemo malo več časa za fotkanje in kosilo (panini :D ). Rahlo rosi, vendar ni panike. Lani ob takem času, oziroma cca 14 dni kasnej, je na hribih na koncu jezera snežilo .)

Čez dobre pol ure jo udarimo proti dolini in sicer nazaj za Spitall, čeprav sem mislil pred njim zavit levo za Seeboden, in ob jezeru Milstatter See vozit proti Radentheinu. Vendar sem nekaj zajeb** tako, da smo do Radentheina prišli preko Olsacha, Ferndorfa, Sankt Jakoba in Dobriacha.

V Radentheinu smo zavili desno za Feld am See ter mimo dveh jezerc do Villacha. Od tu pa čez Wurzenpass do Kranjske Gore, kjer spet nahranim Suziko. Potem pa jo domov popihamo čez Vršič in Trento. Na Vršiču so vrhovi obdani z meglo in bolj kilavo vreme nas potem spremlja do doma.

Domov pridemo po 19h, tako, da je že tema, prevozili pa smo nekaj čez 480 km-jev, Mladen še piko več .) Promet zmern, je pa bilo na poti veliko "del na cesti", tako, da smo velikokrat čakali na raznih semaforjih. Med Spittalom in Gmundom smo morali celo dvakrat, enkrat cca 20 min in drugič cca 10 min čakat, ker so zaradi popravil viadukta popolnoma zaprli cesto.

Toliko o današnji furi :D Še par slikc, ceprav današnji pogoji niso bili ne vem kako prijazni za fotkanje :blush:

Pozdrav od Roberta

post-106-1159647115_thumb.jpg

post-106-1159647140_thumb.jpg

post-106-1159647156_thumb.jpg

post-106-1159647178_thumb.jpg

post-106-1159647200_thumb.jpg

post-106-1159647216_thumb.jpg

post-106-1159647241_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj: Idrija - Škofja Loka - Kranj - Jezersko (tu se je poslovil kolega, ker ga je zamikala malo bolj športna vožnja in jo je plačal s pristankom na riti - na srečo skoraj brez posledic za moped in njega, asfalt pa v tistem levem ovinku kot drsalnica) - skok čez mejo in v dolino - dvig na Pavličevo sedlo (tu me je oštel avstrijski policeman, ker se nisem postavil na pravo stran ceste in sem po nesreči pokukal v njegov office in ga zalotil z nogami na mizi ...) - Logarska dolina - Prebold - Trbovlje (lokalni kolenarji na vrhu v oštariji povedali, da ga ni več za srati, ker asfalt ne drži več) - Litija - Ljubljana - Kalce - Col - Vipava (obisk pri kolegu v kleti in ugotovitev, da grozdje, ki smo ga brali prejšnjo nedeljo lepo klokota v sodih ...) - Godovič - Idrija. Zelo lepih 350 km, čeprav sem po vremenski napovedi pričakoval bolj lep dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva udrarila turo LJ-Portorž. Naredila okoli 300km. Na Planini so ustavljali policajim tako da hvala nasprotivozečemu motoristu za opozorilo da sva zmanjšala :OK: . Naju je pa nekdo z avtom na križišču v LJ zelo grdo izzsilil :angry: . Midva sva štatrtala malo hitreje,un pa čez čisto rdečo pripeljal iz najine desne.Komaj sva zbremzala, da mu nisva priletela v bok :cry: .Drugače pa..vreme je bilo :OK: ,moja nova oprema pa se je tudi dobro obnesla (na motorju) :wub:

Najina odprava...

[attachmentid=82952]

Lep dan vsem :blush:

post-12343-1159695168_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Senj :OK: hotel videt goli otok :eek: ne vozijo čez :BUA: pol pa do Prijedorja in do doma :worship: prijetnih 880km. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z mojo pa sva danes naredila le 150km po Kočevskemu rogu in okoliških gozdovih proti Rajhenavu . V glavnem po makadamu in vlakah.

Krava se je dobro izkazala tudi izven utrjenih poti, čeprav je parkrat le malo falilo da nismo plužili po tleh.

