Skoči na vsebino

Libija


4X4RAC

Priporočene objave

OD 22.04.2006 DO 06.05.2006 SE ODPRAVLAJMO V LIBIJO. Trenutno je prijavljenih 10 ljudi in sicer 4 terenci in en motorist. Če je še kakšen interesent se nam lahko pridruži časa pa ni več dosti...

lahko se javi na mail: joze.erste@telemach.net ali pa nute8@t-2.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LIBIJA 2006

1 dan sobota

Ljubljana – Genova (vožnja po avtocestah cca 630 km nato vkrcanje na ladjo)

2 dan nedelja

Genova - Tunis takoj po opravljenih mejnih carinskih formalnostih nočna vožnja do mejnega prehoda Dhaybah ( cca 500 km)

3 dan ponedeljek

po opravljenem prestopu meje, najetju vodiča itd. Se napotimo proti jugu skozi Nalut v Darj in Ghdamis, kjer se bomo utaborili. (cca 552 km ??)

4 dan torek

po ogledu mesta nadaljujemo pot proti vshodu skozi AL Darvale bomo nadaljevali proti Gabria in nato proti jugu do mesta Shwaryf nekje vmes bomo prenočili v šotorih.

(566 km )

5 dan sreda

Pot nas bo vodila skozi Sebho in nato v puščavo do jezer Mandara seen (270 km)

6 dan četrtek

Mandara seen - Ghat (cca 500 km )delno sipine

7 dan petek

Ghat - Akakus

8 dan sobota

Akakus - Ghat (

9 – 10 dan nedelja in ponedeljek

Ghat – Sebha ( cca 580 km )

11 dan torek

Sebha – Garbiya ( cca 522 km)

12 dan sreda

Garbiya – Libijska meja (cca 400 km)

13 dan četrtek

Libijska meja – EL Jem (cca350 km)

14 dan petek

Hammamed – Tunis – vkrcanje

15 dan sobota

Genova - domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Časovno dosti na tesno, ni nobene časovne rezerve?

Tudi zelo pozno za Libijo..... s katero agencijo pa greste,

1) da so brez problema dali vodiča za to obdobje (vročina?!?! in feche feche)

2) da operira na mejnem prehodu pri Nalutu (meni ni uspelo dobiti odgovora na to ali je ta prehod že odprt za nearabce ali ne)

Drugače pa se mejte fino... Libija je zelo zelo zelo zelo zelo lepa... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek: :eek: :? Jože, ne norite. Noise je odlično povzel bistvo, jaz dodajam le to, da so načrtovane kilometrine po libijskih cestah (po programu sodeč boste večino časa na asfaltu) duhamorne, še posebej bodo ubijalske za Frenka, če bo ponovno na LC4. Sam bi, tako kot Noise, zelo resno razmislil o daljšem obisku te prečudovite dežele, ali pa o manj drznem programu poti.

Sicer pa, srečno in vse najboljše.

DS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že pomislu da bi blo fino. Samo tele kilometrine so pa tu mač, kot bi vozili Dakar. Pa kot je reku Noise, brez rezerve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že pomislu da bi blo fino. Samo tele kilometrine so pa tu mač, kot bi vozili Dakar. Pa kot je reku Noise, brez rezerve.

Ne sej ne bo tako hudo, če je res kdo zainteresiran mu lahko po el.pošti pošljem opis poti. do murzug-a in nazaj tako da cca 1200 km manj, ker drugače je res kruto za motoriste.

lp

samo časa ni več dosti v ponedeljek bi moral karte rezervirati. na ladji je pa kabina z pogledom na morje in vsi obroki v restavraciji..... njami...

Lani smo dobili celo zraven vsakega obroka še flašo rdečega vinčka.....

Popravljeno . Popravil 4X4RAC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, uf.....a ni to malo prekruto. Mi smo si za Libijo vzeli 4 tedne in ko se danes obrnem nazaj, se mi zdi, da smo preveč divjali, namesto da bi se prepustili tamkajšnjemu utripu življenja. Kot bi bili na rallyu....

Največjo težavo bo za motoriste (v tistem času) predstavljala vročina in veliko bolj sipek pesek, kot smo ga mi imeli pozimi.

A Tunizija ni dovolj????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Tunizija ni dovolj????

Mogoče malo provokativno. A tebi pa Tunizija ni dovolj ? :naughty:

Živi in pusti drugim živeti ! !

(Vem, da jih dobronamerno želiš zaščititi pred "peklom". A najbolje je, da ga sami okusijo).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo provokativno. A tebi pa Tunizija ni dovolj ? :naughty:

Živi in pusti drugim živeti ! !

