Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

V svoji 280 kilski kravi imam vedno Castrol sintetiko. Nikol ni blo problema s sklopko, sem jo pa preventivno, zaradi daljše poti, zamnejal pri 160 000 km. Zdej mi pa nabijajte da je olje slabo. :smoke:

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V svoji 280 kilski kravi imam vedno Castrol sintetiko. Nikol ni blo problema s sklopko, sem jo pa preventivno, zaradi daljše poti, zamnejal pri 160 000 km. Zdej mi pa nabijajte da je olje slabo. :smoke:

Držati se navodil proizvajalca,,,,edino kak € več za kvaliteno olje, sam vedno uporabljam Motul...kar pa seveda za koga drugega ni pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler sem uporabljal Motulovo sintetiko vedno V-300 - T-4 ,zdaj vozim peto sezomno sintetiko Castrol - power !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za CBF-arco;

Ima kdo izkušnje pri uporabi olja Motul 5100 10-50 ali Repsol?

Kakšna je razlika?

 

Resne odgovore prosim majstre?!!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 5100 10-50 uporabljam od nekdaj in ne preizkusam ostalih olj.

Honda CB919

Jaz isto! Ravno zaradi tega pa sprašujem. Ker sem z Motulom blazno zadovoljen pa me zanima, če ima kdo, in kakšne izkušnje z Repsolom?

"urokman" vseeno hvala  za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz isto! Ravno zaradi tega pa sprašujem. Ker sem z Motulom blazno zadovoljen pa me zanima, če ima kdo, in kakšne izkušnje z Repsolom?

"urokman" vseeno hvala  za nasvet

kaj pa pomeni blazno zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa pomeni blazno zadovoljen?

A kaj pomeni "blazno" zadovoljen??

G. siks!To pomeni, da agregat ne pije olja. Da je po veliko kilometrih motor še vedno kakor nov. In da ti ni treba, ko greš na kako dolgo furo s sabo vlačit kante z oljem! Pa naj bo to katerokoli. - V mojem primeru je bil to Motul 5100 / 10-50

Če ima pa kdo podobne izkušnje z Repsol-om, ga lepo prosim, če mi to pove. 

Lahko tudi ti, siks.

Ampak ti vseeno, hvala za vprašanje! Saj ne boš n'č jezen,name, a ne?!!

No, to je zame tista razlika, ki jo imenujem "blazno"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kaj pomeni "blazno" zadovoljen??

G. siks!To pomeni, da agregat ne pije olja. Da je po veliko kilometrih motor še vedno kakor nov. In da ti ni treba, ko greš na kako dolgo furo s sabo vlačit kante z oljem! Pa naj bo to katerokoli. - V mojem primeru je bil to Motul 5100 / 10-50

Če ima pa kdo podobne izkušnje z Repsol-om, ga lepo prosim, če mi to pove. 

Lahko tudi ti, siks.

Ampak ti vseeno, hvala za vprašanje! Saj ne boš n'č jezen,name, a ne?!!

No, to je zame tista razlika, ki jo imenujem "blazno"!

Če si z oljem zadovoljen sploh z nizko porabo potem ostani na tem olju in nepadaj na  reklame ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kaj pomeni "blazno" zadovoljen??

G. siks!To pomeni, da agregat ne pije olja. Da je po veliko kilometrih motor še vedno kakor nov. In da ti ni treba, ko greš na kako dolgo furo s sabo vlačit kante z oljem! Pa naj bo to katerokoli. - V mojem primeru je bil to Motul 5100 / 10-50

Če ima pa kdo podobne izkušnje z Repsol-om, ga lepo prosim, če mi to pove. 

Lahko tudi ti, siks.

Ampak ti vseeno, hvala za vprašanje! Saj ne boš n'č jezen,name, a ne?!!

No, to je zame tista razlika, ki jo imenujem "blazno"!

če je to tvoj argument, pol sprejmem. ne vem zakaj bi bil js jezen. pa ne rabiš me ogovarjat z gospod, smo pa ja "brothers in arms". če probaš tut kako drugo olje, ti ga tut najverjetneje ne bo pilo. sam sicer tudi uporabljam 5100. pa shell helix mi tut ni pilo.

me spet malo zanima: da je motor še vedno kakor nov pomeni verjetno, da lepo teče, vžiga, da menjalnik gladko, brez zatikanja prestavlja,...lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa poglej v 'Users manual'...

