Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

No ker so letos prvi km že padli :blush: , sem se odločil da povprašam če so še pri kom.

Moram rečt,da se mi zimsko ležanje in zdravljenje precej pozna na kolesu, ampak če ne prej enkrat tja do 1. maja bom že lahko naredil nekja 10 km v šusu.

Yeba je to ker moram imeti berglo s sabo, bi bilo fino imeti "pendrik" :kva2:

Lepe km vam želim, tako na bencinski kot nožni pogon

Aja v soboto se mi je uspelo privlečt do Race, v nedeljo pa praktično iz postelje ne :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos že 1250 km,po okoliških hribih :OK:

Jaz bi tudi, pa je na Pohorju še 1m snega.

Kje pa ti kolesariš?

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi že kar nekaj prevozil letos. Ja no, ne tako kot kolega, ki je že stolkel 3000km to leto :kva2: . Danes malo ob Sotli, pa do Podčetrtka in čez ene hribe in doline lepo počasi domov. Aja, odkril super fajne gozdne potke :OK: , hihi superca. Evo dve slikci, s fajno qrčevo resolucijo :( . Če rabi kdo kaj za prešvercat čez mejo EU/CRO, naj kar javi, hehe :D ...jokepress

post-1414-1143662715_thumb.jpg

post-1414-1143662770_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, kolesarske fure..... Letos zaenkrat slabo kaze. Na prvi furi mi je pocila zadnja guma takole ene pol ure pes od doma. Pri pumpanju po flikanju pa se polomil pumpo.

Hja, takole "od oka" ene 3je kilometri voznje vsega skupaj. Bo bicikel zenkrat kar lepo v kleti ostal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

včeraj naredil 22 km :blush: po cesti

zdaj pa ne vem, ali imate tudi drugi motoristi na biciklu pred klancem problem, da začnete obračat desno zapestje ali sem samo jaz tak ...

drugi problem pa je potem sredi klanca, ko vidim da nisem na motorju, si mislim, ma bi sam gas dal pa bi bil gor, kle je pa treba vrtet :angry:

morda pa nisem več za na bicikel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta teorija ne drži, bicikel je italijan

med japoncem in italjanom je pa velka razlika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek sem padel s kolesom na travniku na Jostu. Zlomil sem celado in imel pretres mozganov. 15 min sem lezal na tleh pa me ni noben porajtal. Poj sem se sam zbudil pa sel domov. Zdej pa pocivam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ka se pa sam voziš! A si bil brez zavesti? Hudo... :o

Hitro okrevaj.

Korošci, a fura kdo Koroški pokal?

Popravljeno . Popravil Gionni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 15 min sem bil brez zavesti. Poj sem se pa zbudil, poravnal balanco, pa sel domov. Se 6 km sem poj prekolesaril, pa se zdej skorej nc ne spomnim kako sem sploh prisel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si šel k zdravniku, na slikanje glave pa to?

zdaj si vzemi vsaj nekaj dni, lahko pa tudi teden, dva ... strogega počitka ... nč naprezanja, ne na močno sonce glave tišat ... čimbolj počivat ... na easy ... nč fizičnih naporov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil od torka do srede v kliničnem centru. So mi slikali glavo in ni blo nic narobe. Pocutim se cist vredu. V sredo pa vcerej sem vecino casa lezal, dons bom pa ze sel mal ven, vendar nic naprezanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro okrevaj, tudi meni se tole kolo zdi bolj nevarno kot pa motor O:-) (še manj si zaščiten kot pa na motorju)

Sicer pa v sredo do Grobnika z malo goljufanja (Lj-Pivka vlak), vrnitev pa smo izvedli s kombijem (zaradi dežja :angry2: ). Hvala Spidy!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem šal prvič letos na malo dalšo turo s kolesom. Iz Maribora do Ruš in nazaj, naredil sem nekje 50km, na poti sem srečal veliko kolesarjev in motoristov :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem pa danes bil na Muti na Koroškem vzponu na Sv. Primož. Fajn je blo, vroče pa tako, da smo skor vsi pocrkali :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Maribor - Lenart in nazaj :) . Vse skupaj naredil 34km, malo ven iz Lenarta je začelo deževati :BUA: , tako da sem se moral nazaj voziti v dežju :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred približno tednom dni sem dal skozi relacijo Sladki Vrh-Maribor 28km v eno smer ! Drugače pa vsak drugi dan prekolesarim približno 15km po okoliških hribih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism vedu ticmantl, da si tak ljubljenec bicikliranja...jst mam Univego RAM (Race Active Machine) 900 in ga uporabljam za hude ture, hodim u planine z njim, gor grem z njim na ramenih, dol pa spust, ker je downhill bicikl in bi lih krepnu da bi ga naviju u breg (beri: težak ko pra****) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heheh... ja jaz zadnje pol leta dosti kolesarim,ker se mi ne da vsakih 10min scoota šraufat če še hočem kam peljat :D vzamem bicikl pa grem + zdravo je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. kolo zdi bolj nevarno kot pa motor O:-) (še manj si zaščiten kot pa na motorju)...

Glede

na pogovore z ortopedi in fizioterapevti - med operacijo v ortopedski kliniki Lj, med rehabilitacijo na Polikliniki in v toplicah - o vzrokih raznih poškodb, je kolo (posebej gorsko) na samem vrhu vzrokov za težke poškodbe in neprimerljivo z motorjem. Seveda so pa poškodbe z motorjem, čeprav jih je veliiiko manj, pa hujše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede

na pogovore z ortopedi in fizioterapevti - med operacijo v ortopedski kliniki Lj, med rehabilitacijo na Polikliniki in v toplicah - o vzrokih raznih poškodb, je kolo (posebej gorsko) na samem vrhu vzrokov za težke poškodbe in neprimerljivo z motorjem. Seveda so pa poškodbe z motorjem, čeprav jih je veliiiko manj, pa hujše.

S tem se pa nebi strinjal. Počnem oboje tk da poznam dost kolesarjev in motoristov.

Čist iz prakse ti povem da ne poznam nobenega kolesarja ki bi imel kakšne trajne posledice od poškodb in tud število kolesarskih poškodb ki jih mora zdravnik oskbet je zelo majhno. Na drugi strani pa poznam kr nekaj motoristov ki imajo trajne poškodbe oz. je rehabilitacija po poškodbah trajala veliko več časa kot po kolesarskih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!