Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

20.7 se nameravam odpravt na nordkapp,z motorjem seveda za 3 tedne al pa tud več.Če ma gdo kaj informacij naj se razpiše prosim.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda....v enem starejših motoplusih je bil potopis enih tipov iz Reke,ki so šli tja.....z vsemi cenami,trajekti,rezervacijami......bom poiskal pa ti napišem.

Drgač je pa to nora,nora,nora ideja.....ma tut mene tja vleče....morda enkrat ko bom ,kaj vem.....bolj bogat...hahahahaaa

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom poizvedel ker smo meli to turo ze splanirano pred leti pa je zaradi financ (huh skandinavija pa alkohol) odpadla. napisem kmalu.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Eno opozorilo: "znorte" se v Nemciji, v vseh severnih dezelah pa ZELO pazite na omejitve hitrosti/radarje, ker so kazni RES hude (novembra 1998 je bila najnizja kazen na Norveskem ~400 DEM). Nam je bilo kar malo tezko, ko imajo pa tako super speljane ceste...

Nasploh so vse cene precej visje kot pri nas. A zato boste spoznali ful prijazne ljudi, videli super lepe pokrajine, vse zeleno, sami slapovi, pa nori fjordi (in ceste okoli njih!), hise s travo na strehi... a tudi relativno veliko dezja, zato se dobro opremite!

In se danes mi je zal, da si nisem kupil vsaj enega trola za spomin...

Ne dvomim, da se boste imeli skrajno lepo, le pazite nase!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... a tudi relativno veliko dezja, zato se dobro opremite! ...

... lepše vreme boste imeli, če boste šli po Švedski do vrha Baltika ... sicer pa v tem primeru vzemite s seboj večje količine Autana (komarjikotvrabcipress) ... pa pazite se severnih jelenov (karibujev) ... so totalno zmesani in letijo cez cesto kot kure ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale sever, pa je poln žvali: komarji, vrabci, karibuji, severni jeleni, kune...

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ketne s sabo vzemi!!

Predpostavljam da gre tud tvoj tip s tabo!A gresta z enim motorjem!!

Thundercat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tundercat valda greva z enim motorjem pa še to bo zzzeeellloooo drago,o dveh sploh pomislt ne upam.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda....če imaš možnost glede potopisa preberi MotoPlus julij-avgust 2001.

Ga žal nimam doma,je pa v prikolici na morju(preveril kolega ko je bil dol).

Ko pa grem spet kaj v Umag,ga vzamem in skeniram.

Upam , da ne bo prepozno hahhhahaaaaaaaaaa

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nek potopis imam menda tudi jaz ... bil pa je objavljen v Delu ... bom poiskal in ti poslal ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk,kaj ste prima to mi je zelo všeč ,da ste se potrudili, informacije so vedno dobrodošle,ko se bom vrnila pa jih bom z užitkom sama posredovala interesentom.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom šu jst tja gor, bom šel do severa Nemčije sigurno z vlakom, od tam pa pol z mopedom naprej.

Rajši na severu naredim kšn kilometer več, kot pa da se vozim po Avstrijsko-Nemških avtocestah.Škoda gum, bencina, cestnin,.......

lp

puuuuuuuuuniiiiiiiiiim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi motorist se odpelje in pripelje do doma z motorjem. Ko boš tok star kot jaz, boš že vedel. Se pač za tako pot ustrezno pripraviš. Nove gume, pa denar itd. Jaz upam, da bom to pot naredil čez dve do tri leta. Imam pa še bolj nor načrt za vračanje. Čez Finsko, Rusijo, Poljsko ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pravi motorist se odpelje in pripelje do doma z motorjem. Ko boš tok star kot jaz, boš že vedel. Se pač za tako pot ustrezno pripraviš. Nove gume, pa denar itd. Jaz upam, da bom to pot naredil čez dve do tri leta. Imam pa še bolj nor načrt za vračanje. Čez Finsko, Rusijo, Poljsko ....

Glih taprav motorist se ne voz kr ke u tri dni, ampak furo načrtuje v naprej in se cim bol izogiba nezanimivim odsekom poti, ter hrani moči in motor za zanimivejši del poti. Taka pot mora biti užitek, ne pa trplenje na Nemških ravnicah. Pa tud starost tuki nevem, če ma kej veze.

Razn če ti je bistvo kilometre cepat.

Sicer pa je to samo MOJE mnenje!!!!!!!!

lp

puuuuuuuuuniiiiiiiiiim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je pa tud vedet, s kaksnim motorjem se odpravljaš na tako pot.

Ne vem če bo z SV-jem tako spočita, kot si lahko ti s svojo "dnevno sobo na kolesih"

puuuuuuuuuniiiiiiiiiim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sreča da ne gre na to pot s SV ampak s fantom skupaj na njegovem motorju!Ta pa je res "HIŠA NA DVEH KOLESIH"!!

Thundercat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo pelala se bom na zadnem sedežu Kawasakija 1500 classic turer,luksuz do kraja.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm vceraj sem se pogovarjal z enim, ki je na nordkapu ze bil: "skandinavija je super, zadnji del do nordkapa pa ful drag in brezveze. to je tura samo za to da lahko reces da si bil tam."

no sam mene se vedno vlece ampak ko bom velik in bogat ker baje je ful ful drago (to je nizozemec rekel, ki ima dobro placo)! tak da sanda eno kartico z velikim limitom zraven za vsak slucaj!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil v skandinaviji 3 leta nazaj,res je drago,malo pivo 50NOK to je 1250SIT,ostale cene so tudi temu razmerju primerne,več ali manj.Ampak,je pa kot v pravljici,še to,tam sem bil maja meseca,skandinavske bejbe v minicah,dekolteji do popka,mene je pa v zimski bundi zeblo ko psa!

LP DAN

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem nordkap osvojil tri leta nazaj in to z XT 600 - s tem motorjem je bila voznja do gor in nazaj prava mora (pa mi se prtljage ni bilo potrebno voziti - je bila v avtu od kolegov) - tista blazotova ideja z vlakom cez nemcijo nikakor ni slaba!!!

je pa na finskem in norveskem skoraj vsak dan dez padal, kar pomeni da je spanje v sotoru slaba varianta ker se nikoli nobena stvar ne posusi. ce spis v bungalovih je pa kar drago ce sta samo dva.

bencin je najdrazji itak, hrana je se drazja (na motorju je ne mores nic s seboj vzet), sam nordkap ni nic posebnega,... ce ima clovek ta prav motor pa ful sreco z vremenom bi bilo ful lepo, samo to slednje je tam gor blazno nesigurno. jaz na primer sem se celo pot sparaseval zakaj se nismo raje odpravili recimo v turcijo...

bom se kaj napisu ce bo koga zanimal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mato prosim napiši kako so gor urejeni campi,kakšne so cene hrane,po tvoje kolk keša bi vzel sabo, za 2 osebe motor za 22dni.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!