Skoči na vsebino

MAXIMALNA HITROST


AREA

Priporočene objave

ne vem, v čem je problem ... saj vsi vedo, kaj lahko in kaj ne ... omejitve so zelo jasno zapisane v Zakonu.

Tisti, ki želijo dirkat, pa imajo na voljo dirkališča ... pač jih v Sloveniji ni ravno veliko, pa kaj, saj je tudi Slovenija majhna ... in tudi za dirkanje moraš pridobiti dirkaško licenco...

ja za turisticno klaso, za na dirkalisce pa ne rabis, pa ce mas sreco, pa da nimas nikogar pred seboj, lahko lih tko hitr peljes kokr hoces :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da se še jest izpovem .)

1)Najvišja hitrost-zadnji zic(nekaj let nazaj):okrog 200-210 km/h, vožnja z morja proti domu v škodi octaviji kombi...never fuc*ing again,zato ker tko strah kot takrat me je bilo pa malokrat u lajfu :angry:

2)Najvišja hitrost-(sprednji zic):z mamico 160 pa en majhen drobiž (po števcu) :D

3)Najvišja hitrost-jest za volanom:boste pa zvedel drugo leto, ko bom šel delat izpit ;)

matr sm ga jest penzjoner :hmm: :lol1:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi gebre. Meni je pomagala Toyota, ki je hitrost LC omejila na 169 km/h. Da je obljubljena življenska doba avta 1 mio km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi gebre. Meni je pomagala Toyota, ki je hitrost LC omejila na 169 km/h. Da je obljubljena življenska doba avta 1 mio km.

Ma potlej sva pa že dva, a ustanoviva svoj klub .).

Šalo na stran...a je ta doba 1mio km tovarniška a so tole prav zate zrihtal. Sej če misliš imeti avto dolgo časa se ti to tudi splača :hmm:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voznik WV polo 1.6 16 V GTI 125 KM na blokado 235 km/h

lp sharky

twingo 1.1 196 km/h po višnjegorskem klancu tud na blokado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Twingo 1.2, letnik 98, števc kazal samo do 199km/h (velik več pa tud ni šlo) - višnjegorska dolina

Twingo 1.2 16v, 206 km/h - do blokade (pr temu števc kaže tud žez 200, pa po ravnini dost boljš leti kot 1.2) - višnjegorska dolina

lena100: kakšen twingo je to 1.1 pa blokada na 196 - je to mogoče še čist ta prvi na frgazarje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TAKO JE!

SAMO ZA PRIMER, ZADNJIČ JE NA ŠMARTINKI ENA SAMOZAVESTNA GOSPODIČNA :lol1: S PASATOM PRLETELA V SEMAFORSKI DROG IZ SMERI CENTRA PRI BTC NEBOTIČNIKU, ŠLA JE S TAKO HITROSTJO, DA JE SVOJGA RDEČEGA PASATA OBRNILA NA STREHO, NE VEM ČE JE PREŽIVELA.

Ja, in to je bila vodja tožilske skupine za "nevemkaj", ki je bila pijana pa še grdo se je vedla... :angry:...sem se mimo peljal.

več o tem: današnji Žurnal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma že okrog 40.000km za sabo, sama je sla v Bratislavo, Zagreb .... itd. itd.,

skratka velik se voz ker ma velik obveznosti :)

Tadej: ce bi se z no 1x peljal bi si takoj premislu kr si prej reku :) aja pa takrt kokr se je pelala 230km/h je bla pounoc in skor nbenga ni blo na autocesti ;)

no... se oblublena slikca mlade voznice :) :)

No, sej 40.000km za sabo met pri 1 letu vožnje res ni malo. Zdaj mam že dve leti izpit pa sem prišu na ene 70.000km. Večinoma sem se vozu po AC (MB-LJ relacija), stara cesta pa ko se izogibam cestninskim postajam. Kilometri sicer res ne potrjujejo vozniških sposobnosti, ker voznik največkrat zamolči nesreče v tem času, ki jih je sam povzročil :) Trenutno sem mel eno in sam sem bil grdo kriv, ker sem na fardamani Večni poti odpeljal v gozd. Na srečo med drevesi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje, dajte gor malo dokaznega materiala ne samo govorit, kolko ste se vozli. Jas sem se peljal z Fičotom 250km/h, samo kaj ko noben ne verjame, če slike ne napopam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam fotoaparata na telefonu, da bi ga pa skoz sabo nosu da bi lahko slikal kok vozim se mi pa ne da.

