Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

no to je pa zelo malo % moznosti, ker zavarovalnici se to ni vazno ali imas izpit ali ne, ti si motor zavaroval za primer tvoje krivde. Vzrok za nesreco je pa povsod prej kot v blokadi. Tudi 25 KW ni tako nedolznih, da se ne bi dalo '"vragolji" pocer.

Za moznost tega se jaz se zmenim ne. A so ze sploh koga konkretno dobil?

Ze to si ogromno napredoval, da imas vpisano blokado, kot da bi se "brez ustreznega izpita" vozil. Vozit je pa tako al tako treba z eno mero, ze zaradi varnosti na cesti.

To je pac moje mnenje, odloci se pa itak vsak sam.

Človek, pa sej zavarovalnica živi od ne-izplačevanja denarja v primeru nesreč. In bo probala vse naredit da ne bo izplačala, torej dala motor na pregled če je blokada dejansko v motorju in če je, ji ni potrebno pklačati, ti si ga pa orenk najebal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kolikokrat se je dosedaj to zgodilo?

Verjetno agent ne bi rekel da zavarovalnica krije škodo, ki jo povzroči voznik brez izpita, vozilo pa je le zavarovano, ni pa registrirano. In primer takšne nezgode smo že imeli, pa ni noben niti malo kompliciral.

Zdaj pa ne vem, a imamo nekateri srečo ali drugi smolo.

A ni namen debate da si izmenjamo izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na izredni tehnični te dajo le če sumijo nekaj posebnega. Prej bi te lokalna policija dala na pregled, če te dobijo z veliko hitrostjo na radar, kot pa zavarovalnica, saj tam delajo taki nepismeni ljudje, da se tega še zdaleč ne spomnejo.

Eno je če podreš auto za miljon škode(kar je težko naredit!!) ne bo rekla nič. Če bi pa podrl nevem kako stvar z veliko vrednostjo potem bi šli na te karte.

Pomisli malo, jaz poberem enga z autom in mu naredim škode 300 tisoč, sedaj bo on šel preverjat motor in tako.

Ma ja, sej je možno, samo razmerje je 1:10 mio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti k ste tok prepričani v to, da ti zavarovalnica nč ne more itd... vm lahko rečm sam to: OPTIMISTI :grim

da ne bo pomote, nism meu nobene take izkušnje, ampak sm se precej pozanimu o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal, zdej pa že pravte da je folk ki se s tem ukvarja(zav. agenti), torej s tem da za svojo zavarovalnco poberejo čimveč dnarja, oz. da ga čim manj izplačajo, da so nepismeni?!? In da se "ne bojo spomnli pogledat?" Mislm, sej jih ne stane prov dost. Jest bi raje zapravu na vsakem primeru 50€za delo, enkrat bo sigurno(oz. če geldam na to da skor nobeden dejansko nima blokade) naneslo da jim ne bo treba izplačat recimo 2k €...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi najdi to ti, ki nimaš izpita in veš natanko kako je kaj narejeno, ma on kaj ve. Veš koliko stvari ima on za obdelat na dan in bo šel lih tvoj motor gledat ali je zaprt ali ne. Dajno, ajd če govorimo o ne vem kakšni škoda - ma za majhno škodo ne bo nič VERJEMI.

Če bo kdorkoli pizdu, bo to pizdu policaj. Zavarovalne agente zanima, da imaš napisano 25kw in zdravo.

Saj veš, PAPIR JE MIRODAJEN. Če dam na mercedesa nehomologiran spojler gor je še vedno mercedes ane ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bi najdi to ti, ki nimaš izpita in veš natanko kako je kaj narejeno, ma on kaj ve. Veš koliko stvari ima on za obdelat na dan in bo šel lih tvoj motor gledat ali je zaprt ali ne. Dajno, ajd če govorimo o ne vem kakšni škoda - ma za majhno škodo ne bo nič VERJEMI.

Če bo kdorkoli pizdu, bo to pizdu policaj. Zavarovalne agente zanima, da imaš napisano 25kw in zdravo.

Saj veš, PAPIR JE MIRODAJEN. Če dam na mercedesa nehomologiran spojler gor je še vedno mercedes ane ?

Še vedno ti lohk da kazen če ni homologiran.

