Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

Sam mu fotoaparat dela krivico :)

Blata je blo tolk da se je zadno kolo ustavilo in sem ga moral dol zmetat.

post-4351-0-69935700-1307514567_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kolesarim po blatu ampak le po cesti,zame je ko prekolesariš vsaj 100 km tedaj si kolko tolko ratgiban

30km terenske vožnje odtehta 100 km po cesti. Sicer pa vsakomur svoje B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš je oboje met, pa potem izbirat glede na počutje :)

Včeri sem po nekaj tedenski pavzi spet zajahal gorca (mal odsotnosti zaradi poškodbe, pa nisem upal tvegat še enga padca), vmes sem vzdrževal kondicijo z gorcem za na cesto. Kljub temu, da se mi je zdelo da sem kar dobro kondicijsko pripravljen, še ne dolgo tega sem prepeljal malo franjo (kar je zame kar dosežek), sem na prvem vzponu pustil pluča in še kaj :D, na spustu pa sem bil trd kot kamen.... Šel sem na Rašico po pešpoti gor.

Zanimivo ubistvo kolk drugačne mišice delajo glede na tip kolesa/terena in se treninga lahko dopolnjujeta, nista pa eno in isto :), sem se praktično spet rabil naučit beciku vozit, kljub temu da sem cestnega kar dosti gonil.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš je oboje met, pa potem izbirat glede na počutje :)

Včeri sem po nekaj tedenski pavzi spet zajahal gorca (mal odsotnosti zaradi poškodbe, pa nisem upal tvegat še enga padca), vmes sem vzdrževal kondicijo z gorcem za na cesto. Kljub temu, da se mi je zdelo da sem kar dobro kondicijsko pripravljen, še ne dolgo tega sem prepeljal malo franjo (kar je zame kar dosežek), sem na prvem vzponu pustil pluča in še kaj :D, na spustu pa sem bil trd kot kamen.... Šel sem na Rašico po pešpoti gor.

Zanimivo ubistvo kolk drugačne mišice delajo glede na tip kolesa/terena in se treninga lahko dopolnjujeta, nista pa eno in isto :), sem se praktično spet rabil naučit beciku vozit, kljub temu da sem cestnega kar dosti gonil.

Jap, res je.

Že filozofija MTB in cestnega kolesarjenja je povsem drugačna. Pri cestnem je v ospredju doseganje čimboljših časov in je temu podrejeno vse, od čimlažjih koles in opreme do kopice pripomočkov za monitoring...

Pri gorskem pa gre za uživanje v vožnji, v naravi, za obvladovanje tehnike vzponov in spustov.

Ampak prepričevanje, kaj je boljše je nesmiselno. Vsak si izbere tisto, kar potrebuje, ker razen zelo približno podobnih koles ti dve panogi nimata nič skupnega, še pripadniki ene in druge veje na prav dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom samo Gorenjske odkrivala, sem šla še mal na Dolenjsko :P .

Med drugim skok do spominskega hrama in lovskega doma nad Javorovico.

post-11348-0-13252600-1309095376_thumb.jpg post-11348-0-68274200-1309095421_thumb.jpg

Uffff, kot noč pa dan .... šele zdej, ko sem si sposodila mal boljši bicikl (kokr una starina :whistle: v moji kleti), sem vidla razliko v švicanju :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nisem še glih na Lubnik, ampak v soboto sem zlezel na Šmarjetno ... pa pred in po tem še mal okol ... s tanovo drkalico.

Me baš zanima, če bom letos dosegel kondicijo za Lubnik al pa za kako 100 km turco ...

post-19673-0-70650200-1309121385_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nisem še glih na Lubnik, ampak v soboto sem zlezel na Šmarjetno ... pa pred in po tem še mal okol ... s tanovo drkalico.

Me baš zanima, če bom letos dosegel kondicijo za Lubnik al pa za kako 100 km turco ...

post-19673-0-70650200-1309121385_thumb.jpg

Za prvo stotko je fina ena od tehle:

* Začetek DrauRadweg en kratek klanec samo od Dellacha naprej.

* Ob Muri, spodnji del, malo nad Gadcem pa do Radgone

* Pa zmagovalna Donavska, od Passau prodi Dunaju - Ravno, lepo easy ...

