Skoči na vsebino

Tunizija 2006


Gregs

Priporočene objave

:o :o :o

Pa kva vi s sabo vozite, dnevno sobo, spalnico in še kuhinjo??? Nekam dost prtljage se mi zdi... :o (a niste nič gregsu podturili press hehehe)

Drugače pa... mejte se mega!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ko bomo konzerve stolkli bo skor cel kufer prazen :P

Skratka mi zdejle štartamo :yea1: :yea1:

Se vidimo čez 16 dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Assalama!

Evo nas!!! :OK:

Po dolgem casu brez neta se vam oglasamo z Jerbe. Ne morete verjeti, kajne!? ;)

Le kaj hudica delajo na Jerbi, ce pa rinejo v puscavo kot cebele na med? Nic kaj posebnega: spimo eno noc tukaj, pa rekli smo, da pridemo enkrat na Jerbo. Jutri nas pa ze caka KSAR GHILANE!!!!!! :yea2:

Dosedaj se nam ni ygodilo se nic strasnega (naj tako tudi ostane tok tok tok), meni je celo rumena lucka nehala goreti :OK: ... najbrz ze voha puscavski zrak in je rekla; da sedaj pa res ne sme srati... :whistle:

Kako je potekala dosedanja pot: iz Tunisa smo picili do Nabeula; kjer smo prespali v kampu Les Jasmins in pili v restavraciji Slovenia. Za popotnike: 2,5 TD (tunizijski dinar) clovek, 2 TD sotor, 2,5 TD avto. Potem smo hoteli ujeti trajekt v Sfax-u za Kerkennanove otoke, pa smo ga za misjo dlako zamudili, zato smo prespali kar v Sfaxu za 30 TD za 2 osebi v hotelu Aleksander. Najlepse dosedaj je bilo na Kerkennanovih otokih, 2 dni 'odmaranja' na kubik in voznje po po pescenih plazah ter izlezavanja v zalivih, kjer ni debelih svabic in ostalih turistov. Spanje: 12 TD z zajtrkom v hotelcku Raed v vasi Remla (super lastnika, priporocam vsem). Na Kerkennanove otoke se splaca iti sedaj, ko ni turistov, ker je res prijetno.

No, danes smo odrinili od tam do Jerbe, kjer smo se spet naigrali na pescenih plazah in pustili kar precej zarisanih krogov v pesku. Spanje z zajtrkom bo prislo 6,5 TD.

Preracun: 1 TD = 150 SIT

Bencin: 150 SIT za liter

Dizel: 90 SIT za liter

Toliko zaenkrat. Uzivajte, mi bomo jutri zaceli ta pravo avanturo, zato bomo zagotovo uzivali 100 na uro... :OK:

Bi'salama!

Gregs & Company (Jana, Sonia, Matej in Skiper)

PS: Srecno pot vsem tistim, s katerimi se bomo se dobili v Ksaru!!! :OK:

PPS: Ce je kje kaksna napaka, ne zamerite, arabske tipkovnice imajo hudicevo premetane tipke... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PPS: Ce je kje kaksna napaka, ne zamerite, arabske tipkovnice imajo hudicevo premetane tipke... ;)

Gregs pusti zdaj tipkovnice samo volan in gas uživajte kolikor se da :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči sporoča:

V roku 20 minut uredili papirje. :worship: Podkupnina Dela svoje. Bencin po 150sit. Arabcem diši belo meso(naše sopotnice). :kva2: Jutri napademo Le kef. Pozdrav od Tuniziske posadke. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A-salama

javljamo se direkt iz puscavskega Douza.

vceraj preziveli rahli puscavski vihar-pesek v gatah je naredil svoje (piling)

jutri gremo jahat kamele, nato pa v ksar gilhane.

vare so ze opravile pesceni krst tako v horizontali kot v vertikali.

ze od vsega zacetka uzivamo 100na uro in se stopnujemo tempo.

arabcem zeli disi belo meso ... sploh ce se pojavis v kratkih hlackah in majici. :eek:

LP

Ana ² Gregor(leteci) in Borut(mack)

bisalama

:OK: :OK: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Assalama!

Evo nas se zadnjic pred prihodom domov!

Skupina je sedaj seveda vecja, se 3 motoristi. Vceraj prisli iz Ksar Ghilaneja v Douz, kjer smo si ogledali se roze (skrajsana varianta, ker so sipine svinjsko mehke in bilo premalo priprav). Jutri sibamo proti Le Kefu, ce nam uspe, pririnemo do Tabarke. Imamo se se vedno super, Baby Totoyota (RAV) pa je vec kot z odliko opravila delo po sipinah in bila v tekmi preboja do vrha sipine med 5 avtomobili (ostali sami terenci) na odlicnem drugem mestu. :OK: Da ne govorimo, kako malokrat se je zabrskala v sipinah, kjer so terenci vsi po vrsti obviseli v zraku in popjastrani in nagurtnani in navitlani... .) Skratka: polno porocilo sledi v potopisu.... :whistle: Tokrat pa se: vse v redu, motorji celi, avti tudi, mi veseli in zdravi (tok tok tok)... :OK:

Bi'salama!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi'salama!

Bi salamo, ja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat pa se: vse v redu, motorji celi, avti tudi, mi veseli in zdravi (tok tok tok)... :OK:

super, srečno vrnitev.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nas doma.

Karkoli govoriti je odveč, to je treba doživet.

Odlična družba in čudovita avantura.

LP

Leteči

P.S.

Pesek imam prav povsod, zdajle ga grem ven iz gat strest :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo srečno prispeli.

Imeli smo se zelo lepo.družba je bila odlična :) :OK: :OK: :OK:

pa še nekaj utrinkov iz tunizije....

post-1628-1146766923_thumb.jpg

post-1628-1146766954_thumb.jpg

post-1628-1146766993_thumb.jpg

post-1628-1146767021_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nas doma.

mi smo srečno prispeli.

dobrodošla nazaj :OK:

slike + potopis rade volje pogledam in preberem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni doma... :yea1:

Videti ste uživali v velikem peskovniku :OK:

slike + potopis rade volje pogledam in preberem....

kot še mnogo ostalih Motomarsovcev :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potopis definitvno bo, smo si vse sproti beležili. Obljubim da v doglednem času.

Ne bo toliko pisarije o sami puščavi ampak tudi o ostali tuniziji ki nas je precej navdušila, predvsem severni del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!