Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

Evo Najčica se je vrnu :closedeyes: In že se je začelo veselo driskanje... :D

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Najčica se je vrnu :closedeyes: In že se je začelo veselo driskanje... :D

ooo ja pa ki si ti ki imaš stroj ki ne obstaja :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

plavi grom je na ulici, plavi grom je stigao, da li vidiš kako prašinu sad je digao, plavi grom čuje se sve jaće, temperatura mog motula skačee....volim kada jako dajem gas, i kada pacienti ostaju iza nas, volim kad moj motor tako jako bruji, volim kada motor preko 15 soma zuji:) - malenkost, ki manjka prijavi se za darovalca organov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz sem se dve leti nazaj udečežil šole varne vožnje, pa mi ni žal.Razmišljam da bi bilo potrebno večkrat, zlasti na začetku sezone.Sprobavanje svojih in motorjevih zmožnosti kar tako se mi zdi preveč tvegano, na poligonu je to poćet bistveno bolj varno.Saj nas potem itak čaka cesta z vsemi svojimi pastmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar tako, malo, za začetnike, kar pa ne škodi niti starim voznikom. Npr;

Preden spelješ iz semaforja, ko se prižge zelena luč...

Za vsak slučaj; Preden potegneš, pogledaš še levo in desno, :unsure: (da slučajno kdo ne prevozi "začetno" rdečo). Šele potem ga "napališ"!

Saj vem, da se sliši otročje, a je življenjsko pomembno!

Tud starim riderjem prav pride. En primer, prejšnji teden na koncu (oz. na začetku) Šmartinke, na križišču za obvoznico. Dva motorja se prerineta na pool position na semaforju, jaz se zdrenjam za njima in vštric. Zelena, vsi malo oklevamo in nekako že hočemo speljat, ko prileti kamionček z obvoznice po po izvozu in čez križišče krepko v rdečo... Tako lahkotno... Če bi mi speljali, bi lagano sportski pokosil tri motoriste, verjetno bi imel koga od nas na duši. No ja, nismo bili niti blizu, sam sem bil čist šokiran. Se prepričamo, če ni še kakšnega idiota in počasi speljemo, onadva levo, jaz naravnost. Ko sem bil čez križišče me pograbi jeza, da grem za njim in mu dam par vzgojnih po buči... No, bi blo preveč motoviljenja, ker sem bil že čez križišče, pa se ob omenjanju seksa z vso njegovo bližnjo žensko rodbino počasi ohladim... Bebec kamionarski. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En korak za akcijo drugi za reakcijo.

Na primer, kaj delajo avtomobilisti in moramo, v tem primeru kot

motoristi kompenzirati, če želimo otati na toti naši lepi.

LP pa srečno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

POZOR - DIVJAD!!!

Včeraj sem proti večeru peljal za Savo in bil previden na divjad.

Mimo mene je treščil en cestak, da me je "kar zavrtelo." Imelj je srečo, saj sem ga kasneje videl v gostilni.

To pa ni bistvo, kar sem želel povedati;

Malo naprej na ravnem delu ceste, nekaj kilometrov pred Litijo, sem daleč pred seboj zagledal, kako je mala srna (bambi) pritekla na cesto in se ustavila. Zmanjšal sem in nato ustavil. Nič se ni bala, čeprav sem jo odganjal!! Celo približala se je, povohala sprednje kolo, se nato obrnila in odpeketala v grmovje...

A veste, kaj hočem s tem povedati (predvsem cestaki!)?!

SREČNO in PREDVIDLJIVO na cesti!!

Predvsem sedaj, (junij & julij) ko imajo srne mlade!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Opozarjam vse motoriste na na spolzko cestišče od konca Šmartinske ceste v Ljubljani v smeri proti Šenjakobu preko mostu čez Savo. Očitno je kakemu tovornjaku puščal rezervoar za gorivo, nakar je še vse skupaj posuto z absorbentom - najhuje je v križišču z dovozom na avtocesto, kjer je na pasu za levo zavijanje na ogromno tega prahu, drugače ej pa madež precej dolg. Nasproti vozeči motorist je skoraj padel, pa tudi meni je drselo - pa sem bil z avtom.

Previdno!

LP

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozor na cesti Mengeš-Trzin (in obratno): na cesti je ogromno blata, koruze in ostankov rastlinja - sezona pobiranja pridelkov je na vrhuncu...

