Skoči na vsebino

Ford Focus 1.8 TD tezave


Hrenowsky

Priporočene objave

Pred kratkim se je zgodilo nekaj neprijetnega. V avtu se je prizgala lucka za airbage. :? Po pregledu na servisu (nekako pol ure priklopljen na en racunalnik) so mi povedali da je menda crknil modul za airbage. Cena novega pa je od 90k do 110k :kva2: . Resda avto deluje povsem normalno, samo v primeru nesrece se airbagi ne bodo sprozili, kar je lahko neprijetna rec.... :xx:

Zanima pa me ce se to stvar (modul) da kako popraviti ali nesti kakemu serviserju ki bi znal to popravit. Zanima pa me tudi ce bi lahko modul zamenjal z modulom od karamboliranega Focusa, samo nevem ce je to izvedljivo in pa ce je modul od avtomobila ki so se mu sprozili airbagi uporaben. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole bom reku: če kaj izvem, ti bom napisal.... Ker morm pri setrinmu Twingotu tut modul zresetirat, oz. popravit. Kakršno koli info. ti pošljem na PM. (Pa upam, da bo to kmalu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj ti opišem mojo izkušnjo z lučko za airbage.....sicer na Berlingotu, pa vendar......na servisu so mi rekli ravno tako.....menjaj modul.....

pa sem potem z enim kolegom ugotovil, da če konektor pod sedežem (pod sedeži ima neke zategovalnike pasov) iztaknem, pa potem nazaj staknem, lučka čudežno neha svetiti....namreč kontakti oksidirajo in izgubijo stik, zato sistem zazna , da patroni ne delujejo in se v tem primeru ne sme sprožiti airbag......zato lučka sveti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj ti opišem mojo izkušnjo z lučko za airbage.....sicer na Berlingotu, pa vendar......na servisu so mi rekli ravno tako.....menjaj modul.....

pa sem potem z enim kolegom ugotovil, da če konektor pod sedežem (pod sedeži ima neke zategovalnike pasov) iztaknem, pa potem nazaj staknem, lučka čudežno neha svetiti....namreč kontakti oksidirajo in izgubijo stik, zato sistem zazna , da patroni ne delujejo in se v tem primeru ne sme sprožiti airbag......zato lučka sveti....

Ja, res je... je blo pri Cliotih isto. Sem tut jest pri svojnu, na žalost že pokojnem Cliotu, pocvikou kontakte in jih pospalkal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je... je blo pri Cliotih isto. Sem tut jest pri svojnu, na žalost že pokojnem Cliotu, pocvikou kontakte in jih pospalkal.

Pri našem kliju-miju, enako. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj ti opišem mojo izkušnjo z lučko za airbage.....sicer na Berlingotu, pa vendar......na servisu so mi rekli ravno tako.....menjaj modul.....

pa sem potem z enim kolegom ugotovil, da če konektor pod sedežem (pod sedeži ima neke zategovalnike pasov) iztaknem, pa potem nazaj staknem, lučka čudežno neha svetiti....namreč kontakti oksidirajo in izgubijo stik, zato sistem zazna , da patroni ne delujejo in se v tem primeru ne sme sprožiti airbag......zato lučka sveti....

pri meni je isto samo da moram jaz konektor malo pretresti mam pa forda mondeo 98 td

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz na VW Polo, podoben problem, samo da sem moral jaz res zamenjat modul, ki je bil tudi okol 80ksit.Ni priporočljivo od razbitega avta dajati modul gor, ker se ti lahko pri prometni nesreči vklopijo napačni airbagi (npr.kupil boš od avta, ki je bil bočno zaleten in se mu niso sprožile vreče, ti boš lepo zmontiral v svoj avto in pri morebitni nesreči, čelni, se ti bojo namesto sprednje vreče prižgale bočne)!

Prvo res preveri konektorje, če bo lučka še svetila pa raje zamenjaj modul z novim.

Pri Polotu je bilo treba vzeti volan in plastike okoli ročic za smerokaze in brisalce dol in si že pri modulu, ki je privijačen in s konektorjem priklopljem.

LP

MK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....če se ne motim, imaš samo Forda.....in ne kakšnega mercedesa, zato ti verjetno ne bo težko najti ta konektor pod sedežem......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj ti opišem mojo izkušnjo z lučko za airbage.....sicer na Berlingotu, pa vendar......na servisu so mi rekli ravno tako.....menjaj modul.....

pa sem potem z enim kolegom ugotovil, da če konektor pod sedežem (pod sedeži ima neke zategovalnike pasov) iztaknem, pa potem nazaj staknem, lučka čudežno neha svetiti....namreč kontakti oksidirajo in izgubijo stik, zato sistem zazna , da patroni ne delujejo in se v tem primeru ne sme sprožiti airbag......zato lučka sveti....

Laguna podobno s to razliko, da ti ravno zaradi prekinitve teh žic pod sedežem (napr. voziš kakšne stvari pod sedežem (pištolo, sekiro,..), ki ti prekinejo kontakt) računalnik zazna napako in zagori air bag lučka. Potem greš na servis in ti "flag" resetirajo. Torej brez reseta ostane lučka prižgana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laguna podobno s to razliko, da ti ravno zaradi prekinitve teh žic pod sedežem (napr. voziš kakšne stvari pod sedežem (pištolo, sekiro,..), ki ti prekinejo kontakt) računalnik zazna napako in zagori air bag lučka. Potem greš na servis in ti "flag" resetirajo. Torej brez reseta ostane lučka prižgana.

ne bo držalo :grrr

pr men je za vreče gorela luč zato ker je bil bočni karambol in se je sprožil zategovalnik pasov :grim

le tega sem danes zamenjal in lučka v armaturi za air bage ne sveti več :OK: nobenga resetiranja ali priklapljanja na čarunalnik :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi citroen picasso ima pod sedežem kontakt, ki ga je mama uspela staknit in prižgat lučko za airbag, na srečo so na servisu pogledali tudi to in niso predlagali nakupa novega modula. korektno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi citroen picasso ima pod sedežem kontakt, ki ga je mama uspela staknit in prižgat lučko za airbag, na srečo so na servisu pogledali tudi to in niso predlagali nakupa novega modula. korektno! :OK:

mama ??? :hmm:

boh ve kaj je počela.? :hmm: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zanima me nakup Focusa 1.6 bencinarja, pa opažam ponekod oznake zetec, pa me zanima če majo to vsi tako oznako pa jo lastniki ne napišejo v oglas, ali je to kakšna posebnost? Gledam pa letnik tam okrog 2000.

Popravljeno . Popravil The_Punisher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me nakup Focusa 1.6 bencinarja, pa opažam ponekod oznake zetec, pa me zanima če majo to vsi tako oznako pa jo lastniki ne napišejo v oglas, ali je to kakšna posebnost? Gledam pa letnik tam okrog 2000.

ZETEC je tip motorja. ga imamo pri hiši in smo zadovoljni, bolj kot s 1.8 TDCI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater letnik pa imate?

Je letnik 2004, karavan, pravkar navozil 60.000km. Če razumeš nemško, ti lahko skopiram priporočila za nakup focusa. Imam revije za novi in stari model.

Kaj več pa na PM (oziroma kaj malega lahko tudi tukaj odgovorim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!