Za zaključek pa v Žimarice k Lukatu na odličnega kralja živali :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pa naredil samo 2 km... nadmorske seveda :) Na krim in nazaj! Sploh nisem vedel da je polovica že asfaltirane kar je še povečalo užitek.

Samo na poti nazaj, me je v slabo voljo spravil nek voznik kombija, ki res ne vem kaj je hotel narest s tem da bi me skoraj z zadkom zbil?! :slap:

sem se že ustrašu da so res kaj asfaltiral, pa danes (na srečo) nisem nič novega asfalta opazu. :trance_33_sleep:

je pa na vrhu po novem križ postavljen... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z Lumpo po avstrijski štajerski. Povsod so naju pozdravljali in se nama prijazno nasmihali s snežno belimi zobmi, politični strankarski kandidati.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skok do morja... :D

Grčar, Jax, Pečo, Neya in moja malenkost.... :grim

Bilo je lepo :OK:

Aja, da ne pozabm... pa original-one nas je pršu pozdravt, pol se mu je pa očitno nekam mudilo :P

Popravljeno . Popravil Zorman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem spet proti severu, vendar napoved slabega vremena me je odvrnila od teh misli. Zato sem se odločil, da obiščem Grad Otočec. Tam okoli sem že velikokrat bluzil, vendar se tam nikdar nisem ustavil, zato sem ga danes prvič obiskal. Ker je pri nas bilo slabo vreme sem mal pogledal na kamere (prometno-informacijski center) in opazil, da je od Planine naprej sonce, zato gasa proti Otočcu.

Pot me je vodila prek Razdrtega, Postojne, Planine, Vrhnike, Ljubljane, kjer grem na avtocesto za Novo Mesto. Pred Novim Mestom zavijem levo za Otočec in sem tam ob 13:30. Najprej si privoščim malico, potem pa seveda sledi ogled gradu in okolice ter fotkanje le tega :D

Res je lepo tukaj, zato si vzamem skoraj urico, da si zadevo kolikor toliko ogledam :blush: Vreme lepo sončno, za mene celo pretoplo :D

Po slabi urci sprehajanja po otočku in okolici obrnem proti domu. Izberem pot za Kočevje, seveda ne morem mimo odcepa Dvor-Kočevje o katerem sem veliko slišal. Tukaj se vozim prvič in ta del je res fenomenalen. Pravi balzam za dušo :D Sicer sem slišal tudi marsikatero pikro glede tega odcepa, zato ga prevozim z spoštovanjem, vendar še vedno mal za dušo :blush: Nisem pretiraval, še posebno zato ne, ker ceste ne poznam, pa še upam si ne tako kot nekateri, sem bolj turistični tip :) Se pa bom sem še vrnil .)

Na cesti Kočevje-Ljubljana zavijem desno za Ljubljano in po Ribnici levo za Sodražico. Vreme je še vedno sončno vendar bolj kot se približujem Cerknici slabše je vreme. Sicer ni nevarnosti za dež. Ven pridem v Planini tu pa potem zavijem desno za Kalce, ter preko Godoviča (PAZITE NA PESEK na ovinkih pred njim, ga je na dveh ovinkih skoraj čez cel pas), Črnega vrha in Ajdovščine domov.

Kljub vsemu se je nabralo 350 km-jev, jst pa vesel, ker sem spet nekaj novega videl in prevozil :blush:

Še nakj fotk iz današnjega potepanja .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1159727346_thumb.jpg

post-106-1159727364_thumb.jpg

post-106-1159727383_thumb.jpg

post-106-1159727404_thumb.jpg

post-106-1159727425_thumb.jpg

post-106-1159727443_thumb.jpg

post-106-1159727461_thumb.jpg

post-106-1159727483_thumb.jpg

post-106-1159727533_thumb.jpg

post-106-1159727631_thumb.jpg

post-106-1159727647_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldne LJ - Sežana - LJ. Na ridah je bilo kar dosti dogajanja, upam da brez krešev. Vreme pa je na srečo zdržalo, čeprav je bilo v okolici Nanosa precej oblačno. Prijetnih 190 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sva jo pa iz wooxom udarla do morja sam sm mislu d bo mal lepš ureme .) pa k sva šla čez ride tud ni blo ne vem kok folka edin pol prot večeru so nalagal eno RSko :( upam d ni blo kej hujšga :? drugač ša uredu tura :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Včeraj skupinska furca na štajersko , do prekmuraj v Hotizo in nazaj . :OK: Lepih 320 + km. :naughty:

