Skoči na vsebino

Tunizija 2006


Gregs

Priporočene objave

Nekaj sem pozabil. Glede na informacije da bo problem z urejanjem papirjev če gremo z italjanskim prevoznikom smo pričakovali vsaj tri urno ukvarjanje z birokracijo.

Izkazalo se je da smo dobili napačne informacije, vse papirje smo dobili in izpolnili že na ladji pri tem nam so pomagali tudi člani posadke.

Ko smo pristali so nas usmerili v neke bokse kjer se je nek možakar usral v potni list s štampiljko in vpisal notri registrsko tablico motorja (5min), zapeljali smo se v naslednji boks kjer je carinik nahitro pokukal v kovček in vprašal če imamo GPS, ker smo ga že prej skrili smo rekli da ne, medtem so sopotnice pri okencu dvignile še dovoljenje za vožnjo motornega kolesa v TN (10min) midva z Borutom pa sva organu stisnila v roke vsak po 5EUR.

Sumasumarum smo vse uredili v manj kot 20 min in brez najmanjše komplikacije, brez pošiljanja po boksih in papirne vojne kot smo pričakovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Predobro so kuhale pa čeprav iz vrečke. Se pozna okol pasa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Welcome back!!!

Kar se tiče "napačnih" informacij - podane so bile pač na podlagi izkušenj in če se da kaj novega naučiti, je to več kot super!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi druga odprava je že doma! :yea1:

Po 3784 km in ob 00:30 sem zadihal svež ljubljanski zrak... :D

Zdaj grem počasi spat, ampak na hitro kakšno slikico pa le prilepim... ta boljše šele pridejo, ko se bodo pretočile na moj računalnik...

Lahko noč in ponovno pozdravljeni vsi!

:OK:

post-53-1146962550_thumb.jpg

post-53-1146962564_thumb.jpg

post-53-1146962586_thumb.jpg

post-53-1146962606_thumb.jpg

post-53-1146962618_thumb.jpg

post-53-1146962633_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Welcome back!!!

Kar se tiče "napačnih" informacij - podane so bile pač na podlagi izkušenj in če se da kaj novega naučiti, je to več kot super!!!

Mi smo pričakovali vsaj 2-3 ure čakanja na meji. Ko so nas spustili ven sem kar pogledal nazaj če smo kaj pozabili :P

KAkorkoli že tud z Italjanom ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ste najbrž že kje pisali pa si nisem zapomnil ali pa nisem prebral:

Zakaj za vraga je treba pred Tunizijci (in tudi vsemi ostalimi) tako skrivati GPS na meji, medtem ko kasneje cel mesec preživete z "uradno" osebo z vso mogočo (in za njih najbrž tudinemogočo) elektroniko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj za vraga je treba pred Tunizijci (in tudi vsemi ostalimi) tako skrivati GPS na meji, medtem ko kasneje cel mesec preživete z "uradno" osebo z vso mogočo (in za njih najbrž tudinemogočo) elektroniko!

1) To so militaristično pretirano "osveščene" države, kjer se je nenehno potrebno boriti proti notranjemu in zunanjemu sovražniku. Fotografiranje vojaških inpolicikjskih objektov, uradnih oseb itd. je seveda skrajno nezaželjeno. Takšno špijunsko napravo kot je GPS pa je sploh potrebno prijaviti, da ne bi morda v državi ostala in pa zato, da "vedo", kdo jo v državi trenutno ima.

2) V puščavi se dogajajo tudi nesreče in država si ne želi negativne propagande z naslovnicami v zahodnih časopisih "Turisti umrli v puščavi Tunizije" in podobno - negativna publiciteta pač... in če popotniki s sabo nimajo GPS-ov si bodo morda vzeli s sabo lokalne vodiče, katere je treba poslušati, in ki nikakor ne bodo rinili v kakšne nemogoče peščene situacije, kjer je možnost nesreč velika.... tako je kao manj nesreč, pa tudi lokalci (država) ima kaj od tega, ko rentaš vodiče...

No, nič od tega ne obremenjuje nikogar od uradnih oseb zunaj mejnih prehodov in te o njem ne vpraša nihče več... saj ni prepovedan, le birokracije je cel kup, da ga lahko začasno uvoziš in nato spet izvoziš... skratka, nepotrebni zapleti, če na mejio svetiš z GPS, mobilcem, ali radio vezo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi druga odprava je že doma! :yea1:

ponovno pozdravljeni vsi!

dobrodošli nazaj! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves čas vašega potepanja sem čakal na klic: "Pridi na pomoč, polomili smo avto!" Na zdaj ste pa že nazaj in ni več upanja na dober izgovor, da pičim za vami!!