In zav. agent ima miljon stvari za delat, in lih tko je tvoj primer ena izmed teh miljon stvari. Al mislš da mu je to postranskega pomena? Sej od tega živi. Valda da se na jobu ne ukvarja če more kupit rebraste al pikčaste kondome, ker je morda pozabu kaj ljubici bolj paše :whistle:

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo kdorkoli pizdu, bo to pizdu policaj. Zavarovalne agente zanima, da imaš napisano 25kw in zdravo.

Malo ste/smo zabluzli temo, pa vendar. Ja res je, da jih zanima samo kaj je vpisano v homolomo itd....vendar zavedajte se naslednjega:

Pri mali materialni škodi mogoče res ne bojo preverjali. Če bo pa materialna škoda velika in zraven po možnosti še hude telesne poškodbe....potem se pa gleda vsaka malenkost!

Če vam je ta riziko vreden tistih 50 ojrov šparanja....kar.......

Blokada motorja ni enaka montiranem spojlerju,akrapoviču inp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj se ne gre za 50€, noben noče met blokade not ker pol motor nikamor ne gre

Jebiga, najbolje da se lahko še brez izpita folk vozi... Pol pa bo res killingjungle out there. Jebiga pač :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jao folk :headbang: sej zavarovalnca ti motorja ne odpele iz kraja nesreče...medtem k maš ti motor doma pa da agent pa use pride, lohk med temu cajtam že use zrihtaš da je blokada notr :winkiss: pa dej mi nej en pove res en konkretn primer da je že blo kej tazga v sloveniji al pa zarad mene v celi evropi...nehite nabijat...pa tud nobenga ne poznam da bi mu polcaj zarad tega motor uzeu :headbang: biu sm pa zravn k je biu padc iz 600ccm motorjem blokiran kao na 25 kW pa so polcaji pršli, polcaj za blokado tud omenu ni BTW k mi gre res že mal na kurac da skos neki strašite drug folk iz tem blokadam, rajš bodte tih :closedeyes:

Popravljeno . Popravil _OrAzEm_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se tud men zdi da vsi pretiravat... primera še nism zaslediu... sej tud 35 kojnev ni tok nedolžna zadeva da se neb mogu pr 160 raztreščt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strašmo, pač tko je. Možne posledice veste, kako boste odreagirali je pa vaša stvar. Nič več. Zarad mene dej še turbo gor... Sam pol mi daš za pelat :whistle:

Meni se zdi da se bojo na zavarovalnici tudi ob blokado obregnili. In če si ti polomnjen boš bolj težko vgradil blokado :unsure:

It's your money though.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojmu mam stikalo za blokado pod zicem... :naughty:

In kako si to izvedel, če so blokade več ali manj mehanske? Maš mogoče štrom zablokiran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo ste/smo zabluzli temo, pa vendar. Ja res je, da jih zanima samo kaj je vpisano v homolomo itd....vendar zavedajte se naslednjega:

Pri mali materialni škodi mogoče res ne bojo preverjali. Če bo pa materialna škoda velika in zraven po možnosti še hude telesne poškodbe....potem se pa gleda vsaka malenkost!

Če vam je ta riziko vreden tistih 50 ojrov šparanja....kar.......

Blokada motorja ni enaka montiranem spojlerju,akrapoviču inp.

Hotel sem izgovoriti natanko tvoje besede, a sem preveč zakompliciral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako si to izvedel, če so blokade več ali manj mehanske? Maš mogoče štrom zablokiran?

Blokada je na elektroniki, tovarniška. Če prekinem eno žičkom, potem je motor odblokiran, drugače pa je blokada na 25kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ste nekaj omenjali za zavarovalnico,...ce bi mogli oni placat vlko €€€ bojo poiskali vsako mozno varjanto,da se tega izognejo,...ce ugotovijo da je 25kW samo na papirju se pa na koncu se placa kazen za goljufijo zavarovalnice.....za spilat se ni,...600+cc z 25kW pa tudi ni za vozit...tako da je to pocetje na lastno odgovornost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strašmo, pač tko je. Možne posledice veste, kako boste odreagirali je pa vaša stvar. Nič več. Zarad mene dej še turbo gor... Sam pol mi daš za pelat :whistle:

Meni se zdi da se bojo na zavarovalnici tudi ob blokado obregnili. In če si ti polomnjen boš bolj težko vgradil blokado :unsure:

It's your money though.