LP in previdno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

56) Na cesti bodite solidarni! Izven nje prijazni, do ostalih motoristov. Le to je zagotovilo, za popolno motoristično sožitje!!!

V kolikor bi vsi po najboljših močeh upoštevali zgornje pravilo, bi bilo na cestah bistveno manj nesreč. Sam naredim samo s službenim avtomobilom cca 60.000 km na leto, potem pa je tu še družinski avto in seveda motor. Če bi popizdeval za vsako oslarijo, ki jo naredijo ljudje na cesti in izven nje, bi se mi lahko zmešalo. Moje izkušnje kažejo, da solidarnost in prijaznost delujeta. Pa saj nam ne sme bili problem nekoga, ki že nekaj časa čaka, da se vključi v promet spustiti naprej. Ravno tako nam verjetno ni težko ustaviti pred prehodom za pešce in to čakajočim nakazati s prijaznim gibom roke. Do sedaj sem bil vedno deležen prijaznega pogleda in to nekaj šteje, verjemite. Za tiste, ki zaradi tega za mano zgubljajo živce in pregrevajo hupe pa mi je malo mar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pregledal sem prvih 5 strani in nisem našel nikjer naslednjih situacij:

PRIMER 1:

oster levi ovinek v ali izven naselja ti pa uporabljas svobodno in samozavestno celotno sirino svojega pasu za nagibanje v ovinkih.

nasproti pripelje kamion, ki si tako in tako vzame večji radij in s prednjim delom zapelje na tvoj pas.

ko mislis, da je njegov prednji levi odbijac mimo in prav tako tudi nevarnost (velja v primeru avtobusa), se pa POJAVI IZBOČEN VOGAL PRIKOLICE ! ! ! !

udarec v belanco ali celado zagotovo ne nudi uzitka.

post-20690-126253718854_thumb.jpg

post-20690-12625372015_thumb.jpg

post-20690-126253719527_thumb.jpg

V OSTRIH LEVIH NEPREGLEDNIH OVINKIH NE VOZITE ČISTO OB SREDINSKI ČRTI Z MISLIJO: "SAJ AVTU PELJE TUDI PO NOTRANJI STRANI OVINKA"

KAJ PA DALJŠA VOZILA - AVTOBUSI, TOVORNJAKI ????

PRIMER 2:

oster desni ovinek....

kot "tujec" vozis cisto desno, skoraj ze po bankini, ko lokalni matador v nasprotni smeri pridivja in seka ovinek.

za povrh morda se z neprizganimi lucmi in alkoholom v sebi - sam se mores resiti z voznjo po bankini, saj morda voznik niti ni opazil, da mu je nasproti prisel motorist.

PRIMER 3:

vozis po sredini osnovnega pasu avtoceste, medtem ko za teboj pridivja SUV ali kaksen drug "manjsi" hitrejsi avto...

ker si ozek ne gre s celotno sirino avtomobila na prehitevalni pas, pac pa samo s polovico.

zamislite si namesto sivega avta motorista:

post-20690-126253775339_thumb.jpg

Vse te situacije sem sam dozivel na mokrih in suhih asfaltnih povrsinah ter ZMERAJ zaradi primerne hitrosti in predvidevanja prezivel brez prask, udarcev, poskodb, padcev....saj sem uspel pravocasno odreagirati - tudi alkohola nisem imel sebi.

upam, da se bo vedno izsel racun "dvobojev" v mojo korist oz vsaj brez padca.

saj bi se se spomnil kaksnega primera, ampak verjamem da je ze omenjen med šesto in dvajseto stranjo, ki jih nisem prebral :)

upam, da sem vsaj malo popestril svoje nakladanje s slikami ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri primeri, rookie81. Jaz bi dodal še eno dopolnilo pri tovornjakih, avtobusih oz. pri vseh vozilih, ki imajo precej previsa čez zadnjo os - namreč, ko taka vozila zavijajo (recimo v desno), jim gre lahko zadnji konec precej čez sredinsko črto - pazljivo pri prehitevanju.

LP in varno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena "pametna (tovornjakarska) gesta" z južnoameriških cest;

Ko te pri nas opazi tovornjakar, da ga želiš na (pol)preglednem odseku ceste prehiteti, ti da z desnim smernikom "signal", da ga lahko varno prehitiš. S tem ti "sporoči", da je spredaj cesta prosta!

