Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Od nekod se mi je prikradla ideja,da bi malo kolesaril po slo obali.

Štart bi bil v Ankaranu,oziroma čist z italijanske meje tam na bivši pumpi.

Zdaj pa naprej.... Se držat obale,kolker se pač da,ali se zapeljat v notranjost?

Vaši nasveti.

Hvala!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Od nekod se mi je prikradla ideja,da bi malo kolesaril po slo obali.

Štart bi bil v Ankaranu,oziroma čist z italijanske meje tam na bivši pumpi.

Zdaj pa naprej.... Se držat obale,kolker se pač da,ali se zapeljat v notranjost?

Vaši nasveti.

Hvala!!!!

Probaj to varianto

http://www.portoroz.si/kolesarjenje-parenzana

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mah, prazniki, sedenje za preveč obloženimi mizami, ko roka sama od sebe (res neverjetno :grim) sega po nečem, kar telo sploh ne rabi v takih količinah ... pa sem rekla, nič, grem danes (spet) bicikl sprehodit. Res je že precej v letih, ampak sem ga prepričala, da pol bo imel dan ali dva mir pred mano O:-).

Nizki štart je bil v Medvodah, prvi klanček mimo Toškega čela, in kar naenkrat sem bila v Horjulu. Dol do Male Ligojne (vse za kondicijo -_-) in nazaj v klanec. Na obisku v Veliki L. Je padel predlog, naj skočim še na Zaplano. Ja, zakaj pa ne, tam še nisem bila.

post-11348-0-88924700-1303762769_thumb.jpg post-11348-0-92843000-1303762801_thumb.jpg .post-11348-0-78017000-1303763005_thumb.jpg

Lepo je gor :worship:, za dušo nahranit in čute prepustit opojnosti dišav narave. Vleklo me je še višje, vendar vodi na Ulovko makadam, midva se pa ne marava. Tako sem obrnila in jo mahnila po isti poti proti domu. No, proti domu se mi je zdelo, da imajo kilometri mlade, ampak hmmm, res se mi je samo zdelo :blush:. Števec je govoril zase.

Kljub temu, da so bili plani skomnejši, sem na koncu naštela za drobiž manj kot 80 km.

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, to si pa tako rekel, kokr da je iz petdesetih :D, ne pa devetdesetih let prejšnjega :P stoletja.

Ma, važno je, da se da tudi s takim zelo zelo deleč pridet (odkar sem dala kramparce dol, gre kar sam od sebe O:-)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, to si pa tako rekel, kokr da je iz petdesetih :D, ne pa devetdesetih let prejšnjega :P stoletja.

Ma, važno je, da se da tudi s takim zelo zelo deleč pridet (odkar sem dala kramparce dol, gre kar sam od sebe O:-)).

Ti rabiš trekkinga ali pa cestaka. Tranutno voziš s seboj vse preveč nepotrebne teže. Izhajam iz tega, da MTB kolo s cestnimi gumami zgubi velik del svoje funkcionalnosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti rabiš trekkinga ali pa cestaka. Tranutno voziš s seboj vse preveč nepotrebne teže. Izhajam iz tega, da MTB kolo s cestnimi gumami zgubi velik del svoje funkcionalnosti.

Hvala, veš, sej bi imela kar oba :P, trekkinga in specialko :grim, o ja (sicer imam rojstni dan šele naslednje leto :whistle:).

Po drugi strani mi moj za tisočaka ali dva na leto čisto dobro služi, nisem med najpočasnejšimi polži in lahko vozim daljše razdalje. Meni osebno je fora kolesarjenja, da sem fit in da uživam v svojem početju. Če se bom pa kdaj na Franjo ali kaj podobnega podala in hotela biti bitko s konkurenco .... ja, se strinjam s tabo, potem bo pa vsak detajl pomemben .).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav ni v našem koncu danes sonce sredi dneva prav nič pretiravalo s toploto, smo se podali na Lubnik nad Škofjo Loko.

No, da ne bom zavajala, vrh, kjer stoji tudi planinski dom, je še celih 260m višje, vendar smo zaključili, kjer zaključi večina cestnih kolesarjev, t.j. pri (v :P) Okrepčevalnici Nace :beer1:.

post-11348-0-10194600-1304371794_thumb.jpg

Aja, tale, ki se je šopiril na njihovem dvorišču, me je pa na rodni kraj in na našo narodno spomnil:

"Lepšega kraja nej, ku je Šentjern, lepšega tiča nej, ku je petjeln." post-11348-0-04326500-1304371884_thumb.jpg

Luštkanih :yes:, z dežnimi kapljami poškropljenih, dobrih 40km. Tistih 8km klančka se pa tko u izi dviguje proti Lubniku, da še veš ne, kdaj se znajdeš 400m višje :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morm probat

cool.gif

Le glej, da res :naughty:.