Ja če si pa polomlen bo pa že npr. fotr zrihtu al pa kdo da bo uredu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če si pa polomlen bo pa že npr. fotr zrihtu al pa kdo da bo uredu :closedeyes:

Zarad mene nej tvoja nončka šravfa... Jest sm sam povedal kaj se LAHKO zgodi in se eventuelno bo, če bo kdo naredil masaker na cesti. Ti pa bi rad slišal kar bi rad slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad mene nej tvoja nončka šravfa... Jest sm sam povedal kaj se LAHKO zgodi in se eventuelno bo, če bo kdo naredil masaker na cesti. Ti pa bi rad slišal kar bi rad slišal.

No dej k boš kdaj kej tazga zasledu kr povej .) če se ti tok tega bojiš pol ni treba še drugim prov nabijat da se bodo usi iz blokado vozil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se lahko zgodi ob veliki škoda, kakšni žrtvi vendar ob običajnih primerih se to ne pregleduje, le papirje. Prosim ne vlivajte strahu nepotrebnega drugim !

Ta zadnji post ne vem kako si mislil. Se strinjam z omejitvami izpita. To je nekaj dobrega kar je država naredila z izpiti. Tisti, ki imate 18 let, pa vozite "25kw" motor po predpisih zunaj pa odprt vam povem iskreno da to ni prav. Tudi sam sem eden takih pa se te zadeve držim saj je to nevarno, čeprav se ne zavedam a statistika tudi nekaj pomeni.

Veliko nas je takih na forumu, ki motor lepo peljemo, z kolenom po tleh na vsakem ovinku, kjer se ti zdi varno, vendar ni varno. In to ugotoviš šele ko prideš domou in temeljito premisliš o vsej zadevi. 100x boš šel skozi super, parkrat ne boš vedu kako si šel - ti ne bo jasno enkrat bo pa počilo. Namreč vozimo lahko tako profesionalno, kot starejši vozniki manjkajo nam izkušnje - kar so pa bistvenega pomena. Tako da fantje vsekakor blokado priporočam vsaj do 21 let starosti, sam smo mladina v mladih letih velikokrat preveč naivni.To bo to, fantje, želim vam pa samo čimveč lepih in varnih km na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dej k boš kdaj kej tazga zasledu kr povej .) če se ti tok tega bojiš pol ni treba še drugim prov nabijat da se bodo usi iz blokado vozil...

Lej, tle smo povedali kaj se LAHKO zgodi. A ne štekaš, najbolje da vas učimo tle da si dejte še 2 turbine pa nrez izpita furat. Kdo pa pravi da ne boš naredu masakra na cesti? Sej bom sam mal en avto ruknu. Alpa ne boš. Štekaš? Prbliožno isto šans maš da se boš nekam prkantal uizi alpa tko da bojo feltne letele. Še posebej če maš odprto raketo. Sej zaram mene ni treba met notr blokade, to je TVOJ PROBLEM. Ti bi rad da vsi rečemo da ne bo pizdarije, ve pa ne noben, ker ne vem jest kako se bo odloču agent ki mu žena ni dala. A veš kaj hočm rečt. Sej verjetno ne boš mel kreša in verjetno ne bo nobene pizdarije, možnost pa ostaja. To je vse... Nevem kaj bi zdej rad. Veš kaj in kako, veš kaj te lahko doleti, tvegaj alpa pač ne tvegaj, kaj ti čm jest :D

Res se lahko zgodi ob veliki škoda, kakšni žrtvi vendar ob običajnih primerih se to ne pregleduje, le papirje. Prosim ne vlivajte strahu nepotrebnega drugim !

Ta zadnji post ne vem kako si mislil. Se strinjam z omejitvami izpita. To je nekaj dobrega kar je država naredila z izpiti. Tisti, ki imate 18 let, pa vozite "25kw" motor po predpisih zunaj pa odprt vam povem iskreno da to ni prav. Tudi sam sem eden takih pa se te zadeve držim saj je to nevarno, čeprav se ne zavedam a statistika tudi nekaj pomeni.