Ni nobenega mučenja pa praktično skozi kolesarska steza ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za trening je fina zadeva vzpon na krim. Če štartaš iz lj imaš do Iga dolgo ravnino kjer se lepo segreješ potem pa grizenje na vzponu. Na vrhu sicer ni preveč lepega razgleda ampak je pa potem spust zelo dirkaški(kolen vn :D), pa mir je, tako da se posvečaš vožnji in naravi. Vrneš se lahko po isti poti ali pa narediš krog čez rakitno.

Pa seboj imej vedno, če greš na malo dalšo turco dovolj hrane, kake energijske ploščice ali kaj podobnega, ki ne obremeni(preveč) telesa, pa da te malo nabije. Načeloma se ravnaš po tem da vneseš približno toliko kalorij koker skuriš. Kar je slabo za hujšanje, je pa dobro za kondicijo-moč :).

Pa po furci je v roku 5-45min dobro popiti kak "regeneracijski" napitek, ki ti na hitro nafila zaloge, jaz tovčem po čokoladnem mleku :)

Tako ti zelo lepo raste pripravljenost.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nisem še glih na Lubnik, ampak v soboto sem zlezel na Šmarjetno ... pa pred in po tem še mal okol ... s tanovo drkalico.

Me baš zanima, če bom letos dosegel kondicijo za Lubnik al pa za kako 100 km turco ...

post-19673-0-70650200-1309121385_thumb.jpg

Mislm da ne rabiš ne vem kako planirat za 100km, sam voljo morš met... ko sem začel kolesarit (zdej že nekaj let ne) je šlo po enem mesecu brez težav 100km pa še mal čez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ne rabiš ne vem kako planirat za 100km, sam voljo morš met... ko sem začel kolesarit (zdej že nekaj let ne) je šlo po enem mesecu brez težav 100km pa še mal čez.

Ja, saj opažam, da mi kondicija hitro raste oziroma na istih progah (45 km) dosegam vse nižji povprečni pulz in tudi vse manj sem utrujen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Justin postaja Marco Pantani..:naughty: Ja nič....Ruše - Areh, Ruše-Smolnik, Selnica-Duh, Selnica-Gaj-Škorpijon (take moje priljubljene, lepe popoldanske, da se lepše zaspi).....:notworthy: Moram pa probat Selnica-Duh-Vurmat (pa k vapotu na pir-samo ne vem kak bo pol šlo v Šturmovo grabo :naughty: )

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nisem še glih na Lubnik, ampak v soboto sem zlezel na Šmarjetno ... pa pred in po tem še mal okol ... s tanovo drkalico.

Me baš zanima, če bom letos dosegel kondicijo za Lubnik al pa za kako 100 km turco ...

Z XT opremo verjetno ne bo problem :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli. Kondicijo se hitro dobi. Jaz že po parih furah opažam boljšo kondicijo. Vendar kolo z vzmetenjem ni za v klanec, razen, če se dajo vilice čisto blokirat v nasprotnem ti jemlje moč. Za klanec je najboljša specialka, prvič zaradi teže, drugič pa zaradi klasičnih vilic, pa tudi za ravnine niso gorci ravno primerni in sicer zaradi prestavnega razmerja. Zadnja težava se reši z namestitvijo kasete iz specialke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nisem še glih na Lubnik, ampak v soboto sem zlezel na Šmarjetno ... pa pred in po tem še mal okol ... s tanovo drkalico.

Me baš zanima, če bom letos dosegel kondicijo za Lubnik al pa za kako 100 km turco ...

post-19673-0-70650200-1309121385_thumb.jpg

Sej, če si zlezu Šmarjetno, ti bo Lubnik mala malca halooooo! Na Jošta se sprav, ga je za ene tri Šmarjetne... :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, če si zlezu Šmarjetno, ti bo Lubnik mala malca halooooo! Na Jošta se sprav, ga je za ene tri Šmarjetne... :naughty:

Lubnik ma po kilometraži 2-krat daljši vzpon, po višincih pa cirka 2 do 3-krat višjega, po mojih izračunih :)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lubnik ma po kilometraži 2-krat daljši vzpon, po višincih pa cirka 2 do 3-krat višjega, po mojih izračunih :)

Mašinist, manj računaj in več brcaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lubnik ma po kilometraži 2-krat daljši vzpon, po višincih pa cirka 2 do 3-krat višjega, po mojih izračunih :)

Je že res, kar trdiš, ampak ti na Lubnik nauš pršu do vrha, ampak samo do Naceta, do koder je asfalt, (s tvojim kolesom)

na Jošta se pa pripelješ do vrha po asfaltirani cesti, ki je resda že mal načeta, ampak... Probej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!