V Južni Ameriki, ti dajo za "varno prehitevanje", levi smernik!!! :slap::wallbash: ....Zato nikoli nisem bil siguren, da je res?! Kajti, lahko bi "veliko vozilo" zavijalo na stransko cesto levo in "te zvabilo" direktno pod kolesa!

Za razmisliti, a ne?!!

Nauk:

Da so "naši" tovornjakarji, brihtnejši od njih! :yes: :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena "pametna (tovornjakarska) gesta" z južnoameriških cest;

Ko te pri nas opazi tovornjakar, da ga želiš na (pol)preglednem odseku ceste prehiteti, ti da z desnim smernikom "signal", da ga lahko varno prehitiš. S tem ti "sporoči", da je spredaj cesta prosta!

V Južni Ameriki, ti dajo za "varno prehitevanje", levi smernik!!! :slap::wallbash: ....Zato nikoli nisem bil siguren, da je res?! Kajti, lahko bi "veliko vozilo" zavijalo na stransko cesto levo in "te zvabilo" direktno pod kolesa!

Za razmisliti, a ne?!!

Nauk:

Da so "naši" tovornjakarji, brihtnejši od njih! :yes: :worship:

Hmm... Nam se je zgodilo, ko smo se v študentskih letih vozli v lj (z avtom je to bilo), da nam je po Rižani (stara cesta), v dolgem desnem preglednem ovinku, v mraku, avtobus pred nami dal desni žmigavec. Cesta je izgledala prazna. Kolega ki je vozu je prav tako to razumel kot nakazilo da je cesta prosta in da ga lahko varno prehitimo. V trenutku ko je dal žmigavec, pospešil in se vrgel ven da ga prehiti, je avtobus zavil desno, ravno takrat pa nasproti priletel avto z nasprotne smeri! Cesta je pred tem zgledala prazna, ampak ker je bil desni ovinek, se je avto "skril" za avtobusom in ga ni blo mogoče videt. Še zdaj ne vem kako smo se rešli. Od takrat dalje žmigavca nikoli ne jemljem kot signal, da je varno prehiteti.

Ker prav tako, kot lahko tovornjak zavije levo, lahko tudi zavije desno s ceste...pa to ne pomeni vedno, da je varno prehiteti. Tako da znajo biti tej "signali" tudi zavajajoči.

Je pa res, da če se sam prepričaš da je varno prehitet, in ti da tovornjakar levi žmigavec te ustraši...če ti da desnega pa se počutiš bolj varnega, ker ali zavija desno torej te ne moti med prehitevanjem, ali pa pomeni da te je opazil...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

desni smerokaz kot signal za prosto prehitevanje se naj razume samo v primeru, ko na desni ni možnosti zavijanja (cesta, odcep, pocivalisce, postajalisce,...).

prav tako ne prehitevas ko so ceste, dovozi,... iz leve strani, saj vozilo ki pride iz njih in zavija v svojo desno, gleda samo v levo in ne vidi prehitevajočega vozila - pa saj to sem ze videl, da je bilo omenjeno.

no, samo da ste se resili takrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeci_vragec!

Ja, pri tem pa je en velik problem, o katerem smo že (nene parkrat) govorili, pa dajmo še enkrat, ker je POMEMBNO:

Fejst moraš paziti, ko prehitevaš veliko vozilo, preko katerega ne vidiš, da ti z desne izza prehitevajočega vozila, kdo ne zapelje na tvojo stran ko prehitevaš!!!

Fejst je treba preverit!! :yes: :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no še ena slovenska. tudi če prehitevaš zelo mali avto (npr. toyota yaris), ki zavija desno moreš prehitevat zelo po levi strani pasu. včasih si taka velika vozila (sploh z kako žensko za volanom) vzamejo velik "einšlag" in zavije prvo konkretno čez črto levo, da potem lažje trofi desni zavoj. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko motoristov prehiteva v ŠKARJE, to je zelo nevarno početje, jaz sem se jim v avtu kar nekajkrat izogibal po BANKINI. :wacko:

Sam imajo pa taki motoristi to dobro lastnost, da znajo dobro dajati nasvete kaj se sme in kaj ne, saj to vedo iz lastnih izkušenj :hmm:

P.S. Kakršnakoli podobnost s katerimi, ki se tu prepoznajo, je zgolj NAKLJUČNA :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!