Veliko nas je takih na forumu, ki motor lepo peljemo, z kolenom po tleh na vsakem ovinku, kjer se ti zdi varno, vendar ni varno. In to ugotoviš šele ko prideš domou in temeljito premisliš o vsej zadevi. 100x boš šel skozi super, parkrat ne boš vedu kako si šel - ti ne bo jasno enkrat bo pa počilo. Namreč vozimo lahko tako profesionalno, kot starejši vozniki manjkajo nam izkušnje - kar so pa bistvenega pomena. Tako da fantje vsekakor blokado priporočam vsaj do 21 let starosti, sam smo mladina v mladih letih velikokrat preveč naivni.To bo to, fantje, želim vam pa samo čimveč lepih in varnih km na cesti.

Kaj si hotu s tem povedat? Še zmerej maš klub tej izjavi nimaš blokade in je verjetno ne misliš imeti... Pamet te sreča pol ko že maš izpit za neomejeno :D

No sej, kukr koga... Itak noben nima blokade v motorju, tko da to pisanje je tle menda čist odveč, vseeno je pa prou da novinci vejo kaj jih lahko čaka v hudem primeru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav je da ne rečemo kar vsi po spisku, blokade ven pa gas do konca, kar niti slučajno ni prav.

Je pa prav da razčistimo dejstva.

- agent je plačan na sklenjene pogodbe in ne na odganjanje zavarovancev k drugi zavarovalnici. Niti agent ne gleda motorja, kar tudi ni njegova dolžnost in stroka

- Noben te ne bo gnjavil, ker v klanec lahko malo bolje pospešiš (niti policaj), te bo pa marsikdo če boš pribijal kratkomalo povsod in redno vozil 150+km/h.

- Problemi bodo, če boš naredil kaj hudo narobe (ogromno škode), torej se skištal pri hitrosti, ki ti jo omogoča le motor brez blokade. A tu je uprašljivo če boš sploh če živ. Zato blokada ali brez, vozit je treba pametno, kar na koleno definitivno ni, se pa da z blokado ali brez nje.

- Izkušenj ni nikoli preveč in prav je, da je izpit z omejitvijo. A pri tem se je pametno vprašat, ali ima nekdo ki naredi izpit po 21. letu (in vozi takoj npr. nekaj na 1000 ccm, jih je kar precej) več izkušenj kot nekdo ki vozi od 16. leta ali še prej (in ima pri 18 namesto 25 kw 35kw). Nisem rekel da so slednji že kar izkušeni, le starost ni 100% pokazatelj izkušenosti.

- zakaj se nekdo skišta? verjetno ne ker ima na voljo preveč KW, ampak ker ima prazno glavo. ker bo prehiteval pred ovinkom, v škarje. Ker v naselju komaj kaj zmanjša hitrost. Ker bo peljal še bolj na koleno, če ga bo kdo opazoval. ... Kilovati samo po sebi niso nevarni, nevaren si je vsak sam. Sem imel nekaj časa blokado v motorju, še vedno se na tja do 130 pošteno pribijat, kar je razlike je da se mi gas ne naslanja na blokado. Preostanek moči koristim kjer je to potrebno, ponavadi so to kakšni klanci, še posebno če sem natovorjen še s sopotnikom. Verjamem da je pri 4 valnih mašincah razlika, a še vedno če nimaš v glavi, te blokada ne bo vedno reševala.

- le zakaj ni tolikšnega nesoglasja tudi pri 11 kW, ki bi jih moral imet vsak do 18. leta? Pa jih sploh kateri dvotaktnež v realnem ne presega. (zelo mi v oči padejo pribijači na aprilijah RS in podobno).

Odloči naj se vsak sam in bolj kot ali te bodo dobili je na mestu vprašanje ali boš spoštoval motor in svoje sposobnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism jst reku da nasprotujem blokadi...se mi zdi čist prov da so mal omejil da ne voz čist usak bedak takoj k izpit nardi 1000 ccm :closedeyes: tud sam bom meu neki cajta blokado notr, usaj tok da se motorja dobr navadm, sam 3 leta jo pa sigurn ne mislm met notr k vem kko je če ti pr prehitevanju v klanc moči zmanka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!