PS: A si slučajno modrga C3 na streho postavu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js se tud ponavad ful hitr vozm, ker me počasna vožnja ubija! vendar se tud tega zavedam, da neb smela. zadnjič sem se pred policaji 70 pelala, k sm nek doma pozabla! sem pa drgač še na frišno skor voznica (od 2.7.2003), tko da sem včasih kar nevarnost na cesti! kašne daljše kilometrine pa še nimam :(

Da nisi ti tista, ki sem jo zadnjič na stari cesti zasledil v temno modrem C3 in je prehitevala vse po vrsti, v nepregledne ovinke, pregledne ovinke, med tovornjaki, pod tovornjaki. Malo je manjkalo, da se ene parkrat nebi razsipala direkt pred tovornjaki. Pol bi itak taka freska bla, da nebi blo nič jasno :D

Jas po naseljih vozim okoli 60km/h, zunaj naselij 100-130 (130 če je prazna cesta jasno), po avtocesti med 130 in 200km/h, vse kar je več je samo, če je čisto prazno vse (redko). Najboljše je blo, ko sem s skuto letel 120km/h+ po bregu na AC Slovenska Bistrica. Ko sem prehitel nekaj avtomobilov do MB sem ugotovil, da nekateri celo vozijo manj kot 120km/h. Vsaka čast!

Torej treba je razmišljat kako se hitrost prilagodi razmeram. Sej nimam nič proti voznikom, ki vozi(m)o hitro, samo naj se prilagodijo razmeram. Torej, če je na AC polno kamijonov, lahko hitro pričakuješ, da se bojo šli prehitevat ali da se bo izza cerade vrgel nekdo s Diano ali kakšno drugo mini kreautro, ki se je v "tunelu" pri 200km/h me vidi. Ravnotako je treba bit pozorn na posamezne luže po dežju ob ograjah, ki pri veliki hitrosti ravnotako neprijetno izpodkrmijo volan. Noč je najhujša! Sem naletel že tudi na geister fahrerja, ki se je vozil nasproti meni. Zaradi nizke ograje med pasovoma nikoli ne veš ali bližajoči se avto vozi mogoče nasproti tebi. Ravnotako je problem neosvetljenih vozil. Zadnjič so me rešili refleksi in majhna hitrost (cca 130km/h) na AC proti Lukovici, ko je na prehitevalnem pasu stal neosvetljen avtomobil. Spet naslednjič sem na AC pri Slovenski Bistrici skoraj povozil psa. Še dobro, da sem peljal sorazmerno počasi - 130km/h. Enkrat sem skoraj nagazil tovornjaško gumo itd. Torej, v slabih razmerah se ni za igrat. Ravnotako ne v dežju, kjer še posebej velja držat varnostno razdaljo (upam, da večina še vedno ve, kaj je to - torej to ni to, da ti daš prostor onemu avto za tabo, da se lahko zgužva pred tebe). Vodne zavese so še posebej nevarne, saj ko se en počasne odloči prehitevat ali karkoli drugega kaskaderskega, se vrže na prehitevalni pas in totalno zmoči šipo (torej ga je nemogoče videt, dokler ne vklopiš brisalcev na hitrejšo stopnjo - sekunde so pomembe saj ne veš, kaj se med tem dogaja pred njim). VEDNO GLEJTE ŠE EN AVTO PRED VAMI! Pazite nadvoze, ki radi poledenijo pozimi, pazite se Večne poti na drugi strani Rožnika (ker je asvalt zlizan ko led in je pozimi jebačina), pazite na voznike, ki zavijajo iz stranskih cest na glavno (v 90% so mi voznice vzele prednost, ostalo so bli moški in vmesni spoli - zakaj tako nevem, pomoje ženske slabše ocenijo razdaljo in hitrost približajočega se vozila), saj te včasih še gledajo in hkrati motajo na cesto (v tem primeru samo dve na gobec, odvisno od spola) itd. Pa še zadnja: SNEG! Ko pelješ po kolesnicah je super, ko hočeš prehitevat je pa jeba, sploh če je avto lahek. S težkim avtom, 4x4 in ostalo še nekak gre. Problem je, da je ob kolesnicah navadno sneg razbasan na vse strani in ko pelješ na prehitevalni pas te zna lepo zamotat, saj je sneg med kolesnicami lahko tudi 10cm in več. Če začne zadek drset (govorim za prednji pogon) je najboljše stisnit sklopko, če pa to ne pomaga pa fejst po gasu + motaj volan. No, nekaj pametnih inštrukcij sem vam dal (upam). Nekateri boste rekli, da blebetam to kar že veste (hvalabogu), ostalim pa želim obilo uspeha pri upoštevanju navodil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam fotoaparata na telefonu, da bi ga pa skoz sabo nosu da bi lahko slikal kok vozim se mi pa ne da.

PS: A si slučajno modrga C3 na streho postavu?

Nop. Nobenega avta nisem na streho postavo :) Z Mondeotom sem štango za sneg podrl, ko me je zaneslo. Razbil sem prednji odbijač, ampak je že popravljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celi temi obravnavate žensko ali dekle, ki se je enkrat peljala mal bolj hitro, če damo roko na srce smo vsi podobni. Jaz bi pa predlagal, da bi tudi za voznike avtomobilov uvedli kakšno urico ali dan varne vožnje. Vsak dan vidimo, slišimo koliko je nesreč in žrtve so po večini mladi in neizkušeni vozniki. Za šolo varne vožnje pa menim, da bi prav prišla mladim kakor tudi starejšim. Lep dan - bliža se pomlad!