(Vem, da jih dobronamerno želiš zaščititi pred "peklom". A najbolje je, da ga sami okusijo).

lp

Ko sem za potovanje v puščavo namenil 14 dni, je bila Tunizija MENI! več kot dovolj! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem za potovanje v puščavo namenil 14 dni, je bila Tunizija MENI! več kot dovolj! .)

Ja jst sem bil pa že 5x po 14 dni v tuniziji in 1x 7 dni. Sej Tunizija je zlo lepa in zelo zanimiva, sam 1x pa je le treba tudi Libijo videt in 1x je prvič. Kar sem se s Prijatelji iz Italije pogovarjal glede vročine so mi vsi rekli naj se ne sekiram tam do 30 stopinj pa suh zrak, dnevi daljši itd. Pa še to da je maja Libija najlepši.

Ko je sred poletja v Ljubljani al pa v Gorici 38 stopinj in nevem koliko vlage je pa hladno in normalno..........

LP

Popravljeno . Popravil 4X4RAC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst sem bil pa že 5x po 14 dni v tuniziji in 1x 7 dni. Sej Tunizija je zlo lepa in zelo zanimiva, sam 1x pa je le treba tudi Libijo videt in 1x je prvič. Kar sem se s Prijatelji iz Italije pogovarjal glede vročine so mi vsi rekli naj se ne sekiram tam do 30 stopinj pa suh zrak, dnevi daljši itd. Pa še to da je maja Libija najlepši.

Ko je sred poletja v Ljubljani al pa v Gorici 38 stopinj in nevem koliko vlage je pa hladno in normalno..........

Zanimivo. Nas libijski vodič je rekel, da vodi izjemoma se do zacetka maja, tipcek na vulkanu Wau an Namus pa je rekel, da od zacetka aprila ni vec nobenega turista.

In na motorju vročina dejansko zna biti problem. Ali pa pekel. Tako da, pazite in drzite se. Pa dobre gume, ki jih boste lahko dost spustili, navlecte na avte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm, jaz 4x4RAC-a čisto razumem, nos je treba vtikati in nositi in z njim ovohavati vse dlje in dlje. Drugače paš stagniraš. Enako kot v igrici Civilizacija. In če skoraj umreš od žeje, če skoraj pustiš avto tam nekje daleč sredi peska, če ti skoraj zmanjka goriva,... je še vse v najlepšem redu, šola pa je najboljša tista, ki jo izkusiš na lastni koži. Če mi rečejo, da je nekaj enostavno, me neha zanimati. Zaradi povedanega na začetku smo verjetno tudi mi odšli v Libijo.

Edino, zaradi česar sem skeptičen, so gromozanske razdalje, ki se jih v tem načrtu dela po cesti, ter relativno malo off-roada, vse skupaj začinjeno z odsotnostjo časovne rezerve. Majskega stanja peska v tistih krajih pa ne poznam, to bosta/sta bolje komentirala Bladzo in Noise (če omenim samo že vpletene v to temo).

Tako, povedal sem svoje, izkašljal sem se, zdaj pa lahko vehementno napišem tole:

Sicer pa BO 4x4RAC z druščino (večinoma avtomobilistično) v Libijo v izbranih datumih ŠEL, tukaj je le povabil zraven še kakšnega motorista. Edino kar lahko naredimo, seveda le v primeru, ko bo kdo za nasvet prosil, je, da poskušamo znotraj obstoječega ogrodja namigniti kako se izogniti neprijetnostim. (Hm, tole napisal, pa začel razmišljati kako v 14 dni elegantno stisniti teren v Libiji... pa ugotovil... da...

nimam pojma. :cry: Ah, grem spat.)

Srečno!

DS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in tako bomo navadni smrtniki le dočakali potopis iz Libije. :P

Jup, še malo, pa bo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zdej me pa še zanima, kakšna vročina je pa julija in avgusta v Maroku?

Mi2 sva bila lani julija z motorjem v Maroku pa se je dalo preživet. Pač ne voziš ravno v najhujši vročini (cca. od 14h do 18h).

Ma meni paše sonceeeeeeee B) in mi ga nikoli ni dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 sva bila lani julija z motorjem v Maroku pa se je dalo preživet. Pač ne voziš ravno v najhujši vročini (cca. od 14h do 18h).

Nekaj je vožnja po cestah v dvoje, nekaj pa je vožnja po puščavi, kjer do bolanega pobiraš motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooo Noise - mi smo se pa zadnjič vidl u City parku, ko si bil z eno bjondo v mehiški :) .

Se strinjam s tabo - je razlika, sploh, če imaš kravco ala BMW GS1200R. Zato je v tem primeru še posebej važno, da se veliiiiiiik pije, da telo ne dehidrira...

lp

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!