Lep pozdrav vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem pozabil. Glede na informacije da bo problem z urejanjem papirjev če gremo z italjanskim prevoznikom smo pričakovali vsaj tri urno ukvarjanje z birokracijo.

Izkazalo se je da smo dobili napačne informacije, vse papirje smo dobili in izpolnili že na ladji pri tem nam so pomagali tudi člani posadke.

Aja.. pa še to... problem z urejanjem papirjem če greš z italijanom je bil dan ob predpostavki, da papirjev NE urediš na ladji... ker se jih pogosto na Italijanu ni dalo urediti... je pa res super, da se zadeve premikajo.

Edino tisto 5€ vsakemu v roku je malo tako-tako... upam, da jih ne bomo na to navadili in bodo potem od vsakega to pričakovali... korupcija se hitro razširi :huh:

Drugače pa žeeeljno pričakujemo fotke... pošljite kej :), pa potopisa se tudi ne bomo branili objaviti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he kar se tiče Ojrotov je možakar kar sam povedal cifro :hmm:

Hja če bi papirje morali izpolnjevati na meji bi bilo jebeno, predvsem ker je vse le v Francoščini in Arabščini.

Je bilo pa zelo zanimivo za nazaj. Ne vem sicer zakaj smo sicer raje ležali v travi namesto da bi šli v Tunis se čekirat na Grimaldijev terminal, verjetno smo se preveč navadili Tunizijskega tempa. No ja kakorkoli že, čekirati smo se morali ob 20.30 mi smo v pristanišče zapeljali ob 20.25 in že na vhodu nas dva možakarja vprašata na katero ladjo gremo potem tečeta za nami do vrat za trajekt in začneta izpolnjevati neke papirje (iste kot tiste za vstop v državo, razen obrazca za vožnjo motornega kolesa) za katere še sedaj nisem prepričan ali smo jih sploh potrebovali.

V glavnem full prijazna gresta z nami še do terminala, vsaj jaz sem bil prepričan da delata v pristanišču, dokler ne butneta ven cene 20EUR za nudene usluge. Ne me jebat skoraj 5 jurjev za 15min dela. Vsakemu damo po 5EUR, eden jih celo užaljen vrne nazaj kao da nas s tem drobižem časti kavo. Ko je videl da se ne zajebavamo jih je raje vzel in sta šla iskat nove stranke.

V glavnem natega na polno.

@Gregs

Po premisleku se nismo podali do Ksara saj smo glede na razmere menili da je brezveze riniti z glavo skozi zid, včasih je dobro vedeti kdaj moraš odnehati.

Potem smo se zapeljali do peska v Douzu in tam sva z Borutom malo zakopavala najine krave.

Ksar morda drugo leto z primernim motorjem, interes se je definitivno pokazal v tej smeri.

Namesto Ksara smo raje potegnili na otoke kot ste nam predlagali in smo vam za ta nasvet hvaležni 100 na uro. Uživancija na kubik. Sicer nismo bili v istem hotelu kot vi, smo potegnili na drugo stran in našli super hotel tik ob obali za 12TD z nečloveško obilnim zajtrkom. Potem smo se 3 dni nastavljali soncu in se nažirali njihove specialitete,hobotnica v vseh oblikah za smešne cene.

Nas je pa lastnik hotela Red sledil od trenutka ko smo se zanimali v njegovem hotelu za sobe. Ne vem sicer s kakšnim namenom, ampak to bo že on vedel.

Pa še en lep sončni zahod v Sidi Freju[attachmentid=69626]

post-311-1147111722_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehhee, ojroti: too late torej :D :D :D Smo že tam :BUA: Hehehe, no sej je bilo za pričakovati.. zanimivo, da tisti "pomagači" pred vrati pristanišča tako zelo radi pomagajo ja... nam je sledil vse okrog in okrog, ampak je potem, ko je videl, da ga nihče ne jemlje resno, obupal... ko pa smo mu ponudili stare kekse in toast pa je bil celo užaljen... skratka, v pristanišču je prava golazen...

Kje ste bili to, na katerih otokih? Sliš se fajn, sploh hobotnica :D

Fotka je pa tud špica..

Hmm, pa ne da do Ksara sploh niste šli... po pajpu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otoki se kličejo Kerkenah. Iz Sfaxa vozi trajekt ki rabi cca. eno uro. Na njih je par hotelčkov ampak čisto druga pesem kot Jerba čez katero smo se samo zapeljali.

Najvišja točka otoka pa je celih 13m nad morjem, od začetka smo bili edini gostje v hotelu.

