Skoči na vsebino

Slovenec raztura v RKC


SiR

Priporočene objave

PP je PP, kako ne veš kdo je :huh:

... dejstvo je, da so bili razrešeni vsi po istem kopitu iz nekrivdnih razlogov, dejstvo je, da bodo, če na naslednjih volitvah zmaga "nova vlada" na stolčkih spet drugi ljudje in dejstvo je, da gospodarstvo tako ne more funkcionirat ... dejstvo je tudi, da bo vlada rekla, če bodo sedanji seronje, ki so prišli na stolčke slabo vodili firmo, da so za vse krivi prejšnji, ker so slabi učinki šelel sedaj ven udarili ... dejstvo je, da so prejšnji "sposobnjakoviči" firme vodili uspešno in jim kaj dosti ni za očitat ... in od tu veleumna odpoved iz nekrivdnih razlogov ...

Ja Vale, vse je minljivo. Le Dimsi je večen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bistvo tvojega posta je povdarjeno...torej ne gre za stranko, kaj šele religijo oz. institucijo religije....

ja pa gre za stranko ki je najbolj zajebala domobrance, posledično tudi ostale slovence !

slovenska narodna zaveza ! današnji nasledniki pa so podobniki & Co. :angry: jebiga !

padli za domovino, a ne v isti jarek !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In kdo je izgubil Koroško in Trst ?

...

Ali niso Slovenci zgubili Koroške na plebiscitu leta 1920? Ali ni bila prav tako leta 1920 določena z rapalsko pogodbo med kraljevino SHS in Italijo meja, ki je potekala približno mimo Cerknega, Kal, Rakek, Reka. Z njo je ostalo na italijanski strani okoli 500.000 Slovencev in Hrvatov. In ne mi rečt, da so za to krivi partizani.

Tito je precejšen del tega ozemlja pridobil nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Koroške so se umaknili s pogodbo, sicer bi jo lahko obdržali. Iz Trsta prav tako, umaknili so se pred Angleži. Samo to je že malo izven te teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Koroške so se umaknili s pogodbo, sicer bi jo lahko obdržali. Iz Trsta prav tako, umaknili so se pred Angleži. Samo to je že malo izven te teme.

A si ti doživel 2.Svetovno vojno,in obdobje po njej, da vse tako veš??

Aja, nisi, si premlad,....Samo bereš....in to očitno raznovrstno literaturo z vseh strani......da le govori za domobrančke in RKC, da, da, da, le naši so tapravi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridevnik "zagaman" dobiva povsem nov pomen. Nisem si mislil, da obstaja več prostovoljnih ministrantov kot gasilcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nisem si mislil, da obstaja več prostovoljnih ministrantov kot gasilcev.

Čeprav glede na število navidezno raznovrstnih religij to sploh ni presenetljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Koroške so se umaknili s pogodbo, sicer bi jo lahko obdržali. Iz Trsta prav tako, umaknili so se pred Angleži. Samo to je že malo izven te teme.

Ali bi lahko, prosim, navedel vir, kje si to prebral?

Popravljeno . Popravil Lobo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa je Rode všeč.

Ko ga gledam mam občutek, da je čas decembra.

En tak simpatičen miklavžek se mi zdi.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DejVU: Trsta nismo zgubili zaradi Tita ali partizanov...bil je del kravje kupčije kot nagrada za kapitulacijo Italije leta 1943. Če ga ne bi zasedli pred zavezniki, tako kot Gorico bi bla Italija še malo večja...na naš račun seveda. Že tako so nam vse s krvjo pridobljeno ozemlje UKRADLI.

zna bit, da si simpatizer s fašisti...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa je Rode všeč.

Ko ga gledam mam občutek, da je čas decembra.

En tak simpatičen miklavžek se mi zdi.

:grim

Mene bolj asociira na parkeljna, ki je pravkar prišel s praznovanja pusta. In to z hudim mačkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali bi lahko, prosim, navedel vir, kje si to prebral?

Saj to je znano. Za Koroško sploh. Angleži ne bi kar za brez veze vrnili domobrancev. To so bile stvari medsebojnih pogajanj. Pa Angleži niso tako vračali ljudi samo nam, so jih tudi npr. Rusom, ki so jih prav tako vse pobili. Vse to so bili politični dogovori z različnimi interesi v ozadju. Saj komunisti niso neumni da bi

se s tem hvalili pz. o tem pisali. Pri Koroški je šlo pač za dogovor glede ozemlja. In takole človek napiše malo zgodovinske resnice je kar že fašist :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži ne bi kar za brez veze vrnili domobrancev.

ne še it no ! daj povej zakaj angleži niso vračali slovenskih četnikov ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je znano. Za Koroško sploh. Angleži ne bi kar za brez veze vrnili domobrancev. To so bile stvari medsebojnih pogajanj. Pa Angleži niso tako vračali ljudi samo nam, so jih tudi npr. Rusom, ki so jih prav tako vse pobili. Vse to so bili politični dogovori z različnimi interesi v ozadju. Saj komunisti niso neumni da bi

se s tem hvalili pz. o tem pisali. Pri Koroški je šlo pač za dogovor glede ozemlja. In takole človek napiše malo zgodovinske resnice je kar že fašist :lol:

Komu je znano? Jaz te sprašujem po pisnih dokazih. In če niso bili komunisti neumni, da bi o tem pisali ali se hvalili, mogoče so pa bili neumni kapitalisti? Dogovor o delitvi ozemelj je bil okvirno sklenjen že na Jalti med velikimi tremi. Brez malih rib.