Se pridružujem tvojim nasvetom. Mislim, da tudi inteligenčni test nebi negativno vplival na voznike. Vožnja je dokazano ena bolj zapletenih opravil, torej tako kot vsak ne zna risat, štrikat, delat gobeline, špilat na harmoniko, tako vsak ne zna vozit avta. Ljudje pa si to jemljejo kot rutino, ki jo mora obvladat vsak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh z aprilio je tak, z avtom se namrec "da" pocasi peljat (oz. je neprimeren za kaj dost dinamicno voznjo), motor pa ze s tem, ko rabi obrate, nekok da cloveku vedet, da mu skor ne pase, ce ga drzis pod 7000 rpm. razmisljal sem celo, da bi se za kako sezono nehal ukvarjat z motociklizmom, prav zaradi tega, da se mi ne bi kaj zgodilo. BTW, z motorjem se nisem resno peljal ze vec kot pol leta, in sem trenutno totalno iz forme. je se kdo imel take pomiselke, ali sem (spet) edini?? :)

Ja, evo mene tu ;) Foter se bo ravno zaradi tega poslovil od motociklizma, ker ga je ceste preveč strah. Oziroma reko je tako: "Nimam več volje, da bi enkrat na 100km vožnje desetkrat reskiral življenje zaradi takih, ki nič ne gledajo okoli sebe..." Mene je že tudi ene parkrat pošteno stisnilo, trenutno sem tudi sam iz forme, ampak zaenkrat se bom še vozu. Ne smem pa pomislit na to, da bi mi manjkala enkrat noga, roka, oči, hrbtenica, da bi sedel do konca življenja v vozičku... Skratka, včasih je dobro pomislit na kaj takega, ko je noga ali roka premočna...

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, zadnja dva stavka sem malo zajebal, ker nisem uporabo pravih besed. Pa sej vsi vemo, kaj sem hoto povedat.... torej strah me je pomislit na kaj takega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da moj prejšnji post malo dopolnim...

MAX speed, jest za volanom-okol 40-50 km/h na enem velikem parkirišču za Lipom(Bled), je bil kar manjši poligon z zaplatami snega-je kar fajno odnašal .)

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nazaj grede iz Motobooma sem podrl rekord z Astro 1.6 75KM = 195km/h (po tistem dooolgem bregu v smeri Tepanje - Bistrica). Je pa hudič polenjen, se vidi da sem jo zadni čas preveč šparal - po ravnem noče več kot 155 na polni gas :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nazaj grede iz Motobooma sem podrl rekord z Astro 1.6 75KM = 195km/h (po tistem dooolgem bregu v smeri Tepanje - Bistrica). Je pa hudič polenjen, se vidi da sem jo zadni čas preveč šparal - po ravnem noče več kot 155 na polni gas :hmm:

Pozabo si na veter, ki danes ni bil ugoden :) Neki jugo posrani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sovoznik:

- pr fotru: R Laguna II, 1.9 dCi, 215 po števcu (AC Ljubljana-Podtabor)

- pr frendu od frenda :rolleyes: : Subaru Impreza WRX STi, 300KM, 250km/h (blokada) ista relacija.

S subarujem nepozabno doživetje....poj smo šli nekam na eno lokalno cesto, in je po ovinkih najhuj filing...to se tko ceste drži ej....sam se poserješ zravn an.

Kot voznik :P :

- Od mami R4 GTL: 140 km/h po števcu...glavna cesta okrog moje domače vasi (Bohinjska Bela). Dobr da je ni blo zravn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Subaru Impreza WRX STi, 300KM

265 KM. z rocnim vbrizgavanjem vode v intercooler pa 285. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

265 KM. z rocnim vbrizgavanjem vode v intercooler pa 285. :rolleyes:

Walking, talking, all knowing car book :D :rolleyes: :lol1: :lol1:

Avalible at stores for 9.99$

Batteries not included :lol1:

Popravljeno . Popravil italjet maniac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zok:

Bo že držalo...za letnik 2002....sam on ma letnik 2004...čist novga an....ker ni tok dolg nazaj kr sm se pelou an...

Mam pa dva dokaza da ma 300 KM

1. Na Subarujevi uradni strani

2. Na RS Sportscar.com

... pa še kje bi lahko najdu .... :P

Sam za info B)

Popravljeno . Popravil Zeus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaa, tanovga ma, te pa tak... :hmm: ...nism vedu, da so tanovi ze tud v sloveniji... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So so...cena je pa dobrih 9 miljončkov...niti ne tko drago, če pomislš, kwa ti ponuja :naughty:

Popravljeno . Popravil Zeus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!