Več jutri v Slovenskih novicah ! :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj posamična furca iz Štajerske (Ptuj) na Koroško, pol pa na burek :grim v Mladost u Velenju in nazaj v štajerski raj. Prekrasna dravska dolina polna motoristov in sonca :OK: . Lepih 250 km B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend sva s kolegom spoznavala lepote skofjeloskega hribovja: priblizno 1 kg lepih, rjavih...

IPB Image

Opozarjam tudi na nujno nosenje kompleta za prvo pomoc, oziroma trikotne rute, v katero lahko najdeni zaklad zavijete za domov.

IPB Image

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj skupinska vožja iz Ljubljane na kufe v Ankaran in nazaj :yea1: . Družba krasna, vožnja pa tudi (predvsem za mene, malo manj za tiste, ki so vozili za mano) :OK: . Pogrešala Anno, ki je zaradi objektivnih razlogov ostala doma :( - bomo šli pa naslednjič skupi :D .

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..včeri naredu cca. 100 km,.. sem prefuru Mirnsko dolino in to kr 4X, ker je bla cesta res super, brez gužve traktoristov, listja pa tut še ni na cesti. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..včeri naredu cca. 100 km,.. sem prefuru Mirnsko dolino in to kr 4X, ker je bla cesta res super, brez gužve traktoristov, listja pa tut še ni na cesti. :OK: :OK:

tud jz jo 2x na dan :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, 29.09. sem se po dolgem času odločil preveriti stanje panoramske ceste na Stol - nad Kobaridom z južne strani. Zapel sem še pet dedcev in eno deklino iz tujine in smo šli...pa da ne bi šli direkt u bulo, sem jih taprvo stestiral (segrel) po potkicah okoli vasi...razen enega prekucavanja v robido in pavze na vsake 5 min za fotke so pokazali zadovoljivo znanje in segretost za odhod v hrib...makadam potke, pole asfalt do začetka makadamske poti za na Stol in pole gor - cik-cak....pot je očiščena skoraj do vrha - to pomeni očiščena: večji potovalni enduro brez problema in tresenja ,tudi z sotrpinom zadi se udobno pelje - zadnji del poti manj izkušenim lahko dela probleme, predvsem kakšen večji kamen,če ga pravočasno ne obideš, ali pa del poti ko je zelo mehko in z premajhno hitrostjo se cincaš in koplješ do vrha....deklina je na enem izmed ovinkov pustila delčke ogledala in malo preoblikovala rezervoar - XT Yamaha - pole sem ji kot kavalir kurblar in vžgal mašinco - njen frajer je pa itak čakal na naslednjem ovinku da jo fotka....neka gumica je pa našla prostor u mojem žepu...na vrhu lep razgled, krave in že smo šli proti mejnemu prehodu Učja...Tam postanek da smo gumico iz mojega žepa preselili pod rezervoar XT-jke ker je rezervoar poskakaval gore - dole brez nje...do Boke - Log Čezsoški - Trnovo - Magozd - Koseč ...kjer smo zaključili lepi izlet z nemškim pivom, nemško klobaso....priporočam za lep nedeljski izlet - le pri Logu Čezsoškemu je tabla - prepovedan promet v obe smeri - tam lepo počasi, pa pozdravček, če prleti kakšen bolj jezen mož ven, ga pa vprašte kej o kozah..... O:-) ..pa ne pozabte vrat zapirat, da koze ne utečejo....

nekaj slikc...

jazbec.eu

post-2263-1159951073_thumb.jpg

post-2263-1159951094_thumb.jpg

post-2263-1159951110_thumb.jpg

post-2263-1159951131_thumb.jpg

post-2263-1159951161_thumb.jpg

post-2263-1159951178_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušnih 140 km z Bertyjem. ravnokar. Ljubljana, Trojane na krof, Izlake. Zagorje, Trbovlje, Litija, Bogenšperk, Besnica,Ljubljana

:OK:

Popravljeno . Popravil imlakar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!