Pa še dve laži, ki si ju navedel: Nisi napisal zgodovinskih resnic (kot sem že napisal, ta ozemlja so bila določena drugim državam že 1920) in nihče te ni označil za fašista (le zakaj bi te?).

Pa tudi ni razloga, da bi se umikal iz debate. Vsak od nas ima pravico napisat svoje mišljenje. Naj bo takšno ali takšno. In zame nisi nič slabši človek kot sem jaz ali celo neumen, če imaš drugačno mišlenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na to je enostaven- četnik je pač takrat bil konvertibilna valuta inso jih hoteli zadržati zase :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne še it no ! daj povej zakaj angleži niso vračali slovenskih četnikov ?!

:blink: Ali jih ni Bata vse postrelil na Neretvi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boško Buha je bil meni najbolj všeč.

Prle.

Prle je bil zakon.

:kva2:

In škoda da so Turke spodil, zdaj ne bi blo RKC, ne bi Rode težil in se ne bi šli krščanstva.

In lahko bi (tudi uradno) meli več bab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne še it no ! daj povej zakaj angleži niso vračali slovenskih četnikov ?!

Sej men se zdi, da so četnike pobili že leta '43 v Grčaricah na Dolenjskem. Pri nas so rekli četnikom plava garda. In takrat je bila uničena glavnina sil skupaj z njihovim poveljnikom. Če je kakšen sploh ostal, ne vem, verjetno so se pridružili domobrancem, če so preživeli. Drugače je bilo četnikov največ v južnejših republikah, tisti pa ne vem če so bežali skupaj z domobranci. Kakšen je sigurno. Da pa jih niso vračali- mogoče so se pogodili samo za domobrance. O tistih pisnih virih: gotovo kaj piše v knjigi slovensko domobranstvo, tudi v revijah slovenske zaveze je dosti tega pisalo. Tam piše dosti osebnih zgodb ljudi iz

prve roke, ki so to doživljali. Samo jaz sem to bral še v srednji šoli, zdaj pa se nimam časa toliko zgodovini posvečat, imam druge stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boško Buha je bil meni najbolj všeč.

Prle.

Prle je bil zakon.

:kva2:

In škoda da so Turke spodil, zdaj ne bi blo RKC, ne bi Rode težil in se ne bi šli krščanstva.

In lahko bi (tudi uradno) meli več bab.

Pa Mirko in Slavko tudi...

"Mirko, pazi, metak! "

"Hvala,Slavko...."

Sej men se zdi, da so četnike pobili že leta '43 v Grčaricah na Dolenjskem. Pri nas so rekli četnikom plava garda. In takrat je bila uničena glavnina sil skupaj z njihovim poveljnikom. Če je kakšen sploh ostal, ne vem, verjetno so se pridružili domobrancem, če so preživeli. Drugače je bilo četnikov največ v južnejših republikah, tisti pa ne vem če so bežali skupaj z domobranci. Kakšen je sigurno. Da pa jih niso vračali- mogoče so se pogodili samo za domobrance. O tistih pisnih virih: gotovo kaj piše v knjigi slovensko domobranstvo, tudi v revijah slovenske zaveze je dosti tega pisalo. Tam piše dosti osebnih zgodb ljudi iz

prve roke, ki so to doživljali. Samo jaz sem to bral še v srednji šoli, zdaj pa se nimam časa toliko zgodovini posvečat, imam druge stvari.

Lepo, da se nisi umaknil iz teme,čeprav sva drugačnega mišljenja.

Zdi se mi, da bereš,oz.akceptiraš samo eno resnico.

Vendar, resnica ni samo črnobela.Ima en kup nians in podrobnosti.

Mogoče bi bilo dobro prebrati še kakšno drugo knjigo, pa za svojo zgodbo vprašati še kakšnega partizana, kakšnega interniranca,pa npr.kakšno pričo divjanja črnorokca Frakeljna.Pričo pravim za to, ker preživelih žrtev njegovega divjanja ni. So bile vse takoj pod rušo.

Potem si boš laže ustvaril svoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Mirko in Slavko tudi...

"Mirko, pazi, metak! "

"Hvala,Slavko...."

:eek:

Filmski / strip :hmm:

nadaljujte debato o pobojih TUKAJ!

ta tema ni temu namenjena :)

:worship:

Končno.

Kljub provociranju je blo treba nekaj časa :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledu zadnjič intervju na nacionalki z njim ... moram priznat, da je bil dober intervju. Všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!