Skoči na vsebino

Kategorije moških


Jurij

  

71 članov je glasovalo

  1. 1.

    • pravi dedec
      12
    • metro-seksualec
      1
    • retro-seksualec
      2
    • über-seksualec
      4
    • ni?-seksualec
      1
    • samo povpre?en seksualec
      10
    • edinstveni seksualec - nemogo?e "vkalupiti"
      6
    • briga me/ne vem/spet ena bedna anketa...
      14
    • poklilal/a sem samo ker me zanimajo rezultati
      21
  2. 2.

    • pravi dedec
      15
    • metro-seksualec
      0
    • retro-seksualec
      2
    • über-seksualec
      5
    • ni?-seksualec
      1
    • samo povpre?en seksualec
      8
    • edinstveni seksualec - nemogo?e "vkalupiti"
      4
    • briga me/ni? od na?tetega/ne vem/spet ena bedna anketa...
      14
    • poklilal/a sem samo ker me zanimajo rezultati
      22
  3. 3.

    • pravega dedca
      14
    • metro-seksualca
      0
    • retro-seksualca
      0
    • über-seksualca
      6
    • ni?-seksualca
      1
    • samo povpre?nega seksualca
      7
    • edinstvenega seksualca - nemogo?e "vkalupiti"
      4
    • briga me/ni? od na?tetega/ne vem/spet ena bedna anketa...
      11
    • poklilal/a sem samo ker me zanimajo rezultati
      28


Priporočene objave

Evo članek copy/paste iz siol.net. V njem je najti opise moških (čeprav - Tom Cruise izobražen? a nima samo osnovne šole zaključene... :? ) Pa vseeno da vidimo kakšni smo motosvetovci oziroma kakšni so partnerji motosvetovk oziroma kakšne bi nas želele...

Iščemo pravega moškega!

Revije so polne metro-, retro-, über- in nevemšekakšnih - seksualcev, ki označujejo različne tipe moških, s katerimi si tako ali drugače delimo življenje. In kaj naj si o vsem tem misli povprečna ženska, ki ji je všeč, da je njen moški nežen, pozoren in urejen, hkrati pa seveda tudi možat in zaščitniški?

Na začetku je gotovo zmedena, ko prebira različne opise moških v ženskih revijah in skuša v enega izmed njih stlačiti svoj primerek, ki se navadno ne zmeni za opisane kalupe in jo spravlja ob živce ter razveseljuje na povsem svoj in edinstven način. Ali ni to navsezadnje tudi najboljše? Vrhunske umetnosti in najbolj neprecenljivih ljubezni ne moremo ukalupiti. Je pa najbrž zabavno prebrati kaj novega o večnih temah in se pozabavati z opisi, ki večinoma služijo samim sebi. In seveda zabavi.

Faze v razvoju moških

Pod tem malce provokativnim naslovom pa si zato vendarle poglejmo, kako s(m)o opisovale naše moške v zadnjih desetletjih in ne, kako so se naši moški razvijali od opice naprej, kot bi morda napačno sklepali iz naslova.

Naše babice in mame so priznavale le prave "dedce", ki so govorili z globokim glasom, pogosto preklinjali, se oblačili v tisto, kar jim je prišlo pod roke ali tisto, kar jim je pripravila žena, rigali za mizo (to babicam in mamam seveda ni bilo preveč všeč), nikoli jokali in se vedli možato v prvinskem pomenu besede.

Nato pa so se v devetdesetih letih pričeli v javnosti pojavljati moški, ki so nosili uhane, imeli urejeno pričesko, uporabljali kreme, se depilirali in nosili kreatorska oblačila. Na prvi pogled so bili rahlo feminizirani, niso se sramovali solz na svojih licih in enako zagreto so delili komplimente tako ženskam kot moškim. Mediji so jih opredelili kot metroseksualce, kot njihovega izrazitega predstavnika pa so najbolj pogosto omenjali Davida Beckhama.

Nov in večini še neznan pojem pa je retroseksualec, ki naj bi predstavljal moškega, ki se mu vrača robustnost, po stanovanju se rad sprehaja napol gol, ne mara nakupovanja, seveda pa obožuje nogomet in hitre avtomobile. Med znanimi zvezdami naj bi med retroseksualce spadala Russel Crowe in Mel Gibson, vi pa se ozrite po svoji dnevni sobi in presodite, ali je vaš ljubi danes retro ali morda kaj drugega.

Seveda pa "raziskav" moške osebnosti še ni konec, zato se moramo dotakniti še pojma überseksualec. Tudi to je na novo odkrit termin, ki označuje moškega urejenega videza, ki je izobražen in zabaven. V sebi nosi nekaj nagajivega, kar ga dela privlačnega za predstavnice nežnejšega spola, zato mu tudi spogledovanje in deljenje komplimentov ni tuje. Da si boste lažje predstavljali, o kakšnem moškem teče beseda, si pod tem pojmom lahko predstavljate igralca Toma Cruisa.

Seveda bi vsi zgoraj našteti opisi našli svoje predstavnike tudi v Sloveniji, a izbiro, koga boste uvrstili v katero kategorijo, prepuščamo vam.

"Samo da je moj!"