D.

Danci al pa v tehnična navodila ! Anglija je predaleč ! zadnje čase z PS in J.Zoranom se bolj nagibamo nazaj na jug boš moral kmalu pisat gledaj "TEHNIČKA UPUTSVA" :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je to tvoj argument, pol sprejmem. ne vem zakaj bi bil js jezen. pa ne rabiš me ogovarjat z gospod, smo pa ja "brothers in arms"..........

siks!

ma, tist' gospod je bolj tako - iz "spoštovanja!"  :P  Pa tudi jezen vem da nisi. Saj si samo izmenjujemo izkušnje.

Ne smeš vse tako zares jemati, ejga!!  :worship:

 

Bremzer;

"Če si z oljem zadovoljen sploh z nizko porabo potem ostani na tem olju in nepadaj na  reklame ! !"

 

Bremzer, ti imaš pa čisto prav, to vem. Vprašal sem samo, če ima kdo konkretno osebne izkušnje s tem. Jaz jih nimam.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

siks! :   Bremzer; "Če si z oljem zadovoljen sploh z nizko porabo potem ostani na tem olju in nepadaj na  reklame ! !"   Bremzer, ti imaš pa čisto prav, to vem. Vprašal sem samo, če ima kdo konkretno osebne izkušnje s tem. Jaz jih nimam.
To velja, dokler mas Not motul, ce ne, mors pa poslusat bremzerja in nalivat vsaj Motul 7100, full sintetic. Cudi Me, da je tokrat spregledal, da uporabljas sinteticno Izboljsano olje :) Z repsolom nimam izkusenj, ja, tud jaz tankam motula 5100 10-50
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

siks! :   Bremzer; "Če si z oljem zadovoljen sploh z nizko porabo potem ostani na tem olju in nepadaj na  reklame ! !"   Bremzer, ti imaš pa čisto prav, to vem. Vprašal sem samo, če ima kdo konkretno osebne izkušnje s tem. Jaz jih nimam.
To velja, dokler mas Not motul, ce ne, mors pa poslusat bremzerja in nalivat vsaj Motul 7100, full sintetic. Cudi Me, da je tokrat spregledal, da uporabljas sinteticno Izboljsano olje :) Z repsolom nimam izkusenj, ja, tud jaz tankam motula 5100 10-50
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Torej nekak rabim razliko med oljema Shell Advance Ultra 4 15-50 in Motul 5100 15-50. Piše povsod da ga priporoča Ducati (mam Monsterja  600 z mokro sklopko), karakteristike skor iste na etiketah, sam da je Motul 1x cenejši od Shella.

Nazadnje sem natoču noter Repsola 15-50, pa sem mel problem s sklopko, nato zamenjal s Shellom in stvar itak da odlično deluje. Zdej me pa sam firbec matra, kak bi se odrezal Motul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej nekak rabim razliko med oljema Shell Advance Ultra 4 15-50 in Motul 5100 15-50. Piše povsod da ga priporoča Ducati (mam Monsterja  600 z mokro sklopko), karakteristike skor iste na etiketah, sam da je Motul 1x cenejši od Shella.

Nazadnje sem natoču noter Repsola 15-50, pa sem mel problem s sklopko, nato zamenjal s Shellom in stvar itak da odlično deluje. Zdej me pa sam firbec matra, kak bi se odrezal Motul.

Shell ima precej boljši viscosity index (VI) (184 proti 149) in je zato stabilnejši glede na temperaturne spremembe - lastnosti (viskoznost) olja se manj spreminja.

 

  D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Advance Ultra je Shellova oznaka za sinteticna olja. Full syn. Motul 5100 ni full syn olje. Cenovno bi ga moral primerjat z advance vsx. Ali obratno, advance ultra z Motulom 7100 ali 300v

A kdo uporablja Motorex? Po cca 10 letih sm u Svoj motor ulil nekaj kar ni Motul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!