Jerba in Hamamet nista Tunizija, portorož je pizdin dim proti Hamametu.

Glede hobotnice, hobotnica v solati kot glavna jed - 10TD (1500SIT), morski sadeži so takšni za dva jadranska :P

Smo imeli namen dokler se nismo z Gregsom in kompanijo srečali v Douzu. Ko so fantje rekli da so imeli probleme z LC8 čez napihane dele smo tudi mi z Varaderotom, sopotnicami in Metzeler Tourance na nogah vrgli puške v koruzo.

Poleg tega smo v kampu v Tozeurju srečali dva avstrijca ki sta spizdila iz Ksara ker je baje kar precej vleklo in njun edini nasvet je bil: forget it.

Hec je bil v tem ker je kar precej pihalo v teh dnevih, mi smo dvakrat nagazili tole ''Tunizijsko burjo''.

Nič zato kot sem že rekel, kmalu s kako staro africo ali pa KTM-čkom samo v Ksar, nas je tale pesek čisto zrajcal. Mislim da nas je celo malo zastrupil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa bom še jaz nekaj pripomnila....

Fanta sta naju dve z ano prepričevala, kaj če bi dali motorje (v mislih so bili KTM-čka ali kaka africa ali nekaj podobnega ...) na prikolico in šli dol z džipom... ona dva bi se naganjala... midve bi pa bile suport ekipa :)

samo da jima ne bi bilo na koncu žal... bi ona dva v avtu čepela... midve pa na motorjih :closedeyes: :blush: :devil:

Bilo je pa res doli zelo super... sploh v Douzu... tisti 4-kolesniki so bili zakon.

Samo tista Tunizijska burja pa kar presneto vleče... tudi v gatah maš pesek.... sicer ne vem kje najde pot do tja pri vsej tej opremi (če je kao neprepihljiva) ... sploh se je zanimivo peljati po ravni cesti, kot da bi skozi vozil v ovinek (sploh na zasnjem sedežu je bil čuden občutek.

Otoki so pa bili zelo dobra izbira...smo se malo spočili.Ko smo se vozili okoli Tatauni-ja smo šli mimo parih tabl Ksar Gilen... pa nas je kar mikal da bi zavili... pa si nismo upali ..

LP

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem ki ste nas kakor koli podpirali pri nasih podvigih, sm mal kasn ma mi je racunalnik zaspal ko me ni bilo! Bilo je super kar za se enkrat jit. :yea1: :yea1: :yea1:

Vsi ki imate 5 min cajta pa 150 jurjev pejte dol vam ne bo zou! :OK: :OK: :OK: :OK:

post-9752-1147123064_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ow, ow,....a ste čist zmešani, pa to sploh niso prijatelji, če so vam tko svetovali.....po makedamu bi prišli brez težav do Ksara in tud tistih nekaj kosov prtljage bi vam lahko kdo peljal, tam je zmeraj promet, babe bi pa tud loh v kakšen avto natlačl, itaq pa dol nimajo prava na glasanju :devil: :devil: :devil:

no ja.....pa drugič :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči

Mene pa zanima, kak se Vara obnese na pesku (semi že na asfaltu zdi pre velik motor)

@Mack

Kaj je pa 5 min napram 150 jurjom :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ow, ow,....a ste čist zmešani, pa to sploh niso prijatelji, če so vam tko svetovali.....po makedamu bi prišli brez težav do Ksara in tud tistih nekaj kosov prtljage bi vam lahko kdo peljal, tam je zmeraj promet, babe bi pa tud loh v kakšen avto natlačl, itaq pa dol nimajo prava na glasanju :devil: :devil: :devil:

no ja.....pa drugič :OK:

Prijatelji smo svetovali da naj ne hodijo dol naloženi z vso prtljago in sopotnico na sedežu. Polek tega pa tudi če bi imel malo prtljage, pa sopotnico, pa Varaderota, pa cestne gume, pa nič izkušenj ne bi bila lahka po napihanem pajpu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelji so čisto v redu svetovali.Probali krave v pesku, saj gre ampak ko je peska preveč je konec veselja.

Itak toliko off roada kot smo ga meli v tuniziji od severa pa do juga najbrž Helga ne bo kmalu več videla.

Saj se konec koncev ne začne in konča vse v Ksaru.

Vse ob svojem času.

@Leteči

Mene pa zanima, kak se Vara obnese na pesku (semi že na asfaltu zdi pre velik motor)

Gre

Ni ravno za po tavelikih sipinah, ker če se vkoplje je jebena ven dobit. Za po sipinah so motorčki kot recimo XT, KTM ali kaj v tem smislu.

Bom zvečer napopal par slikic kje smo se vozili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!