Skoči na vsebino

Čelade v dežju, (rosenje vizirja, očal..)


hotschko

Priporočene objave

Lihkar klical optiko Prizma, trenutno nima, bo pa do konca tedna na voljo, ker se zacenja "sezona". Ne vem pa kaj, se bom konec tedna oglasil, nabavil in sprobal, sporocim rezultate :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar klical optiko Prizma, trenutno nima, bo pa do konca tedna na voljo, ker se zacenja "sezona". Ne vem pa kaj, se bom konec tedna oglasil, nabavil in sprobal, sporocim rezultate :)

Spet govoriš v prihodnjiku ... :P

Mimogrede - tisto s človeško salivo na očalih res deluje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte si lece not v oke, pa se vam ne bo rosil, oziroma bi celo radi, da se vam rosi.

Jz dost prakticiram z lecami, vendar se mi zal vcasih prevec susijo in je tud zoprn.

Matr, skoz problemi.... :blink:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, leče so lahko na motorju prava jeba, sploh če imaš bolj občutljive oke in se ti sušijo več kot navadno, kar je pri lečah stopnjevano. Mikropiš, ki ga ima skoraj vsaka čelada, to še poslabša. Pomagajo kapljice, pa pogosto mežikanje, pa boljša čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na čeladi uporabljam pin-lock vizir in je res o.k. Ker pa uporabljam še očala so mi ta povzročala preglavice dokler....

Analiziral sem zakaj pride do rosenja. Logično da zato ker se toplejši zrak (predvsem je kriva sapa) kondenzira na hladnejših steklih očal. Zato sem očala pred vožnjo v hladnejših dneh predhodno ogrel na svojo telesno temperaturo. Enostavno jih recimo daš za nekaj časa v notranji žep jakne. Zadeva deluje 100 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar klical optiko Prizma, trenutno nima, bo pa do konca tedna na voljo, ker se zacenja "sezona". Ne vem pa kaj, se bom konec tedna oglasil, nabavil in sprobal, sporocim rezultate :)

in?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

na večini petrolov se da dobit antifog sredstvo od pavline :OK: (kr velka steklenička) po mn kot 600sit :yea2: pa kr dobr deluje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem na sejmu IMOT kupil izdelek Diamant antibeschlag cream. Zadevo namažeš, pol pa jo spucaš s kakim papirnatim robčkom ali krpico. Zadeva dela, vendar sem opazil da se ponoči opazijo lise na vizirju. Ne vem mogoče nisem dovolj zbrisal ali pa je to pač mišjleno bolj za vožnjo čez dan. Zadevo lahko potem tudi spucam dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte si lece not v oke, pa se vam ne bo rosil, oziroma bi celo radi, da se vam rosi.

Nekateri pa smo celo zamisli si alergični na leče oz. jih enostavno ne prenašamo. Mater nam kak se gremo nekaj ekstra , a ne???

Ful nam paše in si želimo da bi se nam rosilo - ja - bistvo si zadel kot ga bolj ne bi mogel.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje v spominu imam neko informacijo, za katero ne vem če je čisto točna... kot antifog se dajo uporabljat kalijeva mila... to bi se pa skoraj moralo dobit v kakšni lekarni???

Če je mogoče v bližini kakšen kemik oz. farmacevt bi lahko potrdil oz. ovrgel tole izjavo :hmm:

lp,

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat sprobana preparata, slina in milo učinkujeta "0" :BUA:

išče se kaj boljšega, mogoče rain x in podobne nenamenske zadeve s svojimi hlapi škodujejo očem, ne vem, treba sprobat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..rain x in podobne nenamenske zadeve s svojimi hlapi škodujejo očem, ne vem, treba sprobat

TI sprobaj, pa nam povej..

:naughty:

mogoče tudi kakšne terapije potem uporabljajo okulisti za odpravo težav, pa v kakšnih barvah imajo in koliko stanejo steklena-nadomestna zrkla..

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jaz si vsako jutro (če je zunaj megla ali visoka vlaga, pa nizke temperature) notranjo in zunanjo stran vizirja temeljito spoliram s toaletnim papirjem ali papirnatimi brisačami. Zadeva se rosi bistveno manj.

Ni ravno najboljša rešitev, pomaga pa (malo).

Pozabil si povedati, da toaletni papir in kuhinjske brisače morajo biti iz Palome d.d.. Če produkt ni ta pravi, tudi zadeva tako ne funkcionira. Palomin produkt, prava rešitev proti rosenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si povedati, da toaletni papir in kuhinjske brisače morajo biti iz Palome d.d.. Če produkt ni ta pravi, tudi zadeva tako ne funkcionira. Palomin produkt, prava rešitev proti rosenju.

pa najbolje je če je rabljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........ Hvala lepa, se pa raje Fuk pišem.

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

kaj pa če popluvaš vizir tako kot masko za potaplanje.......... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louis-u videl univerzalno anti-fog folijo, če se prav spomnim cena okoli 15-20 eurov.

Ima kdo mogoče izkušnje s to folijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louis-u videl univerzalno anti-fog folijo, če se prav spomnim cena okoli 15-20 eurov.

Ima kdo mogoče izkušnje s to folijo?

JAZ!

Ne vem kakšna je, toda. Pred leti, ko sem šel na eno (deževno pot), sem s sabo vzel folijo, ki jo nalepiš od znotraj in deluje kot nekakšen "Pin-Lock", je pa bolj iz tako mehkega materialal kot "kondom" in je zanesljivo dobra.

AMPAK, dokler ne spusti vmes zraka. in vode. Meni jo je po nekaj dneh. Možno je tudi, da jo jaz nisem dobro in dovolj natančno malepil, ker se mi je nagubala. (Moja nestrokovnost lepljenja)!

Če bi jo strokovno nalepil, mislim da je sto odstotna, a verjetno ne za večno.

To je moja izkušnja s folijo odznotraj!

Drž se! :yea1:

Hoj

P.S.

Še nekaj za vse tiste, ki nimamo denarja!

Rosenje preprečiš s premazom vizirja znotraj z JABOLKOM! Toda PAZI! ne sme biti gnilo!!!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.

Še nekaj za vse tiste, ki nimamo denarja!

Rosenje preprečiš s premazom vizirja znotraj z JABOLKOM! Toda PAZI! ne sme biti gnilo!!!

Kakšna posebna sorta? Jonatan, jonagold, morda? :hmm: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo, hvala za odgovor. Jabolko je definitivno dobra zadeva ne glede na sorto. Mogoče se boste smejal, ampak tudi s krompirjem se da, sprobano na R 4 (katrca ), kdor jo je imel, pozna problem rošenja od znotraj. Ko si namazal šipo se je naredil neki film, ki pa je kmalu izginil, podobno kot pri rain-x. Žal je zadeva delovala samo kratek čas. Ampak ker je krompir pocen, ni frke. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna posebna sorta? Jonatan, jonagold, morda? :hmm: :fredy:

Neka sladka sorta. Kisle ti lahko nažerejo vizir.

... Žal je zadeva delovala samo kratek čas. Ampak ker je krompir pocen, ni frke. :OK:

Samo dost velik kufer rabiš na mopiju.

Pomaga tudi, če z namiljeno mehko krpo ali papirno brisačo namažeš od znotraj vizir.

So pa to rešitve za kratek čas, kot so že napisali predhodniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš u trgovino in kupiš nalepke proti rošenju, al poa kupip fogfree šipce, js mam to na moji hjcjki in je super...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!