Pri tej malce humorni analizi novodobnih poimenovanj za moške pa smo opazili še nekaj, kar je vsem skupno. Končujejo se namreč s končnico -seksualec, kar jih uvršča tja, kjer si jih želi v uvodu omenjena povprečna ženska: v njeni postelji. Hvala bogu, da so nam všeč različni moški, med katerimi večinoma iščemo sorodno dušo in ljubezen, ki si jo vsak predstavlja po svoje. Nekateri naši moški menjujejo žarnice in glasno navijajo ob športnih prenosih, drugi pa se raje odpravijo na koncert in ob žalostnem filmu celo potočijo kakšno solzo. Merila so povsem subjektivna in se z leti tudi spreminjajo. Pravi moški je konec koncev tisti, ki zna najbolje zapolniti praznino v našem srcu in ki je vreden, da z njim preživimo življenje.

Manca Mirnik

Foto: iStockphoto

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki ! Manca ma 4 obrazložene tipe, sicer malo po domače, a boljše to kot tvoje dodane, ki so kaj ? malo tu malo tam samo da ga mam ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta anketa je samo za gay-e, ker jaz nisem moški, pa se moram označiti kak moški sem, če hočem anketo pravilno rešiti :BUA:

in če povem kak moški sem, potem moram tudi povedati kakega moškega bi si želela.... in smo spet pri gay-ih :BUA:

temu se reče spolna diskriminacija!!!!! :BUA:

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

perverzneš je tudi kategorija? ker drugače morem glasovat za "ful-bolano-uber-starorimsko-retro-lahko-tudi-v-metroju-seksualec" oziroma skrajšano "kjerkoliseksualec" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pupa - če vprašanje ni zate, poklikaš "glasujem, da vidimi rezultate"... :doze:

@Pervy - zate je pa tkntk tista kategorija - edinstveni seksualec... vsi drugi, ki bojo tam glasovali so wannabeji.. :D deklice, ki bojo pod vprašanje kakega partnerja želim poklikale edinstvenega, si v bistvu želijo tebe.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pupa - če vprašanje ni zate, poklikaš "glasujem, da vidimi rezultate"... :doze:

@Pervy - zate je pa tkntk tista kategorija - edinstveni seksualec... vsi drugi, ki bojo tam glasovali so wannabeji.. :D deklice, ki bojo pod vprašanje kakega partnerja želim poklikale edinstvenega, si v bistvu želijo tebe.... :grim

kako ni vprašanje zame, če piše kakega moškega si želite????

aja, sej res... nisem gay...... jah, to pa je problem ja :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- so se naši moški razvijali od opice naprej,

- ki so govorili z globokim glasom, nikoli jokali in se vedli možato v prvinskem pomenu besede,

- po stanovanju se rad sprehaja napol gol, ne mara nakupovanja, seveda pa obožuje hiter sex,

- urejenega videza, ki je izobražen in zabaven. V sebi nosi nekaj nagajivega, kar ga dela privlačnega,

- -seksualec, v moji postelji.

Hvala bogu, da so nam všeč različni moški, med katerimi večinoma iščemo sorodno dušo in ljubezen, ki si jo vsak predstavlja po svoje.

Merila so povsem subjektivna in se z leti tudi spreminjajo.

Pravi moški je konec koncev tisti, ki zna najbolje zapolniti praznino v našem srcu in pod popkom in ki je vreden, da z njim preživimo življenje.

"Samo da je moj!"

Ahhh.kaj bi brez moških

:? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
le kaj bi brez moških :hmm:

Prvo je to da bi človeštvo izumrlo :slap:

Drugo poleg trgovine z vibratorji in bananami bi bila še trgovina z moškimi lutkami :slap:

Tretje je to da ko bi klicali Fontastik bi se lahko samo lejzbike spoznavale :slap:

P.S....Lahko bi ostal samo js in drugo vse samo ženske :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabo informisan :)

Nato pa povej kako bi se vi-ženske same oplodile :hmm: ...Kakšne živali bi prišle v poštev :P :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja glede na to da je kar nekaj semenskih bank...bi pač določene tipe vzgojile zato, da bi dali spermo (seveda najbolj kvalitetno) in bi jih potem fentale oziroma takoj ob rojstvu. mogoče bi prišli prav za kako mačjo hrano :hmm: :lol: tehnično gledano nismo več potrebni za nadaljevanje ženske rase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kloniranje, genski inžinering -še niste slišali?....a ja mogoče pašete v kategorijo...gluhi in slepi oz. kategorija pravi dedci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ta anketa je samo za gay-e, ker jaz nisem moški, pa se moram označiti kak moški sem, če hočem anketo pravilno rešiti :BUA:

in če povem kak moški sem, potem moram tudi povedati kakega moškega bi si želela.... in smo spet pri gay-ih :BUA:

temu se reče spolna diskriminacija!!!!! :BUA:

tako je, loh vas je sram :hmm:

Nato pa povej kako bi se vi-ženske same oplodile :hmm: ...Kakšne živali bi prišle v poštev :P :devil:

Ja dj desci no, sj veste, da ženske ne moremo bit brez tičov, tista ženska, k prav, da ga nima rada (to so kakšne lezbike), men verjemte, da kmal bi ratajo, ker nobena ženska ne more ženske tako zadovoljit, kokr jo loh moški. Sj veste, mal bl grobo pa to. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!