Kakšna ura manj za ekranom :P in več na svežem zraku sploh ni slaba naložba za na stara leta (pa še folku na MS ne boš ves čas za ovratnik dihal :evilgrin: ).

In na fotke ne pozabi!

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včer padla huda tura Loka-Zbiljsko j.-Loka ... zame cel podvig v dani zdr. situaciji :-)

No, da sem med furo zabil prednji XT menjalnik, mi pa tudi ni v čast ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes iz Cerknice na Slivnico pogledat prelepo jezero, pravzaprav polje.

Bi me pa hmal ujel dež. Sem šel od doma, sonček pa skorajda brez oblačka, vozim 15min pa vidm samo še oblake. Pridem na vrh, poslikam, grem nazaj, ko pridem domov se pa usuje. Na srečo nisem bil moker :D

Slike pridejo, sam se mi ne da s fotoaparata prenest na računalnik.

Sem pa naredil okoli 20km.

LP

rezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo nisem bil moker :D

Hja, ti si jo mel, jest pa ne :rolleyes:.

Zgleda se je unmu gor, ki je iz škafa zlival, roka ornk tresla. Namesto, da bi bolj enakomerno škropil (pa ne bi bilo nobene foušije :evilgrin:), nas je tiste, ki smo nabirali kilometre po Selški dolini, namakal kot za šalo. Ampak ko si enkrat moker, si pač moker, več kot do kože itak ne moreš biti. In kar voziš ... celih 20km, se je imela vsa stara umazanija cajt odmočit :lol1:.

Preostalih 45km prej in potem je bilo zmerno do pretežno oblačnih z izjemo 62. kilometra, ko se je sonček :winkiss: le odločil za en hitri izhod po brvi med oblaki.

Slike pridejo, sam se mi ne da s fotoaparata prenest na računalnik.

Slike pa le prpopaj .)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ogrevanje, po dooolgih letih prva tura. Mojstrana - mejni Kamen pri Ratečah - pa nazaj. Nekje je treba začet....poleti pa nameravam ponovit tisto staro, neponovljivo, celodnevno Bled - skozi Radovno do Mojstrane,- Kr. gora - Vršič - Trenta - Bovec - Kobarid in Most na Soči. Tam pa...nazaj na vlak.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: kar dobro si si tole zastavil. Mam tudi jest nekaj fajnga v paci, ko se bo nabralo kondicije, sam nej bo zaenkrat še skrivnost :naughty:.

Drugače zanimivo, zgleda tudi ti pozimi po hribih, ko se ogreje, pa hribi po novem niso več dosti, al kaj in se je treba še na biciklu matrat :P?

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le glej, da res :naughty:.

včeraj preveril z avtom - se kr vleče tja gor ... kolk je pa višinskih, ene 300-500?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al ma to kej veze, greš tja pa brcaš dok hriba ne zmanka :D

Jest sm tud tazga mnenja, če je pa še to premal, greš pa na sosednjega, al pa ko se spustiš nazaj v dolino,

obrneš pa še enkrat napad na vrh... Oja, prov fletn je bicikl brcat! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: kar dobro si si tole zastavil. Mam tudi jest nekaj fajnga v paci, ko se bo nabralo kondicije, sam nej bo zaenkrat še skrivnost :naughty:.

Drugače zanimivo, zgleda tudi ti pozimi po hribih, ko se ogreje, pa hribi po novem niso več dosti, al kaj in se je treba še na biciklu matrat :P?

Ko sem bil tvojih let, hehe, sem bil na kolesu tko ene 2000-2500 km na leto. Tolk sigurno ne bom več delal. Ampak mam pa ene par tur, ki bi jih rad še(enkrat vsaj) obdelal.

No, v hribih sem tudi poleti, še več kot pozimi, ampak mam zdej redno štirinožno družbo, pa se po kakšnih feratah ne gibljem kaj dosti.....Mi manjka še enih par za obdelat, predvsem v Kamniških.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

JOJ...Da bi kdo vidu moj težak star rogov kolo....ki ga ne bi zamenjala za nič na svetu... :wub:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!